Rajdy i kasa

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Re: Świat WRC

Postprzez speedyzxz » wtorek, 23 lut 2016, 20:42

wanderer napisał(a):Nie znam takich danych, generalnie Polski fiskus niespecjalnie interesuje się bogatymi ukrywającymi swoje dochody w rajach podatkowych, tylko woli ścigać najmniej zarabiających, bo nie ma wyspecjalizowanego urzędu tak jak np niemiecki fiskus. A potem większość Polaków krzyczy bezmyślnie żeby obniżać podatki, tak jakby zwykły Kowalski i Jan Kulczyk mieli wspólne interesy.
Pewnie nie, ale jaki jest sens zabierania przeciętnemu Kowalskiemu ponad 25% tego co zarobi (tak, liczę też ZUSy NFZety) a w zamian nie dostaje się nic, emerytura marna, jakikolwiek lekarz specjalista - kolejka, często się kończy tym że i tak idzie się prywatnie. Cokolwiek się buduje to w dużej mierze z środków unijnych lub całkowicie prywatnie. Socjal też słaby. Albo państwo umie dysponować tym co dostaje i zabiera z roku na rok coraz więcej, a jak nie to niech zostawi te pieniądze w spokoju :D I broń Boże, ja nie mówię żeby bogaci nie płacili podatków. Powinni być obarczeni wyższym podatkiem, zgadzam się z tym, bo przy milionach na koncie zaczyna się tylko kumulowanie fortuny, a nie jej faktyczne wykorzystywanie, jednak plany zabierania ponad 50% przychodu wydają mi się z czapy wyciągnięte.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Świat WRCno

Postprzez Zoe » wtorek, 23 lut 2016, 20:47

No, podatek 71% fajna sprawa ;)
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Świat WRC

Postprzez dominik_r » wtorek, 23 lut 2016, 21:30

Czytam i oczom nie wierzę :? Dlaczego wciąż tylu ludzi uważa, że urzędnik lepiej wyda jego pieniądze niż on sam? Pomimo tego, że za obsługę tego wydawania pieniędzy (mądrego czy nie - to oddzielny temat) trzeba mu zapłacić!! :roll: Ogier zarobił kasę - zapłaci VAT, akcyzy i inne, podczas wydawania tych milionów przecież :) To powinno wystarczyć. Dochodowy powinien zniknąć. To jest nic innego jak kara za pracowitość...
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Świat WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 23 lut 2016, 22:47

dominik_r napisał(a):Czytam i oczom nie wierzę :? Dlaczego wciąż tylu ludzi uważa, że urzędnik lepiej wyda jego pieniądze niż on sam? Pomimo tego, że za obsługę tego wydawania pieniędzy (mądrego czy nie - to oddzielny temat) trzeba mu zapłacić!! :roll: Ogier zarobił kasę - zapłaci VAT, akcyzy i inne, podczas wydawania tych milionów przecież :) To powinno wystarczyć. Dochodowy powinien zniknąć. To jest nic innego jak kara za pracowitość...

Najlepiej karać podatkami tych co dużo zarabiają a tych co zarabiają mało ratować zapomogami. Tylko potem będzie zdziwienie, że nikomu nie chce się ciężko pracować...
Nawiązując do tematu. Skoro mamy już transmisje w tv i na płatnym portalu to uważam, że promotor powinien podzielić się choćby symbolicznie tą kasą z kierowcami. Takie coś działa w skokach, w kopanej kasa chyba na kluby idzie i nawet w ERC to się zaczęło. Niby dużo tego nie będzie ale zawsze jest to jakaś forma docenienia prywatnych zawodników przez promotora. Dla fabryki byłyby to nic nie znaczące grosze, ale pewnie nie jednemu kierowcy pomogłyby dopiąć budżet.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajdy i kasa

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 23 lut 2016, 23:19

Tak, wprowadzic podatki 98% i bedzie wspaniale... Ludzie szanujmy sie. Kazdy zarabia ile zarabia i wtykanie nosa w zarobki tych najbogatszych i zyczenie im jak najwyzszych podatkow to typowa polska zawisc. Sory, ale jak ktos zarabia duzo, to oznacza czesto, ze bardzo ciezko pracuje i dlaczego ma oddawac swoje ciezko zarobione pieniadze to pier**lnietych urzedasow i rzadu przyglupow, ktorzy szklane gory obiecuja. Sory, ale czytajac takie cos wymiotowac sie chce.

A zarobki w sporcie sa takie i nie widze w tym nic zlego. Moze pilkarze zarabiaja juz za duzo jak za kopanie pilki, ale jednak kierowcy rajdowi/wyscigowi ryzykuja swoje zycie etc i uwazam, ze nic nam do tego ile zarabiaja. Nie zmienimy tego.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » środa, 24 lut 2016, 00:12

dominik_r napisał(a):Czytam i oczom nie wierzę :? Dlaczego wciąż tylu ludzi uważa, że urzędnik lepiej wyda jego pieniądze niż on sam?

Dlatego, że na zachodzie to działa. :) Ale cóż u nas wciąż chyba przeważa mentalność chłopska, więc urzędnik = zaborca, a wszelkie podatki = tylko i wyłącznie kara. :)

A potem wszyscy się dziwią, że w Polsce wszelkie usługi publiczne są na niższym poziomie niż na Zachodzie Europy, czy w Skandynawii. A na jakim poziomie mają być skoro państwo łoży na te cele o wiele mniejszy % PKB, a bogaci płacą w Polsce śmiesznie mało? :roll:

@Matthias Schmidt porównaj sobie.

Stopa podatkowa w Niemczech.
0% do 8.004 EUR
14% 8.004 - 52.881 EUR
42% 52.882 - 250.730 EUR
45% od 250.731 EUR

Stopa podatkowa w Polsce
Próg pierwszy: 18% do 85.528 zł.
Próg drugi: 32% powyżej 85.528 zł.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez Mariusz » środa, 24 lut 2016, 00:46

wanderer napisał(a):
Mariusz napisał(a):Ci którzy zarabiają więcej płacą więcej podatków i Ogier zapłacił podatków bardzo dużo, większe niż przeciętny zjadacz chleba.

Więcej na pewno, ale czy za mało, wystarczająco, czy za dużo? To jest kwestia mocno dyskusyjna. :wink: W USA po kilkudziesięciu latach obniżania podatków najbogatszym ludzie w końcu skapnęli się, że gospodarka i większość ludzi sporo na tym straciła. Bogaci zaczęli inwestować w jakieś wirtualne instrumenty, które nie tworzyły nowych miejsc pracy, a wysysały przeciętniakom masę żywej gotówki. Stąd m.in. duża popularność Sandersa, który zdaje się być coraz mocniejszym kandydatem na urząd prezydenta.

Nie wiem co w tym takiego dyskusyjnego. Jakbyś zapytał Ogiera to by Ci pewnie powiedział, że zapłacił za dużo podatków. Jakbyś zapytał mnie o to samo to ja bym ci też powiedział, że zapłaciłem za dużo podatków. Nie wiem skąd twoje przekonanie, że bogaci powinni inwestować w tworzenie nowych miejsc pracy. Ogólnie to inwestuje się tak żeby dla siebie było najlepiej, zdecydowana większość filantropów wyginęła z dinozaurami. No i popularnością Sandersa się nie sugeruj, Trump też jest popularny, a na prezydenta to on się nadaje jak traktor na rajdy.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Świat WRC

Postprzez wanderer » środa, 24 lut 2016, 00:59

Mariusz napisał(a):Nie wiem co w tym takiego dyskusyjnego. Jakbyś zapytał Ogiera to by Ci pewnie powiedział, że zapłacił za dużo podatków. Jakbyś zapytał mnie o to samo to ja bym ci też powiedział, że zapłaciłem za dużo podatków.

Dla Ogiera, ciebie i innych milionerów może to nie podlega dyskusji. Problem w tym, że ich pieniądze nie biorą się z powietrza. Jak wyszła machlojka z dieselgate, to prezesi i cała wierchuszka najlepiej zarabiających może czuć się bezpiecznie i ma pewność, że wysokie gaże się nie zmniejszą, a w razie czego będą przysługiwać sowite odprawy. Za wszystko jak zwykle zapłacą klienci albo szeregowi pracownicy, którym obetną pensje i którzy nie mogą liczyć na złoty parasol w postaci wielomilionowej odprawy.

W skrócie, prezesi biorą grube pensję niby dlatego, że biorą dużo większą odpowiedzialność niż szeregowy pracownik, a w praktyce okazuje się, że to wszystko g. prawda. Dlatego jestem za ograniczeniem wysokich zarobków poprzez większą progresję. :)

To tylko jeden element układanki, bo np w Polsce innym, szczególnym problemem jest np spadający od jakichś 15 lat udział płac w stosunku do PKB.

Mariusz napisał(a):Nie wiem skąd twoje przekonanie, że bogaci powinni inwestować w tworzenie nowych miejsc pracy.Ogólnie to inwestuje się tak żeby dla siebie było najlepiej, zdecydowana większość filantropów wyginęła z dinozaurami. No i popularnością Sandersa się nie sugeruj, Trump też jest popularny, a na prezydenta to on się nadaje jak traktor na rajdy.

Bogaci mogą sobie inwestować w co chcą, ale państwo ma prawo interweniować w imieniu obywateli aby wprowadzać takie przepisy, żeby nie opłacało się inwestować w coś co nie buduje realnej gospodarki, tylko daje miejsca pracy i zmusza bogatych do inwestowania w innowacje.
Co do kandydatury Trumpa, to jest ona dowodem na to, że spora część wyborców to idioci. Natomiast kandydatura Sandersa to dowód na to, że ludzie powoli orientują się, że np tzw. teoria skapywania bogactwa to był zwykły bullshit.

Ale pewnie zaraz weźmiesz to na chłopski rozum: nie wiem / nie da się / to komunizm.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Świat WRC

Postprzez Mariusz » środa, 24 lut 2016, 02:46

wanderer napisał(a):
Mariusz napisał(a):Nie wiem co w tym takiego dyskusyjnego. Jakbyś zapytał Ogiera to by Ci pewnie powiedział, że zapłacił za dużo podatków. Jakbyś zapytał mnie o to samo to ja bym ci też powiedział, że zapłaciłem za dużo podatków.

Dla Ogiera, ciebie i innych milionerów może to nie podlega dyskusji. Problem w tym, że ich pieniądze nie biorą się z powietrza. Jak wyszła machlojka z dieselgate, to prezesi i cała wierchuszka najlepiej zarabiających może czuć się bezpiecznie i ma pewność, że wysokie gaże się nie zmniejszą, a w razie czego będą przysługiwać sowite odprawy. Za wszystko jak zwykle zapłacą klienci albo szeregowi pracownicy, którym obetną pensje i którzy nie mogą liczyć na złoty parasol w postaci wielomilionowej odprawy.

To samo odnosi się do tych na stanowiskach rządowych, którzy również nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a za wszystkie ich głupoty jak zwykle płacą zwykli ludzie. A ty chcesz im jeszcze więcej dawać kasy, phi.

wanderer napisał(a):W skrócie, prezesi biorą grube pensję niby dlatego, że biorą dużo większą odpowiedzialność niż szeregowy pracownik, a w praktyce okazuje się, że to wszystko g. prawda. Dlatego jestem za ograniczeniem wysokich zarobków poprzez większą progresję. :)

W którym kraju, o ile chcesz zwiększyć, dlaczego tylko tyle i jaki to przyniesie realny zysk dla wszystkich obywateli? ;)

wanderer napisał(a):Bogaci mogą sobie inwestować w co chcą, ale państwo ma prawo interweniować w imieniu obywateli aby wprowadzać takie przepisy, żeby nie opłacało się inwestować w coś co nie buduje realnej gospodarki, tylko daje miejsca pracy i zmusza bogatych do inwestowania w innowacje.

A biedni nie mogą inwestować? Co mają zrobić ci którzy chcą inwestować w siebie? Jak zatrzymasz inwestowanie w innych krajach niż w kraju zamieszkania w którym chciałbyś takie prawo wprowadzić?

wanderer napisał(a):Co do kandydatury Trumpa, to jest ona dowodem na to, że spora część wyborców to idioci. Natomiast kandydatura Sandersa to dowód na to, że ludzie powoli orientują się, że np tzw. teoria skapywania bogactwa to był zwykły bullshit.
Ale pewnie zaraz weźmiesz to na chłopski rozum: nie wiem / nie da się / to komunizm.

No bo na chłopski rozum to np. pomysł Sandersa żeby wprowadzić służbę zdrowia na zasadach europejskich jest nierealny w stanach. Tam jest na przykład za dużo nielegalnych, za których opiekę zdrowotną nikt nie chce płacić. Duża część ludzi którzy popierają Sandersa to ten sam typ ludzi co popierają Trumpa tylko że z drugiej strony partyjnej. Jeśli jednych nazywasz idiotami to nie rozumiem dlaczego drudzy są mądrzy w twoich oczach.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rajdy i kasa

Postprzez petro_z » środa, 24 lut 2016, 04:13

Taka fajna książka jest. Polecam. ;)

Obrazek


A kto - Drodzy Oburzeni - powinien według Was wyznaczać, ile to jest za dużo w kwestii zarobków? Na ile sami wycenilibyście pracę najlepszego fachowca na świecie, przynoszącą jego pracodawcom x-krotnie wyższe zarobki?
Wyrażacie się całkiem na poziomie, ale treść jakaś taka naiwna - bardzo chcę wierzyć, że to trolling.
Avatar użytkownika
petro_z
N2
 
Posty: 125
Dołączył(a): środa, 31 paź 2007, 19:01
Lokalizacja: Iława/Olsztyn

Re: Świat WRC

Postprzez Witcher1990 » środa, 24 lut 2016, 11:16

wanderer napisał(a):
Gąsior napisał(a):To zapłać tyle ratownikom.

Wystarczy, że płacę podatki i głosuję na tych, którzy zaczną doceniać pracę zwykłych ludzi. To chyba jedyny sposób, żeby ludzie (w tym świetnie wykształceni lekarze) przestali uciekać z tego kraju.

Witcher1990 napisał(a):Pewnie, wróćmy do komuny hahahaah
Strasznie to przykre.

Doucz się zanim zabierzesz głos w temacie, bo widocznie nie masz pojęcia o czym piszesz. Stosowanie progresji podatkowej to żadna komuna. W takich powojennych USA przez wiele lat podatek dla najbogatszych wynosił ok. 90%.


Jeśli moderatorowi przeszkadza offtopic, to proszę przenieść posty w inne miejsce.


KAŻDE zabieranie czegoś bogatym czy lepiej zarabiającym tylko dlatego, że zarabiają więcej (bo mają lepsze wykształcenie, wiedzę, doświadczenie etc) na kilometr śmierdzi Marksem, Leninem i Stalinem i ich stwierdzeniami "o burżuazyjnej klasie wyzyskiwaczy, wykorzystującej lud pracujący".
Zarabiający więcej płaci więcej podatku. Nie ma uzasadnienia do pobierania od nich podatków o wyższych stawkach.
Dopóki ludzie nie zrozumieją, że pobieranie coraz wyższych podatków oraz nakładanie kolejnych obciążeń do niczego nie prowadzi do póty będziemy mieli w Polsce niewolnicze zarobki. Bo z podatku bankowego dostaniesz 500zł na dziecko ale iluś ludzi straci pracę, a te 500zł uwzględniając koszty obsługi przez urzędy itd kosztuje nas więcej niż 500zł. A płaci za to całe społeczeństwo w ten czy inny sposób. Ale 2zł tu i 5zł tam nie widzi nikt.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Świat WRC

Postprzez dominik_r » środa, 24 lut 2016, 11:32

wanderer napisał(a):Dlatego, że na zachodzie to działa. :) Ale cóż u nas wciąż chyba przeważa mentalność chłopska, więc urzędnik = zaborca, a wszelkie podatki = tylko i wyłącznie kara. :)



wanderer, z całym szacunkiem, ale co na zachodzie działa?? Socjal(izm) kosztem zadłużenia społeczeństwa?
Obrazek

Fajnie brać dopłatę nie myśląc o tym, że Twoje dzieci/wnuki/pra... itd muszą ją oddać z niemałym procentem? No chyba, że jesteśmy we Francji czy Niemczech to na socjal się wydoi resztki polskiej gospodarki pod pretekstami różnych emisji CO2 i innych farmazonów..
podatki wszelkie - jak piszesz- nie mogą zostać zniesione, VAT powinien zostać na utrzymanie choćby armii i policji, ale karać ludzi za pracę dochodowym jest barbarzyństwem.
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Rajdy i kasa

Postprzez gregortest » środa, 24 lut 2016, 11:33

Czy wam naprawdę już w głowach się porypało ?
I nie piszcie o podatkach itp...
Nie chodzi tylko o Ogiera, ale o kopaną także.

Przede wszystkim, to nawet gdyby zarabiał 1 mln eurasów rocznie to było by za dużo.
ale dlaczego zapytacie...? przecież ryzykuje, nadstawia kark, ciężko pracuje na wynik.... itd...
Mogli zostać skoczkiem narciarskim, płetwonurkiem , kucharzem czym mu się tylko podoba...ale nie.. został kierowcą rajdowym, lub piłkarzem bo to lubi robić.
Czy to jest powód żeby im płacić taką kasę ?
Jeszcze rozumiem w latach 80- i początku 90, kiedy była gr B i Oni naprawdę nadstawiali karku, ale teraz ??
Mając do dyspozycji taki budżet można wyszkolić 10 kierowców, którzy będą tak samo szybcy i nie będą chcieli takiej kasy za wyniki.
To jest po prostu nie moralne i dyskwalifikujące ideę sportu.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rajdy i kasa

Postprzez posejdon » środa, 24 lut 2016, 11:54

gregortest napisał(a):To jest po prostu nie moralne i dyskwalifikujące ideę sportu.

Ogólnie sport został już dawno zabity przez pieniądze i to ich właśnie obecność jest niemoralna. Jednakże, jeżeli przychodzi sponsor do zawodnika i mówi, że za taki czy inny wynik dostanie taką a taką kwotę to co? Zawodnik ma strzelić focha i nie wziąć?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Rajdy i kasa

Postprzez wanderer » środa, 24 lut 2016, 12:50

posejdon napisał(a):
gregortest napisał(a):To jest po prostu nie moralne i dyskwalifikujące ideę sportu.

Ogólnie sport został już dawno zabity przez pieniądze i to ich właśnie obecność jest niemoralna. Jednakże, jeżeli przychodzi sponsor do zawodnika i mówi, że za taki czy inny wynik dostanie taką a taką kwotę to co? Zawodnik ma strzelić focha i nie wziąć?

Skoro państwo może "karać" rolników za nadprodukcję mleka, to państwo może również "karać" zarabiających miliony przez ostry podatek progresywny. :)

Ale dobra, ja odpuszczam. :D Szkoda mi czasu, na dyskusję kimś, kto wiedzę ekonomiczną ma raczej na niskim poziomie i robi porównania z d. stawiając takiego filozofa i ekonomistę obok ludobójców. Idę o zakład, że żaden z was Marksa albo np Naomi Klein nie przeczytał. I pewnie zaraz przeczytam, że ocieplenie klimatu nie istnieje. Choć najbogatsi wiedzieli o tym już 40 lat temu i ładowali kupę kasy na sianie dezinformacji żeby wciąż ciągnąć zyski oparte na rabunkowym modelu gospodarki.
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/koncern ... 84905.html
Ostatnio edytowano środa, 24 lut 2016, 14:01 przez wanderer, łącznie edytowano 3 razy
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron