"pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

"pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Postprzez ilovemaluch » sobota, 8 lut 2014, 01:41

Powoli dokańczam budowę Bisa i zastanawiam się nad tak zwaną "pół klatką" jestem ciekaw jak mają się do tego przepisy KJS:
-czy się nie przyczepią na BK?
-czy można wykonać ją u znajomego spawacza czy musi to być wyspecjalizowany warsztat?
-czy mówią coś przepisy na temat grubości rur ?
-czy zwiększy ona bezpieczeństwo i sztywność budy?
ilovemaluch
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 23 lut 2007, 23:07
Lokalizacja: HECZNAROWICE


Re: "pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Postprzez gorki » sobota, 8 lut 2014, 02:17

Ogólnie na śląsku przyjęło się postępować zgodnie z przepisami czyli jeśli w samochodzie jest klatka to musi być zgodnie z załącznikiem J. Oczywiście jak to zawsze bywa mogą przeoczyć jej sprawdzenie na badaniu albo po znajomości dopuścić, niemniej źle zrobiona klatka może zrobić więcej krzywdy nic pożytku więc jak już ją montować to lepiej bez fuszerki.
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: "pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Postprzez ilovemaluch » sobota, 8 lut 2014, 02:47

ale pół klatki nie mają załącznika j chyba że ja o czymś nie wiem... nie mówię o luźno pospawanych rurkach które zostały z centralnego ogrzewania, a o pałąku tylnym z zastrzałem i rurami o odpowiedniej grubości.
A jeśli kupię taki rollbar u Staffy czy w Ireco to nie będzie z tym problemu z wpuszczeniem na wszystkie sprinty i kjs-y i jak wygląda sprawa z przeglądami?
Nie chce pełnej klatki bo jest ona pewnie ponad 2 krotnie droższa a moc w moim aucie i prędkości na kjs-ach szału nie robią :wink:
ilovemaluch
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 23 lut 2007, 23:07
Lokalizacja: HECZNAROWICE

Re: "pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Postprzez kij » sobota, 8 lut 2014, 13:04

Ale taka półklatka jeszcze bardziej pogorszy Ci rozkład masy w Malczaku, który już na wejściu najlepszego rozkładu nie ma.

Żeby nie było, preferuje tylny napęd i do zabawy Maluch jest świetny.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: "pół klatka" rollbar w Kjs-ach

Postprzez ilovemaluch » sobota, 8 lut 2014, 22:30

W bisie jest on jeszcze gorszy, ale wcześniej miałem 900 w maluchu to jestem już przyzwyczajony. no ale nadal nie dostałem odpowiedzi
ilovemaluch
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 23 lut 2007, 23:07
Lokalizacja: HECZNAROWICE


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości