Jak to jest 12miesiecy czy rok????!!!!!Panie Prezesie.

Dla tych, którzy zaczynają i tych, którzy już wygrywają - dajcie sobie znać, gdzie się można poganiać!

Moderator: SebaSTI

Jak to jest 12miesiecy czy rok????!!!!!Panie Prezesie.

Postprzez gryźli » wtorek, 2 mar 2004, 22:39

Od paru lat robie R1 . wcześniej jednak był to kjs od przypadku do przypadku (za duże trudnosci były by wystartowac) 2 lata temu gdy miałem zrobione 2 kjs-y tuż przed końcem kalendarzowego roku przepisy powiedziały , od następnego 6 :twisted: Przełknąłem wielkoduszność automobilklubu żę udzielił chociaż tej informacji.kiedy to juz nieważne......
W ubiegłym gdy mogłem uczestniczyć tylko w 3 (bo poza krajem pobyt a później dach i kołnierz) cieszyłem sie myślą że w tym roku zrobię jeszcze tylko 3 do 5 kwietnia i wten sposób będe miał 6 kjs-ów zrobionych w ciągu 12 miesięcy licząc od daty pierwszego kjs-u.
Niestety okazało się , że jestem totalnym kretynem. Ach korzystna interpretacja chociaż raz na korzyść petenta ,a nie monopolisty....
Wyrazicie swoją opinie na ten temat?
W regulaminie jest zapis "6 kjs-ów w ciagu 12 miesięcy"!! nie użyto słowa rok!!! a przecież nic nie stało na przeszkodzie ba nawet byłoby prościej.......
Prosze o komentarz wtajemniczonych w arkana dochodzenia swoich praw w PZM-ot :twisted:
Pozdrawiam!
to sakramenckie uczucie pustki....że grdyka w gardle jak pieść staje........
Januszu , będziesz dla mnie zawsze jak Brat....


GG 6737204
Żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatni...
gryźli
 
Posty: 32
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 22:57
Lokalizacja: Kraków


Postprzez ldevil » środa, 3 mar 2004, 18:44

W regulaminie jest zapis "6 kjs-ów w ciagu 12 miesięcy"


Myśle, że taki zapis jest korzystny dla Ciebie. Moim zdaniem wynika z niego, że musisz zaliczyć 6 kjs-ów w dowolnym 12 miesięcznym okresie czasu. Jakby tam pisało "w ciągu roku" to znaczyłoby to, że musisz wziąść udział w 6 kjs-ach w ciągu jednego roku.

Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić.
No fear - next gear
gg: 1898324
JID: ldevil@jabber.wp.pl
Avatar użytkownika
ldevil
N2
 
Posty: 110
Dołączył(a): poniedziałek, 8 wrz 2003, 09:29
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Kubus » środa, 3 mar 2004, 19:30

ja interpretuje ten przepis tak ze od daty pierwszego kjs masz 12 miesiecy( w przypadku gdy jedziesz 6 kjsów) badz 24 miesiace(8 kjsów).Dla mnie jest to wlasciwa interpretacja ale moze sie myle.Dobrze by bylo zeby napisal ktos kto ma juz RII
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gryźli » środa, 3 mar 2004, 19:36

No własnie.... Dzieki. Poszukuję takich głosów... pójde do Prezesa w kwietniu.....może oni też zauważą w końcu logike w tym.....tak na marginesie to ciekawy jestem kto głosował za taka trescia tego regulaminu, ktoś kto tworzy ale i ostatecznie decyduje -np. przez głosowanie-o tresci takich regulaminów powinien chyba wiedzieć o istocie każdego słowa / sformułowania. Jest to w koncu tekst prawny tworzony żeby go stosować a do tego najpierw trzeba jak przy każdym tekscie prawnym zastosować interpretację czy , juz w bardzo zaognionych przypadkach uciec sie do wykładni. A teraz któryś z kolei prezes twierdzi że to jasno znaczy rok.........troche pojęcia panowie decycenci....elementarz prawa sie kłania który chyba winniscie mieć w małym palcu......eh.....moze ktoś to przeczyta.........
pozdrowienia!
to sakramenckie uczucie pustki....że grdyka w gardle jak pieść staje........
Januszu , będziesz dla mnie zawsze jak Brat....


GG 6737204
Żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatni...
gryźli
 
Posty: 32
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Konrad McRae » środa, 3 mar 2004, 21:03

Regulamin uzyskania certyfikatu i licencji kierowcy klasy Krajowej - 2004 - wyraźnie mówi:
"Warunkiem uzyskania certyfikatu i licencji jest:
sklasyfikowanie w okresie do 12 miesięcy (jednego sezonu) w sześciu lub do 24 miesięcy (w dwóch sezonach) w ośmiu popularnych imprezach samochodowych – KJS."


Dla mnie nie ma tu żadnych niejasności - jeden sezon czyli jeden rok od stycznia do grudnia. Jest również w którymś przepisie ustalone (nie pamiętam w którym) że jeśli wyjeździsz tyle kjsów ile Ci potrzeba (6/sezon lub 8/2 sezony) do licencji to jeśli nie zgłosisz się chyba w ciągu roku od ostatniego zaliczonego kjsu do egzaminu- to wyjeżdżone punkty przepadają na 100% (mój kumpel miał taką sytuację. W PZMocie dowiedz się lepiej o które dokładnie przepisy chodzi i wszystko będzie jasne. Dla przykładu podam Ci coś takiego: w zeszłym sezonie 2003 Automobilklub Krakowski zorganizował tylko 5 z 10 kjsów i zawodnicy musieli "dorabiać " sobie punkty do licencji poza Krakowem np. na Śląsku, w Limanowej,Tarnowie itp. żeby zmieścić się w 6 kjsach w ciągu jednego sezonu czyli w roku 2003. Jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś w taki sposób jak ty zinterpretował ten przepis- to dla wszystkich zawsze było jasne, trzeba tylko dokładnie przeczytać regulaminy.

pozdro.
Avatar użytkownika
Konrad McRae
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 14 lis 2002, 09:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gryźli » środa, 3 mar 2004, 21:16

[quote="Konrad McRae"]Regulamin uzyskania certyfikatu i licencji kierowcy klasy Krajowej - 2004 - wyraźnie mówi:
"Warunkiem uzyskania certyfikatu i licencji jest:
sklasyfikowanie w okresie do 12 miesięcy ([b]jednego sezonu)
w sześciu lub do 24 miesięcy (w dwóch sezonach) w ośmiu popularnych imprezach samochodowych – KJS."[/b]

Konrad a skad te nawiasy w których mowa o 1 sezonie i 2 sezonach ?!
Bo ja czytałem regulamin ale bez tresci w nawiasach. Wiec wyjasnij który zapis jest orginalny wg PZM -widnieja tam treści w nawiasach czy nie , bo teraz niezbyt dobrze się czuję....bo albo jest sie o co bić albo nie...chociaz nawet w tym zapisie który przedstawiłeś tez trzeba odwołac sie do tego jak definiuje sezon PZM . Dopiero jesli tu jest stwierdzone , iz jest to okres od 1 stycznia do 31 grudnia to sprawa jest jasna -kobyłka u płotu..... :evil: .


OKI. sprawdziłem :evil: W REGULAMINIE PZM STOI ...(W 1 SEZONIE) W ODNIESIENIU DO 12 MIESIĘCY I (2 SEZONACH )JESLI CHODZI O 24 MIESIACE......TAK WIĘC JEST EWENTUALNE ROZSTRZYGNIECIE POD WARUNKIEM ZE JEST TEZ TEN NIESZCZESNY SEZON RÓWNIEŻ ZDEFINIOWANY BO INACZEJ DALEJ MOGE TWIERDZIĆ SWOJE A PREZESI SWOJE....
dZIEKI ZA ZBLIZENIE MNIE DO -MYSLE- FINAŁU TEJ SPRAWY
IDE dalej GRZEBAĆ NA www.pzm.pl
Pozdrowienia!
Ostatnio edytowano środa, 3 mar 2004, 21:44 przez gryźli, łącznie edytowano 3 razy
to sakramenckie uczucie pustki....że grdyka w gardle jak pieść staje........
Januszu , będziesz dla mnie zawsze jak Brat....


GG 6737204
Żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatni...
gryźli
 
Posty: 32
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Konrad McRae » środa, 3 mar 2004, 21:26

nie da się wejśc na stronę bo niestety jest awaria serwera, ja mam ten regulamin na dysku i taki sam jest na stronie, regulaminy ściągałem ze strony PZMotu, tutaj masz bezpośredni link http://www.pzm.pl/regulaminy/k_2/RegulaminuzyskanialicencjiKrajowej2004

pozdro.
Avatar użytkownika
Konrad McRae
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 14 lis 2002, 09:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kubus » środa, 3 mar 2004, 21:47

Konrad -Startujesz w sobote???
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez PD » środa, 3 mar 2004, 21:52

Regulamin wyraźnie mówi w jaki sposób uzyskuje się licencje. Czytajcie uważnie regulaminy i uczcie się tego od samego początku. To jest _świętość_ w późniejszym rajdowaniu. To poprostu moja rada.

PS: Czy to w przypadku Licencji K czy M zawsze bierze sie pod uwagę _sezon_ - czyli obecnie od Lubelskiego do Barbórki Warszawskiej!
pozdrówka
PD
Avatar użytkownika
PD
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): czwartek, 17 paź 2002, 13:39
Lokalizacja: Będzin

Postprzez Konrad McRae » środa, 3 mar 2004, 21:59

Kubus napisał(a):Konrad -Startujesz w sobote???


niestety nie, w niedzielę pojawiło się światełko w tunelu, ale samochód juz zarezerwowany (wiesz o jaki chodzi :wink: ), chciałem coś powalczyć o tytuł Mistrza Krakowa ale czuje że w tym sezonie raczej nie wypali :( .

PS: Czy to w przypadku Licencji K czy M zawsze bierze sie pod uwagę _sezon_ - czyli obecnie od Lubelskiego do Barbórki Warszawskiej!


dokładnie o to chodzi :!:
Avatar użytkownika
Konrad McRae
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 14 lis 2002, 09:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kubus » środa, 3 mar 2004, 22:07

No ja tez mam obawy co do tego sezonu,ale pozostaje optymista jak narazie.Spróbuje szybko Malucha postawic "na nogi" wtedy jest szansa.Koszta wtedy spadaja do 150-160 zł za kjs.Tylko malucha trzeba oszczedzac, przynajmniej narazie, bo jeszcze nie jest gotowy w 100% i mógłby nie wytrzymac,a jednak najbardziej sie liczy meta kjs i punkt kolejny.Tak jak liczylem to potrzebuje znalesc sponosra kótry wylozy 2000zł ze startowac maluchem full wypasionym.Malo realne ale kto wie,cuda sie zdarzaja:)
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Qzyn » poniedziałek, 8 mar 2004, 16:23

Panowie chciałem tylko jedno wtrącić. Szanowny kolego Gryźli. Jeżdżąc w KJSach wedlug żadnego regulaminu nie można zrobić licencji R1, jak to napisałeś, że próbujesz zrobic ;)))
Pozdrawiam
QZYN
Qzyn
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 8 mar 2004, 16:20
Lokalizacja: Radlin

Postprzez gryźli » sobota, 20 mar 2004, 19:57

Qzyn :lol: :wink:
to sakramenckie uczucie pustki....że grdyka w gardle jak pieść staje........
Januszu , będziesz dla mnie zawsze jak Brat....


GG 6737204
Żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatni...
gryźli
 
Posty: 32
Dołączył(a): niedziela, 22 lut 2004, 22:57
Lokalizacja: Kraków


Powrót do KJS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości