(M.E.) Rally of Poland

Archiwum

Moderator: SebaSTI

Postprzez solota_RallyPL.com » poniedziałek, 12 cze 2006, 16:07

dla mnie rajd bardzo udany. wiele się działo. zabezpieczenie mimo kilku braków, była dobra, wina w kilku przypadkach leżała po stronie kibiców i tzw. "owczym pędzie" do wydachowanej rajdówki, co nie jest bezpieczne
JANUSZ KULIG 1969-2004
RICHARD BURNS 1971-2005
MICHAEL PARK 1966-2005
COLIN MCRAE 1968-2007

"Forever in Memory"
Avatar użytkownika
solota_RallyPL.com
A5
 
Posty: 565
Dołączył(a): czwartek, 18 sie 2005, 10:42
Lokalizacja: Kwidzyn/Trójmiasto


Postprzez enka » poniedziałek, 12 cze 2006, 16:53

Rajd był super. Byłam tylko w niedziele, na wszystkich oesach i dwa razy strefa. Strefa to orazka, niech oni sie ciesza, ze descz nie padal bo na tej strefie to ludzie by sie tylko slizgali. W ogole bajzel straszny tam byl i jakos tak dziwnie wszystko ustawione.
Radio rajdowe jak zwykle wymiata. Chlopaki rzucali super texty, no i oczywiscie Grzesiek Kostka - dosadne podsumowanie. "Jezyk" wymiata, rajdowe piosenki tez super.
Bardzo mi sie podobal ten kurz, mimo, ze potem wygladalo sie jakby sie z wojny wracalo :D

I podzekowania dla Kuzaja, ze wygral ostatni oes, a ja wygralam nagrode :)
enka
A5
 
Posty: 588
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2004, 18:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bzyq » poniedziałek, 12 cze 2006, 17:40

to moze teraz ja. Musialem odespac cala noc za kolkiem.
Niestety, nie bylo mi dane ogladac zmagan na OSach, ale i tak jestem bardzo zadowolony.
Na poczatku niemila niespodzianka w trakcie dojazdu na Mazury - policji sie wydawalo ze jestesmy chyba groznymi przestepcami i zatrzymali nas w 4 patrole, przystawili prawie ze kalasznikowy do glowy i tak sobie siedzielismy pol godziny w samochodzie do wyjasnienia sprawy ( chory jestem, bo zimno bylo :P ).
Dojechalismy tam rano w piatek i zaczela sie zabawa z rozkladaniem maneli w Golebiu, pozniej zabawa z komputerami, instalowanie lacznosci w funkcyjnych, takze nawet nie widzialem oficjalnego startu do imprezy.

Co do samego rajdu - powiem WYPAS.
Smiac mi sie tylko z Juniora chce, bo przed rajdem cos tam mowil, ze szkoda ze Meek nie ma s1600, bo chcial sie z nim sprawdzic, natomiast ja sie ciesze ze nie mial, bo cale s1600 w Polsce nabawilo by sie jeszcze wiekszych kompleksow ;]. Slowa Andrzeja Borowczyka - zenada co sie dzieje :)
Solowow dla mnie wysmienicie po prostu pojechal. Widac to bylo po czasach na OS'ach. Rowno, szybko, bez wiekszych problemow ( nie liczac tych dwoch feralnych kapci, przez ktore stracil 1.2 min ).
Kajetanowicze rowniez bardzo rowno i szybko. Z glowa bym rzekl.
Szkoda Holowczyca, bo moglby rowniez cos namieszac.
A tak OT, to nie wiem czy wiecie o tym, ze na Polskim przeprowadzone bylo sledzenie samochodow poprzez GPS tak jak w mistrzostwach swiata, czym zajela sie ekipa z WRC. Taki system kosztuje 5 tys funtow, a kaucja wnoszona przez zawodnikow to 2 tys zl. Holek zdarzyl wyjac, Butruk niestety nie ...
Generalnie, jestem zadowolony z calosci imprezy. Na poczatku z wynikami byly problemy, bo rozsynchronizowaly sie chronoprintery na pierwszym OS, stad wychodzily problemy z czasami. Pozniej wszystko poszlo juz jak z platka, i szczerze powiedziawszy w CKR mielismy szybciej czas niz na mecie STOP.
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na Wawelskim
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez rak818 » poniedziałek, 12 cze 2006, 18:06

Oficjalne wyniki
http://www.rallyofpoland.pl/pliki2006/wyniki/FINAL.pdf

Turas 1.20 kary i spadł za Rutę. Tak więc Szymek trzeci w klasie (od końca oczywiście) 8)
Trasa A2 Świecko-Terespol - Najdłuższy w Europie tor wyścigowy ciężarówek
Avatar użytkownika
rak818
A5
 
Posty: 569
Dołączył(a): czwartek, 3 cze 2004, 10:40
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Buncol » poniedziałek, 12 cze 2006, 19:05

No to teraz pare slow ode mnie.

W piatek po przyjechaniu do Mikolajek i kilku minut bladzenia trafilem na start odcinka startowego. Stamtad przeszedlem po jakiejs godzinie na jego mete. Siedzialem tam 4 godziny. O to co udalo mi sie zobaczyc. Solowow, Kuchar i Basso szli pelna bomba, co bylo widac po wynikach. Stopniowo coraz lepiej jezdzil Oleksowicz. Svetlund tez niczego sobie. Jesli chodzi o slabsze samochody, to na uwage zasluguje Porebski w Fiescie, ktory jezdzil czysto i szybko. Dwa pugi byly bliskie opuszczenia drogi.

Po testowym, na jedzonko a po jedzonku na uroczysty start :wink: Wszystko cacy, ale mam pare uwag. Na scenie gdzie siedzialy vipy byly ustawione jakies male krzeselka wziete chyba z okolicznej podstawowki :roll: Nie wygladalo to estetycznie ale coz... Wiekszosc vipow ucieklo po dwudziestu minutach, w tym przeses PZM p.Witkowski. Ale wrocmy do samych zawodnikow. Jak wiadomo nic ciekawego tam sie nie dzialo, rajdowki przejezdzaly przez rampe, niektorzy cos gadali, ogolnie takie tam .... Zdziwilem sie gdy zobaczylem litwinska zaloge, bodajze Rozukas. Kierowca byl gosc, ktory wygladal na jakies 16 lat :shock:

Co do samego scigania...

Moge powiedziec, ze widac bylo na wiekszosci oesow, ze Solek idzie pelna dzida. Kuzaj jechal tez szybko, choc gdzie niegdzie wizualnie wygladalo to gorzej od Solowowa. Basso jezdzil ze zmiennym tepem, raz szybko, raz wolno. Meeke to po prostu poezja. Bomba wszedzie, chyba nigdy nie widzialem tak doskonalej jazdy FWD. Dytko, Czopik, Duda czasem rzucili jakims bokiem, wiec bylo na co popatrzec. Kajetan tez widowiskowo, czesto na pograniczu drogi. Abram jak Abram. Jechal i jechal az wreszcie wyjechal... poza trase. Akurat na tej miejscowce gdzie stalem. Byl to lewy dosc szybki zakret, lekkie spadanie i zakret w prawo, a nastepnie po kawalku prostej lewy luczek. Abram napadl na pierwszy zakret szybko i efektownie ale na drugim juz wypadl w plener koszac spruchnialy plot. Ludzie, kotrzy tam stali szybko pouciekali, a sam Abram przejechal obok jedngo dosc blisko. Podobno przejechal komus po jakis torbach. Gdy opuscil to miejsce zostal nagrodzony gromkimi brawami. Pozdrawiam dziennikarza z kamizelka "Media 23" ktory pare przejazdow wczesniej stal idealnie na wypadkowej. Teraz napisze cos o kierowcach w FWD pomijajac Meeke'a bo o nim juz wspomnialem. Generalnie wszyscy cieniowali oprocz Porebskiego, jego jazda mi sie bardzo podobala. Jesli chodzi o RPP... Habaj, Majek i Butruk szybko, szkoda ze temu ostatniemu spalilo sie autko.

A teraz o kibicach i zabezpieczeniu. Nie spodziewalem sie tak slabego zabezpieczenia. Tam gdzie nie trzeba bylo to upominali ludzi, a tam gdzie ich rajd potrzebowal, ani widu ani slychu. Kibice raczej zdyscyplinowani, wiekszych incydentow nie bylo, oczywscie na oesach bo na dojazdowkach to juz zupelnie inna bajka. Pozdrawiam niebieskawa Corolle z antenka CB na blachach EL. Mam nadzieje, ze jak bedziesz dzwonil to nie zabijesz niewinnych osob. Podobnie kierowca Tuscana i czarnego Toledo, ktorzy na sile nas wyprzedzali na szutrowej drodze. Na tej samej szutrowce szaleli mototcyklisci na krosach ( czy jak to sie zwie) jeden z nich wpadl do rowu nieopodal rzeczki. Na szczescie nic mu sie nie stalo, a kibice pomogli mu wyciagnac motor.

Mimo wszystko rajd bardzo mi sie podobal. Piekne trasy umiejscowione w przepieknych krajobrazach. Nie sadzilem, ze mozemy szczycic sie tak wspanialymi widokami. Wszedzie lasy, pagorki, pola, jeziora, wszystko czyste i kolorowe. Na prawde cenny dorobek kulturowy.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kicia_pl1 » poniedziałek, 12 cze 2006, 20:09

mam takie pytanie czy wie ktos moze czy bedzie jakas relacja w TVPz rajdu? :)
Avatar użytkownika
kicia_pl1
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): niedziela, 5 mar 2006, 18:11
Lokalizacja: tychy

Postprzez bullitt » poniedziałek, 12 cze 2006, 20:16

budyń napisał(a): a pawdopodobnie holo i butruk muszą zapłacić po 15000 za te spalone gps-y


Z tego co słyszałem holo uratował GPS. Spaliła się tylko kamera marcina kwiatkowskiego :)
Mniej pisać, więcej czytać, a jeśli pisać, to tak, żeby inni czytali...
Avatar użytkownika
bullitt
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 00:56
Lokalizacja: San Francisco

Postprzez bullitt » poniedziałek, 12 cze 2006, 20:17

kicia_pl1 napisał(a):mam takie pytanie czy wie ktos moze czy bedzie jakas relacja w TVPz rajdu? :)


Nie ma "ch" we wsi. Skoro Publiczna była patronem to na 100% bedzie, pytanie tylko kiedy...
Mniej pisać, więcej czytać, a jeśli pisać, to tak, żeby inni czytali...
Avatar użytkownika
bullitt
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 00:56
Lokalizacja: San Francisco

Postprzez Gucio » poniedziałek, 12 cze 2006, 20:22

eeee no we wtorek o 22.55 na tvp1
A co? Gazet nie czytacie? :P
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez www.rajdy.olsztyn.pl » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:00

"wolniej wolniej mamy przewagę"

www.Doktor-Abram.pl
www.rajdy.olsztyn.pl
N2
 
Posty: 113
Dołączył(a): sobota, 15 kwi 2006, 11:32

Postprzez Whitek » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:06

rak818 napisał(a):
Pancin napisał(a):
Mancin wogole nie dachowal.
W pierwszy dzien zatrzymal sie zeby pomoc innej zalodze. Poszla zla informacja w radiu rajdowym i Mancin dementowal to drugiego dnia.


Pod linkiem poniżej jest trochę fotek z RP. Jak widać na drugiej z nich, Mancin wygląda jak po dachu.

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=34510&highlight=


8) Oczywiście nie dachował 8) jedynie prezentował zabezpieczenie podwozia w swoim Evo :wink:


Przepraszam. W takim razie cos mi umknelo drugiego dnia. :oops:
www.forum.rajdkormoran.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Whitek
N3
 
Posty: 314
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 18:33

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:14

Witam,co tu dużo pisać rajd był super,piękna pogoda piękne trasy,zawodnicy dostarczyli kibicom wielu wrażeń,dla mnie nr. jeden rajdu to Kris Meeke,to co on wyrabiał jest poprostu nie do opisania,bajeczna jazda.Również kuzyni Dytko zasługują na duże brawa,bardzo dobry wynik po tak długiej przerwie.
Byliśmy z ekipą drugi raz w Mikołajkach i w przyszłym roku postaramy się również przyjechać,nawet kwatera wstępnie zarezerwowana.
Dla tych którzy mieli już dość kurzu napiszę tylko tyle

TO JE RALLY :wink:

pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez wrobel321 » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:21

a zgrał ktoś może piosenke "jerzyki", he he he fajna jest! 8) ????
Janusz Kulig Forever - Nigdy nie zapomnimy!
wrobel321
A5
 
Posty: 552
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2005, 13:15
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postprzez Stig » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:29

http://www.duzohumoru2.host.sk/pobieral ... ekSeMa.zip - adres podany dwie strony wcześniej.

BTW, pamiętacie może jak nazywa się zespół, który wykonywał tegoroczny hit - "Rajd to rajd"? Podawali jego nazwę kilka razy na antenie, ale mi niestety umknęło z pamięci... :(
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez adamlen » poniedziałek, 12 cze 2006, 21:37



Na tych filmach widać ze Meeke szedł niesamowicie no po prostu inna liga.Wszędzie na maxa, cud że nie wypadł ani razu. Widać również że fajne te nasze mazurskie trasy zielono wkoło, ładny szuterek, maja swój urok :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości