"BARBÓRKA - BIS"

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

"BARBÓRKA - BIS"

Postprzez Automobilklub Centrum » środa, 21 lis 2012, 23:27

Z A P R O S Z E N I E
Przed nami kolejna edycja "Barbórki - Bis". W roku jubileuszu 50 edycji "RAJDU BARBÓRKA - OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM ASÓW" . Jubileusz zobowiązuje, tymbardziej, że 4-krotnie miałem zaszczyt być Komandorem tej kultowej Imprezy. Z przykrością muszę stwierdzić że największe widowisko sportu samochodowego w Warszawie, w którym miałem swój ogromny udział. (Giełda Żerań, Stadion Gwardia, Centrum Daewoo, Bronisze, Piaseczno, Cytadela, czy najsłynniejszy obecnie element "Pani Karowej" - "Beczka Taty" na skrzyżowaniu Karowej z Furmańską, która niestety przez ostatnie lata stała się przyczyną budowania trybun, przeistoczenia najwspanialszej Imprezy Warszawy w imprezę komercyjną - bilety, trybuny, bramki niebotyczne wpisowe, itd.)

A przecież jak napisał jeden z Dziennikarzy - (-) "Była to impreza, na której co roku w pierwszą sobotę grudnia, spotykają się fani motoryzacji z całej Polski. Czy inny. (..) "JEST TO RAJD, NA KTÓRYM POROZMAWIAĆ MOŻNA ZE ZNAJOMYM, KTÓREGO NIE WIDZIAŁO SIĘ OD ROKU, A MOŻE NAWET KILKA LAT. TO MOŻLIWOŚĆ OBSERWOWANIA POSZCZEGÓLNYCH PRÓB W JEDNYM SZEREGU Z LUDŹMI ZNANYMI Z PUBLIKACJI PRASOWYCH LUB EKRANU TELEWIZYJNEGO, DZIENNIKARZAMI, SPIKERAMI, AKTORAMI, WRESZCIE MISTRZAMI KIEROWNICY" Czy też słowa dziennikarzy, kiedy tworzyłem ten rajd: (..)"To nie jest rajd, to jest widowisko sportowe" czy słowa.(..) Pół tysiąca lat czekało podwarszawskie Piaseczno na taką imprezę jak Rajd Barbórka - Kryterium Asów, którego XXXIV edycja miała w tej Gminie czwarty odcinek specjalny, przeprowadzony w centrum miejscowości".

Dlatego tak jak w "Rajdzie Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów" gdzie co roku starałem się zmieniać charakter tego rajdu, przekształcając go w największe widowisko sportu samochodowego w Warszawie, tak i w naszej namiastce tego rajdu, co roku staram się wprowadzać nowe elementy, w tym widowiskowe próby, które powodują, że rajd amatorski też ma swoje Wielkie Chwile. Świadczy o tym corocznie zwiększająca się ilość Załóg jak i Wiernych nam Kibiców. ( np. w 2010 - 61 Załóg, w 2011 - 77 Załóg)

Tak będzie również w tym roku, gdzie oprócz sprawdzonych już prób, będą zupełnie nowe w nowej lokalizacji, o naprawdę ciekawej charakterystyce, mające wszystkie elementy prawdziwego rajdu. Dlatego tymbardziej zapraszam wszystkich sympatyków rajdu, do udziału w tej prestiżowej imprezie podsumowującej tegoroczny nasz sezon "rajdowy"

Na pewno nie będzie „Pani KAROWE”, ale będzie nie mniej kultowe miejsce jakim jest ul. ORDONA. To właśnie tutaj przez kilka lat odbywały się nocne „harce” Zawodników przed Barbórką. To z tego miejsca zorganizowałem spontaniczną razem z Wami, największą paradę samochodów w Warszawie, upamiętniającą tragiczną śmierć JANUSZA KULIGA, która przemieściła się głównymi ulicami, pod wiadukt Markiewicza ul. KAROWEJ, gdzie łożyliśmy
wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze.

Zwracam się również do Utytułowanych Kolegów Zawodników "Starej Gwardii". Zapraszam Was serdecznie do udziału w naszych imprezach. Naprawdę warto. Przecież to Wy tworzyliście przez lata ten sport, odnosiliście sukcesy jak i porażki. Posiadacie olbrzymia wiedzę, którą Macie tak jak ja w obowiązku przekazywać młodym, a przy okazji przybliżyć swoją wiedze, sukcesy. Stawiam przed Wami dwie możliwości:

Udziału czynnego w naszych imprezach.
Bycia z nami na uroczystych zakończeniach naszych imprez w charakterze GOŚCI

W tym wypadku zapewniamy Wam:
Start na preferencyjnych warunkach (Wpisowe 100 zł) na najbliższej „BARBÓRKĘ BIS”
Walkę o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji 'Gość" (minimum 5 załóg) jak i w klasie MISTRZÓW (minimum 5 załóg).

Niepowtarzalną możliwość zaprezentowania swojej kariery, osiągniętych sukcesów na uroczystym zakończeniu rajdu, podzielenia się wiedzą z młodymi Zawodnikami, którzy dopiero wkraczają w tajniki rajdowania.

Będziecie walczyli na próbach sportowych tp. "OS" bez zbędnej "słupkowani", szybkich, zarazem technicznych i bezpiecznych o max. dopuszczalnych długościach dających frajdę z jazdy. Porównania swoich obecnych możliwości z młodymi, powrotu do swoich ZŁOTYCH lat, poczuć się młodszym dzięki przebywaniu z młodymi, którzy podobnie jak my kiedyś są zafascynowani tym sportem.

Dlatego ponawiam zaproszenie, czekamy na Was.
Witold Prószyński - Tato.
Więcej informacji na stronie : http://WWW.ak-centrum.pl
Automobilklub Centrum
Automobilklub Centrum
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 21:44
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości