Wyprawa na rajd - porady

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Wyprawa na rajd - porady

Postprzez adamlen » środa, 5 maja 2010, 20:19

Witam

Mam bardzo wstępny plan, żeby w tym roku zadebiutować jako kibic w RSMP.

Z obliczeń wynika, że najbliżej będę miał na rajd Warszawski i nie wiele dalej na Rajd Rzeszowski. Wydaje mi się, że ciekawszy powinien być Rzeszowski.
I nie wiem czy nie za wcześnie o tym mówić ale czy wstęp na te rajdy będzie płatny, jeśli tak to ile? Prawdopodobnie będzie to wyjazd jednodniowy ale chciałbym być przynajmniej na 2 OS.
Może ktoś bardziej doświadczony może mi coś doradzić którą imprezę wybrać i dlaczego? :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: Wyprawa na rajd - porady

Postprzez gabrally » środa, 5 maja 2010, 20:34

adamlen napisał(a):Witam

Mam bardzo wstępny plan, żeby w tym roku zadebiutować jako kibic w RSMP.

Z obliczeń wynika, że najbliżej będę miał na rajd Warszawski i nie wiele dalej na Rajd Rzeszowski. Wydaje mi się, że ciekawszy powinien być Rzeszowski.
I nie wiem czy nie za wcześnie o tym mówić ale czy wstęp na te rajdy będzie płatny, jeśli tak to ile? Prawdopodobnie będzie to wyjazd jednodniowy ale chciałbym być przynajmniej na 2 OS.
Może ktoś bardziej doświadczony może mi coś doradzić którą imprezę wybrać i dlaczego? :)

Pozdrawiam


Jeśli będzie płatny (w zeszłym roku chyba nie był? na pewno Warszawski nie był) to będzie to max 20-25zł. A jeśli chodzi o debiut rajdowy to polecam zdecydowanie Rzeszowski, będą dodatkowo słowacy, trasy ciekawsze ;)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez tomlodz » środa, 5 maja 2010, 20:58

Jedź i na Warszawski i Rzeszowski. :twisted:

Warszawski też ciekawy bo szutrowy. Nie wiem ale dla mnie szutrowe dają więcej frajdy z oglądania.

Może dlatego że czuję więź z załogą chociażby poprzez kurz i latające kamienie ;)
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyprawa na rajd - porady

Postprzez rallyfan2 » środa, 5 maja 2010, 21:01

Rzeszowski płatny nie był, chyba że superoes bo na nim nie byłem.Ja tak jak Gabryś polecam Rzeszowski fajny rajd,w zeszłym roku byłem jedyna okazja zobaczenia wurca w akcji bo pewnie znowu coś pojedzie.No i w zeszłym roku w drugi dzień jechał puchar PZM, i wyglądało to tak RSMP po kilkuminutowej przerwie Puchar PZM, czyli rajdówki non stop w akcji.No i bardzo przyjemna atmosfera na rajdzie
rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Postprzez kalel1991 » środa, 5 maja 2010, 22:04

Ja również polecam Rzeszowski. Odcinki nie były płatne, super oes też nie. Dodatkowo na przyjazd na Rzeszowski zachęca spora liczba załóg, gdyż będzie to eliminacja Słowacji, Polski i RPP. Trasy są ładne, niezły dojazd między odcinkami. Polecam również odwiedzenie jakiegoś wyścigu górskiego :)
Avatar użytkownika
kalel1991
N3
 
Posty: 259
Dołączył(a): sobota, 6 cze 2009, 11:27
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez Agrest » czwartek, 6 maja 2010, 13:53

W tym roku jeśli dobrze pójdzie to będą 4 WRC na Rzeszowskim takze polecam ten rajd, no chyba że wolisz szutry
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez adamlen » czwartek, 6 maja 2010, 16:15

No to jak na razie Rzeszowski wygrywa a jak będą WRC to już w ogóle super.
A czy warszawski leci w tym samym rejonie co rok temu czyli okolice Otwocka?

I czy na OS Browar są jakieś interesujące miejscówki z niezbyt trudnym dojazdem?
Sorry, że tyle pytań na raz ale jestem ciekawy :)
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez bzyq » czwartek, 6 maja 2010, 16:17

Wydaje mi się, że jedynymi rajdami w Polsce, w których pobierane są opłaty, to Elmot i Polski (jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić, bo rzadko bywam jako kibic :) ). Niemniej, sam fakt zapłacenia za oglądanie odcinków specjalnych wcale nie jest złym pomysłem - wykupując karnet, wykupujesz również ubezpieczenie na czas trwania rajdu.
Ponadto, wydatek 20 czy 30 zł w porównaniu do wszystkich kosztów wyjazdu wydaje się tak naprawdę niewielki. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że można te pieniądze w inny sposób wykorzystać.

Co do tras, to tak naprawdę nie ma złych rajdów. Każdy jest specyficzny, i każdy w sobie coś ma.
Polecam kolego odwiedziny każdej imprezy :)
pozdrawiam

EDIT:
A czy warszawski leci w tym samym rejonie co rok temu czyli okolice Otwocka?

W okolicach Otwocka leci Rajd Mazowiecki, który w tym roku już się odbył. Wszystko wskazuje na to, że Rajd Warszawski, jak poprzednie edycje (Rajd Orlen) odbędzie się w Płocku

I czy na OS Browar są jakieś interesujące miejscówki z niezbyt trudnym dojazdem?

OS Browar jest raczej próbą bardziej medialną, niż sportową, i jak dla mnie dość nudną. Radził bym lepiej wybrać się w okolicę Komborni lub Godowej
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Agrest » czwartek, 6 maja 2010, 16:27

Tylko nie wiem czy w tym roku bedzie ten oes leciał.
Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem ze w tym roku Karpackie ma byc dalej sponsorem rajdu ale juz ponoc bez takiej pompy jak to miało miejsce w poprzednim sezonie
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez tomlodz » czwartek, 6 maja 2010, 17:08

Mi się też wydaje że warszawski będzie leciał po trasach Orlenu z tamtego roku.
Czyli rajd można powiedzieć prawie przeprawowy Dakar ;)

Orlen płatny nie był to Warszawski też chyba nie będzie.
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kalel1991 » czwartek, 6 maja 2010, 17:18

bzyq napisał(a):
I czy na OS Browar są jakieś interesujące miejscówki z niezbyt trudnym dojazdem?

OS Browar jest raczej próbą bardziej medialną, niż sportową, i jak dla mnie dość nudną. Radził bym lepiej wybrać się w okolicę Komborni lub Godowej


No ale na Browarze robili 3 kółeczka :)
Ja w tamtym roku stałem na nawrocie (w miejscu, w ktorym normalnie jest przystanek PKS) i było bardzo fajnie, było sporo boków.
http://www.youtube.com/watch?v=3VcxFtgtRHk 26 sekunda filmu.
Avatar użytkownika
kalel1991
N3
 
Posty: 259
Dołączył(a): sobota, 6 cze 2009, 11:27
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez bzyq » czwartek, 6 maja 2010, 17:24

próba dokładnie miała 11 km, i jak piszesz, była przejeżdżana 3 razy. ale dalej jest to dla mnie próba medialna, a nie prawdziwy odcinek :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez luxxx » czwartek, 6 maja 2010, 18:30

Witam, wybieram się na Lotos i chciałbym zobaczyć jakieś ciekawy odcinek.Jaka miejscówka jest najlepsza np: jakaś hopa czy np gdzie będzie dużo piachu itp.
Avatar użytkownika
luxxx
N3
 
Posty: 419
Dołączył(a): poniedziałek, 29 mar 2010, 12:29
Lokalizacja: Polska

Postprzez Cogonieznajom » poniedziałek, 10 maja 2010, 12:49

Porada starego kibica, uwaga;-)

Jadąc na rajd potrzebujesz:
- gotówki w portfelu
- dwóch par ubrań (w tym butów)
- parasola (nawet jak w dzień wyjazdu świeci słońce)
- aparat lub kamera dla początkujących kibiców to największe zło
- rezerwacji noclegu - chyba, że preferujesz namiot
- prowiantu (każdy ma swoje upodobania, odradzam jednak jedzenie z krótkim terminem użyteczności - np.kiełbasa albo wędliny na trzy dni rajdu w lecie;-) Lepiej kupic pasztet i bułki jako starter;-)

Koszt wyjazdu na rajd oscyluje w granicach 50-... złotych - wszystko zależy od tego w ile osób jedziecie, gdzie wybraliście nocleg i jak długo będziecie "na wyjeździe". Zawsze jednak trzeba mieć zaskórniaki w portfelu niż później mieć problem z powrotem do domu:P

Ja dla przykładu jadąc na dwudniowy rajd pod namiot wydaję:
- koszt paliwa
- koszt zakupów prowiantu w markecie dzień przed rajdem
- ew.koszt "piwa" dla gospodarza, gdzie rozbiję namiot
- jeden obiad w barze przy trasie, albo podczas rajdu
- koszt drobnej pamiątki z rajdu

Zasada jest prosta, im więcej osób jedzie - tym koszty mniejsze - a zabawa sto procent lepsza!

Co do samego wybierania rajdów - jedź na wszystkie na które Cię stać i masz czas na to. Pytania o ciekawe miejsca zadawaj jednak już w odpowiednich tematach na forum - bezpośrednio związanych z konkretnym rajdem.
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez bercik » poniedziałek, 10 maja 2010, 14:36

Cogoświetnie to opisałeś. Dodam jeszcze z własnego doświadczenia, że czasami warto się zainteresowac rajdami zagranicznymi które niejednokrotnie są dużo bardziej atrakcyjne i dużo blizej domu :D
Miałem tak w 2008, gdy okazało się że na Eger mam 350 km a np. na Elmot prawie 500... A jak wtedy wypadało porównanie tych rajdów większośc forumowiczów pewnie wie :D
Avatar użytkownika
bercik
A5
 
Posty: 702
Dołączył(a): środa, 21 maja 2008, 23:50
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron