Zrób to sam - Gokart

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Zrób to sam - Gokart

Postprzez TommiCrazy » piątek, 15 sie 2003, 14:04

Ludzie dostaje powoli korby na punkcie Gokartow , przejechalem sie na takich i ja juz chce miec swojego!! nawet zamoilme na allegro instrukcje jak sammemu zorbic, mam wileu znajomych spawaczy wiec mozna pokusic sie o wlasny PrOtotyp :) chcialem was zapytac czy nieorientujecie sie w kosztach tych małych códów :) widzialem juz ze silniki sa od 50 w zwyz, na allegor przepatrzylem juz oferte silników i chyba na początek to najlepiej kupic silnik WSK 125 , widzialem gokarda z takim silnikiem na allegro i mial 16 koni mechanicznych a to calkiem duzo i wcale niebyl drogi!!, najbardziej martwie sie o miejsce gdzie by to trzymac bo miejsc do jeżdzenia znajdzie sie sporo , chocby nasz skawinski plac do kjsów , zabawa natym jest przednia ,a dotego mam paru znajomych którzy tez mieli by kase na budowe czegos takiego do wspolnej zabawy!!! , Nieszczędzcie mi informaji o tym :)
Mozna sie pokusic kiedys o nawet budowe jakiegos DRAGgokarta z silnikiem od jakiejs hondy cbr albo czegos takiego, chociaz dragania takiego silnika to chyba by rozniosly karta na strzępy ale co tam , z tego co widze budowa takiej zabawki niemusi byc droga a frajdy maxymalnie duzo!!! na allegro widzialem sinlik od supry 380KM ;) ale to juz oczywiscie żart .
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK


Postprzez żółtodziób » piątek, 15 sie 2003, 16:44

chyba tylko dla frajdy mógłbyś czymś takim jeździć. Wbrew potocznym opiniom karty są drogie jak cholera, owszem można takie cudeńko sobie samemu pospawać i wziąć silnik od WSKi, ale takim czymś będziesz konczył wyscigi w ogonie... Poza tym nawet jak byś skołował kilkadziesiąt tysięcy na dobry wózek to i tak nie masz szans, tam startują dzieciaki które ważą od Ciebie o połowę mniej... Jeśli chcesz coś taniego, konkurencyjnego i "dorosłego" charakterem zbliżonego do gokarta zainteresuj się klasą Hobby Replika, Tiger właśnie przeszedł chrzest bojowy...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez !ADI! » piątek, 15 sie 2003, 20:05

Masa jest przewalona!! Dlatego uważam, że latem gokartami powinień ścigać się małysz z resztą stawki pucharu świata :).

A tak na serio, to jeśli mieć gokarta żeby sobie ot tak pojeździć, to świetna sprawa. Poczekać na deszcz i sa slickach slajdy potrenować. Coś wspaniałego.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez TommiCrazy » niedziela, 17 sie 2003, 14:48

No i mam na oku juz gokarda, bylem juz go oglądac, koles chce 14 baniek, rama standardowa, silnik od wski 175 !!! to juz musi miec kopa na takie male guwienko, silnik calkowiecie niemodyfikowany wiec przerubki typu szlif kolektora tloków itp jeszcze przedemną, patrzylem juz za silnikami od Mz Etz bo sa tanie a mają 250 ccm pojemnosci i 20 koni to juz calkiem sporo a jeszcze mozliwe modyfikacje !!! jeszcze trzeba popatrzyc za jakimis wyrejestrowanymi motorami starszego rocznika ale zagranicznych marek typu honda suzuki tak chyba max do 350 ccm zeby zrobic z gokarda prawdziwego ŚLIZGACZA, nieobchodzi mnei ze zniszcze opony ale i tak bedzie to mneijszy koszt za taką zabawe niz dobijanie osobowego auta !!! jakby ktos widzial ofert takich silnikow to niech da mi znac, takiego czegos sie nierejestruje to mozna zszlifowac numery silnika i onic sie niemartwic!! aha no i jeszcze skrzynia biegow, ta wsk ma 4ry :)
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Gokart » wtorek, 19 sie 2003, 10:47

zapytaj gości pracujących przy obsłudze toru gokartowego przy Wawrzyńca w Krakowie - być może będą znać jakieś oferty sprzedaży gokartów. CHyba widziałem tam kiedyś ofertę za 5 tys. zł
Avatar użytkownika
Gokart
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): wtorek, 6 sie 2002, 13:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TommiCrazy » sobota, 23 sie 2003, 10:56

Czy jest sens kupowac karta za 2500 zł dla samej zabway, boje sie zeby to niebylo ze przejade sie 4ry razy i zapomne o nim gdzies tam w garażu, jak niebede mial sie znik scigac :/ zeby jakis kumpel mial karta to juz by bylo cos!!
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez !ADI! » sobota, 23 sie 2003, 19:48

Tommi racja, szkoda żeby 2,5 tysiąca się znudziło!!!
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez TommiCrazy » niedziela, 24 sie 2003, 02:25

dzis na tatuazach zarobilem sobie wieksza sumke ! gdyby tak bylo ciągle to bym se kupił nowego odrazu z silnikiem HAYABUSY :) ciekawe czy w takim podniósł by sie przód!?

kto sie na jakich warunkach mozna sie zapisac do jakiegos klubu ( krakowskiego) i zeby zacząc odbywać sobie regularne treningi? to chyba by mniej kosztowalo i długo by trwało!!! pewnie musiał bym isc na kuracje odchudzającą - 20kg :) żeby na starcie w tyle niezostać
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez !ADI! » niedziela, 24 sie 2003, 03:54

Tommi spoko spoko... 8)

Jak cała twoja kasa pójdzie na wyścigi, to raczej z jedzeniem będzie krucho i waga sama ustali się na jakimś niższym poziomie :)
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez żółtodziób » niedziela, 24 sie 2003, 11:34

Tommi: najsilniejsze karty mają po 40KM, jak zapakujesz tam 180 KM to będzie drag-kart, przód może się nie podniesie jak dasz docisk, ale nie wiadomo czy cała konstrukcja w ogóle wytrzyma 4 prawie 5 razy większą moc niż ta do której została przystosowana...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Schumi03 » poniedziałek, 25 sie 2003, 20:01

kto sie na jakich warunkach mozna sie zapisac do jakiegos klubu ( krakowskiego) i zeby zacząc odbywać sobie regularne treningi?

Ja kiedyś wysłałem maila właśnie z pytaniem o treningi w jakiejś sekcji kartingowej czy coś w tym stylu, do rodzimego Automobilklubu Lubelskiego i odpowiedzi do tej pory się nie doczekałem... A coś takiego na pewno musi istnieć.W końcu nie po to odwalili remont toru,żeby teraz pusty stał...
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumi03
N3
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 20:46
Lokalizacja: Lublin

Postprzez TommiCrazy » wtorek, 26 sie 2003, 15:00

Prośba do Gokart , załatw mi numer do krakowa do tych kolesi od tego toru bo musze zapytac o warunki jazdy z włąsnym kartem, jesli niepojade na konwent tatuazu w tym tygodniu to bede mial juz kase na tego karta i kupuje z ramą Kali kart osprzet Crg, Hamulce tarczowe wentylowane , silnik modyfikowany Ws125 przygotowany do startów w grupie <Młodzieżowka125> stan bdb :) jak niebede startowac w zadych zawodach to zrobie z niego Drag Karta z tuningowanym silnikiem od Etz 250 albo od jakiegos wiekszego starszegu suzuki :) tak żeby szedł bokami!!!! najpiekniejsze jest to ze prawdopodonie bede mial stały dobry dostep do opon :)
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez TommiCrazy » sobota, 30 sie 2003, 08:21

Byłem pod M1 i Pod Geantem wczoraj i przedwczoraj z siostrą i przejeździlismy ponad stówke !! pod M1 maja strasznei słabe Karty ale przynajmniej moja 10 letnia siostra sobioe pojeździła!! bo pod Geantem nadachu parkingu są już naprawde niezłe i tor jest duzo fajniejszy , wiecej zakrętów i fajna Patelnia po długiej prostej!, jak sie dobrze złoży to jeździesz całą bokiem i nietracisz prędkości chyab ze zaostro przykręcisz!! naprawde fajnie i zastanawiam się np za okolo tydzien biore paru znajomych i organizuje wypad do pojeżdzenia nakiego na 30 min za 40 zł!! kto by był chętny, jeszcze tylko niebyłem na wawrzyńca a tam jest jakaś hala , jeszcze dokładnie niewiem gdzie to jest !! ale trzeba to zobaczyć!! , normalnie pod M1 10złw tyg za 8 minut(weekend 12) a pod geantem 12 zł za 8 min ale warto ! w bielsku płacilem 16 ale były jeszcze szybsze!!
wszystkie karty miały 6,5 konia i jeden 9 ale był nieczynny :(

Kto sie wybierze?
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez TommiCrazy » niedziela, 31 sie 2003, 20:17

Na Czwartek popoludniu zgadałem paru kumpli i pojedziemy wszyscy do Geanta , chyba ze jest w kraku lepsze miejsce !! kto by sie jeszze zgłosił? bierzemy ten karnet na 30 min wszyscy i bedzie ostro!! SUPER BY BYŁO JAKBY KTOS Z WAS ZAREZERWOAŁ SOBIE CZAS I WPADŁ , ZGADAMY SIE DOKŁANIE NA JAKĄS POPOLUDNIOWO-WIECZORNĄ godzine!! co wy na to?
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez TommiCrazy » środa, 10 wrz 2003, 09:18

byłem na warszawskim torze imola , rekord toru to 24:16 jak mi powiedzano zrobiony przez mechaników, ja wsiadłem do karta i zrobilem na 2gim okrązeniu 1,5 sekundy gorszy czas :) , wydaje mi sie ze całkiem nieźle !!! bo moglem sie jeszcze poprawić !!! dzis moze zobacze ten tor na wawrzyńca i sprawdze jaki bede mial czas!! ale po egzaminie poprawkowym
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Następna strona

Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron