Kontrole drogoe i kalkulacja ryzyka.

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez b_smietana » sobota, 22 paź 2005, 12:19

Jak mnie kiedyś przyłapią to też nie będę się wdawał w żadne dyskusje i przyjmuję mandat. Łapówy nie dam bo przeważnie jeżdżę spłukany a 10zł to chyba mu nie dam :wink:
Avatar użytkownika
b_smietana
N1
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2005, 17:19
Lokalizacja: Czerwionka


Postprzez luks » sobota, 22 paź 2005, 23:07

Ania_ napisał(a):Witam,
Zapłaciła bym z honorem ten mandat bo na niego zasłużyłam. W innych krajach się z Policjantami nie rozmawia tylko się płaci jak należy. Jeżeli się ma kase, żeby sobie kupić autko i je ubezpieczyć to trzeba miec kase na Mandaty :D a jak się nie ma kasy na mandaty to mniejsze kary są w komunikacji miejskiej za brak biletów :?

Pozdrawiam, Ania :wink:


cóż za sterylna ideologia hhehehheee.. sam nie daję, bo z reguły jestem goły, ale w absurdalnych sytuacjach każdy sposób na absurdalną wysokość mandatu jest dobry :)
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Postprzez stein911 » niedziela, 23 paź 2005, 16:12

Dostałem tylko raz mandat. Policjant był strasznym formalistą, na poczatku powiedział że 6 pkt. i 300 złotych. Zaczął mi "tłumaczyć" jakie to było głupie to przekroczenie prędkości, że 300 złotych to miesięczne stypendium. Przyjąłbym mandat bez gadania, w końcu nie miałem zamiaru się płaszczyć. Ale zdenerwował mnie więc kazałem pokazać atest radaru. Atest pokazał, dał 6 pkt i 200 złotych :) , których nie załpaciłem do dziś. Ale faktem jest że jeżdżę troszkę wolniej.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez b_smietana » niedziela, 23 paź 2005, 16:35

Coś nie tak było z atestem?
Avatar użytkownika
b_smietana
N1
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2005, 17:19
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Kimi » niedziela, 23 paź 2005, 16:41

raczej z policjantem :?
pozatym najlepiej mieć antyradar
mała rzecz a cieszy :D
Kimi
N3
 
Posty: 489
Dołączył(a): niedziela, 25 wrz 2005, 10:01

Postprzez JoannaXP » niedziela, 23 paź 2005, 16:53

http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow


a za antyradar mozna nawet do wiezienia w Polsce pojsc
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez Kimi » niedziela, 23 paź 2005, 16:59

możliwe
ale najlepiej mieć w samochodzie antyradar taki na rzepe wtedy szybko go się odpina i chowa :)
Kimi
N3
 
Posty: 489
Dołączył(a): niedziela, 25 wrz 2005, 10:01

Postprzez stein911 » poniedziałek, 24 paź 2005, 09:18

Atest był ok niestety. A antyradary to lipa. Najlepsze jest CB radio :P
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez !ADI! » poniedziałek, 24 paź 2005, 09:27

stein911 napisał(a):Atest był ok niestety. A antyradary to lipa. Najlepsze jest CB radio :P


CB + antyradar. W niedziele rano nie ma zbyt dużo chętnych na pogawędkę, dlatego samo CB może nei wystarczyć :P
Natomiast co do paki za antyradar :shock: :shock: :shock: :shock: ?? W Polsce jest konfiskata antyradaru+mandat i tyle! Jakie więzienie.

Wiem, że w niektórych krajach jest coś takiego jak konfiskata pojazdu za posaidanie antyradaru :)
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez JoannaXP » poniedziałek, 24 paź 2005, 12:31

!ADI! napisał(a): Natomiast co do paki za antyradar :shock: :shock: :shock: :shock: ?? W Polsce jest konfiskata antyradaru+mandat i tyle! Jakie więzienie.

czytalam na Allegro przy aukcji sprzedazy antyradaru :)
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez Slee_ » poniedziałek, 24 paź 2005, 19:03

speed-x napisał(a):
!ADI! napisał(a): Natomiast co do paki za antyradar :shock: :shock: :shock: :shock: ?? W Polsce jest konfiskata antyradaru+mandat i tyle! Jakie więzienie.

czytalam na Allegro przy aukcji sprzedazy antyradaru :)

Rozmawialem dzis ze znajomym z drogowki. Antyradar mozna miec, nie mozna go natomiast uzywac (roll:). Za uzycie mozna zarobic tylko mandat. Mam takie cos, ale ani razu mi sie nie przydal (bzdury pokazuje), generalnie teraz jak jezdze to go nawet nie wlaczam.
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik

Postprzez Kimi » poniedziałek, 24 paź 2005, 19:09

no to zależy jaki antyradar masz :?
pozatym jak widze to się bardzo przydaje
ale oczywiście trzeba też mieć nosa do policji
wtedy antyradar jest zbędny
Kimi
N3
 
Posty: 489
Dołączył(a): niedziela, 25 wrz 2005, 10:01

Postprzez b_smietana » poniedziałek, 24 paź 2005, 19:46

Kimi napisał(a):no to zależy jaki antyradar masz :?
pozatym jak widze to się bardzo przydaje
ale oczywiście trzeba też mieć nosa do policji
wtedy antyradar jest zbędny


Ja w całym powiacie mam obcykane gdzie stoją policjanci z radarami i gdzie są fotoradary więc nie mam żadnych problemów.
Avatar użytkownika
b_smietana
N1
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 20 paź 2005, 17:19
Lokalizacja: Czerwionka

Postprzez Slee_ » poniedziałek, 24 paź 2005, 19:50

Kimi napisał(a):no to zależy jaki antyradar masz :?
pozatym jak widze to się bardzo przydaje
ale oczywiście trzeba też mieć nosa do policji
wtedy antyradar jest zbędny

Mam Cobre, a wkurza mnie bo bardzo czesto piszczy, a faktycznie zadnego radaru nie ma (pewnie to model "zapobiegawczy" ;) ). Generalnie jak ktos uważnie jeździ, to moze sie obyc bez tego gadzetu. Inni kierowcy zawzwyczaj mrugaja swiatlami, a drogówka ma swoje stałe miejscówki. Ja od 4 lat nie zaliczylem mandatu, a moja prętkosc podróżna to zazwyczaj 120-130 km/h poza zabudowanym.
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik

Postprzez Redbull » poniedziałek, 24 paź 2005, 21:04

Hehe "dorgufka",wracałem w sobote z Columbiny w Polanicy( tak tej gdzie balują rajdowcy,hehe) i pod kłodzkiem zatrzymała mnie drogówka, myslalem ze kontrola a oni do mnie ,prosze wziac dokumenty i zapraszamy do nas,ja loozik ze kontrola,a tu PYK,przed oczkami radarek 94 na 50(po 23 czy jakos tak jest niby 60) hehe,nio i panowie do mnie ze 200 złociszy i 4 pt. karne,hhe,az sobie nie dzwignelem ,ale mowie ok...nie głebszej kontroli nie robia bo bedzie gorzej(nie piłem %),ale negocjowałem...doszedłem do 150 zł i 4 pt. Alllleeeeeee jak sie panowie dowiedzieli gdzie pracuje...Urzad Skarbowy to do inna gadka była...hehe...100 zł i 6 pt. hehe bo mowia ze i tak nie bede płacił bo sie ugadam z poborcami hehe a ja im mowie ze mało zarabiam i wogole...wiecie..sciema(panie Komendancie do nich itd.) tak scieme waliłem ze az mnie puscili z pouczeniem ze nie wolno jezdzic w nocy na swiatłach awaryjnych ;) hehehe
TAKĄ DROGÓWKE LBIE:)
Avatar użytkownika
Redbull
N2
 
Posty: 192
Dołączył(a): piątek, 15 kwi 2005, 15:03
Lokalizacja: Z Nowej Rudy

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości