Sprzęt Audio i Video

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Hultay WRC » poniedziałek, 21 sty 2008, 13:49

misiek_wrc napisał(a):Kwota niestety nie jest określona, gdyż na razie stać mnie byłoby wydać coś w granicach 1000 zł na jakiś amplituner a może za jakiś czas dokupić kolumny, i jakiś CD.
W woli informacji sprzęt miałby służyć do nagłośnienia pokoju max 15-17 m2

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt czy te kolumny co masz Hultay WRC są nadal w sprzedaży ? I czy cena jak podawane było 1000 zł jest aktualna ?

Znalazłem coś podobnego co posiadasz w dość atrakcyjnej (chyba) cenie :)

http://www.allegro.pl/item298661941_mar ... wiek_.html

1000 moim zdaniem styknie na używany odtwarzacz CD + wzmacniacz, np takie "klocki" jak ja mam(ten Marantz, fajny sprzęt+ Philips CD940(wysoki model), nawet zostanie ze 200 stówy). Za 2000(niecały 1000zł elektronika, reszta kolumny) powinieneś złozyć fajny zestawik który powinien Cię zadowolić. Ewentualnie zostaje Yamaha Piano Craft(niecałem 2000, może za 1600 wyjmiesz)- fajniutka miło grająca miniwieża(słuchałem), tylko kopniaka jej może brakować.

Co do moich kolumn- to są paczki zrobione przez Żółtodzioba i jego manufakturkę, kupiłem używane(skontaktował mnie z kimś kto chciał je sprzedać, a on mógł zacząć robić kolumny dla tamtej osoby), z tego co słyszałem to nowe kosztują(kosztowały?) ok. 1500zł, nie wiem czy jeszcze są w ofercie, musisz spytać Żółtodzioba. Jestem z nich bardzo zadowolony, niektórym kolegom opadły kopary :-) więcej moze naskrobię później jeśli będę coś miał.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce


Postprzez misiek_wrc » wtorek, 22 sty 2008, 00:40

a ile dałeś za tego swojego Marantz`a ??
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 22 sty 2008, 21:28

Chyba 500zł + 30 zł przesyłka(ciężki). Mój różni od tego z się od tego z linka tym, że to wersja Special Edition i nie ma regulacji basu i sopranu(im droższe sprzęty, tym bardziej ich ''niemają'', z resztą jak zestaw dobry to nie potrzeba, zazwyczaj osłuchani i tak w ogóle obchodzą regulację poprzez przycisk 'source direct', by nie podbarwiać sztucznie dźwięku przez kręcenie pokrętłami). Ten brak to ponoć pomóc w redukcji zakłóceń, może ma tam jeszcze troszkę poprawione bebechy, chyba więcej złoconych wyjść. Ale to detale.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez misiek_wrc » wtorek, 22 sty 2008, 23:25

A co byś poleciał z odtwarzaczy CD? Za czym się rozglądałeś ? Na co może teraz polujesz? 8)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Hultay WRC » wtorek, 22 sty 2008, 23:59

Teraz z mojego philipsa cd 940 jestem zadowolony(bezpieczny wybór), brzmi ok. Polecił mi go Żółtodziób ze wzgl. na niezawodność i dopasowany do Marantza dźwięk i to wg. mnie byłby dobry wybór. Pokonał sprzęty moich kolegów:
*technicsa- suchy dźwięk z bułowatym basem, stereo do bani IMO
taki jak ten mniej więcej:http://www.allegro.pl/item295212531_technics_sl_pg_590_z_pilotem_odtwarzacz_cd.html w ogóle ceny technicsów na allegro to komedia, liczą na napalonych nastolatków i 40 latków którzy z nostalgią podłączą to do kolumn Altus (brrr)
*sonego z zachwalanej serii ES symbol albo 222 albo 555- zagrał jak dla mnie za ostro w sopranach, reszta ok, fajne stereo, ale trochę stary...
http://www.allegro.pl/item299972277__sony_cdp_x222es_gwarancja_.html
*no i moja starsza yamaszkę bodaj cdx 530 RS-z tego co widzę to te z tej linii modelowej padają-sporo tego wala sie po komisach za grosze, mój też czasem wybrzydza jeśli chodzi o jakość płyt. Fajnie wygląda, szczególnie nocą :-) mój jest czarny
http://www.allegro.pl/item299967644__yamaha_cdx_530_tytanowy_gwarancja_.html
Na pewno są inne lepsze ale jeszcze ich nie odkryłem :)

Nie wiem na co to wymienić. Jeśli już sie za to zabiorę to tylko jak będę miał większa gotówkę by krok do przodu był większy. Może jakiegoś pioniera topowego, a może poeksperymentuję z łączeniem odtwarzacza z zewnętrznym przetwornikiem dźwięku, ale to już wyższa szkoła jazdy.
No i w pierwszej kolejności wymiana kolumn, tu już pęknie spora jak na studenta kasa, ale i wynik powinien być znaczący. Wszystko zależy od tego ile wyciągnę przez wakacje.
Kusi mnie jeszcze zmiana okablowania-takie voodoo niepojęte przez laików. Ciekaw jestem jaką różnicę usłyszę. Ale tym się lepiej nie chwalić, bo ktoś gotów zagonić do wariatkowa
:wink:

Aha te rady to tylko z mojego b. skromnego doświadczenia. Staram się nie powtarzać po innych
może było nieskładnie ale padam już i sesja robi wodę z mózgu...[/url]
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez misiek_wrc » środa, 23 sty 2008, 09:24

Sam juz nie wiem na co się zapatrywać. Na aukcjach jest dużo ciekawych rzeczy ze starszych modeli, ale jestem zielony w tym. Znów sie zraziłem do forum stereo po Waszych tu przeczytanych opiniach i nie wiem czy warto tam szukać opinii. Bardzo za mną chodzi ten Kardon ale cena też jest zabójcza w stosunku do cen Marantza. Szkoda że żółtodziub opuścił chwilowo nasze forum, pewnie by coś doradził :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron