Samochód na START (5-6000zł)

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Ice » wtorek, 22 lut 2011, 00:59

Grzesieek napisał(a):Czyli i tak wychodzi 5k za przyzwoity egzemplarz :roll: a do tego trzeba doliczyć jeszcze trochę "gorsza"... jak zresztą przy każdym używanym samochodzie :wink:

No tak, ale z pierwszego posta wynika że samochód w granicach 5-6k. A i z Niemiec można ściągnąć jak ktoś chce nie seryjną, a lekko podkręconą Hondę, to tak do 6k można znaleźć.
Avatar użytkownika
Ice
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): sobota, 13 sty 2007, 15:14


Postprzez sas » wtorek, 22 lut 2011, 16:30

Grzesieek mówisz, że stwierdzenie, że "czesci do Hondy są drogie" to mit.
Ja wcale tak tego nie widzę.
Głupie sprzęgło do civica 1.5 sachsa to 1000 zł.
Do golfa 1.8 8v 400 zł.
Rozrząd do golfa kompletny czyli rolka i pasek jakieś 80 zł :) Do Hondy minimum kilkaset zł.
Na tych przykładach widać, że częsci do hond są jednak dość drogie.
sas
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 24 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesieek » wtorek, 22 lut 2011, 17:08

Ice, oczywiście :wink: nie mówię, że to jest nie możliwe- tylko z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe i tyle. Tylko wg mnie trzeba zawsze podejść z zapasem do takiego zakupu i nie wydawać całej kasy na styk- chyba, że to jest kasa na sam samochód :wink:

Sas: Sprzęgło do Civica 1.5 (D15B2) Exedy to też 400zł (+/- 20zł w zależności gdzie kupujesz)
Rozrząd jakiś czas temu też robiłem (pasek, jakaś sprężynka i śrubka [śrubka z ASO :lol:]) i wyszło poniżej 100zł.
Nie wiem skąd wziąłeś te ceny :roll:
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Postprzez Ice » wtorek, 22 lut 2011, 17:56

Tak, Grzesieek, też się zgodzę z tym że na samochód też potrzebna jest kasa, ale z tym trzeba zawsze się liczyć, że samochody są kasożerne.

Zgadzam się, jak dobrze się poszuka, to części nie są drogie, ale co najważniejsze, są one dostępne.
Avatar użytkownika
Ice
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): sobota, 13 sty 2007, 15:14

Postprzez sas » wtorek, 22 lut 2011, 18:43

Zrobilem porównanie dla sprzegła tego samego producenta dla dwóch róznych samochodów. Inaczej porównanie nie ma sensu. Przytoczony przez Ciebie exedy do golfa sprzegla nie robi. Ceny podałem rynkowe z IC, rzecz jasna każdy tu ma dostęp do większych lub mniejszych zniżek ale generalnie nie chodziło o samą kwotę a o proporcję cen. Na sprzęgle sachsa masz grubo ponad 100 % różnicy.
Pasek rozrządu do golfa CONTITECHA kosztuje 27 zł
Pasek rozrządu do civica też CONTITECHA kosztuje 67 zł.
Różnica w cenie 180%.
Z rolkami napinajacymi jest podobnie - do civica rolka INA 127 zł, do golfa 52 zł.
sas
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 24 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzesieek » wtorek, 22 lut 2011, 18:57

Sprzęgła Exedy:
-Civic 1.5 432zł
-VW Golf 1.8 837zł
Ceny ze strony Exedy.
Paski Gates:
Na paskach faktycznie jest różnica... o zgrozo... 20zł różnicy :roll:
Rolkę INA też bez specjalnego szukania znalazłem za ok 80zł... ale zostań przy swoim 127.

Poza tym Golf II 1.8 8v ma się nijak do Civica EG4, myślę, że każdy kto jeździł tymi samochodami to potwierdzi (nie chce wywołać wojny VW vs Honda :lol: )
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Postprzez losiu » wtorek, 22 lut 2011, 21:18

Polecam kolego Astrę, nie dlatego że posiadam, ale to na dzień dzisiejszy najlepsza opcja jeśli chodzi o stosunek kosztów do osiągów i niezawodności.
Auto nieporównywalnie szybsze od golfa. Części do astry masz ekstremalnie tanie, np: skrzynia krótka 300 zł, kompletny wahacz 90 zł, końcówki po 30 zł itp.

http://otomoto.pl/opel-astra-gsi-rajdowa-C17501245.html

cena do negocjacji...
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 14 mar 2011, 13:06

a co myslicie o sprowadzeniu wozu z zagranicy wyjde cenowe lepiej w tym? jak rejestracja kosztuje 1200?
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Grzesieek » poniedziałek, 14 mar 2011, 18:48

Już bym nie kombinował ze ściąganiem "taniego" (powiedzmy że w granicach 10-12k PLN) auta z zagranicy. Jeżeli w ogóle wyjdzie to taniej (a raczej tak nie będzie) to co się na biegasz po urzędach itp to... masakra. Innymi słowy nie opłaca się. Szukaj w PL. Na zachodzie dobrego samochodu też "za darmo" nie oddają :wink:
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Postprzez srubawrc » poniedziałek, 21 mar 2011, 14:33

Grzesieek napisał(a):Już bym nie kombinował ze ściąganiem "taniego" (powiedzmy że w granicach 10-12k PLN) auta z zagranicy. Jeżeli w ogóle wyjdzie to taniej (a raczej tak nie będzie) to co się na biegasz po urzędach itp to... masakra. Innymi słowy nie opłaca się. Szukaj w PL. Na zachodzie dobrego samochodu też "za darmo" nie oddają :wink:

Skoro mówisz że się nie opłaca, to powiedz na czym zarabiają ci co te auta sprowadzają :wink:
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez THIM » poniedziałek, 21 mar 2011, 15:35

Właśnie na tym, że losowy Kowalski będzie biegał po urzędach i tracił czas, a taki laweciarz ma wydeptane ścieżki i wie, co i jak, ponadto może załatwić parę aut na raz.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skandal » poniedziałek, 21 mar 2011, 15:42

Z zachodu to wszystko wygląda tak że zależy czego szukasz.
A nie łatwo coś znaleźć przyzwoitego.

Z jednej strony można kupić całkiem fajne autko bezpośrednio na portalach jak nasze Allegro czy mobile.eu gdzie właściciel pozbywa się samochodu za śmieszną kasę :) ja tak kupiłem kiedyś mazdę MX5 za 1550 Euro (jak euro było po 3 zł)

z drugiej strony jak chodzisz po szrotach(komisach) w niemczech to wszystko drogie :) !!!

Handlarze kupują Pakietami - jak stoi na placu i przy skali 10-20 samochodów miesięcznie mają zupełnie inne ceny niż jak jedziesz do takiego komisu po samochód za 2000-3000 Euro.

Pamiętajcie tylko o jednym:
znajdując samochód za 1500 Euro w Belgii należy policzyć jeszcze : Lawetę , BENZYNĘ w DWIE STRONY ! no i jakieś jedzenie / noclegi ... więc najcześciej jazda po 1-2 samochody się nie opłaca ...
nam jazda w dwie strony: laweta + paliwo + jakieś drobne jedzenie : wyszła po około 2500 zł !!!

Chyba że coś znajdziesz i jakiś Handlarz LORĄ ci przywiezie za np. 800/900 zł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02

Postprzez srubawrc » czwartek, 24 mar 2011, 02:08

THIM napisał(a):Właśnie na tym, że losowy Kowalski będzie biegał po urzędach i tracił czas, a taki laweciarz ma wydeptane ścieżki i wie, co i jak, ponadto może załatwić parę aut na raz.

Są firmy które się tym zajmują, mnie to kosztowało 300 pln :lol:
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości