Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez 02rally » sobota, 22 mar 2014, 23:20

Avatar użytkownika
02rally
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 14 sty 2013, 12:54
Lokalizacja: JASŁO


Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Maciejo195 » niedziela, 23 mar 2014, 15:14

Ostatnio chłopaki testowali na torze Kielce z Vacatu, a dziś jeden z ich kierowców wygrywa memoriał ;) elegansio ;)
Maciejo195
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 28 mar 2013, 16:09

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 23 mar 2014, 23:15

Na memoriale dwóch kierowców rajdowych wygrywają kierowcy wyścigowi. Niema na tej imprezie za to czołowych kierowców z RSMP.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez viper » poniedziałek, 24 mar 2014, 00:07

Jarek55511 napisał(a):Na memoriale dwóch kierowców rajdowych wygrywają kierowcy wyścigowi. Niema na tej imprezie za to czołowych kierowców z RSMP.

No nie ma to jak fachowa wiedza kibica rajdowego :lol:
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 24 mar 2014, 00:54

Nie mam pretensji o to że wygrywają kierowcy wyścigowi,ale czemu w memoriale nie startują kierowcy rajdówi tacy jak Kuchar, Rzeźnik, Chuchała itp.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 24 mar 2014, 08:53

W mojej ocenie Memoriał był udany, dużo czterołapów kilka ciekawych aut jak Colt Kluzy czy Lancer Proto lub Fiesta Kasperczyka.
Prolog bardzo widowiskowy choć z dużym opóźnieniem :(
Drifterzy zrobili fajne show i byli ciekawym bonusem.
Obsada może i mała, dużo kierowców z gór ale to nie runda RSMP więc obecność czołówki nie jest obowiązkowa choć na pewno byłaby mile widziana.
Grunt że było i widowiskowo i szybko i każdy mógł znaleźć coś dla siebie :)
Ja tam w przyszłym roku się na pewno wybieram jak zawsze a Ci co narzekają niech zostaną przed monitorami.
Ewentualnie aby podtrzymać tradycję narzekania naszego narodu to: informator był najcieńszy ze wszystkich wydanych a hostessy chowały się pod namiotami po zawodach ;)
A na poważnie to były i gadżety w parku serwisowym i niezłe show na trasie więc nie ma co marudzić!
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez viper » poniedziałek, 24 mar 2014, 08:57

Jarek55511 napisał(a):Nie mam pretensji o to że wygrywają kierowcy wyścigowi,ale czemu w memoriale nie startują kierowcy rajdówi tacy jak Kuchar, Rzeźnik, Chuchała itp.

No adlaczego masz mieć pretensje jak na zdrowy rozsądek można sie domyślić i mogę ci już na pniu wymienić kilka powodów.
1. Sezon rajdowy już sie zaczął.
2 żeby walczyć o wygrana trzeba mieć auto 500-600 KM i w górach to norma a w rajdach nie ma takiej opcji. na jeden memorial nikt nie bedzie takich kosztów ponosił mając auta do kupy poskladane bo to nie racjonalne. Z reszta łatwo popatrzeć na defekty ilośc ich jest bardzo duża ze względu często na moc samochodów.
3. Zaraz jest następny rajd.
4 cały weekend z głowy
... I pewnie jeszcze każdy ma swoje powody.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 24 mar 2014, 10:25

Ja wszystko rozumiem,ale to chodzi żeby uczcić dwóch wielkich kierowców. A jak sam wspominasz nadmuchane maszyny są awaryjne jak Kluzy,czy Grzesińskiego. I tu byłby plus dla rajdowców w rajdówkach,bo one są mniej awaryjne. Z reszta się zgadzam,bo trwa sezon.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez kremer » poniedziałek, 24 mar 2014, 13:49

Każdy start kosztuje. Niektórzy wolą potrenować przed sezonem niż wydawać na kjs. Wydawanie 10 czy 30 tys na "uczczenie" to wątpliwa przyjemność. Pewnie jakby była relacja live w tv to by było więcej ludzi :)))))))) Memoriał co roku ma gorszą obsadę i nazwiska. Od dwóch czy trzech lat w ogóle tego nie śledzę. Do puki jest tych 20-30 załóg to pewnie będą to organizować.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez viper » poniedziałek, 24 mar 2014, 15:41

Jarek55511 napisał(a):Ja wszystko rozumiem,ale to chodzi żeby uczcić dwóch wielkich kierowców. A jak sam wspominasz nadmuchane maszyny są awaryjne jak Kluzy,czy Grzesińskiego. I tu byłby plus dla rajdowców w rajdówkach,bo one są mniej awaryjne. Z reszta się zgadzam,bo trwa sezon.

Nie było by plusa bo memorial jest bardzo krótki tzn. Jestem pewien ze te auta z górskich w 90% nie ukończyły by 1 rundy rsmp przy takiej mocy a GSMP są bardzo krótkie i równe, wiec taki memorial to idealna trasa bo jest czysty asfalt. Nawet barborka jest dużo trudniejsza. oczywiście ze sie ktos zepsuje, ale odsetek jest stosunkowo nie wielki na tych 10 km, a prawdopodobieństwo defektu dużo mniejsze. Zobacz grzesinski 660 KM to o czym tu rozmawiamy, kluza 480 przy 900 kg. Z reszta na 15 4x4 10 to z GSMP i to A gr potwory, bo tu nie chodzi o paredziesiat koni. Nie będę polemizowal z mocą ale myśle ze te auta z gsmp to poniżej 400 KM mało który miał o innych przeróbkach nie trzeba mówić, a przerobka w taka moc to są koszty. Medialnosc zerowa kilometry nie duże i rajdowcom nie ma co sie oszukiwać memorial nie jest po drodze. oczywiście trochę to paradoks, ze im jest on poświęcony, ale cóż racjonalny rozsądek zwycięża.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 24 mar 2014, 16:35

A może zamiast napinać się na wynik, zrobić tak jak Bębenki i pojechać treningówką (żeby było zabawniej w barwach sponsora z którym już nie współpracują)... ja rozumiem że "górale" wyciągają z garażu to co mają ale wydaje misię że przecież w tej imprezie liczy bardziej się udział niż wygrana... no tak zapomniałem to Polska przecież i nawet na dwa kółka dookoła trzepaka i przejazd między koszami na śmieci trzeba od razu jechać "toppotworem"...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez corados » poniedziałek, 24 mar 2014, 18:10

Nikt nie napisal ze wiekszosc olewa Memorial z innych wzgledow. Wpisowe nieadekwatne do zawodow, wczesniej afera z ustaleniem listy zgloszen i zaproszeniami do startu to tylko jedne z przykladow. Kibicow tez sporo sie zrazilo, debilna ochrona na trasie i wiele innych kwiatkow organizacyjnych sprawilo ze sporo osob omija memorial szerokim lukiem.
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 24 mar 2014, 21:02

Właśnie mi chodziło o to co napisał Mad Max,ale jak jest jak pisze Corados to za niedługo nie będzie Memoriału jak rajdów w małopolsce :(
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez KiN » poniedziałek, 24 mar 2014, 21:47

Viper ciekawe skąd masz taką wagę Colta !
dołóż jeszcze 300kg
KiN
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 13 lut 2008, 10:30

Re: Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Postprzez viper » poniedziałek, 24 mar 2014, 22:05

KiN napisał(a):Viper ciekawe skąd masz taką wagę Colta !
dołóż jeszcze 300kg

Kurcze gdzieś to przeczytałem razem z mocą 480 KM, ale teraz ci nie powiem gdzie, bo nawet gabarytowo myśle ze to auto nie waży wiecej niż 1100 nawet jak był tam błąd. Jego gabaryty są tak małe ze beczke i szykane zrobi dużo szybciej niż lancer, a moze tez i ma sekwencyjna skrzynię biegów, ale to już moje domysły.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron