Sprzęt Audio i Video

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez żółtodziób » piątek, 25 sie 2006, 10:03

Jeśli chodzi o odtwarzacze CD to odradzam Marantze z pólokrtegłymi panelami i nowsze. W ogóle raczej odradzam Marantze a to z prostego powodu - wlaścicielem tej firmy od początku lat 80tych był Philips (od dwóch czy trzech lat Denon) i jest pod względem MARKETINGOWYM dla Philipsa czymś takim jak Lexus dla Toyoty. Jeśli chodzi o aspekty techniczne to np. wzmacniacze opracowywane są samodzielnie przez Marantza ale odtwarzacze juz nie wszystkie. Te z niższej półki to nic innego jak ciut inaczej obudowane Philipsy tyle ze o 50 % droższe. Lepiej więc oszczędzić kasę i kupic Philipsa.

Na pewno też nie kupowałbym tych modeli które pokazałeś. Celowałbym w Marantza CD 50 (w środku to samo co w Philipsie CD 830) albo ewentualnie w bit streamowe modele. z podobvnie wyglądająco obudową. Poza tym pojawiło się to:

http://allegro.pl/item123259821_philips ... epowy.html

i chyba najlepiej zrobisz jak pójdziesz w ten sprzęt.


co do Onkyo - omijaj te odtwarzacze szerokim łukiem - nowy laser do tego kosztuje 500 PLN więc jeśli trafisz na bardziej zużyty egzemplarz (a zawsze w przypadku używek jest takie ryzyko) to nie opłaci się go naprawiać. Laser do Philipsa CD 931 kosztuje 60 PLN.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Hultay WRC » niedziela, 17 wrz 2006, 21:47

Wpadłem na pomysł że posłucham jakichś kolumn w sklepach zanim odloże całą kasę. Były jakieś tanie Tonsile. Bardzo tanie i oczywiście jakość dźwięku adekwatna do ceny :wink: . Tonsil Fan-wyrzuciłbym to przez okno, okropne, drugie których nazwy nie pamiętam tez kiepskie, Tonsil Fenix(hmm 4 głośnikowe, 4 drożne :lol: ) też kiepsko ale najmniej mnie od nich odrzucało. Niestety posłuchać w moim mieście mogę tylko tego...

Hmm znalazłem ogłoszenie, do kupienia kolumny Gale 3040 za 650 zł(czyli nie musiałbym już odkładać :) ) ponoć w niezlym stanie...warto? Niestety nie mam mozliwości odsłuchu i boję sie troszkę kupować w ciemno... Ma to jakis sens, czy kupowanie bez odsłuchu to calkowite kupowanie kota w worku? Polecałeś Żółtodzób niższy model a mogę chyba ufać Twoim radom(przykład-wzmak :) i odrobine zblizone gusta). Jedyny problem to odleglość(Wrocław) ale da się to obejść
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 18 wrz 2006, 00:44

650 PLN za Gale 3040 to zaden cymes. Jeśli już wchodziłbym w ofertę tej firmy to tylko w model 3030, z jednym głosnikiem niskośredniotonowym. Gra to oczywiscie dźwiękiem dalekim od doskonałości, ale przyzwoicie zrównoważonym i nawet usiłuje budwać jakąś scenę. Wykopu to to nie ma bo glośnik o srednicy 15 cm wykopu mieć nie może, ale to zdecydowanie najbardziej udany model z tej serii, w miejszych pomieszczeniach może być nie najgorzej.

Na kolumny radziłbym odłozyć więcej kasy - to jest coś na czym nie warto oszczędzać. Ja bym nie kupował taniochy gdzie parę kolumn mozna podnieść jedną ręką. Po pierwsze jednak trzeba dopasować je rozmiarami do pomieszczenia, więc może opd tego zacznijmy - jak duży masz w ogóle pokój...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » poniedziałek, 18 wrz 2006, 17:41

Pokój ma około 17-18 metrów. A jeśli chodzi o kasę, to do końca roku powinno udać mi się zebać około tysiaka, na święta mogłbym liczyć na dofinansowanie, podejrzewam więc że będę dysponował sumą do 1200 zł, chyba że udałoby mi sie starszego wyciągnąć do Wa-wy na jakiś odsłuch i sam uznalby że warto dołozyć, ale to mało prawdopodobne... Jak na licealistę to i tak dobrze :wink: .

Co do gale 3030 to właśnie martwią mnie ich wymiary, strasznie niskie ni to na podłogę ni to na mebel, wykopu też może troszkę brakować. :roll:

żółtodziób napisał(a):Ja bym nie kupował taniochy gdzie parę kolumn mozna podnieść jedną ręką.

Akurat to coś czego słuchałem w sklepie pasowalo do tego opisu... :lol:
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » wtorek, 19 wrz 2006, 11:08

Mając tysiaka poszukałbym czegoś używkach. Kiedyś robiłem kolumny za taką kasę, ale teraz raczej niechętnie wszedłbym w takie zamówienie, choć pzyznaję ze jak na liceum to i tak wysoko mierzysz, ja w twoim wieku grałem na rozkapciałych altusach za 100 PLN :)

Dobrą propozycją są kolumny Tonsila, model EX-F1, IMO znacznie lepsze od wszystkich Gale, Tannoyów M1 itd itp. w wolnej chwili przeszukam jeszcze co mają na Allegro. Gdyby na prawdę nie było nic sensownego to mogę pomyśleć żeby w drodze wyjątku wykonać jakieś takie tańsze kolumny.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 19 wrz 2006, 20:48

żółtodziób napisał(a):Mając tysiaka poszukałbym czegoś używkach. Kiedyś robiłem kolumny za taką kasę, ale teraz raczej niechętnie wszedłbym w takie zamówienie, choć pzyznaję ze jak na liceum to i tak wysoko mierzysz, ja w twoim wieku grałem na rozkapciałych altusach za 100 PLN :)

Dobrą propozycją są kolumny Tonsila, model EX-F1, IMO znacznie lepsze od wszystkich Gale, Tannoyów M1 itd itp. w wolnej chwili przeszukam jeszcze co mają na Allegro. Gdyby na prawdę nie było nic sensownego to mogę pomyśleć żeby w drodze wyjątku wykonać jakieś takie tańsze kolumny.


Hm kolumny zrobione przez Ciebie to byłoby coś :)
Te wyliczenia są raczej optymistyczne, lepiej ustalić max na 1000 pln bo przekrocenie tej granicy będzie trudne (ale nie niemozliwe).
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » wtorek, 19 wrz 2006, 21:43

Na Allegro są w TEJ CHWILI Dali 505 za 1000 PLN, to by uszło w tłoku. nie są to jakieś rewelacyjne kolumny ale łatwo będzie je odsprzedać i dokładajac niewielką sumę pieniędzy wskoczyć na wyższy pułap. W miarę jak będą się pojawiać jakieś ciekawe rzeczy to będę informował. Generalnie do takiego pomieszczenia jak masz najlepiej pasowałaby konstrukcja dwudrożna z dwoma głośnikami niskośredniotonowymi o średnicy 15 cm lub z jednym o średnicy 18 cm. na tym pułapie nie ma co wchodzić w konstrukcje 3 - drożne - ich jakość będzie kiepska, lepiej więc zostać przy czymś prostszym.

Jeśli chodzi o moje wypociny to wstępnie wyliczyłem że mogę zrobić konstrukcję w oparciu o te same głosniki niskośredniotonowe które siedzą w Tonsilach EX-F1 w cenie nie przekraczającej 1000 PLN, zastosowałbym tylko inne wysokotonówki, produkcji Philipsa, też dobre. Zysk byłby symboliczny, ale nie dokładałbym do intersu więc jeśli nic ciekawego się nie znadzie to możemy takie coś rozważyć.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 26 paź 2006, 22:55

Znalazłem takie ogłoszenie, może warto byłoby je rozważyć, tym bardziej że mógłbym je kupić już teraz:
http://www.hifi.pl/gielda/kolumnyponad2000/5631.php
Załozylem też wątek na forum audiostereo:
http://www.audiostereo.pl/kolumny_podlogowe_za10001200_zl17m2_28812.html
Na allegro widziałem jakies quadrale argentum 07, o Dali w tym watku wypowiadaja sie, ze nie dogadają sie z moim wzmakiem, że będą kluchy. Dosyć dobre opinie słyszalem o B&W(IMO podoba mi sie ich wygląd), jednak w moim przedziale cenowym jest ich niewiele. Co myslisz o Whaderfale Diamond? I troszkę lamerskie pytanie, czy jesli kolumny będa miały 6 ohm to nie będzie to stanowiło problemu?
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 paź 2006, 21:25

połowa tych co piszą na audiostereo.pl to są palanty, które nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą, ale chcą być "trendy" więc piszą co akurat przeczytali w jakiejś gazecie, a połowa całej reszty to handlarze którzy mają określony interes w lansowaniu takich a nie innych wynalazków. To forum jest rzeczywiscie encyklopedią, ale dla kogoś kto posiada już doświadczenie i potrafi oddzielić ziarno od plew, nie radziłbym jednak bezkrytycznie przyjmować wszystkiego co tam piszą.

W ramach autopromocji polecam lekturę tych dwóch watków:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 7874&all=1
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 4842&all=1


Co do Dali to na tle B&w rzeczywiscie to są kluchy, ale B&W to jest siara, szczególnie te tanie modele. Tania metalowa wysokotonówka - tragedia. chyba lepiej że dźwięk jest troszkę cieplejszy, niż całkowicie szorstki jadowity. A to że marantz miałby sobie z takimi kolumnami nie poradzić to już w ogole jakaś kpina, kompletna bzdura.

Tannoy - to akurat w miarę niezły pomysł. Te kolumny nie grają dobrze w każdym zestawieniu, ale z Marantzami akurat tak. Powód jest prosty - projektował je niejaki Ken Ishiwata - konstruktor Marantza.

Wharfedale - takie sobie, nie za specjalne.

Gale - model 3030 jest "zjadliwy" 3040 już znacznie mniej. Ale 3030 nie nadaje się do nagłaśniania duzych pomieszczeń.

Z 6 ohmami Marantz powinien dać sobie rade, na wszelki wypadek sprawdź jeszcze co jest napisane przy zaciskach do kabli głośnikowych we wzmacniaczu. Istotna jest minimalna wartość impedancji, jeśli sa to 4 Ohmy to git.

Po następne - daj znać jak już będziesz się przymierzał do zakupu kolumn. Ja się nie paliłem do robienia tanich kolumn, bo nie lubię sytuacji w których jestem zmuszony do stosowania głośników jakich nie lubię stosować (a budżet poniżej 1000 PLN niestety oznacza koniecznosć użycia niezbyt wyszukanych głośniczków niestety) jednak mam sygnały że kilku klientów przymierza się do zakupu lepszych kolumn ode mnie, w związku z czym swoje używki będa chcieli sprzedać. Te kolumny już możesz obejrzeć, kliknij w pierwszy z podanych przeze mnie linków i zerknij czym chwalili się "individual" oraz "luk2305". Obydwie kolumienki są roczne, kolumny które ma Individual grają zresztą z Marantzem podobnym do Twojego. Jedne i drugie mają ciut ponad rok, są więc bardzo mało używane ale dzięki temu że nie są z pierwszej ręki z pewnością zmieszczą sie w Twoim budzecie. Trudno mi jednak powiedzieć kiedy one będa na sprzedaż i czy na bank, dlatego jak już będziesz miał "budżet" to daj znać, a ja się zapytam tych ludzi jak widza ten temat.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » piątek, 27 paź 2006, 23:13

Kolumny o których pisał uzytkownik individual wydają się być obiecujące jeśli chodzi o opis brzmienia(szczegóły, nisko schodzący bas(powinny być dobre np do KoRn'a, w S.O.A.D. też nie rakuje ciekawej gitary basowej)) a i jego preferencje muzyczne zdają sie być zblizone do moich. Jedyne ''ale'' to bassreleks z tyłu, tak więc kłopoty z ustawieniem...

Jak ktoś z Twoich klientów bedzie zdecydowany coś sprzedać to daj znać :) . Zebrałem juz 80proc docelowej sumy, planuje żeby byly u mnie nie później niz przed Sylwestrem.

A tutaj zdjecie tylnej ścianki mojego wzmaka:
Obrazek
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » sobota, 28 paź 2006, 00:54

W tym wynalazku bass reflex jest zestrojony bardziej na odciażenie membany niż na "doładowanie" basu, poza tym zwrotnica zrobiona jest tak, zeby w mniejszych pomieszczneiach można było bass reflex zatkać. Bawiąc się dłużej tymi głosnikami dopracowaliśmy się filtrów które pozwalają na całkowitą rezygnację z bass-reflexu, nie ma przeszkód żeby takie coś zamontować i do tych kolumn.

Moim zdaniem jednak ciekawsze do pomieszczenia o powierchni 17 metrów będą kolumny luka. Nie mają one takiego wykopu jak to co ma individual, ale na 17 metrów powinno wystarczyć, za to pod względem barw i szczegółowości średnicy są wyraźnie lepsze. Warto dodać że jest to obudowa zamknięta, bas więc i tak będie o wiele bardziej zwarty niż we większości klumn z tego pułapu cenowego.

Co do impedancji to chyba jednak wieści są złe, 8-16 ohmów, a więc kolumny muszą mieć 8R lub więcej, odpadają więc wszelkiej maści 2,5 drożne wynalazki W TYM GALE 3040
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » sobota, 28 paź 2006, 11:31

Tylko to mnie zaniepokoiło(wypowiedź właściciela, luk2305):
"Słychać, że nie są stworzone do ostrego rocka, chociaż słucha się go bez bólu."
Wykop byłby dobry, żebym nie przeżył szoku po przesiadce z łomoczących Altusów 110 :P . Oczywiście świadom jestem tego że będzie mniej trzęsienia podłogą ale nie o to chodzi.

Inna sprawa że paczki luka są strasznie jasne, do mojego pokoju pasowałyby kolumny takie jak te które pokazał Twój (zdaje się) wspólnik. No ale jeżeli są dobre i za normalną cene to przeboleję :wink:
(dobra już nie wybrzydzam :P )
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » sobota, 28 paź 2006, 13:58

Tak, tylko że luk miał to podłączone do Rotela RA 02, to jest bardzo słabiutki wzmacniaczyk który prawie w ogóle nie ma wykopu na basie i właśnie w oparciu o takie zestawienie wyrobił sobie taką a nie inną opinię. Własnie dlatego mówiłem wcześniej że trzeba bardzo uważac na to co się czyta na tym forum, zestaw stereo to jest system naczyń połączonych, wiele osób nie bierze tego pod uwagę.

Te kolumny oczywiscie mają mniejszy wykop niz to co ma individual, ale w 17 m2 i po napędzeniu Marantzem na pewno uderzenie nie będzie małe. Po altusach na pewno przeżyjesz szok - odkryjesz że w nagraniach nie ma basu cały czas, nie ma go zawsze. A tak niestety grają Altusy - wyją czy potrzeba czy nie. Ale mogę zapewnić że jak włączysz sobie Ich Will Ramsteina albo klasyczne już Enter Sandman Metalliki to poczujesz odpowiedni "power". Marantz da radę, ja już sprawdzałem takie konfiguracje.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez chodek » środa, 10 sty 2007, 19:44

Mam zamiar zakupic przenosny odtwarzacz MP4 w cenie do 200zł,może ktos polecic mi konkretny model, no i czym kierowac się przy zakupie zeby potem nie zalowac...z góry dzięki za pomoc!
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez Hultay WRC » środa, 10 sty 2007, 19:59

Z tego co się orientuję w takich małych zabawkach to musisz uważać na wejście słuchawkowe, czasem zdarza sie jakiś bardzo mały(micro) jack, który właściwie uniemożliwia podłączenie innych słuchawek bez prejściówki(kosztuje to grosze ale to kolejny el. do uszkodzenia, będzie wystawać). Inna sprawa to obsługa: w tanich modelach często zastosowany jest kiepski interfejs i obsługa jest niewygodna. Jeśli możesz to pobaw sie nim w sklepie.

Generalnie to nie polecałbym Ci mp4 za tą kasę, na Twoim miejscu poszedłbym w zwykłe mp3, będą miały większą pojemność i dużo lepsze brzmienie, mogą być mniejsze i wyraźnie lepiej wykonane. Te mp4 wymagają konwersji wilmu do formatu 3gp i jakość filmów jest bardzo słaba. No ale to Twój wybór, musisz zdecydować o dla Ciebie jest ważne; bajerki, czy np. brzmienie :wink: Jeśli zmieniłbyś zdnie to mógłbym podsunąć Ci jakieś propozycje zwykłych mp3 :) .
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron