Jak uszkodzić komórkę?

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Jak uszkodzić komórkę?

Postprzez żółtodziób » wtorek, 6 mar 2007, 11:53

Mój znajomy ma poje***ego pracodawcę, który postanowił go nadzorować i kazał nosić przy sobie od 8-16 komórkę. Problem w tym że kom ma prawdopodobnie aktywowaną funkcję namierzania - jeden z jego kolegów z pracy miał z tego tytulu kłopoty - dowiedzieli zsię ze nie był od 8-16 w wyznaczonym terenie.

Problem nie polega na tym żeby migać się od roboty, praca ma jednak taki charakter że częściowo wykonuje się ją w domu. Nie jest to żadne ch** wie co, zwykłe spisywanie liczników. Na miejscu wbija się odczyt do takiego badziewnego elektronicznego pudełka a potem trzeba to samo przepisać na papier - pomijając że to paranoja zeby w 21 wieku cokolwiek pisać ręcznie nawet w tak zacofanym kraju jak nasz to nikt się go nie pyt ile godzin on ślęczy nad tymi papierami w domu - czasem robi się z tego więcej niż 8 dziennie wlącznie z samymi odczytami.

Pytanie teraz jak skutecznie uszkodzić komórkę żeby co chwila gubiła zasięg? Z tego co czytałem wynika że namierzanie polega na sprawdzeniu odległości do trzech najbliższych przekaźników - podejrzewam że ich synchronizacja i obliczenie pozycji wymaga trochę czasu i warto sprawdzić opcję z przerywanym odbiorem. Fon to Nokia 3310 - ma ktoś pojęcie co zrobić żeby gubił zasięg co pół minuty, odpiąć antenę, uszkodzić jakoś wzmacniacz?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Ohlins » wtorek, 6 mar 2007, 21:59

rzucić o ścianę???
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez majkos » wtorek, 6 mar 2007, 22:19

Rzucić pracę????
Zostań fanem MAJKOS RTP na facebook'u
Avatar użytkownika
majkos
A5
 
Posty: 637
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 23:16
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez qbus » wtorek, 6 mar 2007, 22:21

U mnie w pracy przedstawciele handlowi maja namierzanie poprzez telefony Plus GSM... generalnie Plus wymaga aby pracownik namierzany byl o tym poinformowany i podpisal na to zgode, wymaga tez tego prawo, Twoj kumpel cos takiego podpisal i sie na to zgodzil albo ktos podpisal to za niego. lepiej niech to sobie sprawdzi.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Gucio » wtorek, 6 mar 2007, 22:28

Mi to śmierdzi mobingiem i tyle.
W pracy w której akurat pracuje nauczyłem się walczyc o swoje i wywalczyłem. Z tego tytułu nie mam żadnych problemów jakby mogło sie wydawać, a chodziło o monitoring i mój problem polegał częściowo na tym samym co twojego kolegi.
A jak on ma sobie poradzić?
Uszkodzic płyte główną.
Zapomnieć komórki ze sklepu...
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » środa, 7 mar 2007, 00:54

Rzucić pracę - to samo mu mówiłem , ale łatwiej powiedzieć niż zrobić jak się spłaca kredycik za autko.

Rozwalić koma - daliby mu następnego i jeszcze obciążyli kosztami. Chodzi raczej o to żeby sieć nie mogła podać informacji niż o to żeby się pozbyć koma całkowicie - bo akurat jak popalić scalaki całkowicie to wiem - chodzi o to żeby wygladało na naturalną awarię.

mobbing - tak oczywiscie. I to w dodatku w państwowej instytucji. Nikt się go nie pytal o żadną zgodę, dali mu po prostu koma (i to raczej kupionego w dawnych czasach bo nikt już chyba nie sprzedaje takich zabytków jak 3310). Chamówa jak rzadko dlatego właśnie pytam o rozwiązanie każde (chamskie lub nie) byle skuteczne. Ja nie wiem skąd się biorą tacy służbiści, gdybym ja pracowal w takiej instytucji to by mnie to wszystko waliło - żyj i daj żyć innym - taki moloch jak wodociagi miejskie i tak zawsze wyjdzie na swoje bez względu na wydajność pracowników, zresztą najmniej wydajnym ciałem i tak jest zarząd i rada nadzorcza których działanie ogranicza się do ustalania jaką przywalić podwyżkę żeby zamknąć rok na plusie i nie przessał się prokurator za niegospodarność oraz działanie na szkodę.

zresztą i tak taka kontrola (jak to teraz uczą - controlling - buahahahaaa co za ściema) jest gówno warta bo nikt nie sprawdzi czy koleś poszedł spisywać czy na browca i jeśli ktoś chce się opie***lać to i tak to zrobi, nie ważne czy w domu czy w knajpie w swoim rejonie. Za to komunistyczne metody inwigilacji z pewnością są motywujące jak cholera, zapewne nikt z przekory nie zrobi niczego na odwrót... To się nazywa logiczne myślenie, nie ma co...

Chyba rzeczywiscie trzeba będzie się wybrać z tym do prawnika - ruszyć też związek zawodowy (zapewne w takowym zakładzie jakiś jest)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ciapulek » środa, 7 mar 2007, 21:20

Pomysł kiepski, ale zdesperowany człowiek może uzna za wartościowy:

tekturowe (bo lekkie) pudełko wypełnione wewnątrz folią. Trzeba byłoby potestować, czy folia aluminiowa wystarczy, czy zastosować jakąś inną. Tutaj znalazłem jakiś ślad tego typu folii.
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez Gucio » środa, 7 mar 2007, 22:17

Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy i mówił mi, że....w nokii takiej jak piszesz można śmiało zamontować antenę jeszcze jedną oprócz fabrycznej.
Wkładasz taki bajer do telefonu, że tego nawet nie widać i nie ma zasięgu, o !
Taki bajer kosztuje około 7 zł.
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » czwartek, 8 mar 2007, 01:26

problem rozwiązał się sam - zabrali mu koma po 3 dniach używania... Nie wiem czy się śmiać czy płakać - morał z tego jest jeden - zarówno miłosierdzie Boże jaki ludzka głupota są nieskończone. Ja pier***ę Monty Python wymięka! Czysty absurd!
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ciapulek » czwartek, 8 mar 2007, 01:34

żółtodziób napisał(a):problem rozwiązał się sam - zabrali mu koma po 3 dniach używania... Nie wiem czy się śmiać czy płakać - morał z tego jest jeden - zarówno miłosierdzie Boże jaki ludzka głupota są nieskończone. Ja pier***ę Monty Python wymięka! Czysty absurd!


Ja wiem dlaczego zrezygnowali z tego rozwiązania. :wink: Pewnie zakupili już chip'y i jutro wkłują mu jeden pod skórę. :lol:
Avatar użytkownika
ciapulek
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): niedziela, 6 sie 2006, 17:08

Postprzez Gucio » czwartek, 8 mar 2007, 01:48

Albo przeczytali co tu napisaliśmy - przestraszyli sie tego i w obawie o komórkę firmową doszli do wniosku, że trzeba odebrac to co ich :mrgreen:
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez !ADI! » czwartek, 8 mar 2007, 02:14

O a na nie zdążyłem napisać, jak moja koleżanka uszkodziła komórkę.
Wpadła jej pod autobus MPK. Ponoć po tym incydencie zasięg już nie wrócił :D
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 8 mar 2007, 11:59

Utopienie też działa, komórka sąsiada wytrzymała wiele, także pracę w zapylonym środowisku, ale już wypranie jej razem ze spodniami to było trochę za dużo :D . Dobrze że problem z głowy
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez vitek » czwartek, 8 mar 2007, 21:30

Mój ojciec sobie wyprał nokię ale z kolorowym wyświetlaczem... i świeci do tej pory :lol: (a wyprana była ok. pół roku temu :wink: )
W życiu nie ma miejsca na chwile nieuwagi...
Avatar użytkownika
vitek
N2
 
Posty: 134
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 13:57
Lokalizacja: Kielce

Postprzez żółtodziób » czwartek, 8 mar 2007, 21:52

sprawa się wyjaśnia powoli - wygląda na to że to jest tylko chamska ściema - zaczęli im wciskać że zwierzchnik ma mapę w komputerze i nadzoruje wszystkie komórki, tymczasem zadna usluga nie działa w ten sposób, a juz na pewno nie na komie który nie ma GPSu - jedyne co jest możliwe to namierzanie przez SMS - taka funkcja rzeczywiscie moze być w tym komie aktywna, bo taka komórka jest tylko jedna i wędruje od Annasza do Kajfasza dają ją po kolei każdemu na kilka dni - może rzeczywiscie ktoś kiedyś podpisał zgodę na namierzanie a teraz jednym komem starają się namierzać wszystkich, bardziej prawdopodobne jednak wydaje mi się ze robią w ten sposób psychozę, starają się wmówić że to jakaś magiczna komórka i ogólnie chuju muju. Jak do tej pory nikogo nie przyłapali na zrywaniu się prze 16stą mimo że wszyscy tak robią - w ten sposób ich postępowanie byłoby także zgodne z prawem bo z wyjątkiem zeznań przed sądem kłamstwo nie jest przestępstwem a faktycznie żadna inwigilacja nie ma miejsca. Jak dla mnie to jest w ogóle śmiech na sali...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron