Tor w Krakowie

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Tor w Krakowie

Postprzez karcin » wtorek, 26 gru 2006, 01:42

Mam takie pytanie do ludzi mieszkających w Krakowie i nie tylko bo może ktoś inny będzie wiedział. Natomiast często jestem w Krakowie i na Nowej Hucie bodajże ostatnio zauważyłem taki plac i na nim zrobiony taki niezły Tor z opon (chyba przy ulicy Stella-Sawickiego Izydora ale nie jestem pewien). Ostatnio jezdził tam ktoś KIA Picanto i Pugiem rajdowym. Mam takie pytanko czy tam na ten tor można jakoś wjechać normalnie i pośmigać czy to jest czyjaś własność i poprostu on sam sobie otwiera brame kiedy chce a tak to jest zamknięte cały czas. Jak by ktoś wiedział coś na temat tego Toru no to super by było to można by sobie tam pośmigać :D
Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez WRCfan » wtorek, 26 gru 2006, 02:07

Piszesz o starej zajezdni na Czyżynach. Tak "sobie" już tam nie można wjechać (niestety). Szczerze mówiąc nie wiem kto teraz dzierżawi ten teren.
Wiem, że okoliczni mieszkańcy mocno protestowali przeciwko wszelkim zawodom i upalaniom na tym terenie i chyba coś nawet wywalczyli w tym kierunku (ze szkodą dla nas niestety)...
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karcin » wtorek, 26 gru 2006, 12:59

Oki wielkie dzięki za odpowiedź :) Szkoda, że nie można sobie tam pojeździć bo tor dosyć ciekawy jest i fajnie by było sobie po nim pojeździć:) Myślałem, że jak ktoś Picanto i Pugiem upalają sobie to można też tam posmigać no ale jak nie to trzeba na Pachońskiego pojechać hehe :) Jeszcze raz dziękuje :)

Moderatora/Admina proszę o zamknięcie albo usunięcie tematu :)
Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Ohlins » wtorek, 26 gru 2006, 13:10

WRCfan napisał(a):Piszesz o starej zajezdni na Czyżynach. Tak "sobie" już tam nie można wjechać (niestety). Szczerze mówiąc nie wiem kto teraz dzierżawi ten teren.
Wiem, że okoliczni mieszkańcy mocno protestowali przeciwko wszelkim zawodom i upalaniom na tym terenie i chyba coś nawet wywalczyli w tym kierunku (ze szkodą dla nas niestety)...

dzierżawi go automobilklub krakowski i z tego co mówili kiedys na KJS to maja dzierżawe do końca roku i nie wiedzą czy będą mieli na następny rok przez te protesty jakiś dwóch panów profesorów z pobliskiego bloku, mówili ze jak nie dostana dzierżawy to wtedy brama tam bedzie otwarta
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez WRCfan » wtorek, 26 gru 2006, 13:51

nie wiedzą czy będą mieli na następny rok przez te protesty jakiś dwóch panów profesorów z pobliskiego bloku, mówili ze jak nie dostana dzierżawy to wtedy brama tam bedzie otwarta


No właśnie kolega który mieszka w NH wyczytał z jakiejś osiedlowej gazetki, że protesty dały efekt, więc w takim razie pewnie nie będzie dzierżawy :evil:
Jak będzie brama otwarta to te mohery będą ciągle na pały dzwonić i różnie się to może kończyć...mać! Z resztą oni z mordą przychodzili nawet jak teren był legalnie użytkowany.

Qrwa jak przez 32 lata była tam zajezdnia MPK to im jakoś nie przeszkadzały tabuny autobusów grzejące silniki codziennie rano...


EDIT - tu więcej na ten temat :
http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t= ... c&start=20
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karcin » wtorek, 26 gru 2006, 18:51

Aha czyli lipa :( Bo jak tam byłem no to z daleka widziałem, że brama jest chyba zamknięta, więc nie wiedziałem czy tam można wjechać czy nie chociaż nieraz widziałem tam jakieś samochody stojące i już sam nie wiem czy to właściciele są czy po prostu ktoś sobie tam wjechał. Fajnie by było jak by nawet pobierali opłaty i można by sobie tam pojeździć. No ale jak to zwykle w naszym kraju jest zamyka się to co dobre i przydatne.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez schwepes » wtorek, 26 gru 2006, 19:00

WRCfan napisał(a):Qrwa jak przez 32 lata była tam zajezdnia MPK to im jakoś nie przeszkadzały tabuny autobusów grzejące silniki codziennie rano...

nie porównuj silnika autobusowego (czy nawet kilkunastu) chodzącego na biegu jałowym i rajdówki jadącej pełnym ogniem
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez nick555 » wtorek, 26 gru 2006, 19:43

porównywać może nie można ale porównaj smród i częstotliwość występowania hałasu podczas około 2 imprez w miesiącu i kilku dni gdy ktos klucz załatwił...
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez schwepes » wtorek, 26 gru 2006, 20:59

nick555 napisał(a):porównywać może nie można ale porównaj smród i częstotliwość występowania hałasu podczas około 2 imprez w miesiącu i kilku dni gdy ktos klucz załatwił...

W czasie gdy zajezdnia była otwarta (wjazd od stelli sawickiego) praktycznie codziennie ktoś tam jeździł, szczególnie wieczorami. Znajomy mieszka kilkaset metrów od zajezdni i mówił mi że słyszał kiedy ludzie tam upalali, więc ludzie mieszkający kilkadziesiąt metrów od placu musieli mieć 'sajgon' ;).

Sam brałem udział w imprezach na zajezdni, część sam organizowałem i wiem jak wyglądała sprawa hałasu. Kilka maluchów na bredach potrafi zrobić huk jak startujący samolot ;), co może być wkurzające w niedzielny poranek.

Oczywiście nie jestem zdania że teren powinno się zamknąć, najlepszy byłby jakiś kompromis z okolicznymi mieszkańcami np. w sprawie godzin organizowania imprez.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez WRCfan » środa, 27 gru 2006, 00:33

schwepes napisał(a):nie porównuj silnika autobusowego (czy nawet kilkunastu) chodzącego na biegu jałowym i rajdówki jadącej pełnym ogniem


Jasne - Ikarus kręcony na maksymalnych obrotach (bo tak się np. w zimie traktuje te autobusy zaraz po odpaleniu) jest niby cichutki ?
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto » środa, 27 gru 2006, 10:23

WRCfan napisał(a):
schwepes napisał(a):nie porównuj silnika autobusowego (czy nawet kilkunastu) chodzącego na biegu jałowym i rajdówki jadącej pełnym ogniem


Jasne - Ikarus kręcony na maksymalnych obrotach (bo tak się np. w zimie traktuje te autobusy zaraz po odpaleniu) jest niby cichutki ?

Ikarus nigdy nie był cichutki ale widać ża panowie profesorowie mają poprostu problemy ze spaniem ;)
Jak masz dom przy Zakopiance to przez całą noc słychać śmigające TIRy i jakoś ludzie nie narzekają :roll:
Mam nadzieje że nie zamkną toru bo wtedy będzie straszna lipa :(
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Transformer » środa, 27 gru 2006, 19:41

Co do wynajęcia zajezdni to trzeba sie odezwac do P. Borowiczki :)
A co do tych 2 profów - to jacyś wrażliwi bardzo są bo ploty chodziły ze przez nich zamkneli tez pas po drugiej stronie Stelli-Sawickiego
http://www.alfa156.pl/ Alfa 156 | http://photomotive.net/ że niby blog | http://www.flickr.com/photos/airsiwy/ Zdjęcia
Avatar użytkownika
Transformer
N3
 
Posty: 256
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 20:38
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości