Sprzęt Audio i Video

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez chodek » środa, 10 sty 2007, 20:11

Sprawa jest do przemyślenia, ale priorytetem dla mnie jest jakosc wykonania no i przedewszystkim jakosc dzwięku, przeglądając allegro nie natknęłem się na nic specjalnego i dlatego pytam się czy warto w to wchodzic, zabawka ma byc przedewszystkim do sluchania muzyki no i nie chce wkładac w to niewiadomo jakich pieniedzy.
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa


Postprzez Hultay WRC » środa, 10 sty 2007, 20:45

Sam ma Creativa i jestem zadowolony, za tą kaśe dobre brzmienie, wzorowa obsługa i dobra praktyczność. Propozycje:

1GB bez radia, wbudowana wtyczka USB, małe rozmiary, bateria AAA(tylko nie wiadomo które sluchawki, podejrzewam że te okrąłe w gąbkach są lepsze)
http://www.allegro.pl/item153373680_mp3_creative_muvo_v100_1_gb_f_vat_gw12m_najtaniej_.html

512 mega, radio, jeszcze mniejsze rozmiary ale będzie Ci potrzebny kabelek do zgrywania muzyki
http://www.allegro.pl/item153483895_creative_zen_nano_plus_512mb_mp3_f_v_gw_lodz.html

najtańsza alternatywa, 512 mega, brak radia, największe rozmiary(co nie naczy że duży), smam mam model TX, ale czarny z 1 gb pamięci
http://www.allegro.pl/item155476328_creative_model_muvo_tx_se_512_mb_f_vat_szczecin.html

Zaglądałem do IRiverów, podobno dobrze brzmią, ale nie ma w tej cenie wyboru, albo zwroty z reklamacji albo używan, w sklepie są drogie. Możesz jeszcze zastanowić sie nad Sandiskiem, podobno są corz lepsze.
Wśród MP4 są głównie niemarkowe wynalazki, często jest tak że kilka firm ma prawie takie same odtwarzacze, lub te same obudowy i można się lekko pogubić.
Tyle ode mnie, oczywiście to tylko propozycje :wink: .
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez martin.h » środa, 10 sty 2007, 21:11

Ja mam Creative Muvo V200 256 MB (z tej samej serii co proponowany V100 tylko że mam radio) i jestem zadowolony. Mam go już kilka miesięcy i spisuje się dobrze, jakość dźwięku jest bardzo dobra, słuchawki mimo iż często są zginane nadal działają dobrze. Można się jedynie przyczepić do wyjmowanego portu USB, który nie jest dobrze spasowany z obudową, ale już się przyzwyczaiłem.
Ale jeśli masz ok. 200 zeta to polecam model Zen Nano Plus, który jest jeszcze mniejszy, tylko że do niego potrzebny jest kabelek.
MP4 za 200 zeta napewno nie zapewni takiej jakości dźwięku jak proponowane MP3.
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 11 sty 2007, 10:07

Ja ze swojego MuVo TX też jestem zadowolony, wtyczka usb dobrze spasowana, fajna rzecz gdy trzeba przynieść pracę domową na informatykę, jakiś dokument albo po prostu wpadasz do kolegi a on ma jakąś interesujaca Cię piosenkę :wink: bo działa jako pendrive.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 1 lut 2007, 23:00

Chodek i jak kupiłeś coś?

To teraz ja sie ujawnię.
Parę miesięcy temu nieco "przywłaszczyłem" sobie ten wątek, a Żółtodziób doradzał mi na forum co do wyboru optymalnego stereo. Teraz moge powiedzieć że mój system jest jako tako kompletny:
wzmacniacz Marantz PM 52 SE, CD Yamaha CDX 530 E(pewnie do wymiany), kolumny spod ręki Żółtodzioba(wszystko używane, kolumny "prawie nówki"). Całość zamknęła sie w 1800 zeta, ale to jeszcze nie koniec(wymiana CD, potem może jakieś okablowanie, bo obecne jest tragiczne, przydałoby się zainwestować jeszcze ze 400-500 złotych + kasa ze sprzedaży CD).

ObrazekObrazek

Jak sobie pomyślę co ja chciałem kupić jeszcze parę miesięcy temu... :o
Jeżeli macie ograniczone fundusze a chcecie dobrego brzmienia to szczerze polecam kupowanie używanych klocków np. od pasjonatów(tylko trzeba mieć kogo się poradzić by nie namoczyć). Za te pieniądze mógłbym kupić jakieś kino, ale jeśli chodzi o dźwięk stereo z płyty CD to taki zestaw zjada kino na śniadanie... Teraz odkrywam płyty na nowo, a jak pomyślę że to "tylko 2 tysiaki"(tyle niektórzy wydają na kabel interkonekt...) i co mozna mieć za większe kwoty... :)
Jutro pewnie jeszcze przetestuję odtwarzacze CD kolegów :-)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 20 maja 2007, 13:39

Tak się zastanawiam, czasami na odtwarzaczach CD są wyjścia różnego typu: coaxial, digital out, optical itp. Ja u siebie mam jeszcze jakieś ESI BUS i właśnie wspomniany digital. Do czego służą? Mam teraz Philipsa CD 940 (jestem bardzo zadowolony-czyta wszystko, brzmi nieźle, troche lepiej od Yamahy-kulturalniej, chyba troszkę lepsza scena) i zastanawiam się do czego mogą mi sie przydac te gniazda. Ponoc przez coaxiala można podłączyć do wzmaka i uzyskac lepsza jakośc dźwięku, eliminując wpływ kabli? Jeśli to prawda to przy zmianie sprzetu będę szukał z tymi gniazdami. I jakie kabelki do tego?
Pytanie kieruje do ogółu, ale pewnie Żółtodziób będzie dysponował odpowiednia wiedzą :)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Rules » poniedziałek, 25 cze 2007, 23:05

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.

Mam taki problem, ściszył mi się głos na kompie, tzn żeby było słychać normalnie musze odkręcić głoś na głośniku na maxa. Podłączyłem inne głośniki i jest to samo, wiec problem jest w kompie, ale sprawdziłem wszystkie ustawienia i są dobre, tzn sprawdzałem w panelu sterowania i wszystko jest tak jak zwykle, a wcześniej też nic nie zmieniałem.
Może ktoś miał juz podobny problem, albo ma jakis pomysł co zrobić?
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Postprzez Hultay WRC » sobota, 30 cze 2007, 15:31

Hmmm co prawda nie pomoge Ci Rules, ale sam miałem coś podobnego tylko jeszcze zabawniej-głos raz mi się przyciszał kiedy indziej wygłaszał co było uciążliwe, bo jak ściszyłem to albo nic nie słyszałem albo robiło sie za głośno...dziwne. Może przyczyna była podobna. Zmiana sterowników chyba nie pomagała, po jakims czasie znowu wracało.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » piątek, 6 lip 2007, 13:36

Ten coaxial co masz z tyłu to jest wyjście typu SPDIF, bozpośrednio z napędu, z pominięcie przetwornika cyfrowo - analogowego wbudowanego w odtwarzacz. Użycie tego wyjścia ma sens, tylko jeśli urządzenie wbudowane w odtwarzacz chcemy zastąpić czymś lepszym, albo użyć w pełni cyfrowego wzmacniacza. Co to konkretnie oznacza:

1. lepszego przetwornika C/A nie znjdziemy raczej w żadnym wzmacniaczu, zabudowuje się takowe w kinodomowych wynalazkach, ale nie jest to żaden cymes.

2. nie jest prawdą do końca że pomija się wpływ kabli - tak naprawdę traci się możliwość wpływania na jakość dźwięku za pomocą kabli jeśli przetwornik C/A jest zabudowany we wzmacniaczu. Rzeczywiscie, w połączeniu cyfrowym kabel nie jest w stanie wiele zmienić bo zasadniczo są to same zera i jedynki (choć istotny jest także czas w którym podawane są informacje, ale to temat na osobną dyskusję) niemniej jednak sygnał musi być prędzej czy później przetworzony na analogowy i od tego momentu kable zaczynają mieć znaczenie. Oczywiscie wewnątrz wzmacniacza takie połączenia są realiowane albo poprzez ścieżki na płytce drukowanej albo dosyć tanimi kablami, jedyny plus polega na tym że są one krótkie ale i to nie zawsze i nie koniecznie. Tak więc zysk jest pozorny.

3. W przypadku użycia zewnętrznego przetwornika C/A musisz to i tak czymś podłączyć do wzmacniacza.

4. Korzyści płynące z zewnętrznego przetwornika C/A (nazywanego często z angielska DAC - Digital-Analog Converter) są duże, ale pod warunkiem że nie będzie to beleco (jak np. Zhaolu nad którym strasznie rozpływają się niektórzy gostkowie z forum audiostereo, a który miałem okazję słyszeć i który nie rzucił mnie na kolana a wrecz odwrotnie), ale np Theta Basic Pro II albo coś lepszego, w każdym razie koszt czegoś takiego to minimum 1500 PLN. Z tańszych rzeczy ponoć całkiem zjadliwe sa też Audio alchemy, ale nie mialem okazji tego przetestować.

5. Jeśli chodzi o w pełni cyfrowe wzmacniacze to jak na razie jest na rynku jedna dobra konstrukcja - TacT Millenium. Kosztuje tyle ile jeszcze 3 lata temu kosztowała kawalerka w takim mieście jak moje. Jest to z konstrukcyjnego punktu widzenia właściwie przetwornik cyfrowo - analogowy dużej mocy, sygnał po przetworzeniu z cyfry na analog podawany jest od razu na glośniki, bez żadnych tradycyjnych stopni wzmacniających jak w klasycznych wzmacniaczach. No, ale ta technologia jest ciągle droga. Są też dostępne co prawda tańsze wzmacniacze cyfrowe, także DIY na układach Tripath, ale tam mamy jedynie do czynienia z cyfrowym przetwarzaniem sygnału, nie orientuję się na czym to dokładnie polega, dosyć szczegółowo wyjaśnił to Pacuła w Audio przy okazji testu tańszego modelu TacTa (takiego za 10 koła) ale już wyleciało mi to z głowy, bo to nie moja działka, ale jak bardzo jesteś ciekaw to poszukam tą gazetę i spróbuję zeskanować ten artykuł. W każdym razie takie wzmacniacze w zasadzie nie powinny być okreslane mieanem cyfrowych, ponieważ mimo cyfrowego przetwarzania one operują wyłącznie analogowym sygnałem. Oprócz tego, swego czasu kilka firm mianem wzmacniaczy cyfrowych określało wzmacniacze z wbudowanym przetwornikiem CA, ale już się z tego wyleczyli. to oczywiście też nie były wzmacniacze cyfrowe tylko zwykłe, upakowane do jednej obudowy z przetwornikami i na ogół nie były to zbyt szczęśliwe urządzenia. W dalszym ciągu niektóre kinodomowe kombajny mają takiej sobie klasy wbudowane przetworniki CA, ale nik już tego nie usiłuje nazywać cyfrowymi wzmacniaczami.

Jest jeszcze jedna kwestia - 940stka jako napęd sprawuje się tak sobie, znacznie lepiej jest kupić i wyprowadzic sygnał SPDIF z Pioneera PD-S503 albo 504. Philips 940 jest bardzo przyzwoitym urządzeniem jako całość, co prawda starsze Philipsy moim zdaniem brzmią lepiej, ale mją problemy z czytaniem niektórych CDRów, czego nei mozna powiedzieć o 940stce. Co do tego ESI-BUS to pojęcia nie mam co to jest, trzebaby wyhaczyć manuala, Philips czasem stosował rózne takie dziwadełka, których funkcji nikt nie był w stanie określić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez misiek_wrc » niedziela, 20 sty 2008, 18:49

Mam pytanie do znawców tematu. Mam zamiar kupić sobie amplituner, gdyż jest w planach budowa kina domowego. Niestety nie jestem w stanie kupić wszystkiego naraz więc chciałbym sobie powoli kompletować wszelkie elementy. Chciałbym zaznaczyć że nigdy sie tym nie interesowałem więc jestem zielony w tym temacie. Na razie chciałbym poszukać sobie amplitunera, ale nie wiem w jakich firmach szukać. Cena tak myślę max 1200 zł. Słyszałem że firma Harman Kardon model AVR 132 jest dość ciekawym. Cena można wyrwać na allegro za 1195 zł.
Jeżeli ktoś chciałby doradzić niedoinformowanemu proszę o wpisy ;)
Może macie namiary na jakieś forum związane ze sprzętem audio do domu??

Wielkie dzięki :wink:
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 20 sty 2008, 20:39

http://www.hi-fi.com.pl/
http://www.audiostereo.pl/
Na drugim jest tzw. okres karencji 7 dni po rejestracji nie można pisać. Jednak poczytać można, na pewno watki o takim sprzęcie są. Wydaje mi sie że na pierwszym forum jest więcej konkretnych osób, mniej cwaniaków którzy zachwalają swoje by sprzedać to np. na allegro.

Tylko zanim kupisz, czy będzie to system stricte do kina czy także do muzyki(jakie proporcje)? Jeżeli w dużym stopniu masz zamiar słuchać muzyki to pomyśl o stereo(za tą samą cenę duużo lepsza jakość odtw. muzyki a filmy jakoś ogarną-zamiast 5 kanałów masz 2 lepsze, zamiast 5 kolumn byle jakich masz 2 konkretniejsze, kina dużo gorzej sprawują sie przy muzyce), w sklepach na siłę wciskają kino ludziom którzy absolutnie go nie potrzebują. Sam o mało nie poszedłem w złą stronę...

Jeśli chodzi o doradzanie-najlepiej jest samemu dużo słuchać, to co podoba się jednemu, drugiemu już nie bardzo np. jak puścili jakieś kino za 2,5 koła to buuuczało i huczało-mi sie przewracało we flakach, sklepowi mieli banany na twarzach... Ma sie gustem, tym co będzie odtwarzane, i w jakim pokoju.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez misiek_wrc » niedziela, 20 sty 2008, 22:37

Słuchanie muzyki jak najbardziej, jak rozumiem nie warto inwestować w kino a raczej w stereo :) To może podacie jakieś namiary na konkretne modele które się sprawdzają ??? Może nazwę producenta za którym warto się oglądać.

A może ktoś podpowie z czego taki zestaw powinien się składać co jest absolutnym minimum ?? Może od tego powinienem zacząć :roll:
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 20 sty 2008, 22:50

Poczytaj wcześniejsze posty, tutaj Żółtodziób zajmuje się tym zawodowo i się na tym zna, napisał jakich firm unikać, musisz tylko określić budżet na cały zestaw(mniej więcej) i jakie wymiary ma pomieszczenie, czego słuchasz. Ja na chwilę obecną nie jestem w stanie doradzić jakichś modeli bo nie mam za dużo możliwości posłuchania nowego sprzętu, nie mam tu bardzo nikogo znającego się na dobrym sprzęcie. Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku a mniej na wyglądzie, gwarancji i bajerach(często niepotrzebnych) to weź pod uwagę zadbany sprzęt z drugiej ręki, ceny dużo niższe(jak z samochodami). Jestem zdania(nie tylko ja) że najdroższym i najuważniej dobieranym elementem powinny być kolumny. Więcej raczej nie poradzę bo nie chcę wprowadzać w błąd a bez sensu powtarzać opinie innych nt. różnych marek.

misiek_wrc napisał(a):A może ktoś podpowie z czego taki zestaw powinien się składać co jest absolutnym minimum ?? Może od tego powinienem zacząć :roll:

Wzmacniacz(ew. amplituner stereo, czyli wzmacniacz i tuner radiowy w jednym, jednak oddzielne zazwyczaj lepsze)
+
źródło-odtwarzacz CD (ew. DVD, ale będzie gorzej brzmiał, gramofon, tuner czy co przyjdzie do głowy)
+Kolumny
i kable do podłączenia-głośnikowe do podpięcia kolumn i wzmacniacza oraz 'czincze'(tzw. interkonekty) do podłączenia wzmaka i źródła. Na początek aby były solidne.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez MarcinRally » niedziela, 20 sty 2008, 23:04

Rules napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu więc napisze tutaj.

Mam taki problem, ściszył mi się głos na kompie, tzn żeby było słychać normalnie musze odkręcić głoś na głośniku na maxa. Podłączyłem inne głośniki i jest to samo, wiec problem jest w kompie, ale sprawdziłem wszystkie ustawienia i są dobre, tzn sprawdzałem w panelu sterowania i wszystko jest tak jak zwykle, a wcześniej też nic nie zmieniałem.
Może ktoś miał juz podobny problem, albo ma jakis pomysł co zrobić?


Może spróbuj odświeżyć sterowniki, jak nie to to być może karta dźwiękowa jest na wykończeniu i po prostu nie ma takiej wydajności jak na początku :wink:
Avatar użytkownika
MarcinRally
A5
 
Posty: 749
Dołączył(a): niedziela, 25 lut 2007, 10:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez misiek_wrc » poniedziałek, 21 sty 2008, 00:23

Przeczytałem wątki z forum zaznaczone przez żółtodzioba,
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 7874&all=1
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 4842&all=1

ale niestety jak dla mnie jest to za ciężki temat, te wszystkie oznaczenia, język są dla mnie nie zrozumiałe :oops:
Z tego co wnioskuje warto jednak oglądać się za jakimś sprzętem używanym, choć minusem dla mnie jest mało ciekawy wygląd. ( ale rozważam możliwości kupienia czegoś z drugiej ręki )
Nie jestem audiofilem i chyba nie jestem wstanie wyłapać różnic w brzmieniu.
Kwota niestety nie jest określona, gdyż na razie stać mnie byłoby wydać coś w granicach 1000 zł na jakiś amplituner a może za jakiś czas dokupić kolumny, i jakiś CD.
W woli informacji sprzęt miałby służyć do nagłośnienia pokoju max 15-17 m2

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt czy te kolumny co masz Hultay WRC są nadal w sprzedaży ? I czy cena jak podawane było 1000 zł jest aktualna ?

Znalazłem coś podobnego co posiadasz w dość atrakcyjnej (chyba) cenie :)

http://www.allegro.pl/item298661941_mar ... wiek_.html
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron