Błotniki Przednie , Tylne

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez Wujeek » piątek, 15 sie 2014, 00:04

Chlopaki bo zastanawiam sie jak sobie poszerzyc blotniki w 306? Zajmowal moze sie juz ktos takimi rzeczami lub probowal kombinowac cos na ten temat? dobrze by bylo jakby ktos podpowiedzial ;] :mrgreen:
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu


Re: Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez CZUCZU » sobota, 16 sie 2014, 11:34

Fotki 306 maxi pewnie pomogą
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez Wujeek » sobota, 16 sie 2014, 17:10

No raczej nie za bardzo bo tylko fotki pokazuja jak sa poszerzone w jakis sposob ale nie pokazuje tego czy to jest dodatkowe laczenie blach czy wygiecie blotnika w pewien sposob czy nawet nitowanie bo to ze sa poszerzone to kazdy glupi wie ... tylko jak to poszerzenie zrobic ?
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu

Re: Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez posejdon » sobota, 16 sie 2014, 19:27

Jak było w 306 to nie wiem ale kiedyś widziałem fotkę kitu do zbudowania Clio S1600 i buda miała normalne (tzn. jak w każdym innym seryjnym Clio) tylne błotniki. Wnęka na koło była powiększona i wewnętrzne nadkole wystawało na zewnątrz. Pewnie do tego coś się z wierzchu dokładało ale jak była ta "dokładka" mocowana to nie wiem (raczej spawana chyba, że z laminatu to klejona). To zdjęcie było w WRC za czasów gdy Sołek jeździł taką Cliówką.

Jeśli chcesz zrobić takie coś tylko dla siebie i to ma być produkcja jednostkowa to nie wiem czy taka szarpanka w samodzielne struganie się opłaci. Kiedyś jakaś firma robiła takie body kity i można było to kupić. Ale jednak co samemu to samemu :) . Jak masz ogarnięte techniki modelarskie, szlifowanie, szpachlowanie a potem klepanie laminatu to dawaj!
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez Wujeek » sobota, 16 sie 2014, 23:04

Zastanowie sie jeszcze nad tym bo to proste takie nie jest najgorzej ksztalty wyrobic bo przyspawac czy nitowac to jeszcze nie problem chyba ze po necie poszukam napewno by byly na jakiejs stronie zagranicznej zwiazanej z czesciami rajdowymi bo nie wierze zeby tam nie mieli czegos takowego :P ale placic w euro za blotniki plus przesylka to by wyszlo pewnie troche przemysle jeszcze
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu

Re: Błotniki Przednie , Tylne

Postprzez CZUCZU » niedziela, 17 sie 2014, 08:13

mc racing sa z włoch ci pomoże kolego. Koszt 4 nadkoli plus poszerzonych zderzaków to okolice 5-6 tysięcy złotych.
Generalnie msusisz znitować całe tyły z ori blachą, a przody po prostu przykręcasz.
Do tego robienie od podstaw nadkoli wewnętrznych z blachy. Zrobienie clio williamsa na maxi to okolice 15-20 tysięcy złotych by było porządnie zrobione
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola


Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron