Kjs 125p

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Kjs 125p

Postprzez lubiak00 » czwartek, 23 paź 2014, 15:43

Witam. Chciał bym zacząć się ścigać w kjs. Jak to się odbywa od czego trzeba zacząć, gdzie pojechać?? Posiadam trochę gotówki i w końcu mogę spełnić marzenie. Mam zamiar przeznaczyć do tego fiaciora 125p. Mam go w dobrym stanie silnik igła, blacha była robiona w te lato, rok 1988 skrzynia 4.
Jestem zielony w tym temacie dlatego piszę. Proszę o podpowiedź jak to się odbywa.
Pozdrawiam
lubiak00
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2014, 14:24


Re: Kjs 125p

Postprzez Banan » czwartek, 23 paź 2014, 16:10

Skąd jesteś? Pomijając to, że musisz sprawdzić kiedy w Twoim mieście lub okolicy odbywa się jakiś KJS, jeśli masz auto i gotówkę to masz już prawie wszystko. Potrzebny Ci jeszcze tylko pilot, dwa kaski i gaśnica. Większych wymagań co do samochodu zwykle nie ma. W dniu imprezy w biurze zawodów, lub jeżeli jest taka możliwość to wcześniej przez internet zapisujesz się i opłacasz start (zwykle ok. 150zł). Pilot dostaje kartę, gdzie sędziowie na każdej próbie będą wpisywali Wasz czas. Jedziesz według mapki otrzymanej od organizatora na próbę, czekasz na swoją kolej i ogień... :) Do KJSów nie potrzeba zbyt wielkiej wiedzy, praktycznie każda osoba z ulicy posiadająca prawo jazdy może wsiąść w auto i wystartować.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Re: Kjs 125p

Postprzez lubiak00 » czwartek, 23 paź 2014, 17:38

Jestem z łochowa to 60 km od wawy
lubiak00
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2014, 14:24

Re: Kjs 125p

Postprzez andrew88 » czwartek, 23 paź 2014, 21:02

Imprez w okolicy szukaj tutaj http://www.siescigam.pl/
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Kjs 125p

Postprzez iceman150 » czwartek, 23 paź 2014, 21:06

Jeśli chcesz podejść powazniej do tematu warto byłoby nieco zainwestować w auto, klatka bezp. zawiecha, hamulec.

Ja w tym roku startowałem Cinucento za 500zł w rallysprontach na terenie rallylandu. O wiele fajniejsza impreza od typowego kjs. W Kjs jeździ się często próby po 300-500m polegajace na slalomie między pachołkami. W RL sa to dwie próby przejeżdzane 4 krotnie z czego kazda ma po ok 4km (a moze i więcej). Szukaj u siebie w okolicy podobnych imprez.

To nie u was jest rajd pn "Łochowskie szutry?"

A to moje filmiki z Rallylandu dla pogladu jak wygladaja rajdy za grosze, z tym ze do pewnego momentu bo jeśli chcesz powalczyć to trzeba inwestować nie tylko w osiagi ale i bezpieczeństwo.

https://www.youtube.com/watch?v=PXE6-ekmOjg
https://www.youtube.com/watch?v=2x9806wjaJ0
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Kjs 125p

Postprzez lubiak00 » czwartek, 23 paź 2014, 21:57

Nie to chyba nie ten Łochów. Do rallylandu mam 5h jazdy to daleko do tego trzeba mieć laweta i coś do ciągnięcia. U mnie najblizej to pewnie tor slomczyn. Ale znalazłem tez cos takiego jak kolo młodych w automobilklubie polski warszawa. Może tutaj zacząć przygodę :)
lubiak00
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2014, 14:24

Re: Kjs 125p

Postprzez iceman150 » piątek, 24 paź 2014, 10:10

Na słomczynie tez jest jakiś ciekawy cykl. Najlepiej kup sobie gazetę WRC i tam co miesiąc jest wykaz zblizajacych się imprez dla amatorów.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Kjs 125p

Postprzez posejdon » środa, 5 lis 2014, 19:55

lubiak00 jeśli jesteś z Mazowsza to poszukaj w sieci stron AK Polski i AK Centrum. Polski robi cykl imprez typu KJS i możesz tam zbierać punkty do licencji. AK Centrum też organizuje cykliczne rajdy tylko, że bez punktów do licencji i oprócz tego co wtorek wieczorem jest pojeżdżawka w Warszawie na Bródnie/Targówku. Jest jeszcze AK Królewski i oni też coś robią na torze na Żeraniu i w Zakroczymiu ale od Ciebie to też kawałek drogi.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Kjs 125p

Postprzez Mad Max » czwartek, 6 lis 2014, 12:20

Jest jeszcze AK Rzemieślnik i sekcja młodych u nich.
głównie organizują pojeżdżawki na trze Słomczyn oraz Puchar Toru Słomczyn ale to również bez punktów, ostatecznie jeszcze są Szajowozy zbudowane na "gratach od malucha"
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości