Propozycja MON - Paranoja

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Propozycja MON - Paranoja

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 lip 2006, 14:52

http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,item.html

Do tej pory nasz rząd nie odbiegał rozsądkiem od średniej krajowej (były glupie propozycje, były dobre, byłem sklonny nawet zrozumieć koniecznosć zawarcia koalicji z SO i LPR choć to mi się nie podobało) ale tutaj jakiś orzełek sie popisał w pizduuu...

1. to co mamy to nie jest wojsko tylko burdel, należałoby zacząć od zrobienia porządku. Fala, pijaństwo, brak dyscypliny, nic tylko zrobić jeszcze większą trotację żeby się te rzeczy nasiliły

2. absurdalne jest twierdzenie ze 4 miesiące nikomu nie zrujnują kariery. oni chyba nigdy nie byli na studiach. Jak sięnie zacznie studiów od razu to traci się rok. na prywatnych uczelniach można iść od lutego, ale nie każdego na to stać i nie dotyczy to wszystkich kierunków. Ile osób w tej sytuacji w ogóle nie pójdzie na studia?

3. ciekawe jak chcą z kogoś w 4 miesiące zrobić żołnierza. już obecna służba trwa zbyt krótko, po czymś takim kolesie umieją kopać tylko rowy przeciwczołgowe ,a do tego tak na prawdę nie potrzeba zadnego szkolenia.

Ja juz nie wierzę ze w tym kraju jest ktokolwiek kto by mógł sensownie rządzić. Nie wie jak wy, ale ja w takich momoentach myślę zeby odłożyć trochę kasy i wypierdalać stąd byle dalej. Mnie co prawda już to nie dotyczy, ja jestem i tak przeniesiony do rezerwy a za niecały rok będęjuż za stary na wojo, ale jak widzę takie propozycję to tylko czekać aż rząd wymyśli ustawę zmuszającą meżczyzn w wieku 20-30 lat do rozpłodu bo w tym wieku sperma ma najlepsza jakość podobno. To jest dokładnie takie samo olewanie życiowych planów, nikogo nie obchodzi że ktoś chce się uczyć (choć prawo do edukacji gwarantuje ponoć konstytucja), niedługo panstwo będzie mówiło wszystkim co mają robić, kiedy się uczyć, kiedy pracować, kiedy robić dzieci, kiedy się żenić. Paranoja.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Albert(Zambrów) » czwartek, 6 lip 2006, 15:13

Kogoś chyba pojebalo :?: przezkolenie trwa 1,5 miesiaca, a oni cala słuzbe chca do 4 miesiecy :?: czlowiek nawet sie dyscypliny nie nauczy po takim czasie. Inna sprawa, ze wszyscy maja isc. Naprawde, w pale sie nie miesci. Co za pojebani ludzie rzadza tym i tak juz konkretnie popieszonym państwem :?: Zagranica jest chyba jedynym wyjsciem, zebi miec z głowy bande tych kretynow...
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez Beret » czwartek, 6 lip 2006, 15:14

ciekawe... mam kategorie a, studiuje na prywatnej uczelni ktora tania nie jest... ciekawe kto zaplaci za rok moich studiow jak mnie wezma :shock: naprawde ciekawostka...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez kolo115 » czwartek, 6 lip 2006, 15:20

Jeeeezu... Co bezsens... :? Ze niby jak kazdy 19-latek ma i isc do wojska?! Ja w wieku 19 lat bede jeszcze chodzil do technikum wiec jak to ma wygladac? Bede miec "wakacje" od szkoly przez 4 miechy a potem spowrotem do budy? A moze jeszcze lepiej. Bede sie kisil w woju a potem prawdziwe wakacje od szkoly i jeden rok w dupe sobie moge wsadzic? No debilizm, poprostu debilizm...

Edit:
Na polsacie mowili ze to dopiero od 2012 roku ma wejsc w zycie :) (o ile wogole wejdzie... :roll: )
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2006, 17:38 przez kolo115, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
"Nigdy nie bądz pewny siebie i swoich sukcesów, nigdy nie mów, że wygrasz..."
Janusz Kulig
Avatar użytkownika
kolo115
N3
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 5 gru 2003, 14:56
Lokalizacja: Katowice GG:6553220

Postprzez _misiek055_ » czwartek, 6 lip 2006, 17:21

Teraz sobie uświadomiłem, że wszystkie moje plany wyjazdu do Anglii od razu po maturze szlag trafia bo jak ucieknę to mnie żandarmeria ściągnie :x
http://dziecineo.prv.pl Obrazek
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Marmetal » czwartek, 6 lip 2006, 18:17

_misiek055_ napisał(a):Teraz sobie uświadomiłem, że wszystkie moje plany wyjazdu do Anglii od razu po maturze szlag trafia bo jak ucieknę to mnie żandarmeria ściągnie :x


Dokładnie. Ten kraj to jedna wielka paranoja :evil:. Co za poj***ne za przeproszeniem państwo :x.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Re: Propozycja MON - Paranoja

Postprzez schwepes » czwartek, 6 lip 2006, 18:22

żółtodziób napisał(a):(...) a za niecały rok będęjuż za stary na wojo...

a przypadkiem nie było zmiany ustawy, że nie ma górnego limitu wieku, tylko o ewentualnej zdolności do służby zadecyduje komisja lekarska?

tak mi się kiedyś obiło o uszy, ale mogę się mylić (i chciałbym ;) )

edit: niestety się nie myliłem

"Nie ma już granicy wieku 24 i 28 lat, teraz od Ciebie zależy czy
odbędziesz służbę jako dziewiętnastolatek czy zostaniesz
żołnierzem dopiero po czterdziestce."

żródło: www.wojsko-polskie.pl (ABC służby)
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez beeper_ » czwartek, 6 lip 2006, 19:18

_misiek055_ napisał(a):Teraz sobie uświadomiłem, że wszystkie moje plany wyjazdu do Anglii od razu po maturze szlag trafia bo jak ucieknę to mnie żandarmeria ściągnie :x

Nie bedzie Cię nikt ściągał, wystarczy ze Cie rodzice wymeldują na czas określony z mieszkania z powodu wyjazdu i problem z glowy.

A co do pomysłu to faktycznie poroniony, zamiast przeznaczyc kase na szkolenie zawodowej armi specjalistów to bedziemy mieć g.. nie armie w trakcie zagrożenia.
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto » czwartek, 6 lip 2006, 19:43

Pozostaje mieć tylko nadzieje że kolejny głupi przepis nie wejdzie w życie lub kolejny rząd go zmieni. Osobiście się nie martwie bo mam kategorie "D" :)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez karcin » czwartek, 6 lip 2006, 19:56

To ja mam takie pytanko moze ktos wie. Dostałem pare dni temu wezwanie do WKU i mam jechać w poniedziałek niby po odbiór biletu ale ja ide na studia więc chyba mnie odroczą :?: aha i w tym roku bede miał 20 lat :)
Mam nadzieje, że odrazu w poniedziałek nie dostane karabinu :P
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7430425065d34ed7 Obrazek
Avatar użytkownika
karcin
A6
 
Posty: 1035
Dołączył(a): czwartek, 19 sie 2004, 17:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez schwepes » czwartek, 6 lip 2006, 20:00

musisz iśc do dziekanatu po papier że jesteś studentem i zanieść do WKU
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez beeper_ » czwartek, 6 lip 2006, 20:07

A jak dopiero planujesz rozpocząć studia to juz się nie wykręcisz, miłej służby ;)
Avatar użytkownika
beeper_
N4
 
Posty: 2056
Dołączył(a): sobota, 5 lip 2003, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez machoony » czwartek, 6 lip 2006, 20:41

ja na uczelni mialem mozliwosc odrobienia wojska. 3 godziny wykladu, potem egzamin i w momencie ukonczenia studiow do rezerwy. jeszcze jest mozliwosc ze w wakacje w roku w ktorym bylo to szkolenie moga wziasc do wojska na 6 tygodni. z tego co pamietam to bylo 1500 miejsc na wszystkich studentow z polski co to zdawali. w czerwcu wzywali do wku i wystarczylo powiedziec ze sie ma egzamin ze wrzesniu i luz :)
machoony
A5
 
Posty: 578
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 11:49

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 lip 2006, 20:53

schwepes napisał(a):a przypadkiem nie było zmiany ustawy, że nie ma górnego limitu wieku, tylko o ewentualnej zdolności do służby zadecyduje komisja lekarska?

tak mi się kiedyś obiło o uszy, ale mogę się mylić (i chciałbym )

edit: niestety się nie myliłem


No to chujnia... na szczęście przenieśli mnie do rezerwy, chyba nie mogą sobie ot tak teraz zmienić zdania...

karcin napisał(a):To ja mam takie pytanko moze ktos wie. Dostałem pare dni temu wezwanie do WKU i mam jechać w poniedziałek niby po odbiór biletu ale ja ide na studia więc chyba mnie odroczą aha i w tym roku bede miał 20 lat

Mam nadzieje, że odrazu w poniedziałek nie dostane karabinu

Dam ci kilka rad jako praktyk w unikaniu woja:

1. Nie idź po odbiór niczego dopóki nie masz glejtu z uczelni w łapie. Oni teraz oszczędzają na poczcie i wysyłają zwykłe listy a nie polecone (przynajmniej tak bylo ostatnio w moi WKU) mogą więc ci skoczyć, zawsze mozesz się wytłumaczyć że nie dostaleś listu.

2. Jak będziesz miał papier to bierzesz stare wezwanie i pokazujesz im figę z makiem. Bedą się pluli że nie przyszedłeś od razu, ty bardzo grzecznie, bez nonszalancji i ostentacji udawaj wariata "ja nie wiedziałem, ja nie sprawdzam skrzynki zbyt często, ja wczoraj wyciągąlem i dzisiaj już jestem". żandarmeria zainteresuje się dopiero jak mocno przedniesz pałę, a nawet jak się zainteresuje to cały kłopot będzie polegał na tymże cię zaprowadzą. mialem kumpla który mieszkał na parterze, jak matka otwierała drzwi to on uciekał oknem. W końcu po bardzo długim czasie akurat natknęli się na niego (matki nie było w domu a on myślał że to jakiś kumpel dzwoni, sprzed oczu żandarmom to się nie dało zwiać) zaprowadzili na komisję, a komisja dała mu D, stwierdzając że debili im nie potrzeba.

3. Będziesz musiał co roku przynosić zaświadczenie z budy ze się uczysz, w ten sposób wojo sprawdza czy cię nie wywalili. Jest taki zapis że ty musisz SAM isć z tym pismem rok rocznie, ale t też możesz olać. Poczekaj aż sami się upomną, potem zwlekaj jeszcze miesiąc dwa. Będą się na pewno pluć i przypominać że ustawa na ciebie nakłada obowiązek, postępuj tak jak już ci poradziłem - skromnie strugaj wariata: "ja nie wiedziałem, poza tym babcia jest chora a czerwony kapturek skręcił nogę w kostce i musiałem isć w zastępstwie". Mnie tylko dwa razy przysyłali takie pisma, w końcu sonbie odpuścili, przez końcowe trzy lata studiuów miałem od nich spokój, dopiero jak skończyłem szkołę przysłali pisemko żeby stawił się z dyplomem. Przenieśli mnie do rezerwy, stwierdzajac, że takich jak ja nie potrzebują. Do dzisiaj jeszcze nie zalatwiłem pieczątki w książeczce że jestem rezerwistą (na szczęście jestto w papierach WKU i na razie mają mnie w dupie) mimo że już kilka lat temu powinienem, na wszelki wypadek jednak zamierzam to w najbliższym czasie załatwić. Znów będzie ściema że "ja nie wiedziałem, poza tym czerwony kapturek zaraził się sepsą od babci i już prawie nie żyje, muszę go iść odwiedzić", mam nadzieję takim olewactwem wybić im z głowy dalsze zainteresowanie moją osobą.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez gregrally » czwartek, 6 lip 2006, 20:57

jezeli mam teraz ostatni rok studiów (24 lata mam ) to czy mnie wezmą ktos cos wie??? BTW kto ma kat D lub E szczęsciarze
wogóle to juz pewne z tą nowelizacja czy to jeszcze musi przejsc przez sejm???
Avatar użytkownika
gregrally
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): wtorek, 3 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości