Czy osoba niewidoma śni ?

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Czy osoba niewidoma śni ?

Postprzez Zajcev » wtorek, 20 wrz 2005, 18:38

Ostatnio tak sobie myslałem na ten temat . O czym osoba niewidoma(od urodzenia) moze snic ? Jak nigdy nic nie widziała . W sumie gdy się sni , to pracuje wyobraznia , ale co osoba niewidoma moze sobie wyobrazic ? Jak nigdy nie widziala zadnych ksztaltow / bryl / figur / postaci ? Co o tym sądzicie ?
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow


Postprzez *fly* » wtorek, 20 wrz 2005, 19:05

no to skor wyobraznia pracuje to widzi w snie rzeczy tak jak sobie wyobraza ze wygladaja a nie takie jakimi sa w rzeczywistosci! przynajmniej tak mi sie zdaje! nigdy sie nad tym nie zastanawialem!
Avatar użytkownika
*fly*
A5
 
Posty: 624
Dołączył(a): piątek, 17 paź 2003, 11:00
Lokalizacja: Żary-Kraków

Postprzez Zajcev » wtorek, 20 wrz 2005, 19:25

no ale zeby cos sobie wyobrazic , musi miec jakies wzorce itp . ksztalty . Kiedys ogladalem program o tym na discovery i tam mowili ze osoba niewidoma sni poprzez barwy ...
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Postprzez stein911 » wtorek, 20 wrz 2005, 19:53

Niewidomi znaja kształty poprzez dotyk, wogóle maja zmysł inne wyczulone. Więc pewnie na swój sposób moją sobie to wyobrażać i śnić! Poważna sprawa, ciekawe.
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Albert(Zambrów) » wtorek, 20 wrz 2005, 20:17

Mi sie wydaje, żę osoby niewidome podczas snu śnią wyobrażeniami. Na przykład ktoś sni o czym czego nigdy nie doswiadczyl, i w śnie widzi to tak jak sobie wyobraża. U niewidomych jest chyba podobnie.
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez Banan » wtorek, 20 wrz 2005, 20:45

A skad wiecie, ze w ogole snia ? Mi sie tam czasami nic nie sni ;)
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez JoannaXP » wtorek, 20 wrz 2005, 21:42

mi sie od czasu szkoly nic nie sni w ogole ,bo pozno chodze spac :lol:
mysle ,ze niewidomi mają sny,chocby nawet jakby to nazwać dzwiękowe,bo przeciez slyszą,a snic sie tez moze rozmowa :P
"Janusz żyje wśród nas ,my kibice nigdy o Nim nie zapomnimy" [']
Avatar użytkownika
JoannaXP
N4
 
Posty: 2430
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 00:45

Postprzez Kisiel » wtorek, 20 wrz 2005, 22:26

a czy niewidomy moze lunatykować?? np w nocy wstać z łóżka i chodzić po domu ???? Ja tak nie mam ale kolega kiedyś jak spał w zakopcu w pensjonacie to na noc zamknął drzwi i rozebrał sie, a rano budzi sie i ma spodnie na sobie, drzwi otwarte i najgorsze to ze nie pamiętał nic
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez stein911 » środa, 21 wrz 2005, 00:43

Do blind people see in dreams?
This is a really interesting question. Supposedly everyone dreams but if you can’t see, what do your dreams ‘look like’?

Timothy has done some research and come up with the following answer. He will be receiving a CD voucher for this great article.

I had a dream last night…
People who become blind after the age of 6 can see in their dreams, whereas people who are born blind cannot.

Although, people who lose their sight at 7+ have very vivid visual imagery in their dreams 20 or 30 years down the track. The content of their dreams is more often about familiar situations, rather than new ones.

Dreaming in sound…
People who are born blind however, still dream. Their dreams, containing as much content as sighted people, are experienced by auditory imagery.

This is due to their lack of Rapid Eye Movement (or REM), which occurs in sighted dreamers, as if they are watching something in their dream. People who become blind, however have REMs of the same intensity as of sighted people.


References:
Webb, Jeremy 1995 The Last Word [Internet] London Reed Business Information Limited Available from http://www.newscientist.com/ [Accessed 22 June 2001]

Orey, H (1999) Medi Info Source [Internet] Irvine, California CME Incorporated Available from http://www.medinfosource.com/expert/exp3092799c.html [Accessed 22 June 2001]


Writer: Timothy, Camberwell Grammar
Editor: Caryn Hamburger
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Convert » środa, 21 wrz 2005, 08:16

Banan napisał(a):A skad wiecie, ze w ogole snia ? Mi sie tam czasami nic nie sni ;)


ze nie pamietasz , to nie znaczy ze sie nic nie sni :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Convert
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron