Filmy które trzeba zobaczyć - nasze recenzje

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Kruk » czwartek, 6 kwi 2006, 21:03

Ostatnio widziałem New York Taxi 2004 - beznadzieja :? . Zdecydowanie odradzam :!: , szkoda czasu :roll: . Jest to kompletnie nieudana próba powtórzenia sukcesu filmu Taxi.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez JoannaXP » czwartek, 6 kwi 2006, 21:18

New York Taxi? mi sie nawet podobal,ale w porownaniu do Taxi to gorszy :) jednak ze jestem fanka wszystkiego co w filmach jest szybkie i ma cztery kolka to byl nawet nawet :)
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez psz » niedziela, 16 kwi 2006, 00:14

To ja Wam cosik polecę :)

1. Czeski film "Rok dabla" (czyli "rok diabła") - w sumie nei wiem o czym jest ten film, w zasadzie nikt nie wie, ale świetnie się go ogląda i pozostawia on wiele przyjemnych wrażeń. Tzn. jednym z głównych bohaterów (a może i głównym) jest Jaromir Nohavica (czeski śpiewak, tak jak ś.p. Jacek Kaczmarski u nas), który próbuje się wyleczyć z alkoholizmu, akcja jest pokręcona trochę (z założenia jak mniemam), jest kilka dziwnych motywów, ale to właśnie ten film jest często uznawany za najlepszy w dorobku Petra Zelenki... Aha, oczywiście Nohavicę gra on sam, jak również inni muzycy występujący w filmie to postaci autentyczne i grające same siebie...
W "Roku diabła" jest mnóstwo ciekawej muzyki... Ogólnie bardzo mi się ten film podobał i polecam!

2. "Dzienniki motocyklowe" - w sumie w miarę prosty film, jak wiadomo o Ernesto Guevarze, rewolucjoniście z Argentyny (ale jak wiadomo rewolucje prowadził w kilku krajach). Film ukazuje przemiany, jakie dokonują się w nim podczas podróży po Ameryce Łacińskiej, jeszcez na długo przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności zbrojnej...
Piękne sąw tym filmie zdjęcia, nie do opisania... A reszta jak dla mnie przeciętna, w sumie trochę Guevara jest tutaj idealizowany, ale cóż, może i taki był, dla mnie jednak raczej nie jest i nie będzie idolem ;)
Warto zobaczyć, i przyjemnie się ogląda, i płynie z tego jakieś przesłanie...

A ostatnio widziałem też "Czeski sen", ale to zależy co kto lubi... Tzn. po pierwsze, to jest film dokumentalny... Cała machina robienia reklamy robi wrażenie, ale ja momentami trochę się nudziłem... Za to końcówka jak dla mnie zaskakująco mądra... Ale jeśli chodzi o oglądanie filmu dla samej rozrywki to ten się raczej nie nada ;)
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez Albert(Zambrów) » niedziela, 16 kwi 2006, 17:59

A teraz ja sie podziele własnymi doznaniami :)

1.Spy Game - wczoraj ogladalem, podbal mi sie, bo ciekawa akcja, jednak jak to filmy Tonego Scotta, takie typowo Hollywodzkie :)

2. A love song for Bobby Long - film naprawde fajny, zaczyna sie średnio, jednak potem juz nabiera akcji, tytuł sugeruje ze to jakis romans, jednak nie. FIlm godny polecenia, mnie wciagnął.

Za jakis czas bede widzial kilka nowcyh filmów, to dam znac co i jak :)
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez Albert(Zambrów) » niedziela, 16 kwi 2006, 22:06

Własnie obejzalem "SLC Punk" bardzo mi sie podoba. Na poczatku wydaje sie byc kolejna głupia komdia, ale finalny efekt jest taki, ze siada na psyche :) podoba mi sie i goraco polecam :!:
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez Banan » niedziela, 16 kwi 2006, 23:59

A kto ogladal "Klamca klamca" ? :) Film oczywiscie bomba, jak kazdy inny z Dzimem Karejem (nie wiem jak sie go pisze :P).
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez _misiek055_ » poniedziałek, 17 kwi 2006, 00:24

Ambitny film sobie obejrzałeś nie ma co :wink: A ja widziałem Moje wielkie greckie wesele i nie powiem... w porządku, nie uważam żebym stracił czas. Siostra wczoraj przetraciła 130 minut na Nigdy w życiu więc dzisiaj aż się zachłysnęła takim kontrastem w jakości filmów.
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez JoannaXP » poniedziałek, 17 kwi 2006, 01:29

_misiek055_ napisał(a):Ambitny film sobie obejrzałeś nie ma co :wink:.

i jaki z tego wniosek? czy trzeba zawsze sztywne filmy ogladac?to sie oglada co sie komu podoba i nie wiem czemu tak strasznie niektorzy sie podniecaja tym jakie to oni ambitne filmy ogladaja ;)

ja rowniez ogladalam ta komedyjke na TVNie i mi sie bardzo podobala.Jimmy Carrey ma niezle role,nadaje sie do tego :) Zreszta ostatnio tez ogladalam komedie Dick & Jane,rowniez z Jimmym.Fajny film :)
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez WRCfan » poniedziałek, 17 kwi 2006, 01:49

Oglądałem wczoraj Pasję w TV...porażka na całej linii... :roll:
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _misiek055_ » poniedziałek, 17 kwi 2006, 02:24

speed-x napisał(a):
_misiek055_ napisał(a):Ambitny film sobie obejrzałeś nie ma co :wink:.

i jaki z tego wniosek? czy trzeba zawsze sztywne filmy ogladac?to sie oglada co sie komu podoba i nie wiem czemu tak strasznie niektorzy sie podniecaja tym jakie to oni ambitne filmy ogladaja ;)

ja rowniez ogladalam ta komedyjke na TVNie i mi sie bardzo podobala.Jimmy Carrey ma niezle role,nadaje sie do tego :) Zreszta ostatnio tez ogladalam komedie Dick & Jane,rowniez z Jimmym.Fajny film :)

No... Moje wielkie greckie wesele też nie jest filmem specjalnie ambitnym. Ale ja po prostu osobiście Jimmiego nie lubię oprócz Truman Show, a z takich mniej lotnych komedii zachwycam się tylko Chłopaki nie płaczą :P
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez JoannaXP » poniedziałek, 17 kwi 2006, 02:51

_misiek055_ napisał(a):Ale ja po prostu osobiście Jimmiego nie lubię oprócz Truman Show

a nie podobal ci sie Bruce Wszechmogacy? :)
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez Albert(Zambrów) » poniedziałek, 17 kwi 2006, 10:47

Carrey jest niezłym komikiem, dlatego ja lubie jego filmy. "Kłamca, kłamca" jest fajny bo on sie konkretnie wydurnia :) A Bruce Wszechmogoacy tez niezły :) i powiem szczezre wątek z Bogiem(Morgan Freeman z tego co pamieatm) podobal mi sie :) mimo ze to komedia byla.
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez WRCfan » poniedziałek, 17 kwi 2006, 10:48

speed-x napisał(a):a nie podobal ci sie Bruce Wszechmogacy? :)


Jeśli mogę wtrącić - Również lubię Carey'a jako aktora komediowego, trochę szkoda, że się już wypalił. Co do Bruce'a Wszechmogącego, liczyliśmy z kolegą (który również lubi Carey'a) że będzie to jego wielki powrót...niestety srogo się zawiedliśmy, film był ledwie przeciętny... :roll:
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez P.I.M.P. » poniedziałek, 17 kwi 2006, 14:17

"Dumb and dumber" bije wszystko na glowe z filmoteki Careya. Klasyk.
Moge sie smiac z tego nawet na trzezwo. Sam ogladajac.
Strasznie glupie.
Avatar użytkownika
P.I.M.P.
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): poniedziałek, 27 gru 2004, 17:57

Postprzez SiwY » poniedziałek, 17 kwi 2006, 14:37

P.I.M.P. napisał(a):"Dumb and dumber" bije wszystko na glowe z filmoteki Careya. Klasyk.
Moge sie smiac z tego nawet na trzezwo. Sam ogladajac.
Strasznie glupie.

A ktore z jego filmów nie sa głupie(pozytywnie) :wink: to jest ten jego styl.... hehehe to co przyciaga widzów i najbardziej smieszy... :D
....:: Janusz w naszej pamięci[*] ::...
Avatar użytkownika
SiwY
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 sty 2006, 14:45
Lokalizacja: Ostroszowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości