Jakie macie komputery ?

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Banan » poniedziałek, 28 sie 2006, 00:15

Czasami jak pisze, ze jest gotowe, a nie odtwraza, to film jest uszkodzony.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa


Postprzez devulatron » poniedziałek, 28 sie 2006, 17:19

ŁukaszWRC napisał(a):....
Mam kompa IBM R51e z oryginalnym Windowsem XP SP2. Zaznczam, że filmy nie działają niezależnie od rodzaju przeglądarki.


Podaj jeszcze jakiego masz firewalla (Norton Security, etc) oraz połączenie do netu (osiedlówka, neostrada,...) wygląda mi że cosik blokuje port 1755 . Filmy na yourtube etc są w technologi flash więc to inna bajka.

Jeśli jesteś w sieci osiedlowej zobacz czy dziala u innych.
Ewentualnie zobacz na ustawienia firewalla czy wśród blokowanych portów nie ma 1755.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
Avatar użytkownika
devulatron
N2
 
Posty: 136
Dołączył(a): niedziela, 20 mar 2005, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ŁukaszWRC » poniedziałek, 28 sie 2006, 19:12

devulatron napisał(a):
ŁukaszWRC napisał(a):....
Mam kompa IBM R51e z oryginalnym Windowsem XP SP2. Zaznczam, że filmy nie działają niezależnie od rodzaju przeglądarki.


Podaj jeszcze jakiego masz firewalla (Norton Security, etc) oraz połączenie do netu (osiedlówka, neostrada,...) wygląda mi że cosik blokuje port 1755 . Filmy na yourtube etc są w technologi flash więc to inna bajka.

Jeśli jesteś w sieci osiedlowej zobacz czy dziala u innych.
Ewentualnie zobacz na ustawienia firewalla czy wśród blokowanych portów nie ma 1755.

Jeżeli mam jakiegoś firewalla, to tylko standardowego Windowsowego. Kompa podpinałem do neta już w kilku miejscach i wszędzie to samo, więc nie zależy to od łącza. Najlpeszy dowód na to, to fakt, że na kompie, z którego teraz pisze wszystko hula, a komputer ten jest połączony z moim laptopem w sieć i robi za dawcę internetu. Co do portu, to sprawdzę, czy nie jest zablokowany.

EDIT: Nie wiem jak to sprawdzić :( Próbowałem coś znaleźć, ale nie udało mi się.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez chodek » sobota, 4 lis 2006, 23:29

Mam następujący problem ze swoją drukarką a dokładnie z czarnym tuszem który zasechł(kolory na wydrukach są nienaturalne no i drukuje mi poziome w paski) parę miesięcy temu przez to że używam drukarki dość rzadko, słyszałem że można go odratować, próbował ktoś? Tusz jest tylko do polowy zużyty wiec nie widzi mi się kupowania nowego :wink:
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez psz » sobota, 4 lis 2006, 23:37

Można zanurzyć dysze tego kartridża w ciepłej wodzie (temperatura ok. 60 stopni Celcjusza), ale trzeba uważać, żeby nie zanurzyć elementów elektronicznych umieszczonych zazwyczaj jakby z tyłu kartridża. ja już tak 2 kartridże załatwiłem... Aha, no i dobrze jest też mieć to tzw. "siodełko" do odciągania tuszu, można takie coś kupić razem z zestawem do uzupełniania tuszu w drukarce. A czy bez odciągania tuszu można coś zdziałać to nie wiem, ja zawsze odciągam i jest ok, no nie zawsze, 2 razy nei wyszło ;)
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez chodek » niedziela, 5 lis 2006, 00:37

Zanurzenie w wodzie chyba odpada bo w kartridzu hp te elementy elektroniczne są zaraz przy tej dyszy, mam cos w rodzaju siodelka(jesli chodzi o plastikową obejmę w którą wkałada sie kartridz a element gumowy ma kontakt z dyszą) i zaraz po proboje
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez psz » niedziela, 5 lis 2006, 01:09

ja mam właśnie hp (dokładniej tusz nr 27) i taki patent z gorącą wodą stosuję... ale jak mówię już 2 kartridże zepsułem, pewnie przez zbyt głębokie zanurzenie.
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez chodek » niedziela, 5 lis 2006, 01:51

Jutro będe z nim walczył-oprocz wody słyszalem o całym wachlarzu możliwosc od maczania w coca-coli przez wybielacz do spirtytusu :wink:
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez Cendra » niedziela, 5 lis 2006, 17:07

wacik i pozycz od mamuski zmywacz do paznokci :P i pocierasz, u mnie ruszylo :) ale trzeba troche popracowac :?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Postprzez =wojtas= » poniedziałek, 6 lis 2006, 23:51

chodek napisał(a):Jutro będe z nim walczył-oprocz wody słyszalem o całym wachlarzu możliwosc od maczania w coca-coli przez wybielacz do spirtytusu :wink:

Powiedz jaki tusz jaka drukarka, nie wszystkie glowice udraznia sie w taki sam sposob np. epsona niewolno maczac w wodzie, a hp spokojnie zanuzasz w cieplej wodzie,mozna tez wtloczyc (dmuchnac) delikatnie powietrze od gory przez otwor,jezeli taki jest bo tez nie wszystkie tusze maja. Mozna tez kupic specjalny udrazniacz, zapytaj w sklepie komputerowym. Jest bardziej skuteczny.Napisz czy sie udalo.
Mam spore doswiadczenie bo akurat serwisuje tego typu sprzet :)
A co do zmywacza do paznokci to raczej bym uwazał, troszke za silny.[/list]
Avatar użytkownika
=wojtas=
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): niedziela, 7 maja 2006, 22:04
Lokalizacja: warszawa

Postprzez chodek » wtorek, 7 lis 2006, 17:43

Mam tusz Hp. Dzis znalazlem chwilke czasu i wzięłem się za ten tusz-dwukrotnie zanurzałem go w wodzie oraz czyscilem spirytusem salicylowym, niestety nie przyniosło to zadnego efektu-nadal drukuje mi na kolorowo w poziome paski, jutro sporoboje dowiedziec się czegos na temat udrazniaczy w sklepach komputerowych, jesli i to nic nie pomoze to chyba po tuszu...
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez SebaSTI » wtorek, 7 lis 2006, 17:48

EDIT:
Przetestowaliśmy najnowszy procesor Radeon 9800 PRO, który ATI
wystawiło do walki z NVIDIĄ o palmę pierwszeństwa w kategorii wydajność. Karta jest bardzo szybka, pracuje przy tym cicho i na dodatek jest tańsza od GeForce FX 5800 Ultra.

zródło: PC World Komputer
Ostatnio edytowano wtorek, 14 lis 2006, 18:41 przez SebaSTI, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez FanGrzyb » wtorek, 14 lis 2006, 18:03

Mam zamiar kupić Radeona 9800 PRO producenta PowerColor - czy to dobra marka jest ?? Ma ktoś karte tego producenta ??
Avatar użytkownika
FanGrzyb
A5
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota, 20 sie 2005, 17:51
Lokalizacja: Babica k/ Rzeszowa

Postprzez Erni » środa, 15 lis 2006, 17:06

Ostanio kupiłem nowego kompa:
- procek Intel Core 2 1,86 1,87 GHz
- 1 GB RAM
- karta Nvidia GeForce 6600 TurboTwin
- plyta nie wiem jaka
- combo LiteOn
- HDD Samsung 80 GB + stary 40 GB( ale leży bo w kompie jedno gniazdo na HDD)
+ oczywiście Logitech Momo Racing :D:D:D
Obrazek
Obrazek

DZIECI ŚCIĄGAJĄ NARTY WSIADAJĄ W GOKARTY!!!
Avatar użytkownika
Erni
N2
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 10 cze 2006, 17:14
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez ctrl_alt_delete » czwartek, 16 lis 2006, 11:39

Ja się pochwale moim starym sprzetem sprzed 5lat..
Duron 900MHz
256MB SDRAM
GeForce2 MX 400 64MB
HDD 40GB Maxtor
monit CRT 17flat
watercooling do tego wszystkiego :)
Armin van Buuren wymiata.. Tak jak moje CC Sporting :D
Avatar użytkownika
ctrl_alt_delete
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Chybie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości