Platforma i odpowiedzialność

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez bzyq » czwartek, 15 lis 2007, 02:03

żółtodziub:
z całym szacunkiem do Twojej osoby. Dlaczego po ustąpieniu rządów PiS, coraz więcej osób otwiera usta przeciwko nim?
Przyglądając się polityce Kaczorostwa, szczerze dziękuję wszystkim poprzednim rządom ( czy to komunistycznych, czy nie ) za to, że cokolwiek robili. Polityka PiSu była - nie okłamujmy się - odbijaniem piłeczki. I przypisywaniem sobie pracy wcześniejszych rządów.
Mnie akurat cieszy, że do władzy doszła inna partia - akurat nie sympatyzuje im, ale myślę, że nie będą prowadzili polityki defensywnej.
Tak samo patrząc na prezydenta - schowany w cień pokazuje, że ma chyba w dupie to co się w kraju dzieje. Kwach jaki był - taki był. Może i pił, ale gościa było widać, i do tej pory jest szanowanym człowiekiem. A Kaczor? gościa więcej nie ma jak jest, a nawet jak jest, to strzeli jakimś bełkotliwym przemówieniem ( albo i nie, żeby nie zaszkodzić bratu ) i dalej wraca do pałacu prezydenckiego pierdzieć w stołek.
Nie oszukujmy się. Dzięki PiSowi świat się z nas śmieje.
Możecie po mnie jechać, nawymyślać mi itp. Takie są moje odczucia, i zdania nie zmienię.
pozdrawiam
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno


Postprzez żółtodziób » wtorek, 20 lis 2007, 01:52

Świat się z nas śmieje - ale nie śmiał się jak Miller jeździł na kolanach do Brukseli i podpisywał traktat akcesyjny na mocy którego jeszcze kilka latek będziemy członkiem II kategorii. Zgadzam się z opinią JKM - zawsze się źle mówi o ludzich, którzy nie podkładja się tylko walczą o swoje. Tusk zresztą sam przyznał w jednym z wywiadów że polityka zagraniczna była OK, satwierdził, ze tylko Fotyga mu się nie podobała i że będzie się starał utrzymać te kierunki. W ogóle po wygranych wyborach jakoś Tuskowi rura zmiękła, łatwiusieńko odstąpił od koncepcji 3*15 (która jak przypominam była oficjalnie podawanym przez PO powodem nie stworzenia koalicji z PIS... LOL, a ja od razu mówiłem ze poszło o stołki, że Tusk nie zauważyl ze przegrał wybory) i odstąpi jeszcze od wielu rzeczy.

Że Kwach miał własne zdanie - buaha... prezypomnij sobie jakie to było własne zdanie jak rządziła jego banda, podpisywał wszystko co mu parlament podrzucił, a jak Lechu robi to samo to jest bee, bo przecież dyryguje nim brat Jarosław. To oczywiście niedobrze, jak prezio jest maszynką do podpisów, ale tak właśnie ludzie wybrali, chyba nikt się nie spodziewał, że wywodzący się z tej samej partii prezio będzie kontrował jej działania.

Kwach szanowanym człowiekiem? Buahahahaa... Przez kogo niby? Dla mnie to jest kwintesencja polskiej benadziei - poszedł na studia, ale nie dal rady ukończyć, chlał bez względu na potencjalny obciach a w demagogii to nawet Giertycha przebijał, zwłaszcza tłumaczeniem się z parodiowania JP II. Za to dużo się pokazywał, to fakt, zwłaszcza w ONZcie, jak mu się przyśniła fucha sekretarza generalnego. Ot- uosobienie typowego polaczka, któremu w życiu znów nie wyszło bo nie miał siły dokończyć, dobry jest w piciu, popełnia głupoty, dobrze gada i ma zajebistą samoocenę, wydaje mu się ze wsystko mu się ze jest boski - stąd właśnie taka popularność Kwacha - to był "swój chłop"... Wczoraj leciał w TV "Dzień świra" - ten film jak żade inny oddaje mentalność Polaczka, a wszystkiego dopełnia modlitwa na końcu...

Co do nicnierobienia - akurat to, że gazety nie piszą to nie znaczy że nic się nie robi. Nie było do tej pory tak odczuwalnych ulg podatkowych, z samego tytulu zniesienia podatków od darowizn i spadków wśród najbliższych członków rodziny jestem do przodu równowartość nowego samochodu klasy kompakt, przez 17 lat żadna durna ekipa nie była w stanie tego przeprowadzić, dodatkowo była mowa o zniesieniu podatku Belki, przez który zaprzestałem inwestowania na GPW, ciekawe czy wróci do tematu partia która sama sie nazywa liberalną. Dużemu uproszczeniu uległa procedura egzekucji komorniczej - mój ojciec przez 15 lat usiłował odzyskać wierzytelność i ZAWSZE były jakieś podstawy do odwołania się od wszelkich dzialań czy to sądu, czy to komornika. Miał wpis na hipotece, dłużnik w wyniku odwołań doprowadzał za każdym razem do absurdalnie wysokiej wyceny nieruchomości, w efekcie na nielicznych licytacjach nie było chętnych do zakupu. Za kadencji PISu weszła ustawa, która zablokowała takie wybiegi, nie wiem jaki to paragraf, ale pół roku temu po założeniu kolejnej egzekucji (po bezowocnym zamknięciu poprzedniej) zadzwonił telefon, od adwokata dłużnika z propozycją UGODY. Ojciec jest stary i pewnie by na to poszedł, ale ja nie dałem się zrobić w ch... i mówię - coś musi być na rzeczy, bo ten gość 15 lat nawet nie myślał o jakiejkolwiek ugodzie, a teraz nagle mu się odmieniło. Poszlismy do komornika i mówi, że zmieniło się prawo, że założył nową egzekucję, jest nowa wycena, realistyczna i nie ma możliwości odwoływania się od niej. 3 tygodnie później pieniądze były na koncie.

Oczywiscie , kaczki mogły zrobić dużo więcej, ale prawda jest taka, że nikt do tej pory takich zmian nie wprowadzil. Likwidacji ZUSu to się nikt nie spodziewa po farbowanych liberałach z PO, ale idę o zakład, że nie będzie żadnej liberalizacji systemu świadczeń socjalnych, a to jest w tej chwili największe obciązenie dla małych firm, bo jeśli chodzi o podatki to kto ma dobrego księgowego to i tak nie płaci, albo nie płaci dużo, natomiast ZUSy to są koszty pracy nie do przeskoczenia, a to co otrzymuje się w zamian to szkoda gadać, coś takiego jak opieka zdrowotna to u nas fikcja, a emerytura jest o połowę mniejsza niż to co byłoby gdyby człowiek oszczędzał na bezcensownej lokacie w banku. Trzeba przyznać, że tutaj PIS też nic nie zrobił, ale oni przynajmniej nie udawali liberałów.

Poza tym wolę, że się mało dzieje, niż ktoś ma prywatyzować szpitale tak jak PO. Ja się tego od zawsze bałem u platfusów, także przed poprzednimi wyborami, że przeforsują idiotyczne, nieprzemyślane koncepcje, na których majątek zbiją krętacze i cwaniaczki, a my będziemy w jeszcze większej dupie niż jesteśmy. Dodam, że sam jestem zwolennikiem prywatyzacji słuzby zdrowia, bo to co zabija służbę zdrowia to nie jest brak kasy, tylko idiotyczne nią dysponowanie, ale sama prywatyzacja sprawy nie załatwi (kolejny balcerowiczowy przesąd, że zarządzanie państwowe musi być gorsze od prywatnego) trzeba przemyśleć komu to sprzedać i na jakich warunkach. PIS jest w tym przypadku mniejszym złem,


rutino - nudny już jesteś...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez bzyq » wtorek, 20 lis 2007, 10:01

Świat się z nas śmieje - ale nie śmiał się jak Miller jeździł na kolanach do Brukseli i podpisywał traktat akcesyjny na mocy którego jeszcze kilka latek będziemy członkiem II kategorii

Wiesz, ale zawsze jednak jesteśmy w UE, i mamy z tego granty. Jakby nie kasa z Unii, to większość inwestycji, które są przeprowadzane nie miała by miejsca - bo i skąd kasa? Przypomina mi się taki kawał: Wszystko będzie...... ale rozjebane.

Zgadzam się z opinią JKM - zawsze się źle mówi o ludzich, którzy nie podkładja się tylko walczą o swoje.

i tu się z Tobą zgodzę. Ale sam trochę podkopujesz tą wypowiedzią swój autorytet wyśmiewając się z Kwacha :) Jak już wcześniej pisałem - nie był ideałem. Ale i on, i jego szanowna współmałżonka zrobili dużo dla tego kraju. Pamiętam, jak byłem młody gnojek, kiedy wybierali Kwacha.
Przez kogo niby? Dla mnie to jest kwintesencja polskiej benadziei - poszedł na studia, ale nie dal rady ukończyć, chlał bez względu na potencjalny obciach a w demagogii to nawet Giertycha przebijał, zwłaszcza tłumaczeniem się z parodiowania JP II

Ale z tym się nie mogę zgodzić. Można o nim różne rzeczy pisać. Ale to głównie dzięki niemu mamy to co mamy. Będę gościa bronił, bo trzymał się zasad. To, że palną głupotę, to, że się nagiął raz czy drugi, wcale nie przekreśla go jako dobrego polityka. Miał siłę przebicia, potrafił forsować różne pomysły. Czyli posiadał to, czego brakuje naszemu obecnemu preziowi. Kaczyński potrafi nawet naginać przyjęte zasady, co jest dla mnie obciachem i porażką.

Co do polityki zagranicznej, to sam nie wiem co jest dla nas dobre. Napewno nie agresywna polityka. Fakt - nie moża nikomu dupy lizać, ale też nie można się specjalnie wypinać. Moje zdanie jest takie, że nie potrzebnie liżemy dupę USA. I tak z tego nic nie mamy. Bo przecież nie można powiedzieć, że Wielki Brat nas szanuje i wywyższa, bo jakby tak było, to nie przysłali by nam mega-fantastycznych latających złomów, za które trzeba było słono zapłacić, a które zajmują tylko miejsca na lotniskach. Moje zdanie jest takie, że w polityce gospodarki powinniśmy się w jakiś sposób dogadać z Herr Putinem, żeby stworzyć lepsze warunki eksportowe. Tam jest kasa. Europa nie chce kupować naszych produktów, a Rosjanie owszem.

Co do sprawy stołków, to niestety zawsze tak było i będzie. Jak ktoś chce się utrzymać u koryta, a nie ma większości głosów, to musi iść na odstępstwa - nie oszukujmy się.

Co do nicnierobienia - akurat to, że gazety nie piszą to nie znaczy że nic się nie robi

Ale też nie znaczy, że robi.
Co do sytuacji Twojego ojca, to mam odmienne zdanie. Moi rodzice mają nieprzyjemność walczyć z urzędami o swoje. Nie o czyjeś, nie po to, żeby komuś zaszkodzić, ale żeby sobie nie dać wejść na głowę. Niestety, wszystkie wysoko postawione pierdzistołki mają w mniejszym lub większym stopniu skoligacenia PiSiorowskie i są nie do ruszenia. To mi przypomina kawał: Co łączy studenta i owczarka niemieckiego. Mądry wzrok. To jest dokładnie taka sama sytuacja.

pozdrawiam
P.S. Podoba mi się ten temat :)[/quote]
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez rutino78 » wtorek, 20 lis 2007, 14:44

żółtodziób napisał(a):rutino - nudny już jesteś...


spróbuję cię jednak zainteresować
http://wiadomosci.onet.pl/1644181,11,1,1,,item.html
spółka Air-Link to siostra srebrnej sp. z o.o., która tak cię nudzi, a obie to córki "fundacji prasowej Solidarność" i "telegrafu".
dziwi mnie twój brak zainteresowania skąd ta firma miała ten budynek.
ciekawi mnie co dalej z kasą za ten budynek, czy figurant Siwek choć na chwile ją zobaczył.
Kaczyńscy jak mówią o korupcji to doskonale wiedzą o czym mówią. są w tym nieźli
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez żółtodziób » wtorek, 20 lis 2007, 17:06

Po pierwsze sprawa Fozzów i telegrafów została wyjaśniona przez prokuraturę i to pod rządzal SLD. Równie dobrze można się przyczepić Pitery, że zrobiła przekręt na mieszkaniu, co opisała niejedna gazeta, a jednak żadne dochodzenie tego nie potwierdziło, dlatego mimo że baby ni trawię nigdy nie poslugiwałem się tym argumentem w żadnej polemice.

Po drugiejak bym się chciał interesować wszystkimi aferami to by mi życia nie wystarczyło na nic innego, jestem w duchu przekonany ze PISowcy robili przekręty, ale do bezczelnosci SLD to jeszcze przepaść. Zawsze powtarzam że nie jestem zwolennikiem PISu, gdybym był to bym się do nich zapisał, dla mnie to jest po prostu mniejsze zło niz PO i SLD.

bzyq - Keach trzyłał się zasad? Niby jakich? Koleżenskich to i owszem, jak ułaskawiał Sobokę... ale żadnych innych nie zaobserwowałem...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rutino78 » wtorek, 20 lis 2007, 21:17

nie została wyjaśniona. częśc została umorzona, część się przedawniła. byli sprytniejsi niż ówczesne socjalistyczne prawo w nowych warunkach.
finał jest taki że uwłaszczono się na państwowych nieruchomościach w centrum warszawy.
nazywaj to jak chcesz dla mnie to jest złodziejstwo.
i innych chcą rozliczać
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez żółtodziób » piątek, 23 lis 2007, 11:38

umorzona, bo nie było nic konkretnego co się dało udowodnic.

A tutaj ciekawostka:

Źródło informacji - strona sejmowa.
W latach 2005-2007 Donald Tusk wygłosił 18 wypowiedzi. Uposażenie posła za półtora roku kadencji wyniosło 434890,29zł netto. Jedna wypowiedź Tuska kosztowała zatem podatnika 24160,57zł (35 pensji minimalnych)
Oto całokształt działalności Tuska w sejmie V kadencji:
- dobra rada: jak głosować na marszałka
- ekspose Marcinkiewicza jest beznadziejne
- prośba o 2 godziny przerwy
- zwołać konwent
- powołanie komisji bankowej jest be
- zamiast komisji bankowej komisja ds szantażowania dziennikarzy
- rozwiązać sejm
- protest przeciwko uchwalaniu ordynacji do rad gmin
- prośba o sprostowanie wypowiedzi
- ekspose Kaczyńskiego jest be
- zwołać konwent
- sprostowanie wypowiedzi
- rozwiązać sejm
- odwołać Leppera
- Komorowski na marszałka
- zwołać konwent
- rozwiązać sejm
Analiza wypowiedzi wskazuje że:
- liczba zgłoszonych ustaw - 0
- liczba zgłoszonych poprawek do ustaw - 0.
- uczestnictwo w 2 komisjach: wypowiedzi - 0
- Interpelacji - 0
- Oświadczeń - 0
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Rules » piątek, 30 lis 2007, 00:15

No to ja podam dla porównania:
Jarosław Kaczyński
wypowiedzi: 27
interpelacje: 0
zapytania: 0
pytania: 0
oświadczenia: 0
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Postprzez Zajcev » czwartek, 28 lut 2008, 11:11

Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości