nowy magazyn rajdowy RN

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez jacko » piątek, 13 lut 2015, 19:55

http://rajdowenewsy.pl/01spistresci.html

ktos mial okazje juz kupic i przejrzec, trzyma poziom magazynu WRC czy moze nawet lepszy ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51


Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez MSG Racing » piątek, 13 lut 2015, 23:41

WRC to ma kiepski poziom. Wiec cokolwiek nowego ma łatwo osiągnąć ten poziom.
Niemniej sam jestem ciekaw co to jest za wydawnictwo.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez rundi » sobota, 14 lut 2015, 09:33

Zakupiłem wczoraj w Inmedio. Z minusów to kiepski papier a z plusów kilka ciekawych artykułów.
rundi
N2
 
Posty: 122
Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 17:10

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez jacko » sobota, 14 lut 2015, 10:45

MSG Racing napisał(a):WRC to ma kiepski poziom. Wiec cokolwiek nowego ma łatwo osiągnąć ten poziom.
Niemniej sam jestem ciekaw co to jest za wydawnictwo.


pamietam pare miechow temu tutaj pisali, ze wrc to najlepszy polski magazyn o rajdach, nie jestem za bardzo w temacie gazet o rajdach, jest cos lepszego ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez iceman150 » sobota, 14 lut 2015, 11:11

WRC wg mnie straciło swój poziom, który kiedyś reprezentowali.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez krzysiek_swrt » sobota, 14 lut 2015, 13:17

ale z tego co jest na naszym rynku to na razie jest lub było najlepsze bo inne nie za bardzo były jak się coś pojawiło to zaraz znikało nie wiem ja kupuje wrc od pierwszego numeru aż do dziś może z sentymentu ale dla mnie pare artykułów jest tam zawsze ciekawych.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez ewela90 » poniedziałek, 2 mar 2015, 11:39

Czy nadal ten magazyn można dostać w sieciówkach, np Inmedio? Bo ostatnio nie mogłam go tam znaleźć i się zastanawiam czy można go dostać w jakiś sklepach stacjonarnych.
ewela90
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 2 mar 2015, 11:20

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez woocasch » poniedziałek, 2 mar 2015, 12:58

W piątek widziałem RN w Empiku, w zależności od tego co masz w swojej okolicy to musisz po prostu poszukać. Jak na pierwszy numer to nie jest to zła gazeta, chociaż pisać o Fiacie CC, że był produkowany w Turynie to trochę lipa :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 2 mar 2015, 13:51

Krzysiek też kupuję od wielu lat WRC i kupuję je nadal pewnie też sentyment, ale i tak twierdzę że troszkę straciła uroku.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez jacko » sobota, 25 lip 2015, 12:27

iceman150 napisał(a):Krzysiek też kupuję od wielu lat WRC i kupuję je nadal pewnie też sentyment, ale i tak twierdzę że troszkę straciła uroku.


niestety nie wiem jak bylo z poziomem magazyn WRC pare lat temu, ale ostatni rok-dwa to niestety co raz gorzej, zamiast przykladac sie bo maja co raz wieksza konkurencje jak ten tytulowy RN to ida w druga strone.. wezmy ostatni numer

te literówki i błędy 'kosmetyczne' to nie jest aż taki problem, ale np pisanie przy okazji wygranych OSów na Polskim: ' " ' zamiast ' : ', to wynik niedbalstwa i brak korekty, klawisze sa obok siebie, albo przy rajdzie estonii: wystartowalo (sklasyfikowano) 35 (57), zamiast odwrotnie, niby pierdoły ale irytujace bledy jak dla niby najlepszego magazyn rajdowego w PL, takie rzeczy rzucaja sie pierwszy rzut oka, wystarczy pierwszej lepszej osobie dac to do korekty..

ale pojawiala sie tez bledy juz merytoryczne jak to, ze pisza ze Breen w rajdzie estonii startowal po raz pierwszy...

no i co raz wiecej reklam, np kiedys w samym srodku bylo jakies foto rajdowki na cale 2 strony, teraz to sie zamienilo w reklamy, albo te dwie strony sklepow rajdowych pod koniec..

to wszystko mozna by przeklnac, ale najbardziej irytuje opis w ostatnim numerze rajd polski vs rajd kaszub, ten drugi zjechali na maxa, ze rampa fe, ze organizacja fe, ze kibicow brak, w ogole do d**, zwlaszcza z pierwszym nie ma co sie klocic bo na zywo wygladalo to zenujaco, ale.. szkoda, ze nie byli tacy konkretni wobec rajdu dla ktorego byli patronem medialnym, tam slowem sie nie zajakneli o blokadach 5 km od OSu.. stloczeniu ludzi w kilku miejscach co mialo posredni wplyw na wiele rzeczy, itp itd, owszem trzeba sie cieszyc, ale nie mozna byc totalnie bezkrytycznym i slepym na ewidentne zaniedbania, bo to nie prowadzi do progresu przy organizacji nastepnych edycji tego rajdu, no tak ale w koncu kasa nie smierdzi..

PS miało być przełknąć a nie przeglnąć :)
Ostatnio edytowano sobota, 25 lip 2015, 15:37 przez jacko, łącznie edytowano 1 raz
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 27 lip 2015, 23:51

Ale dziwisz się?
Przecież ten magazyn od dłuższego czasu już się stal po prostu sprzedajna gazeta żeby inaczej nie powiedzieć.
Ktoś mi powie teraz pewnie ze prawa rynku i taki biznes.... a ja powiem ze ch..... z grzybnia a nie biznes i prawa rynku. A napis o pasji to Ci Panowie tam powinni sobie wsadzić wiecie gdzie.
Bledy literowe to nic ale jak już informacje mylą albo przekręcają to ja się pytam jaki to jest poziom. Ok poziom całego dziennikarstwa w PL.
Nie kupuje WRC od chyba pól roku bo już dość tego dobrego. Cos tam zajrzę przeczytam w empiku kilka zdań i odkładam bo szkoda oczu.
Piękny lśniący papier a zawartość kiepska.
Ciekawsze są inne magazyny bo o wiele więcej imprez opisują na przykład czy są obszerniejsze w podobnej cenie.
Juz nie raz mówiłem z w Anglii magazyny były na dużo gorszym papierze drukowane ale zawartością przewyższały to wrc o kilkadziesiąt lat świetlnych.
Ten magazyn się sprzedawał bo był jeden bardzo długo i w wielu miejscach dostępny.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez Voo » środa, 29 lip 2015, 07:38

Tymczasem RN magazyn rajdowy zawieszony.

http://rajdowenewsy.pl/?p=743

Czytaj w domyśle - smutne zderzenie z rynkową rzeczywistością.

Tutaj należałoby się zastanowić czy warto tak psioczyć na WRC. Może nie jest takie jak kiedyś (a może to czytelnicy się zmienili, zmienił się dostęp do informacji itd. ) ale jest.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez jacko » środa, 29 lip 2015, 08:20

Voo napisał(a):Tymczasem RN magazyn rajdowy zawieszony.

http://rajdowenewsy.pl/?p=743

Czytaj w domyśle - smutne zderzenie z rynkową rzeczywistością.

Tutaj należałoby się zastanowić czy warto tak psioczyć na WRC. Może nie jest takie jak kiedyś (a może to czytelnicy się zmienili, zmienił się dostęp do informacji itd. ) ale jest.


argumentacja doprawdy niesamowita :) nasz rząd też w sumie nie jest idealny, w sumie *ujowy na maxa , ale jest takze trzeba sie z tego cieszyc :lol:

szkoda tego RN, brak konkurencji jest najgorszy
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez Voo » środa, 29 lip 2015, 09:39

To nie jest żadna argumentacja tylko przemyślenie.

Kupuję kilka czasopism, kilka kolejnych kupowałem ale się zwinęły i widzę jak wszystko zmienia się na przestrzeni lat. Mniej tekstu, mniej pogłębionej analizy, więcej zdjęć, więcej wytłuszczonych leadów.Czytelnicy, którzy wszystko wiedzą przed kupieniem najnowszego numeru. Coraz więcej reklam i jeszcze więcej "materiałów promocyjnych". Dostosowujesz się albo wstawiasz newsa, że jesteś "zawieszony". Nie mówię, że zmiany mi się podobają ale po części rozumiem je. Dotyczy to różnych dziedzin, nie tylko prasy piszącej o motorsporcie. Jest też taka prawidłowość, że najbardziej doświadczeni i wymagający fani, ci mający jakąś pretensję albo oczekiwania, to zazwyczaj mniejszość wśród kupujących.

Rząd można zmienić raz na cztery lata ale na czasopismo można głosować co miesiąc - kupując albo nie kupując go.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: nowy magazyn rajdowy RN

Postprzez Agniess » poniedziałek, 10 sie 2015, 12:04

Dziwi mnie, że nikt z Was nie wspomniał o magazynie RALLY and RACE, który był niejako konkurencją magazynu rajdowego RN. Kiedy wyszedł 1 nr RALLY and RACE i zamieściłam informacje o nim tutaj na forum, nikt nie wierzył, że magazyn utrzyma się na rynku, palono redakcji wirtualne świeczki - ot, taka smutna rzeczywistość.
Tylko, że wszystkie te osoby nie miały racji, bo magazyn jest na rynku już 3 rok, mimo że jest kwartalnikiem i mimo, że w tym roku wyszła mocna konkurencja - to się nie poddał i wygrał tę walkę.

RN Rajdowy Magazyn miał wiele dobrych pomysłów, wiele ciekawych artykułów, ogólny wygląd magazynu mi się podobał, sama strona internetowa też i połączenie sił z rallynews.pl. Ale co z tego? Skoro po 3 nr został zawieszony.

Niestety, to wszystko nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać na początku...
http://www.agniess.pl
Agniess
N3
 
Posty: 215
Dołączył(a): czwartek, 1 lut 2007, 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron