PIS a Demokracja

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

PIS a Demokracja

Postprzez Kubus » sobota, 4 lut 2006, 13:13

Jak w temacie,napiszcie co o tym sądzicie.

Ja dodam tylko że według zagranicznej prasy demokracja w Polsce po ostatnich wydarzeniach została zagrożona.Media zachodnie zaistniałą sytuację nazywają skandalem.


Licze na również na obiektywne wypowiedzi zwolienników PISu.


Ważna uwaga!
Założyłem temat żeby kulturalnie podyskutować o sytuacji która mnie niepokoi a nie po to żeby się obrażać na wzajem!
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków


Postprzez bounder » sobota, 4 lut 2006, 13:27

Nie wiem czy było sens zakładać nowy temat, ale to już oceni moderator.

Apropos sytuacji, to widzimy tę głęboką odnowę moralną PiSu. Zawsze jest tak, że jak do władzy dochodzą nowi ludzie, to media są pierwszym sektorem, który chcą sobie podporządkować, i to jest w miarę zrozumiałe. Tylko, że jeśli się popatrzy jak to robi PiS, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Jeszcze jak dziś się czyta wypowiedź kaczora, że marszałek sejmu powinien wyciągnąć konsekwencje wobec dziennikarzy i mediów, które zbojkotowały późniejsze czwartkowe spotkanie, to ja tu zaczynam czegoś nie rozumieć. A moim zdaniem TVN, Polsat i inni przez tydzień nie powinni ani słowem wspomnieć o jakimkolwiek polityku PiS czy w ogóle tej partii. Szybko by zatęsknił Gosiewski z innym Dornem za mediami, oj szybko. No ale niech bardziej kaczory dokręcają śrubę dziennikarzom, ograniczają im możliwości pracy, to się zdziwią jak dziennikarze wyjdą na ulicę. Chociaż nie będą pierwszą grupą za tej kadencji, bo przed nimi możliwe, że zrobią to stoczniowcy. kaczor obiecał przed wyborami na spotkaniu w stoczni gdańskiej, że oddzieli gdaśnką od gdyńskiej (mówił m.in.: "ja was nie oszukam, (...) jestem jednym z was"). Tymczasem Marcinkiewicz powiedział, że stoczni nie rozdzieli. Stoczniowcy prawdopodobnie będą strajkować. Ale tak to jest jak się każdemu coś obiecało.
bounder
N3
 
Posty: 316
Dołączył(a): wtorek, 17 lut 2004, 01:45

Postprzez Kruk » sobota, 4 lut 2006, 14:00

Moderator będzie obserwował , czy ktoś się zainteresuje tym tematem :wink: . Jeśli przez tydzień będzie bez odzewu to poleci do śmieci :lol: .

Hyde park to miały być tematy luźno związane z motoryzacją :wink: . A Wy tutaj rozpisujecie się o różnych "rzeczach" :wink: . Po temacie o Platformie , teraz mamy temacik o Pis-ie :roll: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mati_WRC » sobota, 4 lut 2006, 17:04

Hmmm cięzka sprawa...

PiS popełnił taki błąd, iż zgodził się na prośbę Trwam dotyczącej relacji jedynie z PARAFOWANIA paktu stabilizacyjnego (mam nadzieje, że każdy odróżnia parafowanie od podpisywania), natomiast uważam iż dużo większym błędem było zachowanie dziennikarzy, którzy zbojkotowali samo podpisywanie paktu, ponieważ poczuli sie urażeni. Według mnie to wyłącznie z ich winy inne media nie pokazały momentu podpisywania tego paktu, ponieważ dziennikarzom w 100% umozliwiono to, jednak zachowali się jak obrażone małe dzieci i zaczeli tupać nogami, zachowując sie w Sejmie RP jak w stodole.

Swoją drogą zachowanie dziennikarzy w tej sytuacji przypomina mi zachowanie PO po przegranych wyborach, kiedy to zaczęli się na wszystko obrażać i pokazywac jacy to oni nie są pokrzywdzeni.


Podsumowując uważam iż PiS popełnił błąd zarówno jak i media. Jednak w mojej ocenie 15% winy jest po stronie PiSu reszta to efekt działań dziennikarzy.
http://www.cherubicstudio.pl CherubicStudio

..::Uzależniony od zapachu rajdowego paliwa::..
GG: 5422949
Avatar użytkownika
mati_WRC
A5
 
Posty: 560
Dołączył(a): środa, 8 sty 2003, 22:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bounder » sobota, 4 lut 2006, 18:48

mati_WRC napisał(a):Hmmm cięzka sprawa...

PiS popełnił taki błąd, iż zgodził się na prośbę Trwam dotyczącej relacji jedynie z PARAFOWANIA paktu stabilizacyjnego (mam nadzieje, że każdy odróżnia parafowanie od podpisywania), natomiast uważam iż dużo większym błędem było zachowanie dziennikarzy, którzy zbojkotowali samo podpisywanie paktu, ponieważ poczuli sie urażeni. Według mnie to wyłącznie z ich winy inne media nie pokazały momentu podpisywania tego paktu, ponieważ dziennikarzom w 100% umozliwiono to, jednak zachowali się jak obrażone małe dzieci i zaczeli tupać nogami, zachowując sie w Sejmie RP jak w stodole.

Swoją drogą zachowanie dziennikarzy w tej sytuacji przypomina mi zachowanie PO po przegranych wyborach, kiedy to zaczęli się na wszystko obrażać i pokazywac jacy to oni nie są pokrzywdzeni.


Podsumowując uważam iż PiS popełnił błąd zarówno jak i media. Jednak w mojej ocenie 15% winy jest po stronie PiSu reszta to efekt działań dziennikarzy.


Tylko że problem tkwi jeszcze w czym innym. Inni dziennikarze też chcieli być świadkami parafowania, jednak nie zostali na salę wpuszczeni, co było widać na kilku relacjach.
Poza tym inne byłyby relacje, gdyby to nie były media rydzyka. W ogóle dla mnie ustosunkowywanie się do wydarzeń politycznych w mediach kościelnych jest czymś nienormalnym. I nie chcę tu wyjść na jakiegoś przeciwnika RM czy Trwam. Te stacje są potrzebne. I tak jak mówią nawet najzagorzalsi przeciwnicy mówią, że od 6 rano do 20 to radio jest radiem wartościowym. Jednak kiedy zaczynają się jakieś dziwne rozmowy, programy pseudopublicystyczne itp, to trochę moim zdaniem wypacza ideę tego radia. Nie rozumiem jak ksiądz może nawoływać do głosowania na jakąś konkretną partię? Może ma on wiernych za, przepraszam za wyrażenie, debili, którzy sami nie potrafią dokonać wyboru?

mati_wrc: przez tupanie nogami zachowali się jak w stodole? widziałeś kiedyś obrady naszego sejmu? Tam tupanie nogami przez polityków i bicie rękoma w blaty to najczęstsze i najspokojniejsze objawy dezaprobaty, mające miejsce praktycznie co tydzień.

pozdro
bounder
N3
 
Posty: 316
Dołączył(a): wtorek, 17 lut 2004, 01:45

Postprzez mati_WRC » sobota, 4 lut 2006, 20:26

Z tym zachowaniem się jak w stodole -> jest pewna grupa polityków, którzy owszem zachowują się jak ostatnie pajace. Natomiast dziennikarze, wszyscy, jak jeden mąż zachowali się tak samo. Po drugie zachowanie polityków-pajaców zawsze przez dziennikarzy było piętnowane i ośmieszane, więc dlatego biorą z nich przykład. Poprzez urażonych dziennikarzy ucierpiał przede wszystkim naród, który nie otrzymał obiektywnej relacj z wydarzeń w Sejmie ( z tą obiektywnością w mediach to i tak temat na książkę)...

Innym słowy PiS popełnił błąd, dziennikarze chcieli się na nim odegrać ale oberwał kto....my Polacy. Nie staram się tu nikogo usprawiedliwiać, obie strony PiS i media są winne, jednak jedna strona z nich w duuużej większości -> co już pisałem poprzednio.
http://www.cherubicstudio.pl CherubicStudio

..::Uzależniony od zapachu rajdowego paliwa::..
GG: 5422949
Avatar użytkownika
mati_WRC
A5
 
Posty: 560
Dołączył(a): środa, 8 sty 2003, 22:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Buncol » sobota, 4 lut 2006, 21:13

bounder napisał(a): Tymczasem Marcinkiewicz powiedział, że stoczni nie rozdzieli. Stoczniowcy prawdopodobnie będą strajkować. Ale tak to jest jak się każdemu coś obiecało.


tak to jest jak sie tylko obiecuje a nic innego nie robi.

Kto ogladal wczoraj na TVN24 serwis informacyjny w okolicach godziny 18? Suski i ten drugi pajac z PiSu co siedzial w studiu przeszli samych siebie :lol:
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rutino78 » niedziela, 5 lut 2006, 12:03

panuje takie przekonanie ze kaczynscy to wielcy stratedzy. moim zdaniem nie, bo z mediami jeszcze nikt nie wygrał.
innych ich dzialan nie chce tu oceniac, bo bedzie awantura :)
dla mnie to jest załamujące i nie ma z żadną odnową moralną nic wspólnego, to jest tylko przejmowanie władzy, z miernymi ludzmi
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez Zepter » niedziela, 5 lut 2006, 12:20

A co powiecie o tym, że PiS chce utworzyć jakąś komisję mającą : "strzec rzetelności mediów"?......Mi to pachnie powrotem do cenzury..... :evil:

PS: Jak dla mnie to przyspieszone wybory mogłyby się odbyć.... PiS oszukał wielu ludzi....Zadarł z mediami....Dybie na wolność słowa..... Jest spora szansa, że nie powtórzyłby swojego sukcesu wyborczego opartego między innymi na populiźmie... Bo głosy samych "moherowych beretów" to za mało.... :?
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Sergiey » niedziela, 5 lut 2006, 21:33

Pchnie to czasami, które pewnie niektórzy jeszcze pamiętają.
Media ich zniszczą. Nie od razu - powoli. Trzech muszkieterów zapomniało że media do czwarta władza. Siła przekazu jest większa niż siła programu.
gg://1569993 Gadu-Gadu
---
Auto racing, bull fighting, and mountain climbing are the only real sports ... all others are games.
Ernest Hemingway
Avatar użytkownika
Sergiey
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:43
Lokalizacja: Kraków-Żory

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 6 lut 2006, 15:24

Ja to akurat troszkę odwrotnie widzę, Kaczek media nie lubiły od dawna już. Od dawna ich niszczyły, od dawna chętnie osmieszały. Kaczki poczuły się mocne po ostatnich wyborach, bo udało im się mimo dużej niechęci mediów wygrać jedne i drugie wybory, a do tego jeszcze utrzymać spore poparcie, dlatego postanowili mediom zagrać na nerwach, pokazać że "ten miś to nie jest nasze ostatnie słowo" (mój ulubiony cytat z Barei tak na marginesie). Oczywiście nie da sięw dzisiejszych czasach rozłożyć mediów, za duży w tym prywatny kapitał zainteresowany promowaniem zupełnie innych twarzy niż Kaczory, Kaczory zawsze były niewygodne Walterowi i Michnikowi (Solorz stara się stać troszkę z boku) dlatego przy każdej możliwej okazji wyolbrzymiają zagrożenie związane z działaniami PIS.

nie znaczy to jednak że postąpili mądrze i sensownie w sprawie mediów, i tak jest dość wojenek, po jaką cholerę jeszcze w to wciągać media, których w odróżnieniu od PO czy LPRu nie da się odsunąć na drodze wyborów. Poza tym zdecydowanie zagalopowali się w wojowaniu. Są na prawdę teraz ważniejsze sprawy niż poniewieranie mediów.


Co do odnowy moralnej - sprtytnie się z tego wykłama;i, IV RP mogłaby być pod warunkiem nie zerwania koalicji z PO. Prawda jest taka, że PO zupełnie nie odnalazło się w nowej sytuacji,. oni zakładali że zwycieżą w wyborach i takie warunki stawiali, jak by byli zwycięzcami. Oczywiście nie zwalnia to w moich oczach PISu z odpowiedzialnosci za brak odnowy moralnej, niemniej jednak i tak IMO jest postęp od czasów SLD, które też zrobiło sobie odnowe moralną na zasadzie, że zdjęło ze świecznika Millera i kilku innych kolesi, ale po cichu posadziło Lesia co źle skończył na ważnym mejscu strategicznym, jest teraz doradcą Oleja (to wyjaśnia dlaczego tak sprytnie nauczył się ten buc dołki kopać i skąd u niego taka piękna gadka demagogiczna) czyli tak na prawdę rządzi partią,bo chyba nikt nie wierzy w to że taki chłopek jak Olej jest w stanie samemu wszystko ogarnąć. Polityka zawsze byla jak stara dziwka, kto wierzy że można ucziwie to raczej jest naiwny lekko, kto wierzył w zapewnienia PIS że zrobią odnowę moralną i na tej podstawie zaglosował na nicvh to pozostaje mu współczuć. Ja głosowałem na nich, ale z zupełnie innych pobudek. Nie podobały mi się do końca niespójne pomysły PO, liczyłem jednak że w koalicji będą w stanie co nieco zmienic w tym kraju, jednak znowu czubek własnego nosa okazał się ważniejszy. Drugi raz też bym na PIS ggłosował, nie dlatego, że mi się podoba to co robią, tylko dlatego że i tak nie widzę MNIEJ KIEPSKICH do rządzenia. PO mimo że w mediach kreowane jest na mądre i czyste podpadło mi wi wielu kwestiach, dało dowód że odpowiedzialnością nie dorośli nawet do podstawówki, z dnia na dzień zabiorą zabawki z piaskownicy i pójdą do domu. Najpierw będą krzyczeć o wybory, al jak ktoś im powie że "proszę bardzo, rozwiążemy sejm" to będą krzyczeć o zamach stanu. Najpierw podaje Kaczce rękę, a potem Rokita grzmi w TVNie że PO została zdradzona, bo Olejniczak usłyszał gdzieś plotę że Lepper będzie v-ce premierem i wykorzystał to skrzętnie żeby wykopać dołek. Najpierw Donald ogłasza pakt o nieagresji, a potem sam bredzi coś o Dodzie Elektrodzie bo kaczka dziennikarska ggłosiła że premieram ma być Kluska. W tym wieku trzeba umieć odrożniać kaczki bliźniaczki i kaczki dziennikarskie.

Z całą powagą muszę stwierdzić że Lepper rośnie w moich oczach. Ma oczywiście łatkę awanturnika, ale podczas ostatnich tygodni wykazuje znacznie wiekszą dojrzałość polityczną niż Kaczki, Tuski, Rokity i inne takie co to do tej pory stanowiły "elytę" W przeciwieństwie do PO i PISu potrafił zrezygnować ze swoich chorych żądań i podpisać porozumienie, wziać tyle ile mu dali bo nie wygrał przecież tych wyborów. Oiczywiście nie znaczy to że kierowały nim jakieś szlachetne pobudki, Lepper juz nie raz pokazał że w żadnym wypadku nie należy mu ufać, ani go popierać, bo jest burakiem, niemniej jednak dał pokaz instynktu politycznego jakiego jeszcze ten sejm nie widział.


Podpisane układy z LePpeRem oczywiście nie podobają mi się w żaden sposób, ale prawda jest taka, że alternatywy nie ma. Nawet wybory niewiele zmienią. Może do następnych wyborów pojawi się nowa siła polityczna, jakasś sensowniejsza od obecnych mądrali... OBY tak było...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rutino78 » poniedziałek, 6 lut 2006, 21:36

Lepper ma o tyle łatwą sytuację, ze posiada najgłupszy na świecie elektorat. andrzej moze z dnia na dzien ogłosic, że jest liberałem, ze kapitalizm jest nagle ok, a jego wyborcy i tak niewiele z tego rozumią.
moze zawrzec koalicje z każdym a jego cel jest jeden. kasa, z rolnictwa i nie tylko. będzie miliarderem po tej kadencji. na nasz koszt i za aprobatą kaczynskich.
wydaje mi się że ta koalicja zawiązała sie jeszcze przed wyborami prezydenckimi, w ktrych kaczynskiego wsparł lepper. potem nagle lepper wicemarszałkiem, expose kaczynskiego o aksamitnym stoliku czy jakoś tak.
PO nie jest swięte, nikt nie jest. ale dla mnie jest normalniejsze, bardziej przewidywalne. i ma przynajmniej kadry.
w moim okręgu wyborczym pis rozmawia o stanowiskach z takimi mendami ze przy nich ludzie PO czy SLD to uczciwi ludzie.
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez stein911 » wtorek, 7 lut 2006, 11:45

Ten nius jest niepokojacy: http://wiadomosci.onet.pl/1255774,11,item.html nie łudźmy się że chodzi o mułzumanów :? . Rzeczpospolita to najlepsze dziennikarstwo w kraju.
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Zepter » wtorek, 7 lut 2006, 22:52

Ja uważam, że opublikowanie karykatur było błędem..Nie można mylić wolności słowa z obrażaniem uczuć religijnych....A redaktor Rzeczpospolitej powinien za to "beknąć" :x
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Kubus » wtorek, 7 lut 2006, 23:47

Zepter napisał(a):Ja uważam, że opublikowanie karykatur było błędem..Nie można mylić wolności słowa z obrażaniem uczuć religijnych....A redaktor Rzeczpospolitej powinien za to "beknąć" :x


popieram
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości