krótkofalówka

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

krótkofalówka

Postprzez el_misios » wtorek, 20 wrz 2005, 22:24

Mam pytanie ? ostatnio gdy byłem na gsmp w Szczyrku widziałem kilka osób nie z zabezpieczenia z krótkofalówkami. Pomyslałem sobie żę przydałaby sie taki sprzęt na rajd.
Wrzucam kilka linków z allegro niech się ktos wypowie czy latwo ustawic częstotliwosc co warto kupic itp.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64528962

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63371905

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64744370
Obrazek
www.rallyfans.republika.pl
Avatar użytkownika
el_misios
N3
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 18:52
Lokalizacja: Górny Śląsk - Ruda Śląska


Postprzez sumo » środa, 21 wrz 2005, 15:20

z takimi krótkofalówkami raczej nic nie zdziałasz, bo....

krótkofalówki jakich używa zabezpieczenie na imprezach sportowych pracują na częstotliwości wykupionej przez PZMot. Musiał byś znac taką częstotliwość.
Jakbyś już ją namierzył, to mógłbys tylko słuchać, zero wtrąceń...

Wyżej podane krótkofalówki nie mają podanego zakresu częstotliwosci na jakich pracują - kupisz i będziesz miał lipe.
To jest fajna zabawa jeżeli ktoś na trasie posiada taką samą jak Ty (widze że sprzedają po dwie), wtedy będziesz mógł się komunikować z towarzyszem ;-)
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez +RAFAŁ+ » środa, 21 wrz 2005, 17:43

Całe bite 3 miesiace w pracy nosilem takie mikrofalowki, byly rozne rodzaje takze wiem cos o nich. No więc tak: ja, jako team member miałem krotkofalowke w stylu tych z allegro, menagerowie mieli "troche" lepsze Kenwoody. Różne departamenty miały różne kanały. Ja wciskając "scan" w swojej czy przeskakując kanał po kanale mogłem złapać innych. Ale nie było możliwosci zlapania rozmow menagerow. Co jeszcze ciekawego to to, ze jak przechodzil obok mnie menager i rozmawial to moje radio strasznie szumialo.

Także z tych radyjek to chyba nie posluchasz organizatorow. Oni tez maja te troche lepsze radia.
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez ŁukaszWRC » środa, 21 wrz 2005, 18:33

Zgadza się Panowie.
Ten sprzęt z allegro to raczej takie walkie-talkie(czy jak się tam pisze).
Jak jeźdźiłem na Rzeszowskim jako K1 to mieliśmy całkiem inny sprzet, bardziej to było podobne do CB niż do takich krótkofalówek.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez sumo » środa, 21 wrz 2005, 18:59

Ale to nie CB :wink:

W samochodach organizatora montują stacje "mobilne" - to są m.in te co daje PZMot... (chyba że Wy u siebie macie swoje własne), my jako łączność u nas na rajdach, oprócz stacji PZMotowskich wykorzystujemy jeszcze swoje własne (na które trzeba miec zezwolenia !).
Więc do takich "radyji" nie dostaje się byle kto, bo to już bardziej profesjonalna zabawa.
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość