Wartośc posuwu - pytanie do obeznanych!

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Wartośc posuwu - pytanie do obeznanych!

Postprzez Albert(Zambrów) » poniedziałek, 21 gru 2009, 17:15

Sprawe mam taką, może ma ktoś jakis wzór do określania posuwu na obrabiarkach w zaleznosci od twardości materiału, średnicy freza, głebokosci skrawania???

Szukałem szukałem i mało znalazłem, mam poradnik frezera ale tam nie jest napisane jak posuwy okreslac.

Pomóżcie!!

ps: mam wzory na szybkośc skrawania ale tego nie mozna traktowac jako posuw, chyba??
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów


Re: Wartośc posuwu - pytanie do obeznanych!

Postprzez Mirek:) » poniedziałek, 21 gru 2009, 23:51

Albert(Zambrów) napisał(a):Sprawe mam taką, może ma ktoś jakis wzór do określania posuwu na obrabiarkach w zaleznosci od twardości materiału, średnicy freza, głebokosci skrawania???

Szukałem szukałem i mało znalazłem, mam poradnik frezera ale tam nie jest napisane jak posuwy okreslac.

Pomóżcie!!

ps: mam wzory na szybkośc skrawania ale tego nie mozna traktowac jako posuw, chyba??


Szybkość skrawania to nie posuw!
Parametry skrawania dla danego narzędzia dobiera się z katalogu producenta narzędzi.
Zobacz tutaj, może coś Ci ten wątek pomoże:
http://www.cnc.info.pl/topics40/program-do-obliczania-obrotow-i-posuwu-vt10534.htm
Mirek:)
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 20:58

Postprzez Albert(Zambrów) » wtorek, 22 gru 2009, 10:25

Dzieki wielkie. Najgorsze jest to ze mi potrzebne wartości do obróbki drewna a tam w wiekszości sa do róznych rodzajów metalu.

No ale nic, bede myslał jak to rozwikłac :)
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości