Ile czasu zajmuje wam wybranie ubezpieczyciela:)

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Ile czasu zajmuje wam wybranie ubezpieczyciela:)

Postprzez retro » wtorek, 24 cze 2008, 22:02

Ja się zawsze śmiałem z mojej dziewczyny że potrzebuje kupe czasu żby się na coś zdecydować. Wiem że ubezpieczenie to nie bluzka za 20 zeta ale prawie miesiąc się zastanawiałem na które towarzystwo się zdecydować :lol: hwhwh A wam ile czasu zajmuje taka opcja?
retro
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 13:19


Postprzez bilard » środa, 25 cze 2008, 16:29

teraz to sprawa jest prosta ba sa directy i mozna albo zadzwonic albo samemu na stronce sobie wszystko wyliczyc.

ja bardzo milo wspominam rozmowe z konsultantka link4 :wink: a i skladka jaka zaproponowala byla atrakcyjna.
bilard
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 30 paź 2007, 16:23

Postprzez Sergiey » środa, 25 cze 2008, 18:46

3h - porównanie ofert, oraz stawek (i tego co za tą stawlę oferują) i wybór najlepszej. Moim zdaniem wybór w Polsce zamyka się w gronie: PZU, Allianz, AXA, Warta i moze Liberty Direct. Jeżeli chodzi o OC to pół biedy bo to nie ty się będziesz martwił a poszkodowany. Ale w przypadku AC to poza wymienionymi to egzotyka i szit.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez maczo » czwartek, 26 cze 2008, 11:48

ja z tej listy troche bym skreslil a dodal link4 i cu
maczo
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 wrz 2007, 10:18

Postprzez RallyMAN » czwartek, 26 cze 2008, 18:11

kilka minut... ide do mojej przyszłej teściowej (mam nadzieję ;)) I mowie, że kończy się ubezpieczenie i trzeba zrobić na kolejny rok i za kilka minut mam umowę w ręce :)

hehe dobrze mieć agenta wśród znajomych :)
Avatar użytkownika
RallyMAN
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2004, 17:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Sergiey » niedziela, 29 cze 2008, 11:34

maczo napisał(a):ja z tej listy troche bym skreslil a dodal link4 i cu

Nie wiem co bys chciał z tej listy skreślać, ale moje doświadczenia mówią ze:
1. PZU - bardzo szybko likwidują szkody i nie stwarzają problemów z wyceną. Stosunkowo duża dostępność placówek, inspektoratów i rzeczoznawców. Przystępne ceny za polisy.
2. WARTA - dobra oferta AC na stare samochody, szybka likwidacja szkód, niestety bardzo zaniżają wysokość szkody - w tym przypadku Warta chuja warta.
3. Allianz - dość gruntownie badają sprawy wypłaty odszkodować, co wpływa na czas rozpatrzenia sprawy - ale nie zaniżają wysokości odszkodowań. Dodatkowym atutem są duże możliwości agentów w zakresie modyfikowania opcji/stawki polisy.
4. AXA - jeden z największych TU na świecie. Niskie stawki za polisy OC/AC/NNW oraz bezproblemowa likwidacja szkód.
5. Liberty Direct - z tego TU jeszcze nie likwidowałem szkody, ale jeżeli chodzi o stawki OC to nie mają w tej chwili konkurencji (w gronie normalnych TU, nie jakichś tworów HDI Samopomoc, czy L4). Są zdecydowanie najtańsi.

i teraz z Twojej listy:
1. Link4 - likwidacja szkody w link4 to droga przez mękę, koszty i efekt koncowy był taki w moim przypadku, że zakupiłem polisę ubezpieczeniową od polis ubezpieczeniowych czyli DAS - mam nadzieję że więcej nie będę musiał się użerać z tymi naciągaczami. No cóż, ale jak się nie ma funduszy na likwidację szkód - to tym bardziej nie ma się też funduszy na zatrudnienie pracowników. A oni to jeszcze przekuwają w swoją zaletę. Zakup polisy przez telefon skutkuje praktycznie zerową elastycznością. Do tego jeszcze najwyższe stawki ze wszystkich do tej pory przeze mnie wymienionych.
2. CU - z usług tego TU jeszcze nie miałem przyjemności/nieprzyjemności korzystać

-
* - wszystkie opisane przypadki i wysokości polis wynikały z indywidualnych potrzeb autora i w innych przypadkach mogą się znaczącą róznić. ;)
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości