Zgrywanie dzwięku z magnetofonu szpulkowego

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Zgrywanie dzwięku z magnetofonu szpulkowego

Postprzez ŁukaszWRC » środa, 19 lip 2006, 15:37

Może to i temat na forum o elektronice tudzież o dzwięku, ale mam nadzieję, że możecie mi pomóc.
Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można zgrać dzwięki z magnetofonu szpulowego do kompa. Mój wujek znalazł takie niemal 50-letnie nagrania i szkoda, żeby się zmarnowały, bo na szpulowym raczej nie będzie tego słuchał. Zaznaczam, że mam magnetofon szpulowy w razie czego.
Może znacie namiary na kogoś, kto mógłby takie coś zrobić w mojej okolicy :?:
Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR


Postprzez Slee_ » środa, 19 lip 2006, 19:21

Normalnie mozesz zgrac, kozystajac z wejscia audio w kompie i np. Cool Edit Pro.
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik

Postprzez ŁukaszWRC » środa, 19 lip 2006, 21:53

Slee_ napisał(a):Normalnie mozesz zgrac, kozystajac z wejscia audio w kompie

A które to wejście, bo ja w tych sprawach to nie bardzo.
Poza tym nie wiem jakiego kabla mam uzyć i do czego go podlaczyć w magnetofonie.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez Slee_ » czwartek, 20 lip 2006, 18:43

Wejscie audio w kompie jest zazwyczaj na malego "jack'a". Powinienes miec min. trzy gniazada - "line in" - wejscie liniowe, "line out" - wyjscie liniowe (tu zazwyczaj podpina sie glosniki), i "mic in" - wejscie mikrofonu.
W szpulaku pewnie bedziesz mial wtyk typu "DIN". Tu niestety zaczynaja sie schody, kabelka raczej takiego nie kupisz. Trzeba bedzie go samemu zrobic.
A pan Google bedzie wiedzial jak to zrobic ;)

Edit: Jednak sie mylilem, mozna kupic :arrow: http://www.multisort.pl/product/2891.Przejscie;stereo;gniazdo;Jack;3;5;mm;wtyk;DIN;5p.html
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości