Licencje ZAPRASZAM

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Licencje ZAPRASZAM

Postprzez wally » czwartek, 11 mar 2004, 17:13

Mam zamiar startować fiatem cc 1.1 w kjs jak to jest z tymi
licencjami po przejściu kjs jakąlicencje dostane.A i jeszcze jak ktoś
może wyjaśnić mi o co hodzi z tymi grópami np. N,A0 :twisted:
wally
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): czwartek, 11 mar 2004, 00:56
Lokalizacja: WaWa


Postprzez layer_ » czwartek, 11 mar 2004, 17:54

Poniżej wkleiłem tekst jak uzyskać licencję RII. Tekst pochodzi ze strony: www.honda-rally.prv.pl, autor: Piotr Kapuścik

"Jeżeli chodzi o wyrobienie licencji RII jest to rzecz bardzo prosta. Obecne przepisy mówią, iż aby móc ubiegać się o RII należy zaliczyć 6 KJS-ów w ciągu jednego sezonu, lub 8 w ciągu dwóch sezonów. Co oznacza "zaliczyć" KJS? Zaliczenie polega na uzyskaniu wyniku nie przekraczającego 125% czasu najlepszej załogi w klasie ( jeżeli my taką załogą nie jesteśmy :). Jeżeli nadal brzmi to dla Was troszkę niezrozumiale, posłuże się przykładem. Po ukończeniu rajdu, zwyciężca w naszej klasie uyzyskał wynik 500 sekund. Abyśmy mogli dostać za ten rajd punkt do RII, musimy mieć maksymalnie 125% jego wyniku, czyli 625 sekund. Jeżeli mamy więcej, niestety nie dostaniemy za ten rajd punktu do RII. Zazwyczaj przy ogłoszeniu wyników na tablicy jest napisana wartość, jaka jest maksymalna do zaliczenia rajdu.

Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów zapisujemy się do automobilklubu. Kosztuje to około 30 złotych. Następnie musimy przedstawić wszystkie punkty w automobilklubie. Tutaj rzecz troszkę się komplikuje. Jeżeli startowaliśmy w rajdach w naszym regionie, tzn. organizowanych przez automobilklub w którym później chcemy się zapisać, to wytarczy że powiemy które rajdy i AK już sobie sam to sprawdzi. Jeżeli jednak do naszych zgromadzonych punktów zaliczają się rajdy z poza regionu, to musimy mieć od tamtejszych AK karteczki, że zaliczyliśmy dany rajd. Są dwa sposoby na ich uzyskanie. Albo w dniu rajdu prosimy organizatorów o wypisanie takowego świstka ( gorąco polecam ), lub przed planowanym zapisem do swojego AK dzwonimy do automobilklubu, z którego chcemy mieć świstek z potwierdzeniem zaliczonego rajdu, i prosimy ich o przesłanie go na nasz domowy adres.

Gdy już mamy wszystkie starty potwierdzone w naszym AK, możemy przystąpić do wyrabiania licencji. Jednak uwaga: teoretycznie egzaminu do RII są raz w roku, w styczniu. Jeżeli jednak macie bardzo pilną potrzebę wyrobnienia licencji w innym terminie, jest to możliwe, pod warunkiem że zbierze się odpowiednia ilość chętnych. Jednak jest trudno coś takiego załatwić, i musicie w takiej sprawie indywidualnie porozmawiać w AK.

Kolejnym krokiem jest pozytywne przejście badania lekarskiego i psychotechnicznego. Informacje gdzie te badania mozna przejść znajdziecie w AK. Na badaniu lekarskim lekarz troszke Was pobada, natomiast na psychotechnicznym badany jest Wasz refleks itp. Nie sa to trudne egzaminy, i każda normalna osoba je bez problemu przejdzie. Następnie zapisujemy się na egzamin teoretyczny. Polega on na teście wyboru, opierający się na załączniku J i ogólnych przepisach dotyczących rajdów. Przed egzaminym możemy pójść na kilkudniowy kurs przygotowywawczy. Po pozytywnym zdaniu egzaminu odbieramy nasze RII. Niestety sam tego jeszcze nie przechodziłem, czeka to mnie dopiero w tym roku. Jeżeli chcecie wiedzieć coś bardziej konkretnego, nadsyłajcie pytania i zdobędę dla Was odpowiednie informacje"

Co do grup A i N to:
ZOBACZ TUTAJ
-> www.janota-team.com
layer_
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 4 wrz 2003, 03:11
Lokalizacja: Tychy

Postprzez wally » czwartek, 11 mar 2004, 19:12

Dzięki że odpowiedziałeś!!
dobra weśmy pod uwage że zrobje już licencje RII
CC 1.1 Sporting .To wtedy w jakiej grópie moge startować?
wally
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): czwartek, 11 mar 2004, 00:56
Lokalizacja: WaWa

Postprzez Kubus » czwartek, 11 mar 2004, 20:56

No na mój gust to w N0 lub w A0:) zależy co przerobisz w aucie.
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości