Rower - Prawie jak Subaru WRC...

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez MSG Racing » piątek, 29 gru 2006, 01:35

Tak rower to fajna sprawa. Jeszcze nie tak dawno ścigaliśmy się z kuzynami, jeden rajd był iście zimowy z nocnymi OSami (3), hamowania na śniegu z 40 i przejscie w poślizgu zakrętu - piękne.
Nawet po zdobyciu prawka sie ścigaliśmy. Zawsze było osiem rajdów po kilkanaście a nawet 20-kilka OSów. Jeden był bardzo podobny do Finlandii - pekielnie szybko, dużo hopek, miejscami wąsko na szerokość nieco ponad kierownicę. Był taki jeden OS gdzie hamowało sie z przeszło 40 (mnie licznik zanotował raz 48,5km/h ), hamowanie do ok 15 i w prawy jeżeli ktoś nie wychamował czekał go zeskok na korzenie a dalej do rzeki lub drzewo. Samo przejechanie zakrętu to nic bo był cholerie wyżucający i trzba był wstrzymać do samego końca bo na zbyt szybkich czekały kolejno dwa drzewa. Chciałbym sie tak poscigać znów ale nie mam zbytnio formy do normalnej jeśli można tak powiedzieć jazdy rowerem a co dopiero do OSów.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez Banan » piątek, 29 gru 2006, 02:10

A ile km mialy te oesy? :) Ja tez sobie robie takie male rajdziki, jak narazie wymyslilem jeden :). 3 oesy w trzech petlach + prolog.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Saruto » piątek, 29 gru 2006, 09:41

Ja wczoraj rower sobie przygotowałem i dziś zaczynam testy, pogoda jest wyśmienita, mam nadzieje że śniegu jest nasypie. Pozatym testy bardziej w terenie. Ślisko, szybko i troche stromo :D
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Marmetal » piątek, 29 gru 2006, 12:51

Przez te rajdy macie już obsesję :lol:. Zdrową obsesję ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez FanGrzyb » piątek, 29 gru 2006, 15:27

Dzisiaj troche boczków koło domu porobiłem, zacigałem tylni hamulec ("rękaw" :) ) i gdy mnie obracało to "wcisłem" w pedała i tak powstał piękny boooczek :D A kilka dni temu byłem na Lubeni, gdzie niegdzie był lodzik, czarny ( jak na Monte Carlo :D ) i niestety wjeżdzając na most nad Wisłokiem, wiedząc że jest lód, wjechałem wolno ale jednak troche po skosie i fik... troszke ręka obtarta, ale będe żył ;) A dzisiaj awaria mnie spotkała, na dochamowniu do prawego nawrotu tylni hamulec uległ awari przy klockach (linka) i pojechałem wprosty, na szczęście nie było żadnych drzew :)
Muszę zrobić szybko se rowerek bo już niedługo trzeba na wyciąg narciarski jechać, tam to jest jazda :D:D:D
Avatar użytkownika
FanGrzyb
A5
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota, 20 sie 2005, 17:51
Lokalizacja: Babica k/ Rzeszowa

Postprzez MSG Racing » piątek, 29 gru 2006, 15:52

OSy miały od 100-150 do 1500m.
To byłby jednak mini OSy w porównaniu z OSami jednego Rajdu którego nie był rundą naszych mistrzostw. Tu najkrótszy ktróry był prologiem miał 2km. Najdłuższy liczył 24km z rozegranych bo miałbyć też 40km ale wtedy już rajd sie nie odbył. Cały rajd liczył od 40km w pierwszej edycji do 203km w jego 4 lub 5 edycji. Wsazystko podzielone było na 3 dni i 15-17OSów. Mordęga niesmowita.
Tylko raz udało mi sie go przejechać w drugiej edycji (80km).
Natomiast naszybszy przejazd był chyba w 3 edycji kiedy udało sie rozwinąć prędkość 58km/h na spadaniu oczywiście ale po luźnym żwirze.
teraz tak myśle, że miałem naje.. we łbie bo w krótkich spodenkach, w krótkim rękawku i bez kasku.
Chciałbym znów spróbować go przehechać ale te 200km. może kiedyś
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Banan » sobota, 24 lut 2007, 20:35

No, 30 grudnia zrobilem przeglad przed sezonowy, wyczyscilem rower, podokrecalem srubki, wymienilem klocki. I zaczal sie nowy sezon, moj pierwszy z licznikiem na kierownicy :). Jak narazie widnieje na nim 115km, oczywiscie prawie wszystko to gory. Ale nie da sie niestety jeszcze zbyt wysoko jezdzic, bo w gorach jest jeszcze pelno sniegu. A dzisiaj mialem dosc "ciekawa" przygode. Wyprzedalem kumpla przy zjezdzie, i natrafilem na taka grubsza galazke, wystajaca na droge. Znalazla sie ona prosto na wysokosci oczu, a ze nosze okulary, to po zderzeniu wypadlo jedno szkielko :lol: A myslalem, ze takie sytuacje to tylko w filmach :).

PS. Zdazylem juz zlapac kapcia ;).
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Buncol » sobota, 24 lut 2007, 22:17

a ja składam swój rower od końca listopada i składam... :roll: teraz jest już cały, czekam tylko na manetke hamulca, choć moge jeździć bez... ale narazie jestem unieruchomiony przez za długi łańcuch. Wie ktoś czy można domowymi metodami rozkuć łańcuch i wyjąć pare ogniw? :D
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PAT » sobota, 24 lut 2007, 22:59

Mo¿na bez wiêkszego problemu skróciæ ³añcuch. Wystarczy do tego nabyæ w sklepie rowerowym takie urz±dzonko jak na fotce poni¿ej:

Obrazek

Najprostsze (w zupe³no¶ci wystarczy) kosztuje 20-25 z³otych.

Musisz tylko uwa¿aæ ¿eby rozkuwaj±c ³añcuch nie wysun±æ ca³kiem tego bolca trzymaj±cego ogniwo. Generalnie ca³a operacja nie powinna zaj±æ d³u¿ej jak 10 minut.

Pozdr
Avatar użytkownika
PAT
Site Admin
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2005, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bialazzz » sobota, 24 lut 2007, 23:34

i nie zapomnij o złączce do łańcucha. Jak sie go rozepnie to trzeba przypiąć :>
Avatar użytkownika
bialazzz
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): niedziela, 2 kwi 2006, 19:39

Postprzez Buncol » sobota, 24 lut 2007, 23:40

dzięki PAT.

bialazzz napisał(a):i nie zapomnij o złączce do łańcucha. Jak sie go rozepnie to trzeba przypiąć :>


bez przesady, aż tak nierozgarnięty nie jestem :)
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bialazzz » niedziela, 25 lut 2007, 16:22

Buncol napisał(a):bez przesady, aż tak nierozgarnięty nie jestem :)


Ja byłem :) Otworzyłem łańcuch i zapomniałem, ze trzeba go jeszcze jakoś zapiąć...
Avatar użytkownika
bialazzz
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): niedziela, 2 kwi 2006, 19:39

Postprzez Banan » sobota, 5 maja 2007, 01:26

http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Miedziu » sobota, 12 maja 2007, 10:48

No trzeba by było zorganizować jakiś mini rajdzik rowerowy :) Chętni z okolic Bielawy zgłaszac się. Trzeba będzie zaraz jakiś hormonogram czasowy opracować :wink: Ja zawsze jak znajde jakis bardzo ciekawy zakręt to jeżdze go ze 30 razy i po kolei wymieniam zawodników z RSMP :lol: Wiem to trochę głupie, ale zabawa jest przy tym przednia
Pozdro
Ostatnio edytowano niedziela, 23 gru 2007, 13:37 przez Miedziu, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez KMart » sobota, 12 maja 2007, 11:08

Miedziu normalnie jak dziecko... :D zresztą ja robie podobnie (no może bez wymieniania zawodników), ja preferuje nawroty, ostatnio znalazłem taki fajny po zjeździe z wiaduktu... nieźle się tam wchodzi -
50 z HH 2Pnaw | 100 max
(30km/h | hamowanie | nawrót na rękawie | odjazd) :D
watersplash- najefektowniejsza forma mycia rajdówki
Avatar użytkownika
KMart
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 17:07
Lokalizacja: Cieszyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości