WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez Ohlins » piątek, 8 sty 2010, 15:27

Poruszę dość kontrowersyjny temat, osobiście WOŚP i ten wyrostek w czerwonych okularach był mi obojętny jednak od paru lat to wszystko zaczyna mnie wkurzać. Podam kilka argumentów:

- najistotniejszy: wośp robi coś co powinien robić rząd, u nas już wszyscy przywykli chyba ze płacimy podatki składki ZUS a i tak trzeba wrzucić co roku do puszki żeby wyposażyć szpitale. Płacimy grube pieniądze a i tak za leki trzeba płacić samemu do lekarza prywatnie a sprzęt kupuje wośp.

- zastanówcie się ile pieniędzy idzie na organizacje, koncerty, to idealna okazja dla gwiazd żeby sobie dorobić na koncercie w martwym okresie...

- po co tyle sztabów?? ich przygotowanie kosztuje...

- za te pieniądze jest organizowany przystanek Woodstock - rozpusta dla naćpanych brudasów z beczką porzeczką w ręku i ciaptajacych się w błocie...

- powiedzcie mi po co owsiak musi latać tym orkiestrolotem ?? już o tegorocznej eskorcie dwóch F-16 nie wspomnę, w żaden sposób nie powoduje to zebrania większej kwoty poza tym ze owsiak może sobie w orkiestrolocie leczyć kryzys wieku średniego

- a najlepsze jest to że wszystkie laurki zdobywa owsika... owsika kupił to kupił tamto jakby co najmniej z własnych pieniędzy to kupił...

Także warto pomyśleć, ze 10% jak nie więcej wrzucanej kwoty idzie na ta całą rozpustę niepotrzebne show i luksusowe życie owsiaka przez cały rok.
Nie mówię żeby nie pomagać ale można gdzie indziej.. bez zbędnego huku... córka mojej koleżanki miała wrodzoną wadę serca musi odbyć 4 operacje w Niemczech..... takich przykładów jest wiele i na każdym kroku. wystarczy się tylko rozejrzeć. A sprzęt do szpitali niech kupuje rząd od tego jest i pieniądze też są tylko wydawane na te komisje sledcze... ale to juz inna bajka

Także w niedziele do boju róbcie z owsiaka boCHatera a tym kaczorom i donaldom zostawcie więcej sałaty w korycie...
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia


Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez machoony » piątek, 8 sty 2010, 16:03

Ohlins napisał(a):Poruszę dość kontrowersyjny temat, osobiście WOŚP i ten wyrostek w czerwonych okularach był mi obojętny jednak od paru lat to wszystko zaczyna mnie wkurzać. Podam kilka argumentów:

- najistotniejszy: wośp robi coś co powinien robić rząd, u nas już wszyscy przywykli chyba ze płacimy podatki składki ZUS a i tak trzeba wrzucić co roku do puszki żeby wyposażyć szpitale. Płacimy grube pieniądze a i tak za leki trzeba płacić samemu do lekarza prywatnie a sprzęt kupuje wośp.


ale to chyba nie wina WOSP, to wina rzadu. sluzba zdrowia jest chora to fakt. akcja WOSP nie jest jedyna, ktora pomaga.

Ohlins napisał(a):- zastanówcie się ile pieniędzy idzie na organizacje, koncerty, to idealna okazja dla gwiazd żeby sobie dorobić na koncercie w martwym okresie...


na organizacje koncertu faktycznie trzeba wydac troszke kasy, ale gwiazdy nie biora za to wynagrodzenia. jedynie zwrot kosztow dojazdu.


Ohlins napisał(a):- za te pieniądze jest organizowany przystanek Woodstock - rozpusta dla naćpanych brudasów z beczką porzeczką w ręku i ciaptajacych się w błocie...


byłeś? równie dobrze ja mogę Ciebie wyzwać od brudasow. bo tak!

Ohlins napisał(a):- powiedzcie mi po co owsiak musi latać tym orkiestrolotem ?? już o tegorocznej eskorcie dwóch F-16 nie wspomnę, w żaden sposób nie powoduje to zebrania większej kwoty poza tym ze owsiak może sobie w orkiestrolocie leczyć kryzys wieku średniego


na tym polega reklama. jest szum, jest show. wiecej ludzi o tym mowi, wiecej o tym wie wiec jest szansa zebrac wiecej kasy

Ohlins napisał(a):- a najlepsze jest to że wszystkie laurki zdobywa owsika... owsika kupił to kupił tamto jakby co najmniej z własnych pieniędzy to kupił...

Także warto pomyśleć, ze 10% jak nie więcej wrzucanej kwoty idzie na ta całą rozpustę niepotrzebne show i luksusowe życie owsiaka przez cały rok.
Nie mówię żeby nie pomagać ale można gdzie indziej.. bez zbędnego huku... córka mojej koleżanki miała wrodzoną wadę serca musi odbyć 4 operacje w Niemczech..... takich przykładów jest wiele i na każdym kroku. wystarczy się tylko rozejrzeć. A sprzęt do szpitali niech kupuje rząd od tego jest i pieniądze też są tylko wydawane na te komisje sledcze... ale to juz inna bajka

Także w niedziele do boju róbcie z owsiaka boCHatera a tym kaczorom i donaldom zostawcie więcej sałaty w korycie...



jesli sam wpadniesz do ciekawy pomysl jak pomoc dzieciakom i zrealizujesz to podziekuje tobie także wiele ludzi.

tutaj problemem jest raczej to, że rzad robi za malo, a nie WOSP za duzo
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez koyack » piątek, 8 sty 2010, 16:53

Ohlins napisał(a):Ciach....


Poczytaj sobie o organizacji jaką jest WOŚP.
Ile wydaje jak wydaje, co dostaje a co daje.

Potem przemyśl i skasuj to co napisałeś. :wink:
koyack
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 21:18

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez Ohlins » piątek, 8 sty 2010, 17:47

koyack napisał(a):
Ohlins napisał(a):Ciach....


Poczytaj sobie o organizacji jaką jest WOŚP.
Ile wydaje jak wydaje, co dostaje a co daje.

Potem przemyśl i skasuj to co napisałeś. :wink:

Nic nie będę kasował to jest moje zdanie mam do niego prawo i nie będę go zachowywał dla siebie żeby nie zostać zgnojonym przez 95% osób.
Co roku w ten dzień nie da się włączyć tv ani radja żeby nie było tego dobroczncy i naprawdę lot orkiestrolotem z dwoma f-16 nie spowoduje zebrania większej kwoty,.
Już nie mówię np o jakiejś firmie robiącej duże reklamy, że na własny koszt zrobiła jakąś ogromną reklamę z logo wośp nikt nie wprzuci kto nie ma wrzucić jak zobaczy taka reklamę. Jedyną korzyść będzie miała ta firma bo będą całą niedzielę mówić jaką to wspaniała firma za darmo zrobiła reklamę. Takich przykładów jest wiele.
Tak mnie zastanawia czy organizacja tej imprezy co będzie w Tarnowie nie będzie więcej kosztowała niż to co zbiorą... Pewnie tak no ale jakąś firma sponsorująca imprezę zrobi sobie reklamę.... I do tego właśnie jest potrzebny ten szum...

Ale co tu dyskutować nie popierać wośp i nie nakleic sobie serduszka na czole żeby wszyscy widzieli że daje to tak jak teraz nie podglosnic radia gdy leci "majkel dżekson" i jeszcze powiedzieć że był pedofilem...
Dobra dyskusja i tam nie ma sensu bo tutaj wszyscy się cieszą że dzięki jurkowi będą mogli zobaczyć rajdówki kręcące bączki i Mancina bawiącego się w Pastrane
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Sebekrally » piątek, 8 sty 2010, 18:08

Owsiakowy cyrk dawno temu olałem gdy dowiedziałem się że znana prezenterka w 1999r w gdańsku dostała 14000 za prowadzenie akcji. (koszt dojazdu? chyba odrzutowcem) w zeszłym roku zrobiło się głośno dopiero że "artyści" biorą kase za granie na orkiestrze kiedy ktoś pochwalił się w prasie że "zrezygnował z honorarium"!!! Powiem więcej czas antenowy poświęcony akcji Owsiaka jest kilka razy więcej wart niz kasa którą zbiera. Osobiscie znam ludzi którzy chodzą lub chodzili z puszkami tylko po to by powyciągać z nich kase. 10% na woodstok jest jawnym złodziejstwem bo inaczej orkiestra powinna oficjalnie i za każdym razem podkreślać jaka część kasy idzie na powiedzmy sobie szczerze niskich lotów rozrywke. 99% ludzi płacąc na Owsiaka nie ma pojęcia o takich rzeczach. Uważają że pomagają TYLKO!!! dzieciakom. Owsiak jako organizator nieżle sobie żyje z tego.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez gabrally » piątek, 8 sty 2010, 18:22

Ohlins napisał(a):- po co tyle sztabów?? ich przygotowanie kosztuje...


Samo przygotowanie sztabów nie kosztuje zbyt wiele. A tak na prawdę nic. Wszelkie materiały (serca, puszki, identyfikatory) wyrabia WOŚP. Chyba, że chodziło Ci o kasę idącą z fundacji na organizację - no ale jednak trzeba trochę włożyć, żeby więcej zebrać.

Po 2, przykładowo u mnie w mieście nie było od kilku lat sztabu, na 9tyś ludzi było 2 lub 3 wolontariuszy z sąsiedniego miasta. W tym roku założyliśmy sztab i 22 osoby ruszą na zbieranie.

Moje zdanie jest takie: chociaż na pewno Owsiak zarabia kupę kasy na tym (z tego co słyszałem - 33%, czyli najwięcej ze wszystkich fundacji w Polsce bierze na 'swoje potrzeby' WOŚP), niech dają nawet miliony dla zespołów (każdy ma swoje sumienie, kto chce pomóż - niech pomaga) ale i tak robią taką robotę, że pa*a mięknie.

Tyle z mojej strony.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez machoony » piątek, 8 sty 2010, 20:01

Ohlins napisał(a):Ale co tu dyskutować


Ohlins napisał(a):rozpusta dla naćpanych brudasów z beczką porzeczką w ręku i ciaptajacych się w błocie...


dyskusja na poziomie.
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez Zajcev » piątek, 8 sty 2010, 20:26

Ohlins napisał(a):
- zastanówcie się ile pieniędzy idzie na organizacje, koncerty, to idealna okazja dla gwiazd żeby sobie dorobić na koncercie w martwym okresie...



dodam tyle ze glownie dzieki takim imprezom, jak koncerty, imprezy towarzyszace ludzie na to przychodza, a jak przychodza to i wrzuca cos do puszki... spoleczenstwo nalezy zachecic do tego, mi nie ubedzie jesli wrzuce 5tke czy nawet 10-ke do puszeczki raz na rok, ale przy najmniej WIDZE ze ta kasa zostala na cos przeznaczona, widze sprzet w szpitalach i chocby nawet z mojej 5tki - 2 zl poszlo na sprzet, to za pozostale 3zl moge sie pobawic, byc na koncercie itp.


a co do dorobienia sie przez artystow, pozwole sobie zacytowac pewna wypowiedz:

Zbigniew Hołdys, legenda polskiej muzyki rockowej. W opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej mailu do Owsiaka napisał: Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym ch*jem niewartym podania ręki.
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez koyack » piątek, 8 sty 2010, 22:39

Sebekrally napisał(a):Owsiakowy cyrk dawno temu olałem gdy dowiedziałem się że znana prezenterka w 1999r w gdańsku dostała 14000 za prowadzenie akcji. (koszt dojazdu? chyba odrzutowcem) w zeszłym roku zrobiło się głośno dopiero że "artyści" biorą kase za granie na orkiestrze kiedy ktoś pochwalił się w prasie że "zrezygnował z honorarium"!!! Powiem więcej czas antenowy poświęcony akcji Owsiaka jest kilka razy więcej wart niz kasa którą zbiera. Osobiscie znam ludzi którzy chodzą lub chodzili z puszkami tylko po to by powyciągać z nich kase. 10% na woodstok jest jawnym złodziejstwem bo inaczej orkiestra powinna oficjalnie i za każdym razem podkreślać jaka część kasy idzie na powiedzmy sobie szczerze niskich lotów rozrywke. 99% ludzi płacąc na Owsiaka nie ma pojęcia o takich rzeczach. Uważają że pomagają TYLKO!!! dzieciakom. Owsiak jako organizator nieżle sobie żyje z tego.


Informacje o których piszesz są jawnie dostępne !
I WOŚP jak każda fundacja i organizacja pożytku publicznego taką
informację udostępnia.

EDIT:
Na szybko dane z 2008 roku:
Przychody fundacji: 41.817.349,83
Wydatki na "pierdoły":
XVI Finał - 1.716.537,45
Przystanek Woodstock - 1.933.192,75
Straty na inwestycjach - 1.600.000

i coś tam jeszcze

Czyli wydają jakieś 10-12 % z tego co dostali. Więc gdzie połowa czy 1/3.
Gdyby nie wtopa z inwestycjami (gdzie przypominam w 2008 wtapiali
wszyscy) to byłoby 8% a gdyby założyć "zysk" z inwestycji - 4% kosztów
względem przychodów. Trzeba sobie uświadomić ze takiej akcji
filantropijnie się nie da zrobić trzeba wsadzić zeby wyjąć. I Pan Owsiak
robi to doskonale od wielu lat.
koyack
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 21:18

Postprzez Siadły » sobota, 9 sty 2010, 14:05

Zacznę może od tego, że temat bardziej nadaje się na forum Onetu, niż tutaj. To jest temat typu "Impreza czy Evo?".

Moim zdaniem, taka "pompa" jest niezbędna i sprawia, że cała ta akcja tak funkcjonuje. Trzeba zrozumieć, że ta organizacja musi być znana i wypromowana jak się tylko da. Dzieki całej tej otoczce, ludzie widzą, że jest to duża i poważna akcja (skoro nawet eFy mogą dla WOSP latac).

Pewnie, mogliby tylko stanac z puszkami pod kościołami i tyle. Tylko ile by uzbierali? 100 000zł? 50 000? Moim zdaniem kasa wydana na promocję i imprezy, jest inwestycją w przetrwanie WOSP. Nawet przenosząc to na nasze ukochane rajdy, troche mi brakuje kasy wpakowanej w show. Niektórzy dają po Blocku i Pastranie, że nie potrafią jezdzic, ze u nas masa lepszych zawodników itd. Fajnie, tylko że onboarda naszych "mistrzow" na YT oglądnie 1000 osób, a "pajacowanie" Blocka i Pastrany kilka milionów... Warte przemyslenia, prawda?


A ile kasy trafia do dzieciaków? Dokładnie nie wiem, bo niby skąd? Ale wiem na pewno, że dużo. Podejście "nie róbmy nic, to rząd coś zacznie robić" jest dla mnie dziwne - to chyba nie ten ustrój.
Avatar użytkownika
Siadły
N2
 
Posty: 184
Dołączył(a): niedziela, 24 wrz 2006, 21:31

Re: WOŚP - czy wszystko idzie w dobrym kierunku??

Postprzez martin.h » sobota, 9 sty 2010, 14:10

Ohlins napisał(a):- za te pieniądze jest organizowany przystanek Woodstock - rozpusta dla naćpanych brudasów z beczką porzeczką w ręku i ciaptajacych się w błocie.


Byłeś, widziałeś? Duży odsetek to studenci lub byli studenci, a nazywanie kogoś kto identyfikuje się z kulturą hipisowską brudasem jest chyba nie na miejscu. Nie każdy słucha hip-hopu i techno.
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez nick555 » sobota, 9 sty 2010, 14:29

tak się tylko wtrącę, a to studenci są wyznacznikem poziomu u nas w kraju?
Oj chyba nie bardzo...
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bzyq » sobota, 9 sty 2010, 16:02

wróć. moment.
Po pierwsze.
Z tego co czytam tutaj, chyba nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że w działalności WOŚP występuje coś takiego, jak SPONSORZY. I tak jak TVP udostępnia swój czas antenowy dla Orkiestrantów (na czym de facto też zarabia, bo rośnie oglądalność), tak gro imprez w poszczególnych miastach jest finansowanych właśnie przez sponsorów.
Czepiacie się tego, że wydają dużo pieniędzy. Ale już nikt nie powie, ilu to różnorakich ratowników medycznych ta fundacja wyszkoliła, w ilu to innych dziedzinach starają się coś robić. Co Wy myślicie? Że to wszystko jest za darmo?
Jest taki piękny cytat z pewnej polskiej komedii: Za darmo to Ci dzisiaj nawet żona dupy nie da.
Wszystko kosztuje, i stąd się biorą wydatki.
Czepiacie się, że lata. Ale już nikt nie powie, że LOT udostępnia ten samolot, a sam kreuje swój wizerunek firmy?
Zawsze mnie śmieszy taka postawa pełna zawiści.

Druga sprawa tyczy się Przystanku Woodstock.
Ohlins:
Chyba trochę przesadziłeś z tym stwierdzeniem. To, że słucham takiej muzyki, to od razu jestem brudasem? sorry, ale to mnie obraża.
Jeżeli o to chodzi, to po stokroć wolę rozmawiać właśnie z takimi ludźmi, bo są normalni. A co prezentują inne nurty muzyczne? Jeżeli chodzi o narkomanię, to w tej kwestii raczej bryluje teKno. Więc idąc Twoim tokiem rozumowania, każda dyskoteka to spęd narkomanów?
W każdej kulturze są wyjątki, ale żeby od razu wyjątek utożsamiać z ogółem?



P.S.
Nick555:
Od studentów to Ty się odstosunkuj :P
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez majkos » sobota, 9 sty 2010, 20:50

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... a__po.html

Ohlins - jesteś miłośnikiem Radia Maryja? Poglądy identyczne. Mam nadzieję, że Ty nie byłeś tym młodym człowiekiem co dzwonił do Radia M....

A korzystając z okazji zapraszam na RWOŚP w Kłodzku na Twierdzy, a także do innych miast, gdzie Rajdowa WOŚP będzie jeździć i zbierać pieniądze przede wszystkim na chore dzieci. I w Kłodzku robimy RWOŚP za darmo i tylko z własnych pieniędzy.
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez bzyq » środa, 27 sty 2010, 14:28

Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron