Kryterium Kamionki to jest to:)

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez viper » środa, 11 wrz 2013, 15:48

oryniak napisał(a):JA koledzy też tam jechałem mój czas to 3:50:9 Honda CRX
Różnica wynika tylko i wyłącznie z warunków w jakich się ścigamy "elmot" idzie w Kwietniu gdzie np ostatnio było wiele wody albo temparatury około 10 stopni. Na Kryterium mamy wiele opon na cięciach ustawionych, które raczej pomagają niż przeszkadzają bo nie ma Syfu na trasie.

W Niedziele było cieplutko sucho asfalt czyściutki więc nic tylko kręcić dobre czasy.

viper napisał(a): Tym bardziej ze kamionki nie wymagają specjalnych umijetnosci ani na opis ani na odwagę. Są typowo mocowe. Niech kolega wystartuje równocześnie z MP i będziemy porownyc i bić brawo. Gwarantuje ze nie wiedząc dlaczego ta roznica wzrośnie.


Z tym się nie zgodzę

Moc ma znaczenie to prawda ale podchwytliwych miejsc przejeżdżanych na odwagę i wymagających dobrego opisu i/lub znajomości każdego centymetra drogi też nie brakuje.

Dawid gratki

Kolego jekiego opisu :). Znam takich co po 20 razy już tam jeździli. Ba jestem pewien ze większość zawodników tam startujących tyle razy już tam jechało. Pamiętaj ze czołówka rownież w pierwszej pętli nie ma syfu , bo nie ma go kto na jeść i dzięki cieciom zyskują a nie tracą, a podchwytliwych miejs jest jak na lekarstwo. Pan Dobosz jest na wojennej ścieżce z PZM , ale nie jest idiotą, zeby puszczać zawodników na trasę która grozi nadmiernym niebezpieczeństwem. Nie wierze w bajki zeby kadet miał taki sam czas jak r4, bo sekundę na kilometrze to r4 zyskuje na samej zmienia biegow niż ten kadett :), a to by oznaczało ze to auto jest szybsze od r4. Bez urazy oczywiście ale w cuda ja nie wierze.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez Motulski » środa, 11 wrz 2013, 19:22

Takie moje małe skromne podsumowanie Kamionek 2013 :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=zv4pCqnvdeo
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez gniady » środa, 11 wrz 2013, 22:44

Dalej gratulacje
Są tacy "ludzie" którzy zmierzonego 3 krotne na 3 różnych podjazdach czasu nie przyjmują do wiadomości.
A jednak zwykły zjadacz chleba autem za grosze jedzie praktycznie tempem czołówki RSMP i to kadetem.
Pewnie onboard zmontowany razem z innym onbordem, uznają za zmanipulowany !!!! oczywiście potwierdzony oficjalnym wynikiem z zawodów.
Czy to zazdrość , warcholstwo, podłość - po prostu głupota.

Niedawno czas około 4"00 - dawał prawie wygraną. A teraz 3"35 - amatorzy się dźwignęli.
Dla tych co nie widzieli przejazdów, polecam udać się na trasę wyścigu to zobaczą skąd się bierze taki czas.

Symulacja przyszłości !?
Kiedy padnie czas 3'30
Porównajmy np S2000 - z silnikiem do 2000 cm bez turbo osiąga podobno 280 Ps i waży 1200 - nie pamiętam czy z załoga czy bez. I uzyskuje czas 3:27-3:30 (wg mnie.)
Do 280 PS ciężko będzie się biedakom zbliżyć ale 240 Ps to wartość osiągalna. Plus niższa waga około 900 kg (osiągalna Kadet didosa). Sekwencje i kłówki z uwagi na koszty poza zasięgiem.
Myślę że możliwe jest pokonanie granicy 3"30 taki sprzętem.
Corolla E9 GTi + 3S-GE III gen. na sprzedaż - mobile +48505274983
Avatar użytkownika
gniady
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 26 mar 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez viper » środa, 11 wrz 2013, 23:47

O prosze nagle 25 letni kadet okazuje sie ze nie jest zwykłym kadetem tylko jego moc to 240 KM i 900 kg wagi. No to bądźmy obiektywni to nie jest zwykły kadett i jestem pewien ze jeżeli te dane są faktyczne to ten samochód na tym fragmencie trasy leje każdego type r i każda r 2, a BMW m3 z waga 1300-350 zje na śniadanie. Krótko mówiąc nowoczesne konstrukcje zabija stosunkiem mocy do masy, bo na tym podjezdzie nie ma znaczenia zawias itp. No to widzisz troche wnikania i sie okazało ze cudów nie ma :D . ciekawe tylko jak daleko by dojechał w RSMP bez defektu.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez didos239 » czwartek, 12 wrz 2013, 00:39

viper napisał(a):O prosze nagle 25 letni kadet okazuje sie ze nie jest zwykłym kadetem tylko jego moc to 240 KM i 900 kg wagi. No to bądźmy obiektywni to nie jest zwykły kadett i jestem pewien ze jeżeli te dane są faktyczne to ten samochód na tym fragmencie trasy leje każdego type r i każda r 2, a BMW m3 z waga 1300-350 zje na śniadanie. Krótko mówiąc nowoczesne konstrukcje zabija stosunkiem mocy do masy, bo na tym podjezdzie nie ma znaczenia zawias itp. No to widzisz troche wnikania i sie okazało ze cudów nie ma :D . ciekawe tylko jak daleko by dojechał w RSMP bez defektu.



Taaaa 240ps i 900kg on by chyba odlecial jak bym dospawal skrzydala, panowie tu nie ma co sie sprzeczac, rekordy robimy tylko i wylacznie dla siebie a czasy mozemy sobie porownywac z kim sie zachce.

Nie czuje sie mistrzem kierownicy dlatego nie chwale sie filmikami ze srodka ale rekordem mozna sie pochwalic. Wiem ze mozna szybciej ale po co ryzykowac itp..:)
http://www.youtube.com/watch?v=GNod8RIVEpo

viper chodzi o to ze autem za 15k mozna obiezdzac fury za 50k.... na tym samym odcinku i to jest fajnie a byly takie na kamionkach :mrgreen:
Avatar użytkownika
didos239
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 22 sty 2012, 22:35
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez luks » czwartek, 12 wrz 2013, 01:26

lubię tę polskość. skromny gość w aucie za bardzo skromną kasę robi czas i się go za to nienawidzi. pozdrawiam wszystkich.
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez gniady » czwartek, 12 wrz 2013, 08:09

A mi się wydaje chyba jasno napisałem najmocniejsze parametry aura amatora jakie mogły by być w zasięgu możliwości.
I że auto z takimi parametrami z dobrym drajwerem mogło by złamać czas 3"30
Danych kadeta Didosa po prostu nie znam.
Corolla E9 GTi + 3S-GE III gen. na sprzedaż - mobile +48505274983
Avatar użytkownika
gniady
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 26 mar 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez viper » czwartek, 12 wrz 2013, 09:29

gniady napisał(a):A mi się wydaje chyba jasno napisałem najmocniejsze parametry aura amatora jakie mogły by być w zasięgu możliwości.
I że auto z takimi parametrami z dobrym drajwerem mogło by złamać czas 3"30
Danych kadeta Didosa po prostu nie znam.

No to kolego jak nie znasz danych wyżej w/w kadeta to po co mówić ile moze mieć koni to bez sens, ale mam dla ciebie lepsze porównanie. Tu masz dwa onboardy BMW m3 320 KM i kolegi z w/w kadeta. Zestaw je obok siebie i bedZiesz wiedział skąd sie wziął czas kadeta, bo kierowca BMW chłopcem do bicia nie jest. Ba kolejny onboard to czopik subaru i BMW m3 tego samego kierowcy. Obejrzyj i jak bedZiesz miał wątpliwości co do szybkości 25 letniego kadeta to sie odezwij :D .

http://www.youtube.com/watch?v=GNod8RIVEpo

http://www.youtube.com/watch?v=M6501JYeI2Q bmw

http://m.youtube.com/index?hl=pl&gl=PL& ... Vn_3StgH6g
Czopik
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez didos239 » czwartek, 12 wrz 2013, 10:22

240 ps i 900kg wagi to spokojnie zejdzie sie ponizej 3.30 na kamionkach, sam nie wiem ile mam w swoim koni ale jest grubo, kadett idzie tak samo jak fiat T.Cecota a ma 240ps (silnik od hondy s2000) http://www.youtube.com/watch?v=k4vCy3KVFT0

Viper od poczatku gniagy ani nikt nie wpiera tutaj nikomu ze objade kadetem wrc czy m3 to bylo tylko porownanie czasow- ze amatorzy tez moga szybko jechac ;)
Avatar użytkownika
didos239
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 22 sty 2012, 22:35
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez viper » czwartek, 12 wrz 2013, 10:59

didos239 napisał(a):240 ps i 900kg wagi to spokojnie zejdzie sie ponizej 3.30 na kamionkach, sam nie wiem ile mam w swoim koni ale jest grubo, kadett idzie tak samo jak fiat T.Cecota a ma 240ps (silnik od hondy s2000) http://www.youtube.com/watch?v=k4vCy3KVFT0

Viper od poczatku gniagy ani nikt nie wpiera tutaj nikomu ze objade kadetem wrc czy m3 to bylo tylko porownanie czasow- amatorzy tez moga szybko jechac ;)

Kolego, alez ja wcale nie twierdze ze amatorzy wolno musza jeździć. Natomiast rażą mnie troche teksty w stylu 20 letnia astra wygrywa z nowym clio czy type r dając do zrozumienia ze kierowca tego clio to lebioda, bo ma nowsze auto i przegrywa. Natomiast porównania z zawodnikami rpp czy RSMP to często bez sens, bo zawodnicy amatorek maja wolna rękę i nie musza sie trzymać żadnych przepisów, a próby są tak proste, ze umiejętności nie da sie w pełni pokazać. Przykład to kjs tzn. Na próbach Zawodnicy licenjonowani maja bardzo podobne czasy do amatorów.
Wracając do tematu. Dla mnie to troche taka tandetna reklama z tymi rocznikami, która jest często stosowana przy sprzedaży starszych aut. Oczywiście ona działa na ludzi , którzy nie maja pojęcia o morsporsporcie, ale w praktyce mnie to nie rusza. Kolega Gniady, albo nie ma wiedzy, albo chce zrobić tadetna reklamę. Widac ze na onbordze jedziesz szybko i ja absolutnie tego nie podwazam. Natomiast kamionki to troche takie rajdowe 1/4 mili :D . Pomijam fakt jazdy na pamięć , a nie na opis w większości przypadków. Nie da sie zrobić dobrego czasu bez mocnego auta na tych kamionkach. Moim zamiarem było nie kwestionować twoich umiejętności tylko udowodnić panu Gniademu , ze to nie zawiść czy zazdrość do Twojej osoby, (bo ktos wyżej rownież widac, ze wie o co chodzi) jak on to stwierdził, a nie jest to prawda tylko fizycznie udowodnić ze twój samochód jest rownież najszybsza, a na pewno jedna z najszybszych oska jaka startowala mimo jej wieku. Oczywiście wykorzystanie auta to inna sprawa. Chodzi o to , ze na osobach wiedzacych o co chodzi rocznik nie robi wrażenia kwestia udowodnienia jak szybkie jest to auto w celu głupich tekstów typu zawiść zazdrość i myśle ze sie to udało. Co do wyniku jak najbardziej należą ci sie gratulacje :D
Pozdrawiam
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez Adam 420 » czwartek, 12 wrz 2013, 20:32


A ja kolejny raz powtarzam wam ze podpieranie sie tym filmem jako potwierdzenie bzdurnych teorii jest totalnym naduzyciem. Jesli ktokolwiek chce sie porownac z ''zawodowcami'' musi wystartowac w tej samej imprezie. Wtedy wynik beda w pelni miarodajne.
Adam 420
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 17 mar 2013, 19:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez gniady » czwartek, 12 wrz 2013, 22:44

Jest taka instytucja która na to nie pozwoli w tym kraju.
Corolla E9 GTi + 3S-GE III gen. na sprzedaż - mobile +48505274983
Avatar użytkownika
gniady
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 26 mar 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez kubicafan1 » czwartek, 24 paź 2013, 16:25

panowie mam pytanie szukam tematu o cyklu walimskim (walimska zima,wiosna,lato,jesień) jakbyście mogli link podać i dzięki z góry
Sory że pisze tutaj :)
Ale poszedł!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
kubicafan1
N3
 
Posty: 280
Dołączył(a): środa, 24 sie 2011, 17:45
Lokalizacja: żelazno

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez Motulski » czwartek, 24 paź 2013, 22:38

Lista na Walim :
http://formularz.walimrajdowy.pl/zgloszenie/lista
I co mam sobie myśleć patrząc na listę ostatniej rundy RSMP i tego ? :roll:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Kryterium Kamionki to jest to:)

Postprzez oryniak » piątek, 25 paź 2013, 07:39

Motulski napisał(a):Lista na Walim :
http://formularz.walimrajdowy.pl/zgloszenie/lista
I co mam sobie myśleć patrząc na listę ostatniej rundy RSMP i tego ? :roll:



Pakuj Kamerki itp. i dawaj na trasę:D będzie na co popatrzeć
oryniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): czwartek, 18 paź 2012, 09:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość