ROUTER

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

ROUTER

Postprzez Andrzej » środa, 19 sie 2009, 17:41

Dzisiaj nabyłem router TP-LINK TL-WR340G.W zestawie poza routerem zasilacz,płyta z oprogramowaniem i kabel do gniazda WAN. W sprawach routerów,modemów itp jestem zielony więc proszę o pomoc co ,jak i do czego mam podłączyć,żeby śmigało. Zaznaczam ,że kabel z radiowego neta mam podpięty obecnie do PC.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków


Postprzez machoony » środa, 19 sie 2009, 18:06

powinno ci zadzialac od razu po podlaczeniu kable z netu do gniazda eth w routerze i wyszukaniu na kompie sieci wifi :)

ewentualnie na stronie konfiguracyjnej wpisz sobie klucz wep/wpa i ten sam wpisz na kompie
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez Andrzej » środa, 19 sie 2009, 18:36

Tyle ze kabel, który jest podłączony do karty sieciowej PC-ta jest zupełnie inny niż gniazda w routerze (okrągły).
Wejścia w routerze są takie:
Obrazek Obrazek
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez machoony » środa, 19 sie 2009, 19:47

prosto od anteny do karty sieciowej masz?
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez koyack » środa, 19 sie 2009, 23:27

Obrazek
czyli masz takie złącze jak to dolne ?
koyack
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 21:18

Postprzez Andrzej » środa, 19 sie 2009, 23:45

Tak,kabel idzie prosto do karty sieciowej w PC.

Nie całkiem takie ,jak na zdjęciu bo mam wkręcane na gwint :wink: Może jakiegoś switcha wystarczy kupic?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez Zajcev » czwartek, 20 sie 2009, 00:20

to co na zdjeciu wyzej to zapewne wejscie BNC,

skoro masz kabel wkrecany w karte sieciowa, to zapewne jest on wkrecany w to miejsce gdzie z reguly jest antenka, czyli zlacze RP-SMA.
ogolnie w takich sytuacjach stosuje sie access pointa, do ktorego wkrecasz wlasnie ten kabelek:)

inna kwestia jest to czy po tych zabiegach internet bedzie dzialal:) z reguly takie sieci zabezpieczane sa po MAC adresie karty sieciowej, ogolnie w takich przypadkach najlepiej skontaktowac sie z providerem internetu:)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez Andrzej » czwartek, 20 sie 2009, 00:24

Zajcev napisał(a):to co na zdjeciu wyzej to zapewne wejscie BNC,

skoro masz kabel wkrecany w karte sieciowa, to zapewne jest on wkrecany w to miejsce gdzie z reguly jest antenka, czyli zlacze RP-SMA.
ogolnie w takich sytuacjach stosuje sie access pointa, do ktorego wkrecasz wlasnie ten kabelek:)

inna kwestia jest to czy po tych zabiegach internet bedzie dzialal:) z reguly takie sieci zabezpieczane sa po MAC adresie karty sieciowej, ogolnie w takich przypadkach najlepiej skontaktowac sie z providerem internetu:)

Hehe.No niewiele mi to mówi.Mówiąc prościej co mam zrobić,żeby działało?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez machoony » czwartek, 20 sie 2009, 12:39

router tutaj nie pomoze. konieczny bylby acess point gdzie do gniazka natenowego zamiasttejmalej antenki wpialbys ten kabel co idzie u ciebie od anteny do karty sieciowej, a druga antena rozsylalaby sygnal po mieszkaniu.

router sie tutaj nieprzyda. jak kupiles przez neta to odeslij, masz prawo 10 dni bez podania powodu oddac sprzet.

dogadac sie z dostawca netu, oni napewno ci pomoze to zrobic tak zeby dzialalo fajnie :)
http://www.it-technologies.pl
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez Andrzej » czwartek, 20 sie 2009, 13:23

machoony napisał(a):
dogadac sie z dostawca netu, oni napewno ci pomoze to zrobic tak zeby dzialalo fajnie :)

Właśnie router mam od dostawcy neta.Za godzine bedzie u mnie technik.Dzięki wszystkim za pomoc, temat można zamknąć.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez Andrzej » czwartek, 20 sie 2009, 16:08

Rozwiązaniem problemu ma być zakup access pointa.Więc ostatnie pytanie.Co byście polecili w rozsądnej cenie?
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron