Zegarki

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Zegarki

Postprzez nick555 » czwartek, 8 lut 2007, 01:38

Oprócz rajdów wyścigów i całego motorsportu mam jeszcze jedno hobby... Są nim zegarki... Podzielcie się ze mną w ramach rozpoznania, co macie na rękach co noszą rodzice dziadkowie i czy ktoś z was też choruje na to?
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin


Postprzez FanGrzyb » czwartek, 8 lut 2007, 10:25

Mnie tak bardzo zegarki nie kręcą :) Jestem szczęśliwym posiadaczem Casio F-91W, kupiłem go zaraz po komuni i do dzisiaj mi służy :lol:
Avatar użytkownika
FanGrzyb
A5
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota, 20 sie 2005, 17:51
Lokalizacja: Babica k/ Rzeszowa

Postprzez dziq » czwartek, 8 lut 2007, 11:57

A ja mam zegarek Casio F-30. Ma on 2 funkcje: godzina i data. Kupiony za 36zł, służy mi od 9 lat
dziq
N3
 
Posty: 427
Dołączył(a): niedziela, 28 maja 2006, 11:28

Postprzez Mexico City » czwartek, 8 lut 2007, 16:52

A ja godzinę sprawdzam na telefonie komórkowym. :D Kiedyś miałem Casio, ale oddałem ojcu.
Avatar użytkownika
Mexico City
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 16 gru 2006, 22:58
Lokalizacja: Warszawa-Praga Północ

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 8 lut 2007, 17:17

Ja mam jakiś Q&Q Superior, z tyłu jest jeszcze maleńka naklejeczka ZIBI, metalowa bransoleta tak jak lubię, normalny moim zdaniem ładny wskazówkowiec za jakieś 140 zeta, powinien posłużyć. Poprzedni za 5 dych przybierał dziwny kolor, zdzierał się, a ten ani trochę :) . Swoją droga jescze nie spotkałem się z takim hooby(tylko z zainteresowaniem starymi zegarami ściennymi). Czym to się objawia, kolekcjonujesz zegarki, zbierasz informacje kto ze znanych ludzi jaki nosił? Jesli tak to prosimy o info, kto z kierowców rajdowych ma najlepszy gust :wink: I jaki egarek nosi Kuchar :wink:
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez nick555 » czwartek, 8 lut 2007, 20:33

Zegarki kolekcjonuje od niedawna ale jest to porównywalnie drogie hobby do motorsportu :) Nie trafiłem jeszcze na jakąś fotkę czy choćby osobiście żebym mógł dojrzec co noszą nasi zawodnicy. A hobby polega na wszystkim co związane z zegarkami... nakjczęściej jest to chęć ich posiadania niestety w sieci krąży wiele podróbek, replik i temu podobnych wynalazków co kosztują tysiące złotych a są mniej warte od Twojego Q & Q tak mniej więcej 5 razy :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez mototom » czwartek, 8 lut 2007, 21:56

Ja mam od 10 lat Certine i jestem zadowolony. A Casio to w ogóle są zegarki? :D
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Anonymous » czwartek, 8 lut 2007, 22:00

tak Casio produkuje zegarki :wink:
a ja mam zegarek taki srebrny i wkladka w nim jest niebieska z logo subaru tyle o nim wiem ;)
Mój znajomy ma taki wypasny gdzie ma pelno jakis lampek i zeby sie dowiedziec sie godziny umsi sobie po podliczac swiatelka [ kazde swiatelko przyporzadkowywuje jakas liczbe] :wink:
Anonymous
 

Postprzez Szczypek_WRC » czwartek, 8 lut 2007, 22:24

Bartek Cieszyn napisał(a):tak Casio produkuje zegarki :wink:
a ja mam zegarek taki srebrny i wkladka w nim jest niebieska z logo subaru tyle o nim wiem ;)
Mój znajomy ma taki wypasny gdzie ma pelno jakis lampek i zeby sie dowiedziec sie godziny umsi sobie po podliczac swiatelka [ kazde swiatelko przyporzadkowywuje jakas liczbe] :wink:

hah, to był zegarek informatyka, czyli binarny xD słyszałem że coś takiego jest, ale nie widziałem nikogo z takim zegarkiem:)

a moim zegarkiem jest Nokia 6820:)
Avatar użytkownika
Szczypek_WRC
N3
 
Posty: 204
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 16:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez nick555 » czwartek, 8 lut 2007, 22:29

http://www.zegarki.com.pl/kt102b1-keral ... 2feaca6c34
pewnie coś takiego? oryginalne nie powiem :):):)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Matador » czwartek, 8 lut 2007, 23:50

Moje nosidełko: http://hodinky.inshop.cz/inshop/picture ... 20Twin.jpg

Bardzo sobie chwalę - zwłaszcza system Twin Cept. Podobno jeśli kwarcowe to tylko Made In Japan (Casio, Seiko).

Z kolei marzy mi się Certina DS Action z branzoletą z czarną tarczą: http://www.certina.ch/news/wp-content/t ... ternet.jpg
Avatar użytkownika
Matador
A5
 
Posty: 559
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mototom » piątek, 9 lut 2007, 12:52

Może jestem tradycjonalistą, ale uwarzam, że zegarek musi być wskazówkowy i tylko wskazówkowy. Wszelkie g-shoki i inne elektroniczne wynalazki nadają się jako zabawka na komunię.

Wyjątkiem jest tylko słynny zegarek Montana 16 melodyjek. Ha miałem takiego i wymiatałem bo inni mieli 7, czasem 8 melodyjek. :D :D :D
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Saruto » piątek, 9 lut 2007, 14:44

Ja mam 4 letniego Tissot ale ostatnio nosze go sporadycznie. Pozatym zegarek jest niezawodny, nie trzeba nakręcać ani bateri zmieniać.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Hultay WRC » piątek, 9 lut 2007, 17:53

nick555 napisał(a):niestety w sieci krąży wiele podróbek, replik i temu podobnych wynalazków co kosztują tysiące złotych a są mniej warte od Twojego Q & Q tak mniej więcej 5 razy :)

Dokładnie, miałem kiedyś tego typu podróbę, była ładna ale wytrzymała z pół roku. Kilka lat temu na egzaminie gimnazjalnym wypadł jakiś element ozdobny, potem zegarek stawał od czasu do czasu w nocy, bo był chyba nakręcanu poprzez ruch ręki czy coś w tym rodzaju. Ale gdyby był oryginalny to zapłaciłbym za to kupe kasy.
Ale pewnie masz zegarek na każdą okazję, na codzień, od święta do gajeru, do trampków na rower ;-) i do odpowiedniego samochodu :-)
Matador, ta Certina jest śliczna :o mój typ jesli chodzi o wygląd zegarka, metalowe połącznie sportu i elegancji dla młodego faceta :) .
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez nick555 » piątek, 9 lut 2007, 20:40

No mam ich trochę :) Ostatni choruję na coś takiego:
http://img454.imageshack.us/img454/9982/a15wi6.jpg

Ale narazie budżet za mały :)

Saruto napisz jakiego masz tego Tissota może pohandlujemy :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości