Kupno Astry GSI - proszę o pomoc

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Cogonieznajom » piątek, 20 lis 2009, 16:03

karcin napisał(a):jeżeli jesteś naprawdę zainteresowany na forum GSi klub polska znam pewnego człowieka, który znajduje się sprowadzaniem takich autek z zachodu i z tego co wiem już dużo osób od niego ma auta i są bardzo zadowoleni ;)


No poważnie zainteresowany będę tuż po Nowym Roku (taki kontakt się przyda na pewno), ale dla mnie chyba maksymalna kwota to 8tysięcy. Chyba, że ktoś znalazł by igłę za te +/- 10tysięcy to będzie najwyżej kredyt i taka igła u mnie pod domem...
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)


Postprzez karcin » piątek, 20 lis 2009, 17:22

Cogonieznajom napisał(a):
karcin napisał(a):jeżeli jesteś naprawdę zainteresowany na forum GSi klub polska znam pewnego człowieka, który znajduje się sprowadzaniem takich autek z zachodu i z tego co wiem już dużo osób od niego ma auta i są bardzo zadowoleni ;)


No poważnie zainteresowany będę tuż po Nowym Roku (taki kontakt się przyda na pewno), ale dla mnie chyba maksymalna kwota to 8tysięcy. Chyba, że ktoś znalazł by igłę za te +/- 10tysięcy to będzie najwyżej kredyt i taka igła u mnie pod domem...


Ok napisze mu i jak się zgodzi to podam Ci na priv kontakt do niego ;)

za 8 tysięcy można by było już wyrwać dobry egzemplarz z małymi wadami, więc nie powinno być tak źle i coś na pewno się trafi ;) wiem, że on miał jakiś miesiąc temu fajną GSi do sprzedania sprowadzoną ze szwajcarii i na full wypasie właśnie w okolicy tej ceny co podałeś ;)

ps. zarejestruj się na forum gsi klub polska ;) wejdź w dział "sprzedam" parę chłopaków sprzedaje swoje fury, a tam masz raczej sprawdzone auta. I tam tez właśnie możesz kupić świetny egzemplarz po SWAPie na C20LET ale niestety musiał byś swój próg pomnożyć razy dwa :P
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Cogonieznajom » piątek, 20 lis 2009, 19:26

ok będe wdzięczny za namiary na tego człowieka:)
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez chodek » piątek, 20 lis 2009, 20:13

Max9 napisał(a):ja szukałem wersji 8V, która ma elastyczniejszy motor co lepiej sprawdza się do jazdy codziennej niż 16V które trzeba wkręcać cały czas. Od razu odradzam silników 16V z gazem. W ogóle GSI nie powinno mieć gazu, ale "szesnastka" w szczególności.


8V faktycznie lepiej ciągnie od dołu, ale ze jest elastyczniejsze, raczej bym nie powiedzial, w normalnym użytkowaniu do 3tys obrotów jest jak baranek, dopiero potem zaczyna się zabawa,a 8v odpada :) Poza tym ma ładny moment od dołu, da się smigac. Co do gazu to trzeba się wystrzegać tanich instalacji, mój brat zainstalował sekwencję, mam juz nalatane 70tyś na gazie (auto ma już prawie 210 000km) i dopiero pare tysięcy temu coś się działo-przetarł się kabel od wtryskiwacza i wtryskiwacz do wymiany. Auto w rodzinie od 5 lat, z silnikiem nic sie nie działo-jedyne co to jest problem z uszczenieniem-auto lubi przeciekac, przeciekają uszczelki i simeringi, poza tym z silnikiem nie działo się NIC ! Jedyne co to kultura pracy jest nie najlepsza, czasem hałasują zawory i klepią szklanki- po pewnym czasie przestałem się martwić i się tym nie przejmuje. Astrę GSI ciężko jest dostać, sam mam vectrę- od dwóch lat sledzę allegro, jesli już coś stoi to same zajeżdzone parchy, chyba najłatwiej kupic calibrę z c20xe-auto może nie najlepszą sławą się legitymuje, ale jest chyba tego najwiecej.
Kupisz starego opla-licz się z jednym-bedziesz do niego dokładał, ja mam auto z dobrego zródła a ciągle jest cos do roboty-czesto sypią się pierdoły jak to w starym aucie-jakis siłownik czy uszczelka, sporo mozna zrobić samemu, ale czasem można się wkurzać bo jednak oplowska jakość wykonania nie powala na kolana, auto warczy, rycy i cescy-jak mowi naklejka na szybie, ale i tak mam wielka frajdę z jazdy :)
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez Mars » sobota, 21 lis 2009, 23:33

Wszystko fajnie, auto fajne itp. Ale ja bym jeszcze raz podkreślił kwestię kosztów. Za 6kzł kupisz trupa, w którego trzeba będzie wpakować kolejne 10kzł. Zabije Cię to i odechce Ci się GSI. Igła za 10kzł? Mówiłeś, że wtedy kredyt murowany i to mega max limit. OK, a co dalej? Wacha, OC, przeglądy, części? A to coś padnie, a to to, a to tamto i kasa leci. Zakładając, że najchętniej wydałbyś 6 tysi to nie rzucałbym się na GSI. Zajebiste auto, ale czy trup (inwestycje) czy igła (utrzymanie) swoje kosztuje. Przemyśl to, jeżeli uznasz, że stać Cię na utrzymanie igły, na którą wydasz 8-10kzł to OK, jak stwierdzisz, że **uj i kupujesz byle co za 6kzł to ..... odpuść.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez karcin » poniedziałek, 23 lis 2009, 18:11

Mars napisał(a):Wszystko fajnie, auto fajne itp. Ale ja bym jeszcze raz podkreślił kwestię kosztów. Za 6kzł kupisz trupa, w którego trzeba będzie wpakować kolejne 10kzł. Zabije Cię to i odechce Ci się GSI. Igła za 10kzł? Mówiłeś, że wtedy kredyt murowany i to mega max limit. OK, a co dalej? Wacha, OC, przeglądy, części? A to coś padnie, a to to, a to tamto i kasa leci. Zakładając, że najchętniej wydałbyś 6 tysi to nie rzucałbym się na GSI. Zajebiste auto, ale czy trup (inwestycje) czy igła (utrzymanie) swoje kosztuje. Przemyśl to, jeżeli uznasz, że stać Cię na utrzymanie igły, na którą wydasz 8-10kzł to OK, jak stwierdzisz, że **uj i kupujesz byle co za 6kzł to ..... odpuść.


Mądre słowa ;)
są fajne inne ciekawe autka w tej cenie, które nie wymagają aż tyle uwagi ;)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 23 lis 2009, 20:14

Kuzyn za 7000 kupił Ibize GTI. Też 2.0, też 150koni, też szybkie.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Cogonieznajom » poniedziałek, 23 lis 2009, 21:29

Cupre znaczy się?:)
Mi na 10 osób...10 poradziło zakup Cupry właśnie.
Tak więc pomyślę nad tym tuż po Nowym roku:) Wszystkim serdecznie dziękuje za porady i informacje na temat GSI:)
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez karcin » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:12

Cogonieznajom napisał(a):Cupre znaczy się?:)
Mi na 10 osób...10 poradziło zakup Cupry właśnie.
Tak więc pomyślę nad tym tuż po Nowym roku:) Wszystkim serdecznie dziękuje za porady i informacje na temat GSI:)


Tylko znowu dlaczego tak mało ich jeździ w rajdach ?
jest dużo fajnych aut a tak jak pisałeś ma być to auto dla dziewczyny, więc może lepiej jej nie kupywać takiego potwora :D

ja osobiście bym zainwestował w Japońca ;)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:20

a moze 106? ladnego sporta?
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez syfon » poniedziałek, 23 lis 2009, 22:45

a co seat ma lepsze blachy niz opel? obstawal bym za opcja Zajceva co z Francji majac te opcje do wyboru sam mialem gsi dla mnie za ciezki w stosunku do mocy bo taki 106 xsi czy rally zobacz moc i waga i sam zadecydujesz seat ciezko powidziec taki golf II ale to trzymasz kase pozdro
syfon
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 28 mar 2009, 10:20

Postprzez Max9 » poniedziałek, 23 lis 2009, 23:24

Cogonieznajom napisał(a):
Max9 napisał(a):za 6 tys. to kupisz 13 letnią Astre 1,4 białą i rodzinną. Nie pakuj się w GSI za ta kwotę, to nie poważne. To będzie finansowa studnia bez dna.


Nie wiem kogo słuchać...
Ty twierdzisz, że za 6tyś nic nie kupię, albo kupię padło.
Ktoś inny mówi, że taki rocznik/auto z "ubiegłej epoki" nie może kosztować więcej niż 5-8 tysięcy. Wszystko więcej to cena za "wkład własny" w postaci bajerów "tuningowych" itp. Poza tym w tym roku "przeskoczy cyfra" w dacie i ceny starszych roczników poleca na pysk.


Nie wiem jak więc interpretować wypowiedzi jednej i drugiej strony...?


Dla przykładu, co powiecie np. o tych ofertach?:
http://allegro.pl/item820364019_opel_as ... _0_8v.html
http://allegro.pl/item811028725_opel_as ... lecam.html
http://allegro.pl/item813482105_ideal_a ... 0_16v.html


z tym 1,4 to było ironiczne stwierdzenie. Już poszło tyle sposobów na rozpoznanie modelu i jego stanu, że tylko spisać na kartę i próbować. Ale 6 tys. to na pierwszą ratę tylko.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez martin.h » wtorek, 24 lis 2009, 11:03

Zajcev napisał(a):a moze 106? ladnego sporta?


Za 6 tyś. to też ciężko kupić coś w nowszej budzie. Oczywiście zdarzają się rejlaki za 5 czy 6, ale często jest tak że kilka tysi trzeba na początku władować w niego. 106 ma jedną wielką przewagę nad Astrą, mianowicie blacha.
A co do samej jazdy to auto daje tyle przyjemności, że jak bym miał jeszcze raz wybierać to tylko 106 :D
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez THIM » wtorek, 24 lis 2009, 19:18

A może właśnie Golf (wiem, stare GTi ciężko trafić), albo Pugatti 205? Tutaj już można wybierać za tą kwotę.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MSG Racing » wtorek, 24 lis 2009, 19:31

Nie jeszcze nie Cupre. Najpierw był GTI a potem Cupra chyba od 97 czy jakoś tak.

I powiem starą prawdę. Trzeba szukać, jeździć, pytać, oglądać a się znajdzie. A nie jak to w PL, że się nie da....
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron