Ciekawostki...

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez kmederski » sobota, 30 sty 2010, 17:07

To jest niestety cena demokracji :( :(
I latwosci dostepu do samochodow(aczkolwiek niektore pojazdy trudno zaliczyc do tej kategorii). No i w rajdach mamy przekroj spoleczenstwa z naciskiem na przekroj :wink:
Teraz smiem twierdzic znacznej czesci zawodnikow nie zalezy na wspolzawodnictwie sportowym, tylko na przynaleznosci do grona kierowcow rajdowych za wszelka cene, aby miec czym zablysnac na lokalnych dyskotekach czy deptakach. I ci najglosniej krzycza na roznych forach.
I sa przeciwni wszelkiemu postepowi w rajdach, zwlaszcz jezeli wiaze sie to ze zwiekszeniem kosztow zwiazanych chociazby z bezpieczenstwem.

I w glebokim powazaniu maja wszelkie regulacje i stan techniczny swoich samochodow, zalatwiaja lewe przeglady, lewe zaswiadczenia o ubezpieczeniu itp. Zapominajac o tym, ze samochod na Osie to pocisk, ktory zagraza kibicom a takze zalodze. Czyli im samym. No a przeciez zycie to gra komputerowa- mamy ich 7, a jak sie skoncza to reset i gramy dalej :cry:
Tylko to jest bardzo zludne.
kmederski
N3
 
Posty: 446
Dołączył(a): środa, 18 lis 2009, 13:26
Lokalizacja: kolwiek


Postprzez MisiekClio » sobota, 30 sty 2010, 17:35

Wow, jak mozna od prywatnego filmiku falszujacego goscia (bez podpisu, ze jest kierowca rajdowym) dojsc do egzystencjonalnych przemyslen o istocie Swiata??
Po pierwsze - nie robcie z byle kierowcy RPP jakiegos celebryty - "reprezentanta" srodowiska itd. Zwlaszcza, ze film w zaden sposob nie wskazuje, ze jest to kierowca rajdowy np: w nocy przed startem.

Dalej - ktos powiedzial, ze rajdy to przekroj spoleczenstwa. Tak jest i bylo zawsze. Sa zarowno intelektualisci, bandyci, pracusie i lenie.

Teraz najbardziej absurdalne przemyslenie Krisa
Mnie to raczej przeraża, bo dawniej rajdy były jakieś szczególlne, elitarne, kierowca był bohaterem, jakimś ideałem a teraz każdy wiejski dyskotekowy głup może jeździć...


Sluchaj - mam pytanie powazne - ile masz lat? Pytam, bo to kolejny watek w ktorym poruszasz ta kwestie.
Widac, ze masz wystarczajaca duzo, zeby cos tam pamietac, ale za malo, zeby wiedziec jak bylo. Ewentualnie byles wtedy z dala od wnetrza srodowiska rajdowego.
W latach 70-tych (ktorych nie pamietam, ale mam dobrych informatorow) tzw. ekscesy byly jedna z glownych rozrywek rajdowej braci. Bojki, demolki hoteli i imprezy byly godne Rolling Stones'ow, a mialy pokazac, ze jest sie kolorowym w ogolnej szarosci.

Kolejna dekada byla ciut spokojniejsza, ale nadal chodza legendy o niektorych zawodnikach (z czuba) i ich wyczynach hotelowo-prywatkowych.

Od poczatku lat 90-tych "przekroj" zawodnikow jest taki sam jak dzisiaj.
Kiedys moze jezdzilo wiecej osob z duzych miast (np. Wawa, Gdansk), teraz ten trend sie odwrocil, ale to nie swiadczy o niczym.

Wiec nie wiem o jakim "dawniej" mowisz? Moze o latach 30-tych, ale nie podejrzewam, ze masz 90 lat...
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Kris_WRC » sobota, 30 sty 2010, 17:56

Ale czy Jaroszewicz w swoim szaleństwie fotografował się w majtkach przytulony do trzech gości na skuterze, albo mówił publicznie, że "w każdej kobiecie kurwy dwie trzecie" ?? Nie wydaje mi się, a to podchodzi pod nic innego jak błazeństwo drogi Miśku z Clio...
Ekscesy a i owszem były nawet bogatsze, ale jak sam napisałeś, że to co najwyżej kończyło się na tym, ze dowiedziało się kilka osób, nie obnosili sie z tym tak jak kolega Chuchała i nie robili z tego sposobu na swoją popularność. A ten filmik znalazłem po wpisaniu tagu Chuchała... Kto choć troche wie coś o rajdach bez problemu go rozpozna.

Co do mojego wieku zostawie to dla siebie to nie portal randkowy czy nasza klasa.
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez !ADI! » sobota, 30 sty 2010, 19:13

Nie macie innych zmartwień? Nie wiem afryka?, głód?
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Kris_WRC » niedziela, 31 sty 2010, 12:30

Być może było, być może nie. Takie tam dla mnie ciekawe :

Ford Focus WRC

http://www.youtube.com/watch?v=i2ONc13MPqY

Peugeot 307

http://www.youtube.com/watch?v=4b9N3cd_w_0

Was też dziwi kiedy montują lampy?

A tutaj Niemcy bawią się saxofonem

http://www.youtube.com/watch?v=VKFcezsv ... re=related

10 dni nieźle!
Avatar użytkownika
Kris_WRC
A6
 
Posty: 1343
Dołączył(a): środa, 12 mar 2003, 09:29
Lokalizacja: KBC

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 21 lut 2010, 15:09

http://www.otomoto.pl/mitsubishi-colt-rally-C11373517.html

Ciekawy Colt, tylko w jakiej kategorii, klasie może jeździć coś takiego? Wygląda jak rallycrossówka, ale niby do rajdów...
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Stig » niedziela, 21 lut 2010, 15:55

Z tego co udało mi się poczytać, to te Colty startowały w Holandii w pucharze Colta z krajową homologacją. Nówka kosztuje podobno 32,500 € netto.
"Bo po to jest warto na polu tym stać | I moknąć w deszczu, i w słońcu się grzać, | Włazić w pokrzywy i przez błoto brnąć, | By ujrzeć na szutrze bok"
Avatar użytkownika
Stig
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): wtorek, 16 maja 2006, 15:59
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kaczmarek » niedziela, 21 lut 2010, 20:21

Jak dobrze pamiętam Colt startował 2 lata temu na Barbórce Warszawskiej
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez fluff » piątek, 26 lut 2010, 15:21

Power Is Nothing Without Control!
Duval ognia!!!
Avatar użytkownika
fluff
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): niedziela, 3 sie 2003, 21:47
Lokalizacja: trojmiasto

Postprzez Larc » poniedziałek, 29 mar 2010, 21:38

Nowa płyta O.S.T.R
Hidden Track Nr.1:

"..."Urodzeni dla szczęścia pod pechową gwiazdą
Jak WRC uderza prolog w miasto
Kuzyni szaleństwa, a tu każde słowo prawdą"..."

Fajny smaczek dla fanów. Chociaż nie siedzie na co dzień w klimatach HH. Nie orientuje może tu nie chodzi o rajdy? może w slangu HH WRC to nazwa jakiejś odmiany maryśki ? :roll:
Avatar użytkownika
Larc
N2
 
Posty: 132
Dołączył(a): poniedziałek, 1 cze 2009, 17:11
Lokalizacja: Southampton

Postprzez Cogonieznajom » piątek, 16 kwi 2010, 17:38

OSTR ma tyle wspólnego z rajdami, co Kubica z pływaniem synchronicznym:) :wink:
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez zocha23 » piątek, 16 kwi 2010, 20:35

no może Tylko to że porusza się SUBARU
Avatar użytkownika
zocha23
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 8 paź 2008, 21:12
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Grzesieek » wtorek, 27 kwi 2010, 23:05

http://www.youtube.com/watch?v=k4r3pa_-AdQ
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, mam nadzieje, że temat w miarę ok.
To nieco inne ujęcie dzwona, który można znaleźć na yt
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Postprzez adamlen » środa, 28 kwi 2010, 22:43

Nowy rocznik rajdowy in progress :lol:


Obrazek

Jak się podoba? :wink:
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości