Paparazzi z telefonami na rajdach

Archiwum

Moderator: SebaSTI

Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 18:28

DS3 WRC zbliza sie szybkim tempem. Prowadzi Sordo. Juz mam go na ekranie, powoli dociskam spust migawki, zlapalem ostrosc. Rajdowka zbliza sie. Pstryk. Jest zdjecie :D













Sprawdzam co jest na zdjeciu. Nie ma DS3, jest Samsung Galaxy S4. :?
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)


Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez kostek45 » poniedziałek, 18 lis 2013, 19:34

Hmm?
Jeżeli miałeś zamiar dodać zdjęcia do posta to go nie widać. ;)
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 19:36

Dyskusji brak. Mam rozumiec, ze robienie zdjec telefonem jest ok? Zaslanianie komus pola widzenia w chwili gdy robi fotke jest poprostu chamskie. Zazwyczaj i tak nic na tym "zdjeciu" telefonem nie widac, wiec po co niszczyc komus ujecie?

Jak dla mnie to taka rajdowa "slit focia" w lustrze :)
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez czarnyolek » poniedziałek, 18 lis 2013, 19:56

Ogólnie to z takim wielkim aparatem też komuś zasłaniasz widok. Myk polega na tym, żeby znaleźć dobrą miejscówkę, tak, żeby nikt nie przeszkadzał i na dodatek nie miał takiego fajnego kadru jak Ty. Wyobraźnia pomaga.
A to, że ktoś zasłoni kadr, to oczywiście wkurza, tym bardziej, jak robisz fotki zawodowo, a nie tylko do szuflady/bloga. Kilka lat temu redakcja wysłała mnie na wiztyę prezydenta w bazie lotniczej w Łasku. BOR, czy inny UOP zamknął media za metalową barierką, a postronni gapiowie zostali umiejscowieni między fotografami zawodowymi a prezydentem. I wróć teraz do redakcji po całym dniu straconym na zrobienie głupiego zdjęcia i przywozisz same fotki telefonów komórkowych. Jak się wytłumaczysz naczelnej?
Wkurza, pewnie że wkurza, ale prawo kibicować na rajdzie i robić fotkim czym bądź mają wszyscy.

To jest fotka przy mecie odcinka Mateuszek. Wokół tłum, a kadr udało się złapać bez "osobników"

Obrazek
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez posejdon » poniedziałek, 18 lis 2013, 20:14

Zawsze można wykorzystać zasłaniaczy do własnych celów :)

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 19 lis 2013, 00:59 przez posejdon, łącznie edytowano 1 raz
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 20:38

Posejdon - naprawde fajny klimat zdjecia.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez posejdon » poniedziałek, 18 lis 2013, 20:42

No widzisz? To nie moja zasługa tylko zasłaniaczy :)
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Motulski » poniedziałek, 18 lis 2013, 21:11

Wiem...czepiam się, ale zakładać temat po, bo ktoś mi zasłonił na rajdzie ?! :D
To jest co rajd...sztuka w tym, aby tak dobrać miejsce, aby było Ci wygodnie i innym ;) Wszystko da radę ogarnąć ;) Można przyjść na miejscówke wcześniej, włączyć wyobraźnie i przygotować sobie miejsce tak, aby było ok ;) Lub ewentualny kompromis z otaczającymi Nas ludźmi, ale to nie zawsze się udaje ;) Ja raczej nie mam trudności z doborem miejscówek i ustawieniem się na niej i co ważne bezpiecznie ;) Czasami też warto wybrać się w miejsca "puste", takie są czasami nie mniej atrakcyjne i masz więcej swobody do swoich poczynań ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez The Prisoner » poniedziałek, 18 lis 2013, 21:21

Dużo jest prawdy w tym co mówisz, dinn. Nie widzę sensu robienia zdjęć z komórki, bo są do dupy, a osobiście nawet z aparatu fotograficznego, bo po prostu nie potrafię. Wolę pooglądać fotki/filmiki po rajdzie robione przez zawodowców a sam na trasie pokibicować.
Trochę podobna sytuacja ma miejsce na koncertach - widzowie cykają zdjęcia, kręcą filmiki, a później się okazuje, że 3/4 tych nagrań/fotek do niczego się nie nadaje.
Co do foty posejdona - inaczej wyglądają zasłaniacze żywiołowo kibicujący kierowcom (dodają klimatu), a co innego goście z telefonami, próbujący cyknąć zdjęcie.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 21:24

Motulski napisał(a):Wiem...czepiam się, ale zakładać temat po, bo ktoś mi zasłonił na rajdzie ?! :D
To jest co rajd...sztuka w tym, aby tak dobrać miejsce, aby było Ci wygodnie i innym ;) Wszystko da radę ogarnąć ;) Można przyjść na miejscówke wcześniej, włączyć wyobraźnie i przygotować sobie miejsce tak, aby było ok ;) Lub ewentualny kompromis z otaczającymi Nas ludźmi, ale to nie zawsze się udaje ;) Ja raczej nie mam trudności z doborem miejscówek i ustawieniem się na niej i co ważne bezpiecznie ;) Czasami też warto wybrać się w miejsca "puste", takie są czasami nie mniej atrakcyjne i masz więcej swobody do swoich poczynań ;)


Gratulacje :D

Tu nie chodzi o pojedyncze zdjecie. Ostatnio tego typu zachowania to plaga. Wstep to jedynie "przenosnia". Liczylem na bardziej blyskotliwe podejscie do tematu.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez czarnyolek » poniedziałek, 18 lis 2013, 21:35

Długie szkło i miejscówka na drzewie :D
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Oko » poniedziałek, 18 lis 2013, 22:09

I tu się zgodzę w 100% z Wami. Paparazzi z telefonami pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Stoję ustawiony do zdjęcia oczekując na nadjeżdżający samochód nagle pojawia się głowa w obiektywie pana z tel. komórkowym, który przybiega sobie zrobić zdjęcie i tak biega z miejsca na miejsce wkurzając kolejnych.
Oko
N1
 
Posty: 56
Dołączył(a): niedziela, 13 mar 2011, 15:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Motulski » poniedziałek, 18 lis 2013, 22:11

dinn napisał(a):
Motulski napisał(a):Wiem...czepiam się, ale zakładać temat po, bo ktoś mi zasłonił na rajdzie ?! :D
To jest co rajd...sztuka w tym, aby tak dobrać miejsce, aby było Ci wygodnie i innym ;) Wszystko da radę ogarnąć ;) Można przyjść na miejscówke wcześniej, włączyć wyobraźnie i przygotować sobie miejsce tak, aby było ok ;) Lub ewentualny kompromis z otaczającymi Nas ludźmi, ale to nie zawsze się udaje ;) Ja raczej nie mam trudności z doborem miejscówek i ustawieniem się na niej i co ważne bezpiecznie ;) Czasami też warto wybrać się w miejsca "puste", takie są czasami nie mniej atrakcyjne i masz więcej swobody do swoich poczynań ;)


Gratulacje :D

Tu nie chodzi o pojedyncze zdjecie. Ostatnio tego typu zachowania to plaga. Wstep to jedynie "przenosnia". Liczylem na bardziej blyskotliwe podejscie do tematu.



Co masz innego zrobić ? Bić się z nimi ? Dlatego jest to teraz plaga bo jak sam zauważyłeś, teraz każdy głupi może cykać, nagrywać telefonem, a że jest to d d... to już inna kwestia ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez dinn » poniedziałek, 18 lis 2013, 22:28

Co zrobic? Raczej jak zwiekszyc swiadomosc "jednokomurkowcow"? :wink:
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Paparazzi z telefonami na rajdach

Postprzez Jim_Clark » poniedziałek, 18 lis 2013, 22:45

Z calym szacunkiem Panowie ale to ze ktos ma lustrzanke cyfrowa nie czyni go jeszcze fotografem i wiekszosc posiadaczy takich aparatow robi nimi zdjecia tylko nieco lepsze niz te z telefonu ( przykladowe 2 zdjecia wyzej ciezko nazwac profesjonalnymi ). Samo posiadanie aparatu z dluzszym obiektywem nie daje nikomu prawa do wyboru lepszego miejsca, a ludzie ktorzy zajmuja sie tym zawodowo nie marudza tylko szukaja ciekwaych ujec wykorzystujac tlumy do nadania klimatu. Nie sztukac stac tam gdzie wszyscy i zrobic takie samo zdjecia jak kazdy :-)
Jim_Clark
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 23 lut 2011, 13:20

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości