Kolnierz kartingowy

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Kolnierz kartingowy

Postprzez uxon » poniedziałek, 9 mar 2015, 16:27

W jakims programie motoryzacyjnym (mozliwe, ze bylo to w ktorym odcinku Top Gear lub Fifth Gear), zwrocilem uwage, ze gosciowi jezdzacemu samochodem po torze, oprocz kasku, ubieraja na szyje kolnierz sparco. Po chwili poszukiwan doszedlem do tego, ze ten przedmiot nazywany jest kolnierzem kartingowym. Spotkalem sie tez z okresleniem "HANS dla ubogich" :)
Zastanawia mnie przydatnosc takiego kolnierza do amatorskich pojezdzawek typu KJS, Superoes. Czy rzeczywiscie w razie uderzenia moze pomoc ochronic szyje? Czemu nikt tego nie stosuje?
uxon
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2013, 11:39


Re: Kolnierz kartingowy

Postprzez Zoe » poniedziałek, 16 mar 2015, 20:37

Ponoć "wstyd", ale ja w tym pilotowałem do czasu HANSÓW. Co więcej miotło mnie bez niczego, w kołnierzu i w HANS i było czuć różnicę, zwłaszcza "dzień po" i nie mam na myśli picia ;)

Oczywiście każdy z wypadków był inny, ale w przypadku kołnierza i maksymalnego wychylenia głowy, kask opierał się o gąbkę. Myślę, że warto wydać te 200pln.
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Kolnierz kartingowy

Postprzez Wurcuś » poniedziałek, 16 mar 2015, 21:05

Strzel dacha bez takiego gadżetu to zobaczysz jak działa:). Jeżdzę w KJSach w takim urządzeniu i go polecam, tym bardziej, że cena nie jest wygórowana, zobacz kołnierze QSP (nie mają homo, lecz na amatorkę są wystarczalne)
Wurcuś
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 17:51
Lokalizacja: Monte Carlo


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości