Jaka jest prawda?

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Postprzez Buncol » czwartek, 28 lip 2005, 11:20

Mars napisał(a):
Buncol napisał(a):no wlasnie, chodzi o rozglos, ktory w razie czego bedzie o wiele mniejszy niz w Londynie :wink:


Wiem ze czeczeny to co innego a araby to co innego ale spojrz jeszcze raz na Biesłane...dziura straszna....nic tam nie ma a co był rozgłos? tak był i to duzy wiec po ataku na Polske nie bedzie rozgłosu? Bedzie wiec gadanie ze my to mamy looz, nie bedzie u nas rozglosu jest dla mnie bezsensowne tak samo jak to ze nie ma co u nas niszczyc...sa budynki pelne ludzi wiec jest zarowno (TFU TFU!!) co niszczyc i kogo zabijac i cały swiat by o tym uslyszał.


wiesz mi, ze nami sie nie przejma tak jak ANglia.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez sumo » czwartek, 28 lip 2005, 11:32

Buncol napisał(a):nie mieszajmy Czeczencow z Al Kaida.


nie mieszamy

tylko daje przyklad - bo ktos napisal ze nie ma czego zaatakowac - skoro w Biesłanie bylo co zrobic to i nawet w moim Jastrzębiu mogą rozwalić 5 rond macdonalda i minimal wybudowany za pieniądze podatnikow.
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez Mars » czwartek, 28 lip 2005, 11:51

Buncol napisał(a):wiesz mi, ze nami sie nie przejma tak jak ANglia.


Czytaj co pisze. Jak przejeli sie Biesłaną i byly bez przerwy relacje w TV z tego to co, o Polsce by nic nie wspomnieli? Czlowieku Polska to posrany kraj ale nie jest to jakas dziura w afryce co powstala w wyniku podzielenia afryki na panstwa za pomoca linijki...
Jezeli tylko cos sie stanie, cała europa bedzie o tym wiedziec. I gadanie ze sie nami nie przejma, ze atak bedzie malo medialny jest bez sensu...
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Buncol » czwartek, 28 lip 2005, 13:28

Mars napisał(a):
Buncol napisał(a):wiesz mi, ze nami sie nie przejma tak jak ANglia.


Czytaj co pisze. Jak przejeli sie Biesłaną i byly bez przerwy relacje w TV


wymien mi wswzystkie stacje, w ktorych puszczali relacje. Ciekawe czy w Australii i w Meksyku tez lecialo...

Teraz czekajmy na atak w Polsce... zoabczymy jak swiat sie przejmie.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mars » czwartek, 28 lip 2005, 13:47

Wybacz ale tv w australii i meksyku nie ogladam.
Ale w Polsce byly relacje na TVP 1,2 Polszmacie TVNie itp...
Ja tam na atak nie czekam ale mam swiadomosc ze Polska moze być zapisana w kalendarzyku terorrystow...
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Buncol » czwartek, 28 lip 2005, 13:50

Mars napisał(a):Wybacz ale tv w australii i meksyku nie ogladam.


no wlasnie, chodzi mi o miedzynarodowe media.
Obrazek
Buncol
A6
 
Posty: 1151
Dołączył(a): wtorek, 5 paź 2004, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mars » czwartek, 28 lip 2005, 13:54

Przeciez dla Biesłany Polska to były wlasnie miedzynarodowe media a nie lokalne...
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » czwartek, 28 lip 2005, 14:57

Jak nie Biesłan to teatr na w Moskwie, tamto to już cały świat podziwiał. Ale ruscy swoimi nieudolnymi odbiciami zrobili im 3 razy większą reklamę niż oni sami.

Co do filmów o 9/11 to mam a to odpowiedź - wszystko przez żydów, masonerię i cyklistów! Żeby komukolwiek takie rzeczy zarzucać trzeba najpierw mieć na to dowody.

Wpadła mi kiedys w ręce książka, nie pamiętam już tytułu, ale chyba było to "Święty Gral , Święta Krew", której autorzy ich zdaniem naukowo udowodnili że Chrystus n ie umarł na krzyżu, że miał potomstwo, które w późniejszych czasach odegrało ważną rolę w kształtowaniu się porządku politycznego Europy po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Owe "naukowe" dowody, wyglądały tak, że po znalezieniu jakiejś poszlaki autorzy podawali kilka możliwych wywodów, z których następnie wybierali najmniej prawdopodobny żeby w dalsazych rozważaniach traktować to jako podstawe do dalszych wywodów, z których ponownie wbierali najmniej trzymający sie kupy i tak w kółko. Wniosek z tego taki, że prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Cobra » czwartek, 28 lip 2005, 16:10

kolejna sprawa to to ze w tej calej palestynie tluka ich codziennie prawie, w iraku tez dziennie ginie w zamachach wiecej niz w tym londynie. Ale irakijczyk ktory chce spokoju i zginie na bombie to przeceiz nic waznego. Sorry ale tv i media a tym samym ludzie przeszli nad tym do porzadku dziennego i co tam ze znowu zginelo 30 czy 40 irakijczykow ale jak by zginal choby jeden angol to juz jest obywatel lepszej kategorii i wszyscy beda o tym mowic. pozapraszamy zaraz do tv urzednikow, genberlaow, kolesi z jednostek specjalnych politykow i zaraz sie zacznie jak to straszne wydarzenie ze w anglii zgnieli ze zaraz wejda do polski bla bla bla. nie zrozumcie mnei zle wspolczuje angolom szkoda ze sie tak stalo ale trzeba spojrzec na probelm calosciowo w tamtych krajach dziennie ginie tylu ludzi i tak to wszystkim spowszednialo ze nikt na to nie zwraca uwagi i to jest problem. z tego wszystkeigo od razu wylania sie obraz ze sa lepsi wartosciowsi ludzi nimi sie przejmujemy i jacys mniej wazni bo mieszkaja w innym kraju i ich mamy w dupie. takei podejscie doprowadzi tylko do poglebianai sie obecnych roznic i powstawania nowych. coraz wieksza robi sie tez przepasc miedzy biednymi a bogatymi a afryke biedne kraje azjatyckei nie stac zeby kupic iles tam f16 iles czolgow iles rakiet tylko wezma chlopa powiedza mu ze to robi dla swojego narodu i za pare zlotych zrobia bombe albo daadza mu pare granatow i koles narobi dotkliwsze straty niz jest w stanie zrobic te f16. f 16 zniszczy jakies tam fabyrki czy inne samoloty blablabla ale zadna armia nie moze wykonac najstraszliwszego ataku czyli na "niewinnych" cywili bo taki kraj zostalby skonczony pod wzgledem stosunkow z reszta swiata. reasumujac z tego wszytskiego wylania sie nastepujaca konkluzja ze za niedlguo czeka nas kolejna wojna swiatowa, bo rzady rzadami ale zastraszani ciaglymi eksplozjami ludzie w koncu sami chwyca za bron i wtedy piekielko gotowe. i bedziemy mieli ue + usa kontra afryka i azja
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez żółtodziób » piątek, 29 lip 2005, 13:15

Irakijczycy sami się nawzajem wysadzają, poza tym tam coś eksploduje tak często ze media już przywykły i nie zwracają na to uwagi.



Obejrzałem ten film i chciałbym się odnieść do interpretacji dowodów.


1. Ja nie wiedzę żeby cokolwiek było przyczepione do samolotu. Zdjęcia są zbyt niewyreźne żeby stwierdzić co to jest ale wygląda to na odbicie światła od kadłuba. Kto kiedykolwiek patrzył w krzywe zwierciadło ten wie, ze refleksy świetlne mogą byc różne.


2. Skoro to były samoloty wojskowe to po jaką cholerę przyczepiali cokolwiek do skrzydeł? w śroku nie było dość miejsca na materiały wybuchowe? Już wiem, zrobili to specjalnie po to żeby ludzie mogli się połapać na spisku...

3. Błysk przed kolizją z całą pewnością jest efektem samej kolizji, tłuczone gnieciona blacha może worzyć różne refleksy świetlne. Wykluczam możliwość zsynchronizowania wybuchu, wewnątrz budynku, ponieważ pojawiły się one dokładnie tam gdzie uderzył samolot. Nie ma możliwości przewidzenia jak samolot przywali, nie z taką precyzją, pamiętajmy że taka maszyna waży 200-300 ton, to nie jest samochodzik zdalnie sterowany, wystarczy przyjrzeć się lądowaniu samolotu, pas musi być o wiele dłuższy niż droga ladowania, bo trudno jest dokładnie wycelować z przyziemieniem. wystarczy popatrzeć jak długo trzeba szkolić pilotów na lotniskowcach, gdzie samolot jest 10 razy lżejszy, i zdolny do znoddzenia przeciązeń dochodzących do 10 g, przy których maszyna 757 czy 737 dawno by się połamała na drobne kawałeczki. Nie jest możliwe myśliwcem wylądować idealnie na lotniskowcu, najlepsi łapia dopiero drugą linkę, ale jedno na pić lądowań w ogóle się nie udaje. A ktoś Boeingiem trafił bez pudła w pole o wielkosci nosa samolotu i to dwa razy. Z cieniem to też nadinterpretacja, największy cień rzucają skrzydła i oczywistym jest, że wbijają się one w budynek dopiero jakiś czas po uderzeniu nosa. Na tym filmie jest tylko plama, mozliwe że wąski cień rzucany przez kadlub w ogóle nie zarejestrował się na tak niewyraźnym nagraniu.

4. Wybuchy też można wytłumaczyć, budynek przecież posiada masę różnych instlacji, elektryczna, gazowa, gaśniacza, poza tym pod budynkiem parkują samochody, przez szyb windy paliwo mogło przedostać się na dół i spowodować pożar.

5. dym na dole również mógł być spowodowany jakimś pożaerm powstałym w wyniku uderzenia samolotu. po wybuchu bomby co sugeruj autorzy filmu nie ma dymu, przez chwilę różne odłamki latają w powiertrzu tworząc obłok, ale szybko opadają, nie unoszą się. Być moze był to efekt wyburzania jednego z mniejszych budynków.

6. wyburzanie budynku przygotowane w ekspresowym tempie daje do myślenia. Kilka godzin to faktycznie mało, pamiętajmy jedna że najgorsze, czyli zabezpieczanie terenu chłopaki mieli z głowy, w krytycznej sytuacji można pominąć procedury, nie ma też znaczenia precyj kładzenia się budynku, można z powodzeniem "na pałę" wysadzić elmenty nośne, które nawey dziecko rozróżni i odpalić, jest to do zrobienia w krótkim czasie jeśli się dysponuje odpowiednio duzą ilością ludzi.

7. Relacje świadków opsujące szczegóły samolotu reż do mnie nie trafiają, samolot nie leci przecież 50 na godzinę. Przypomina mi się kawał o dwóch policjantach radarowcach: tyyyy... widziałeś jak szybko jechał, noooo widziałem, a tyyy, a widziałeś numery? no co ty, za szybko jechał... a widziałeś tę blondynę co siedziała koło kierowcy/ nooo, miała niebieskie oczy... no wiec jest jak w tym kawale, każdy widział to co mu się wydawało że widzi.

8. przekonjąco wypada tylko pentagon, tam rzeczywiście nie uderzył 757, choć na własną rękę trzebaby sprawdzić jego wymiary. Ogon wcale nie musiał się wbić w budynek, pamiętajmy że pentagonto solidna konstrukcja, a ogon samolotu jest wykonany z aluminiu, dużo słabszego od żelbetu. Fragmentów samolotu też wcale nie musi być widać, w porzypadku WTC też nie zostało nic na zewnątrz. Przekonujące jest jednak to, że pierwsze zniszczenia były rzeczywiscie małe. Za małe jak na B 757. Z drugiej strony pentagon to nie jest zwyczajny budynek, nie mozna wykluczyć że mimo niewielkich zniszczen samolot w całości wleciał do środka, nie musiał wcale tam wlecieć w całości, mogli próbować go zestrzelić przed uderzeniem, choć mimo wszstko bardziej prawdopodobne wydaje mi się że wbiło się tam coś mniejszego, prawdopodobnie pocisk. Wywiad może mieć jednak milion innych powodów żeby ukrywać jak było na prawdę, to był budynek o znaczeniu strategicznym, lepiej wiec żeby do opinii publicznej nie przedostały się informacje o ataku rakietami Scud. Faktem jest że tutaj można mieć poważne wątpliwości, nie jest to jednak dowód na udział rządu USA w tym zamachu.

9. Wątpliwości budzi także bezstronnośc prowadzacych o której zapewniali, wbrew temu co plotą oni własnie podsuwają gotowe wnioski, za to podsuwają mało niezbitych dowodów. To sa tylko poszlaki (z których tylko te dotyczące pentagonu są wystarczajaco mozne zeby je uznać) takie jak jeden los w loteri, który co prawda czyni mozliwą wygraną, ale tak na prawdę prawdopodobienstwo jej wystąpienia to zaledwie ułamek błedu statystycznego, w dalszym ciągu bliskie zeru.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Slee_ » piątek, 29 lip 2005, 18:59

Ja nie wiedzę żeby cokolwiek było przyczepione do samolotu. Zdjęcia są zbyt niewyreźne żeby stwierdzić co to jest ale wygląda to na odbicie światła od kadłuba.

Tu jest kadr z filmu

Obrazek
Dla porownania

Obrazek
A tutaj jest zdjecie wojskowego Boeinga

Obrazek

Troche to zastanawiajace.

I od razu wyjasniam ze nie jestem jakims zwolennikiem "teorii spiskowej", poprostu zaciekawil mnie ten temat i troche poszukalem na necie.
Slee_
N3
 
Posty: 260
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2005, 20:02
Lokalizacja: Reykjavik

Postprzez Cobra » piątek, 29 lip 2005, 20:49

nie szukalbym dziury w calym to nie strefa 11 tvn czy jakis inny wynalazek, coz yto za probelm sfabrykowac taki film dla kogos ktos chce narobic troche szumu. sam tego nie ogladalem odnosze sie tylko do tego co piszeciegdyby faktycznie byl jakis przewal to predzej czy pozniej by to wyszlo i nie wydajae mi sie zeby im sie chcialo az tak ryzykowac
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez żółtodziób » piątek, 29 lip 2005, 20:52

Wojskowy Boeing faktyczie coś ma ale z przodu kadłuba a nie na linii skrzydeł, a tam własnie jest ów dyskusyjny punkt w samolocie który przywalił w WTC. Może to wynikać z faktu, że promienie słońca były przesłonięte przez silnik, i w tym miejscu powatało zaciemnienie, spójrz na filmie pod jakim katem uderzył w wieżę, silnik miał pełne prawo przysłonić promienie słońca i spowodować zaciemnienie. W dodatku biorąc pod uwagę właściwości urządzeń rejestrujących ten obraz nie mówi nic. Chodzi mi tu głównie o aberrację chromatyczną, która oprócz fioletowych refleksów potrafi także zmniejszych rozmiar miejsc słabo zacienionych tak jak na tym zdjęciu:

http://www.dpreview.com/reviews/olympus ... 741-01.jpg

spójrz sobie na wierze nad bramą, ewidentnie "zwężają się" na tle nieba, na tle muróww są zauważalnie szersze, krawędzie są "wypalone". W przypadku tak dużych obiektów to nie jest problem, ale ten Boeing na filmie jest bardzo mały, tego typu anomalie sprzętu rejestrującego mogą zuełnie zdeformować tak mały detal, zwłaszcza że tutaj akurat mamy do czynienia z dużym kontrastem i prawie na pewno z aberracją chromatyczną.Dla mnie ten film nie ma żadnej wartosci dowodowej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron