Paparazzi z telefonami na rajdach

Archiwum

Moderator: SebaSTI

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Motulski » poniedziałek, 18 lis 2013, 23:11

Dokładnie o to mi chodzi :wink:
Jestem bardziej za tym aby samemu w praktyce coś działać, być kreatywnym, a nie na zasadzie "ja mam aparat to macie mi odsłonić", a płakanie, że ktoś mi zasłonił i drążenie tego tematu na forum na pewno nic nie da i nie rozwiąże to owego problemu :) Takie są rajdy, że są one dla wszystkich, dla tych co są kumacie, latają to imprezach i siedzą w temacie, z którymi się dogadasz i dla tych "a rajd jakiś u nas jest to pójdę zobaczyć"...
Ogólnie życzę powodzenia w walce z uświadamianiem "jednokomurkowcow", ale ja z wiatrakami walczyć nie zamierzam, to nie ma sensu...Tak samo jak rozwiązywanie tego "problemu" tutaj :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim


Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 23:18

Jim_Clark napisał(a):Z calym szacunkiem Panowie ale to ze ktos ma lustrzanke cyfrowa nie czyni go jeszcze fotografem i wiekszosc posiadaczy takich aparatow robi nimi zdjecia tylko nieco lepsze niz te z telefonu ( przykladowe 2 zdjecia wyzej ciezko nazwac profesjonalnymi ). Samo posiadanie aparatu z dluzszym obiektywem nie daje nikomu prawa do wyboru lepszego miejsca, a ludzie ktorzy zajmuja sie tym zawodowo nie marudza tylko szukaja ciekwaych ujec wykorzystujac tlumy do nadania klimatu. Nie sztukac stac tam gdzie wszyscy i zrobic takie samo zdjecia jak kazdy :-)

Nie zupelnie o to chodzi, a raczej o niespodziewane wejscie komus w kadr z telefonem. Efekt jest taki, ze osoba z aparatem ma zepsute ujecie, a osoba z telefonem i tak nic ciekawego tam nie zdziala.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez posejdon » wtorek, 19 lis 2013, 00:02

dinn - nie rozumiem Twojej napinki. Przecież nic się nie stało, że ktoś wszedł Ci w kadr. Nikt nie płaci Ci za te zdjęcia. Nie pstryknąłeś tego auta? Pstryknij następne i po kłopocie. A jak robisz zdjęcia, żeby dobrze obejrzeć furę to lepiej podjedź na serwis to sobie pofotografujesz do woli ze szczegółami. Albo skmiń sobie kamizelkę. Nie ma chyba innego sposobu na rozwiązanie Twojego problemu.


PS. Proszę w zdaniach dotyczących moich zdjęć nie używać słowa "profesjonalne" bo czasem moja Nokia 3603 robi lepsze:wink:
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez kij » wtorek, 19 lis 2013, 00:06

Czasy mamy takie a nie inne.Każdy ma aparat, każdy ma dostęp do sieci, każdy może być fotografem, reporterem.
Parę chwil po wydażeniu, zdjęcia, filmy, relacje są już dostepne dla każdego.
Dzięki temu zawdzięczamy szereg informacji i tu na forum. Zdjęcia Mikko zaraz po wypadku, czy może po tym jak wyszedł z błotnej pralki. Roberta w gumowcach (swoja drogą, zauważyliście kto jest producentem tych gumowców?). czekającego na latetę.

Z jednej strony fo fajnie, bo wiadomo dużo więcej niż kiedyś. Mamy przecież czasy online, międzyczasy (może to stwierdzienie trochą na wyrost, bo działa to jak każdy doświadczył, ale jest), kiedyś człowiek dowiadywał się o wynikach rajdu na mecie, jeśli był na mecie, albo miesiąc później z gazety.Z drugie strony zdażają się takie historie, że jest ciasno od aparatów, czy fotografów fonicznych.
Osobiście nie mogę patrzeć jak widzę ludzi z wypaśnym ilustrzankami i wszystko na "auto", ale co począć, takie czasy.
Każdy moze miec apart i pstrykać fotki.
Trzeba się tylko bardziej starać właśnie, by łapać chwile w kadrze, albo wróścić do korzeni i przeżywać chwile, bo po to na rajdy sie jeździ.
Musimy podziękować nowemu promotorowi, naszym telewizjom, jednak, bo dzięki temu że brak relacji na żywo, czy w naszym krajowym przypadku, brak jakichkolwiek realcji, trzeba się ruszyć by obejrzeć jak chłopaki pociskają po OSech ;)
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez piotrg » wtorek, 19 lis 2013, 01:57

The Prisoner napisał(a):Dużo jest prawdy w tym co mówisz, dinn. Nie widzę sensu robienia zdjęć z komórki, bo są do dupy, a osobiście nawet z aparatu fotograficznego, bo po prostu nie potrafię. Wolę pooglądać fotki/filmiki po rajdzie robione przez zawodowców a sam na trasie pokibicować.
Trochę podobna sytuacja ma miejsce na koncertach - widzowie cykają zdjęcia, kręcą filmiki, a później się okazuje, że 3/4 tych nagrań/fotek do niczego się nie nadaje.
Co do foty posejdona - inaczej wyglądają zasłaniacze żywiołowo kibicujący kierowcom (dodają klimatu), a co innego goście z telefonami, próbujący cyknąć zdjęcie.


Też tak myśle. Robią zdjęcia i przeszkadzaja tym co robia to profesjonalnie zamiast oglądać na żywo po czym idą domu i efekt taki że nic nie widzieli a zdjcia czy filmiki z telefonu do kosza sie tylko nadają. Trzeba poczekać, może dorosną i zrozumią :wink: .
Dinn polecam wybierać miejsca mniej oblegane na których stoi kilku prawdziwych trzeźwych kibiców (oni będą współpracować :D ) a nie takie gdzie nieświadome towarzystwo w dresie z laskami w szpilkach :P rodem prosto z barbórki warszawskiej :mrgreen:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez srubawrc » wtorek, 19 lis 2013, 08:54

Nie czepiajcie się komurkowców :!: Większość grubych akcji i dzwonów jest nagrywana właśnie w ten sposób :wink:
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez moto_angel » wtorek, 19 lis 2013, 08:57

Ja dodam w temacie od siebie że cześć takich "wpychajek" zwłaszcza w ostatniej chwili jest nieźle wstawiona!
Inna sprawa to bezmyślność takich ludzi bo wielu amatorskich fotografów potrafi przemyśleć pozycję nawet kilku innych osób i ustawić się tak, że każdy będzie miał co chce!!!
Nikt też nie przebije głupotą stawiania aparatów czy telefonów na środku drogi co nie jeden raz widziałem :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez adolfik9501 » wtorek, 19 lis 2013, 11:10

Tutaj nie chodzi o to kto czym, tylko o brak kultury, bo jak można nie zwrócić uwagi czy nie będzie się innym przeszkadzać. Rajdy są dla ludzi i wielu chciałoby sobie porobić zdjęcia, czy coś nakręcić. Przyjdziesz wcześniej, zajmiesz fajną miejscówkę, a potem zjawi się prostak i będzie się bujał przed tobą. Burak zawsze będzie burakiem, niezależnie czy z komórką czy aparatem za 10k.
V8 Supercars, Rajdy, IndyCar, F1
Avatar użytkownika
adolfik9501
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): piątek, 11 kwi 2008, 21:56
Lokalizacja: Księstwo Bielsko-Biała

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Agrest » wtorek, 19 lis 2013, 12:01

A Ile jest takich sytuacji że ludzie z wypasionymi lustrzankami wpieprzają sie innym w kadr,ale taki burak sobie myśli że ma kase to mu wszystko wolno a nawet gubi sie przy włączaniu takiego aparatu a co dopiero żeby zrobił dobra fotke.
Także tu nie chodzi o to czym tylko chodzi o kulture lub jej brak.
Także kolega dinn nie potrzebnie robi wielkie halo ale on juz udzielając sie na forum rallyonline byle kiedy robił wielkie halo i własnie miedzy innymi dzięki niemu została tam zablokowana mozliwośc komentowania artykułów .
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » wtorek, 19 lis 2013, 12:51

adolfik9501 napisał(a):Tutaj nie chodzi o to kto czym, tylko o brak kultury, bo jak można nie zwrócić uwagi czy nie będzie się innym przeszkadzać. Rajdy są dla ludzi i wielu chciałoby sobie porobić zdjęcia, czy coś nakręcić. Przyjdziesz wcześniej, zajmiesz fajną miejscówkę, a potem zjawi się prostak i będzie się bujał przed tobą. Burak zawsze będzie burakiem, niezależnie czy z komórką czy aparatem za 10k.


Dokladnie. Wlasnie o to mi chodzi. Szkoda, ze czesc uzytkownikow tego problemu nie dostrzega.

Agrest - nie dopisuj mi "zaslug", na ktore nie zapracowalem.

motoangel - nietrzezwi i agresywni kibole na rajdach to kolejny temat. Niestety rzeka 8)
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez The Prisoner » wtorek, 19 lis 2013, 12:57

Agrest napisał(a):A Ile jest takich sytuacji że ludzie z wypasionymi lustrzankami wpieprzają sie innym w kadr,ale taki burak sobie myśli że ma kase to mu wszystko wolno a nawet gubi sie przy włączaniu takiego aparatu a co dopiero żeby zrobił dobra fotke.
Także tu nie chodzi o to czym tylko chodzi o kulture lub jej brak.

Zgadza się, absolutna racja - często jakość sprzętu nie idzie w parze z jakością zdjęć i wielu jest takich kozaków nie tylko na rajdowych trasach.
Ponadto mam wrażenie, że z powodu tego, że teraz każdy może se filmik nakręcić/fotkę cyknąć, brak jest żywiołowego dopingowania zawodników na trasie i głównie dlatego mnie irytuje to cykanie multimediów na potęgę, choć oczywiście każdy ma prawo robić co chce.
I rzeczywiście - wszystko zależy od człowieka i od jego kultury.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » wtorek, 19 lis 2013, 13:17

The Prisoner napisał(a):
Agrest napisał(a):A Ile jest takich sytuacji że ludzie z wypasionymi lustrzankami wpieprzają sie innym w kadr,ale taki burak sobie myśli że ma kase to mu wszystko wolno a nawet gubi sie przy włączaniu takiego aparatu a co dopiero żeby zrobił dobra fotke.
Także tu nie chodzi o to czym tylko chodzi o kulture lub jej brak.

Zgadza się, absolutna racja - często jakość sprzętu nie idzie w parze z jakością zdjęć i wielu jest takich kozaków nie tylko na rajdowych trasach.
Ponadto mam wrażenie, że z powodu tego, że teraz każdy może se filmik nakręcić/fotkę cyknąć, brak jest żywiołowego dopingowania zawodników na trasie i głównie dlatego mnie irytuje to cykanie multimediów na potęgę, choć oczywiście każdy ma prawo robić co chce.
I rzeczywiście - wszystko zależy od człowieka i od jego kultury.


Sytuacja z serwisu. Czekamy z grupa ludzi przed stanowiskiem Latvali. Jest tlok. W oddali slychac, ze rajdowka nadjezdza. Widac juz swiatla. Nagle przed nami, w pasie pomiedzy plotkiem a stanowiskiem serwisowym, pojawia sie facet w kamizelce media i kamera na ramieniu. Zaslania absolutnie wszystko. Delikatna sugestia, ze bylismy tu jednak pierwsi i nam przeszkadza wystarcza. Kamerzysta odchodzi na bok i filmuje z innego kata, nie zaslaniajac nikomu.

Kwestia kultury i zrozumienia, ktorych to brakuje bohaterom tego watku.

Widzac negatywna postawe niektorych komentujacych, domyslam sie, ze trafilem w sedno. 8)
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez posejdon » wtorek, 19 lis 2013, 13:25

dinn napisał(a):
Dokladnie. Wlasnie o to mi chodzi. Szkoda, ze czesc uzytkownikow tego problemu nie dostrzega.
(...)

motoangel - nietrzezwi i agresywni kibole na rajdach to kolejny temat. Niestety rzeka 8)

Wierz mi - wiele osób to dostrzega. Ale takie sprawy lepiej wyjaśniać sobie od razu na miejscu z zainteresowanymi a nie płakać na forum "a bo on mi zasłonił!".

Agresywni kibole? W tłumie zawsze się tacy znajdą. Jak jesteś na to wrażliwy to poszukaj sobie takiego miejsca do oglądania, w którym tłumu nie ma.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Grzesieek » wtorek, 19 lis 2013, 17:06

dinn napisał(a):Nagle przed nami, w pasie pomiedzy plotkiem a stanowiskiem serwisowym, pojawia sie facet w kamizelce media i kamera na ramieniu. Zaslania absolutnie wszystko. Delikatna sugestia, ze bylismy tu jednak pierwsi i nam przeszkadza wystarcza.


Weź tylko pod uwagę, że dla niektórych to jest praca, a nie tyko sama przyjemność. Sam oczywiście zawsze staram się dojść do pewnego kompromisu (nie ważne czy mam kamizelkę czy nie), żeby każdy był możliwie szczęśliwy, ale nie zawsze jest to możliwe.

Co do cykania zdjęć i filmów telefonami, to też mnie to drażni, często tacy ludzie wskakują "z zaskoczenia" przed twoją długo upatrzoną miejscówkę, psują ujęcie i nic sobie z tego nie robią. Zdjęcia/ujęcia nie będzie miał ani on (każdy wie jak wygląda film z nawet mega super telefonu) ani Ty. Taki trochę pies ogrodnika, sam nie weźmie, drugiemu nie da. Ale nic się z tym nie zrobi, trzeba brać poprawkę na takie przypadki. Lament na forum też nie pomoże.
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » wtorek, 19 lis 2013, 21:27

srubawrc napisał(a):Nie czepiajcie się komurkowców :!: Większość grubych akcji i dzwonów jest nagrywana właśnie w ten sposób :wink:


Niby tak, ale powtarzam jeszcze raz, tu nie chodzi o sprzet, ale raczej o zachowanie.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość