Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez gabrally » poniedziałek, 26 sty 2015, 18:14

Polski Związek Motorowy opublikował ostatni regulamin dotyczący warunków startów w rajdach samochodowych 2015, czyli regulamin Konkursowej Jazdy Samochodem. Główną zmianą jest podzielenie imprez amatorskich na KJSy i Super KJSy. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany.

Więcej w newsie: http://rajdy24.pl/kjs-super-kjs-nowy-re ... atorskich/
regulamin tutaj
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20


Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:00

Fajna sprawa i dobre zmiany.
Jedyna szkoda ze SKJS może jechać przy RO bo jest kilka imprez i kilku organizatorów którzy by podołali organizacji takiej imprezy np SJS kolo Krakowa.
Może pojawi się jakaś errata do tego.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez seal » wtorek, 27 sty 2015, 19:46

MSG Racing napisał(a):Jedyna szkoda ze SKJS może jechać przy RO bo jest kilka imprez i kilku organizatorów którzy by podołali organizacji takiej imprezy np SJS kolo Krakowa.

Być może Safety Południe zorganizuje SKJS przy okazji organizacji Rajdu Bocheńskiego. Problem przy organizacji SKJS będą stanowić koszty organizacji, które będą zbliżać się do RO.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 27 sty 2015, 19:54

Bardzo dobry pomysł. Mamy płynne przejście z KJS do RO- coś pośredniego. Do tego będzie więcej załóg na RO, czyli impreza będzie bardziej opłacalna (czytaj łatwiejsza w organizacji gdy jest więcej kasy z wpisowego). Pomysł jak dla mnie z dużym plusem, szczególnie przy wydłużeniu rajdów okręgowych.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez krzysiek_swrt » wtorek, 27 sty 2015, 20:42

widać że w tym roku ostro postanowili wziąć się za uzdrowienie polskich rajdów nawet od najniższego szczebla.W końcu.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez MSG Racing » wtorek, 27 sty 2015, 21:48

seal napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Jedyna szkoda ze SKJS może jechać przy RO bo jest kilka imprez i kilku organizatorów którzy by podołali organizacji takiej imprezy np SJS kolo Krakowa.

Być może Safety Południe zorganizuje SKJS przy okazji organizacji Rajdu Bocheńskiego. Problem przy organizacji SKJS będą stanowić koszty organizacji, które będą zbliżać się do RO.

Tylko wiesz już teraz w KJS był wymóg dla prób na drogach aby ich zabezpieczenie było takie jak na normalnym rajdzie i na SJS tak było. Rożnica jest w długości OSu i pewnie jedna karetka więcej będzie musiała być. Nie pamiętam co ile km ma stać.
Finansowo to bym się aż tak nie martwił na SJS było 200 czy 250 wpisowego a teraz ma byc do 400zl i pewnie tak będzie. Przy odpowiedniej ilości załóg temat do ogarnięcia. Gorzej jak będzie 20 załóg, ale skoro po amatorkach jeździ tyle aut gotowych nawet na RPP to nie powinno być problemu.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez seal » wtorek, 27 sty 2015, 23:58

Karetka na odcinek wystarcza. Problem z zabezpieczeniem trasy, zwłaszcza w małopolsce.
Kibice tylko w wyznaczonych strefach i milion osób do zabezpieczenia trasy. Mały klub temu nie podoła.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale podniesiono też średnią prędkość z 70 do 75 km/h :-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez MSG Racing » środa, 28 sty 2015, 16:16

Zawsze można poszukać nowych ludzi i trochę przeszkolić. W sumie to należałoby zawsze szukać nowych ludzi. Ale fakt to jest problem i nie tylko w Małopolsce.
Mozna tez o pomoc poprosić inny klub żeby przyjechał z ekipa do obstawy. Sa kluby które jeżdżą po wielu imprezach.
To wyznaczanie stref to jest trochę chore jak dal mnie tak samo jak dążenie do tego żeby ludzie z zabezpieczenia stali w odległości taki aby się widzieć czy nawet chcą co 30m :shock: .
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez Zabolxp » środa, 28 sty 2015, 18:11

Czy dobrze rozumiem nowy regulamin, że mając Audi quattro z silnikiem 2.3 to już nie mogę pojechać w SKJS, bo tylko auta do 2000 cm3?
Avatar użytkownika
Zabolxp
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2006, 10:46

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez MSG Racing » środa, 28 sty 2015, 19:07

Zabolxp napisał(a):Czy dobrze rozumiem nowy regulamin, że mając Audi quattro z silnikiem 2.3 to już nie mogę pojechać w SKJS, bo tylko auta do 2000 cm3?

Mozna. Powyżej 2000 auto ma odpowiadać zal 3 z reg. RO czyli N4-31.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Nowy regulamin, KJSy i Super KJSy

Postprzez seal » środa, 28 sty 2015, 19:37

Należało wprowadzić lejce na moc. Bez ograniczeń to niedługo ktoś by DTM-a wystawił :-)
Pamiętajmy, że długość odcinków zbliżyła się do RO, a tam do niedawna same wolnessaki jeździły.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości