Acropolis Rally 2012

Archiwum

Moderator: SebaSTI

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Sylwek_GSi » poniedziałek, 28 maja 2012, 08:03

a ja standardowo bronię Loeba, w przeciwieństwie do większości z was patrzę na to z innej perspektywy. Nie obwiniam Seba że jest niedościgniony, obwiniam reszte że nie może go dogonić. To co winą Loeba jest to że jest za szybki :?: czy to wina reszty że nie jest moze z nim regularnie wygrywać. Choć jak widać czasem Jarri, Mikko czy Petter są w stanie z nim wygrać. Oni są bardzo dobrymi kierowcami myśle że walczyli by jak równy z równym z Makinenem, Sainzem, Colinem czy Kankkunenem ale Sebastien jest po prostu ponadprzeciętny i cieszcie się że macie możliwość interesować się tym sportem właśnie w czasach Loeba bo to kierowca ktorego długo długo dłogo nikt w statystykach nie pobije :)
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno


Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 28 maja 2012, 11:33

@ Sylwek - 100% racji. Każdy zawodnik startuje po to żeby osiągnąć miżliwie najlepszy wynik, jazda typowo dla fanu to tylkko w niskich klasach na poziomie amatorskim. Trudno winić Loeba ze wykonuje swoją pracę perfekcyjnie. Mnie wkurza sytuacja, że dominuje jeden kierowca ale nie wkurza mnie Loeb, jego szczerze podziwiam, chociaż sercem jestem bardziej za Petterem. Wkurzał mnie natomiast Schumacher, ale nie dlatego że wygrywał tylko dlatego, że ma paskudny charakter, c o wyłazi nawet teraz, trzeba być naprawdę nieźle nadętym,żeby wjechać komuś centralnie w tył i jeszcze nazwać go idiotą. tupet zawsze walił od niego na kilometr, dlatego wkurzało mnie że ktoś taki wygrywa, acz nie wkurzało że robi wszystko żeby wygrać, przynajmniej dopóki nie chwytał się nieczystych zagrań.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez kremer » poniedziałek, 28 maja 2012, 12:14

He he Sylwek no właśnie. Może zbyt wiele wymagamy od konkurentów Ja sie ciesze, ze Hirvo zaczął dobrze się ścigać i solidny kunktator się z niego zrobił. 2 miejsca spokojnie może zgarniać. To dla mnie MS 2014 :) W 2013 Loeb jeszcze będzie :)
Prokop jak się wyrobił zgarnia pięknie punkty. Zazdroszczę trochę Czechom, ze maja takiego Prokopa.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 28 maja 2012, 16:21

Sylwek - racja, ale Loeba nikt nie uważa za winnego. Przecież jak można kogoś winić za to że wygrywa??
Chodzi o to, że Loeb psuje atrakcyjność WRC. Jak możemy sie dziwić telewizjom (na przykład) które wolą pokazywać F1 gdzie coś sie ciągle dzieje (no ok, w zeszłym roku NIC sie nie działo), niż WRC które staje sie przewidywalne tak jak to, że będzie dziś noc. Odejście Loeba zmieni dużo, a ten i tak pozostanie już niedościgniony w statystykach.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 28 maja 2012, 17:43

7 rund przed nami, oby się nam czołówka podzieliła zwycięstwami, a nie będzie najnudniej :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 28 maja 2012, 18:39

Po prostu po tylu tytułach mistrzowskich nikt nie myśli o nim że jest bee ale 8 tytułów mistrza i jeden wicemistrz to troche dużo i po prostu wieje nudą przez niego. Aczkolwiek myślę że po 2013 jak juz zdobędzie 10 tytuł spasuje i przejdzie do innej dyscypliny i tam pokaże że nie jest tylko szybki w rajdówce
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez JoostSchouten » poniedziałek, 28 maja 2012, 22:18

It was a great rally, good stages and a nice atmosphere!
I hope you enjoy my video!

Obrazek

Watch the video in HD at Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=SNu45i_8Q60&hd=1
Joost - Rallymedia.nl
Avatar użytkownika
JoostSchouten
N3
 
Posty: 280
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 15:25
Lokalizacja: The Netherlands

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez marrcus » wtorek, 29 maja 2012, 01:56

jak odejdzie Loeb to bedzie lipa, chiałbym że przed odejściem został trochę objeżdżany w rajdach, bo tak to wyjdzie na to że Leb odchodzi i zaczyna 2 liga wygrywać

zołtodziób - kiedys dawno zawsze byłem anty szumaherowy ale tu sie zgadzam że Senna pojechał jak idiota, zresztą zdaje sie po wyścigu go nie nazywał idiota tylko zaraz po wypadku a to sie nie liczy !!!
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Karol » wtorek, 29 maja 2012, 10:00

marrcus napisał(a):zołtodziób - kiedys dawno zawsze byłem anty szumaherowy ale tu sie zgadzam że Senna pojechał jak idiota, zresztą zdaje sie po wyścigu go nie nazywał idiota tylko zaraz po wypadku a to sie nie liczy !!!


OT, ale dodam, że wina tam była w 100 % Schumachera, Senna jechał pierwszy i miał prawo wyboru toru jazdy.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 29 maja 2012, 12:16

Schodzimy do F1 jak widze :)

Loeb odejdzie po 2013 najpóźniej, a moim zdaniem może sie okazać że nastąpi to po 2012 i wcale nie będę tym zdziwiony. Wyścigi stoją przed Sloebem otworem :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez żółtodziób » wtorek, 29 maja 2012, 13:15

@ Matthias - Loeb nie psuje widowiska. Jeśli ktoś psuje widowisko to ci którzy nie moga za nim nadążyć, ale oni też raczej robią co moga. Takie sytuacje są nie do przeskoczenia, w różnych dyscyplinach zdarza się tak,że trafia się ktoś, kto potrafi długo dominować. Valentino Rossi, Schumacher, Roger Federer, bracia Kliczko, Tiger Woods. Tak się po prostu zdarza, i można albo płakać nad rzeczywistością albo brać życie jakie jest i wyjść z założenia że nic nie jest wieczne i każda dominacja musi się kiedyś skończyć. Po latach dominacji Schumachera i po zapowiadającej się dominacji Vettela mamy sezon jakiego jeszcze w F1 nie było, za każdym razem wygrywa kto inny a w czołówce mega ciasno. Nie ma o co kopii kruszyć, po paru latach kiedy o tytuł walczyło czterech, pięciu kolesi mamy 10 lat dominacji Loeba. Długo to już nie potrwa. Nawet jeśli VW nie da Ogierowi odpowiednio szybkiej bryki to Loebowi powoli cała ta zabawa przestaje się podobać no i możliwe, że w końcu zrobi to o czym prebąkuje od jakiegoś czasu, nie podpisze kolejnego kontraktu i zaszyje się w chałupie.

@ marrcus - nie kupuję tego tłumaczenia. Zwłaszcza jeśli takie tłumaczenie ma wybielić Schumachera, który potrafi zmienić tor jazdy tak, że mało nie wpakuje Barichello w bandę. niestety koleś ma coś takiego co cechuje pewną część niemców - przekonanie, ze jemu wolno więcej. Argument, że Senna zmienił tor jazdy - no przecież miał do tego prawo. nie był dublowany, więc miał prawo się bronić, nigdzie nie jest napisane,że przez respekt dla wielkiego miszcza ma go przepuścić. Wielki miszczu skoro jest taki wielki powinien zadbać żeby się nie znaleźć za plecami kogoś takiego jak Senna. Senna miał prawo zjechać do wewnątrznej przed zakrętem, to jest typowe zachowanie broniącego się zawodnika, Schumacher powinien był przewidzieć, że Senna tak zrobi. To Schumacher własnie improwizował, ale najwyraźniej refleks już nie ten co dawniej i słabo mu to wyszło. Odbijać na zewnętrzną nie chciał, bo by stracił okazję do wyprzedzenia Senny a do wewnętrznej się nie dało, bo nie przewidział,że mu Senna odważy się zamknąć drzwi, a co powinien był przewidzieć. Wykonał kilka skrętów zanim wpakował mu się w tył, a naprawdę nie było trodno przewidzieć gdzie się znajdzie Senna, trudno tylko było zrezygnować z ataku na który był już nagrzany jak dzik na żołędzie. To że nie nazwał go idiotą po wyścigu - dla mnie to nie jest ważne kto jak potrafi się kryć ze swoimi prawdziwymi emocjami tylko jakie one są. Wszyscy są winni mojemu niepowodzeniu tylko nie ja sam - nie trawię ludzi którzy tak myślą.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez marrcus » wtorek, 29 maja 2012, 14:27

Nokia się po Akropolu wycofała z promowania WRC, trudno się dziwić patrząc co się dzieje z tą firma. Tonącą

Spojrzałem jeszcze raz viedo z senna mysąłł że bardziej zmieniał tor jazdy, on odbił ciutke na prawo a później na lewo gdzie już skręcił Miszczu, nie było wiadomo ile jeszcze skręci, gdyby skręcił całkiem do lewej strony to by byli obok. Zresztą może Senna za wcześnie hamował i to było przyczyną też. Fakt MS nie chciał odpuścić.
Każdy każdego nawywa idiota po wypadku tylko nie zawsze pewnie to puszczają. Grając w wyścigi po sieci to dopiero są określenia.
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez jaczylibodzio » środa, 30 maja 2012, 09:27

viper napisał(a): a tekst kolegi powyżej ze Loeb ucieka, bo moze nie dać rady mnie rozsmieszyl :lol:, bo przez następne 100 lat lub dłużej takiego kierowcy nie będzie, a na pewno nie było.

Zamiast czytać bezwiednie nie używając mózgu radzę Ci przeczytać raz jeszcze, jednocześnie uruchamiając szare komórki. Kompleks? Na jakim punkcie? W niczym nie uczestniczę żebym miał mieć kompleks. Zacznij się wypowiadać jakoś składnie i treściwie, zamiast szydzić z czyjegoś zdania, bo podjęcie dyskusji z Tobą nic nie wniesie.

Sylwek_GSi napisał(a):Nie obwiniam Seba że jest niedościgniony, obwiniam reszte że nie może go dogonić. To co winą Loeba jest to że jest za szybki :?:

No nie o to chodzi, nie każdy jest geniuszem kierownicy. Niektórzy mają taką granicę i nie ma nikogo lepszego, więc też bym tutaj winy innych nie widział :) To tak w dwie strony to działa niestety.

marrcus napisał(a):Nokia się po Akropolu wycofała z promowania WRC, trudno się dziwić patrząc co się dzieje z tą firma. Tonącą

Nokia już wstaje, ale szuka oszczędności, dlatego się wycofuje.
"No bo po co mi hamulce jak mam wycieraczki? oO"
Avatar użytkownika
jaczylibodzio
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2011, 23:22

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 30 maja 2012, 14:43

żółtodziób napisał(a):(...)nie podpisze kolejnego kontraktu i zaszyje się w chałupie.


W "chałupie" sie nie zaszyje. Już widać jak go ciągnie do wyścigów :D

Co do Nokii i jej odejścia
1. Za wiele to w sumie i tak nie zmienia.
2. Podobno do końca maja (czyli teoretycznie już) mamy poznać nowego promotora i odejście Nokii jest z tym związane.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Acropolis Rally 2012

Postprzez Klausik » sobota, 8 gru 2012, 21:15

Mam takie pytanie czy był ktoś moze w tym roku na rajdzie grecji i w jakiej cenie byly bilety i ogolny koszt calego wyjazdu?? Chciałbym sie w tym roku wybrac ale potrzebowal bym mniej wiecej wiedziec ile musze oszczedzać zeby móc sobie pozwolic na ten luksusik. Z góry dzieki za info.
Klausik
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 4 gru 2012, 22:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron