Prąd na budowę domu

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Prąd na budowę domu

Postprzez myway » piątek, 30 gru 2022, 14:44

Cześć,
Przygotowuje się do wystąpienia o warunki przyłączenia prądu. Sytuacja aktualna - w drodze przy działce biegnie prąd, część z działek sąsiednich ma postawione skrzynki - na mojej działce skrzynki nie ma.
Z racji tego, że termin rozpoczęcia budowy jest bliżej nieokreślony (za kilka lat) - chciałbym uniknąć taryfy C11 (tzw. prąd budowlany) i od razu korzystać z taryfy G11.
W związku z tym planuje:
- złożyć wniosek o warunki przyłączenia na garaż
- określić moc przyłączeniową docelową dla domu (w planach wszystko na prąd - łącznie z ogrzewaniem) - więc myślałem o 20kW
by uniknąć później długiego czasu oczekiwania na zwiększenie mocy przyłączeniowej
I teraz pojawia mi się szereg pytań:
- rozumiem, że do czasu podpisania umowy o dystrybucje energii (co dzieje się gdy wykonane jest przyłącze - lub mówiac prościej zakład postawi skrzynkę w granicy naszej działki i poinformuje nas o tym że zostało to zrobione) nie muszę fizycznie na działce mieć wspomnianego garażu?
- garaż fizycznie potrzebny będzie w momencie podpisania umowy o dystrybucję energii?
-Co w sytuacji, gdy za kilka lat ukończę budowę (na taryfie G11) a zmieni się typ obiektu - z garażu na budynek mieszkalny? Czy zmiana typu obiektu wiąże się z jakiegoś rodzaju kosztami i czy jest potrzebna?

A może po prostu odpuścić sobie standardowy prąd i po prostu zakupić agregat prądotwórczy i budować na agregacie? Jakie macie doświadczenia?
myway
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 18 paź 2017, 09:38


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości