Geometria wykreślna?

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Geometria wykreślna?

Postprzez Albert(Zambrów) » niedziela, 30 paź 2005, 15:16

Mam prosbe do ws. Może posiada ktos jakies pomoce z dziedziny geometri wykreslnej :?: Szukałem w necie i nic nie moge znaleźć :( a w bibliotece juz pustka, wszystko poszło :P
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów


Postprzez P.I.M.P. » niedziela, 30 paź 2005, 16:17

Moj Boze :lol: :lol:
Nie myslalem, ze uslysze o tym na forum motoryzacyjnym.
Mialem tego 2 semestry na 1 roku. Masakra z tego byla. Jak czlowiek nie zajarzyl na poczatku to potem bylo juz tylko gorzej. W moim przypadku tak wlasnie bylo. Poczatkowych tematow nie jarzylem wogole. Ale na koniec gdy bylo przenikanie sie bryl itp. to juz nawet mnie zainteresowalo. Jezeli lubisz rysowac na papierze i masz duza wyobraznie to polubisz.
Najwazniejsze, ze to juz za mna.
Zdane, Zapite, Zapomniane.
A co do pytanka. U mnie na wydziale napisano bardzo przystepny skrypt. Jest wytlumaczone co i jak. Obroty, klady, rzuty na plaszczyzne, przenikanie bryl itp. Jezeli jest Ci to bardzo potrzebne i nie masz innej mozliwosci zdobycia tego to moge sie popytac o ta ksiazeczke.
POWODZENIA zycze i nie lam sie, a bedzie dobrze.
Avatar użytkownika
P.I.M.P.
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): poniedziałek, 27 gru 2004, 17:57

Postprzez stein911 » niedziela, 30 paź 2005, 16:25

Gdybym był w Poznaniu mógłbym spytać kumpli z budownictwa, pewnie mają jakieś ebooki. Ale teraz nikogo tam nie ma. Więc jak ci zależy przypomnij się za pare dni.
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Beret » niedziela, 30 paź 2005, 18:15

co dokladnie potrzebujesz?? powinienem znalezc cosa z czasow polibudy
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez teo » poniedziałek, 31 paź 2005, 00:44

Co dokładnie potrzebujesz? Ja jestem na I roku na polibudzie lubelskiej i mam przedmiot Grafika Inżynierska. Są tutaj rzuty w układzie Monge'a. Nie wiem czy to o to chodzi, bo to nie jest typowa kreska jaka jest na przyklad na budownictwie.
Avatar użytkownika
teo
N2
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 24 lut 2004, 11:50
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Wilu » poniedziałek, 31 paź 2005, 08:04

geometria wykresna rulez !!! toż to chyba najciekawszy przedmiot jest ... jak zjarzysz to generalnie nie sprawia trudności ...

poszukam, mam chyba gdzieś jakieś rysunki jeszcze w większej ilości ... ale pewien nie jestem ... jak coś na priv .. pzdr.
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez LuiG » poniedziałek, 31 paź 2005, 11:29

Na wtorek mam chyba aż 6 rysunków do oddania... :?

Proste, lecz niestety pracochłonne.

Ciężko chyba będzie coś znaleźć, najlepiej na wykłady chodzić :wink:
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez Albert(Zambrów) » poniedziałek, 31 paź 2005, 19:23

Teo, dokładnie to samo mam, tez I rok. A materiały najlepiej jak najwiecej. głupi byłem, zebym notatki robił to bym wiedzial co i jak :) Najpilniejsze sa materiały z zakresu elemntów wspólnych, ale jak ktos ma cos wiecej to byłbym wdzieczny za pomoc :)

P.S. - Jak to kogos zmotywuje, chce zrobic konkurencje na Świątka :P :mrgreen:
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez ŁukaszWRC » poniedziałek, 31 paź 2005, 20:25

Ja też mam taki przedmiot u siebie na uczelni i przyznam, że należy do moich ulubionych. Być może dlatego, że już wcześniej troche rysowałem(w podstawówce na ZPT babka kosiła z rysunku technicznego) no i potem dla przyjemności, podglądając rysunki ojca.
Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to spróbuj zdobyć deskę kreślarską. Bywa, że przeróżne fabryki oddają takie coś za darmo lub za symboliczną kwotę, bo przechodzą, albo już przeszli na programy CAD/CAM. Jak już jestem przy programach komputerowych, to spróbuj zdobyć AutoCAD-a, najlepiej 2000 lub nowszego albo Solid EDGE-a, ale uprzedzam, że kosztują majątek, a pirata dość cięźko dostać. Polecam starsze wersje albo triale.
Domyślam się, że masz problemy z zakapowaniem o co chodzi w rzutach, przekrojach etc, dlatego możesz zapytać, po co Ci deska i programy. Otóż na desce rysuje się znacznie szybciej, nie trzeba np. konstruować równoległych i prostopadłych, przez co oszczędzisz mnóstwo czasu, który możesz poświęcić na naukę teorii lub...czytanie i pisanie postów na forum :) . Programy natomiast pomagają zobaczyć jak wygląda prawdziwe współczesne kreślenie i modelowanie przestrzenne, zresztą nie wierzę, zeby na studiach technicznych nie było przedmiotu związanego bezpośrednio z modelowaniem komputerowym na którymś z późniejszych semestrów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez stein911 » poniedziałek, 31 paź 2005, 20:39

bo przechodzą, albo już przeszli na programy CAD/CAM. Jak już jestem przy programach komputerowych, to spróbuj zdobyć AutoCAD-a, najlepiej 2000 lub nowszego albo Solid EDGE-a, ale uprzedzam, że kosztują majątek, a pirata dość cięźko dostać. Polecam starsze wersje albo triale.


Programów CAD jest sporo na rynku, są drogię, ale sa pewne ogólnodostępne źródła w których można je zdobyć :wink: . I to nawet takie mniej znane jak Catia (na niej pracują w porsche 8) ).
"Skoro Rosjanie robią kulki łożyskowe puste w środku, to wszystko się da zrobić!"
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez teo » wtorek, 1 lis 2005, 20:33

Ok Albert, tyle co miałem na ten temat to wysłalem Ci na maila :)
Pozdro
Avatar użytkownika
teo
N2
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 24 lut 2004, 11:50
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Albert(Zambrów) » środa, 2 lis 2005, 19:52

Dzieki Teo, napewno sie przyda :)
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez BMBL » niedziela, 13 lis 2005, 23:14

Teo... Podrzuć i mnie to samo.. też mam problemy z tego przedmiotu :x 3 wejściówki niezaliczone... 2 rysunki do oddania :x
Avatar użytkownika
BMBL
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2005, 17:06


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości