Montaz klatki do cc/sc

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Montaz klatki do cc/sc

Postprzez uxon » poniedziałek, 9 wrz 2013, 17:05

Jaki jest koszt montazu skrecanej klatki do cc/sc, lacznie z obspawaniem budy? Czy taka operacji wykona dobrze tylko firma zajmujaca sie klatkami? Czy raczej ogarnie to zwykly blacharz?
uxon
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2013, 11:39


Re: Montaz klatki do cc/sc

Postprzez CZUCZU » poniedziałek, 9 wrz 2013, 18:23

Jak z dobrej blachy stopki porobi i dobrze obspawa to dużej w tym filozofii nie ma jak pospawa ktoś z doświadczeniem
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Montaz klatki do cc/sc

Postprzez uxon » wtorek, 10 wrz 2013, 00:41

CZUCZU napisał(a):Jak z dobrej blachy stopki porobi i dobrze obspawa to dużej w tym filozofii nie ma jak pospawa ktoś z doświadczeniem

Z doswiadczeniem w czym? W spawaniu, to pewnie tak, ale we wkladaniu klatek to juz niekoniecznie. Jaka to jest dobra blacha?

Ile taka operacja (obspawanie budy i wstawienie skrecanej klatki) moze kosztowac? Czy zeby obspawac nadwozie trzeba wywalac wszystko ze srodka, zdierac lakier, itd? Czy wystarczy jak mamy wybebeszone wnetrze (ale nadajace sie do jazdy)?
uxon
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 25 cze 2013, 11:39

Re: Montaz klatki do cc/sc

Postprzez CZUCZU » wtorek, 10 wrz 2013, 18:31

Lakier na spawach musi wylecieć.
Blacha zgodna z zał J
wybebesz środek, zerwij gume na spawach, zbij maty ze srodka itp.
Niestety licz koło tysiąca warto od razu wzmocnić mocowanie mcperspona blachami od irka górnego, obspawac belke tył i dospawać blache na mocowaniu wahaczy przednich..
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Montaz klatki do cc/sc

Postprzez ccrallyteam1 » środa, 22 lip 2015, 21:48

Witam . mam kilka pytań odnośnie montowania klatki do cieniasa przez dach . Mam full klatkę ale buda mi się rozsypała i chcę ja włożyć przez obcięty dach . Jak mam to zrobić ?
a) czy musi być to robione na ramie ?
b) czy obspawanie nowej budy muszę robić na ramię ?
c) czy po obspawaniu karoserii mogę ją ściagnąć z ramy , wyciąć dach i wstawiać klatkę a na końcu wstawić dach ?
Mam nadzieję, że mniej więcej wyjaśniłem o co mi chodzi . Nie chciałbym żeby przy wstawianiu dachu okazało się , że przy pasowaniu słupków rozeszła się karoseria w za dużej tolerancji rozejścia się :) .
Ramy nie posiadam a więc chodzi mi również o koszta związane ze staniem cieniasa w zakładzie blacharskim i chciałbym wykorzystać ramę w jak najmniejszym czasie .
Dzięki z góry za podpowiedzi
ccrallyteam1
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota, 5 lut 2011, 22:42
Lokalizacja: ŚWIDNICA

Re: Montaz klatki do cc/sc

Postprzez iceman150 » czwartek, 23 lip 2015, 20:44

To jest nadwozie samonośne więc obcięcie dachu auta stojącego na kołach jest już dość ryzykowne, ale najlepiej to dowiedzieć się chyba u jakiegoś dobrego blacharza.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26


Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości