Homologacja gr. A, Saxo VTS

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Homologacja gr. A, Saxo VTS

Postprzez men » piątek, 25 kwi 2008, 08:26

Witam!

Pomykam Saxo VTS z myślą o startach pucharze PZMot w przyszłym roku.

Pytanie - jakie zmiany są dozwolone w ramach gr. A?
Konkretnie chodzi mi o kolektor wydechowy (tzw. "barany"). Kolega twierdzi, że jeśli zrobię kolektor bez homologacji, to co prawda będę mógł startować w A6, ale auto będzie musiało lecieć jako "kitcar" i ważyć tonę zamiast 910kg. Czy to prawda?
A jak jest z wałkami rozrządu? Założyłem niedawno "tuningowe" wałki (na seryjnej hydraulice). Będę mógł na tym śmigać w PZMot?

Gdzie szukać rzetelnych informacji na ten temat?
www.medelski.pl
men
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 21:08


Postprzez MSG Racing » piątek, 25 kwi 2008, 12:03

Jak chcesz budować auto to najpierw sobie wykup z PZM homologacje do auta i tam będziesz miał wszystko napisane co i jak można zmieniać. Z tymi branami pewni twój kolega ma rację a dodatkowo powiem że same nic nie dadzą do tego musiałbyś zmienić st sprężania wyważyć, silnik, założyć mocniejsze tłoki, korbowody, zawory, oczywiście wałki też inne ale nie jak masz teraz tuningowe tylko odpowiednie grA i to wszystko zestroić. Wtedy Barany mają sens. A jak zrobisz coś jak Kit Car to do tego do wymiany skrzynia, przeguby na mocniejsze. Niestety brutalna prawda.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez men » piątek, 25 kwi 2008, 12:23

Książkę wiadomo, trzeba będzie kupić - jeśli plany się wyklarują. Ale może tymczasem ktoś zna odpowiedź na pytanie o kolektor wydechowy i oszczędzi mi zachodu związanego z kupowaniem homologacji i jej przekopywania?
Muszę pilnie poprawić wydech, bo obecny słabo działa z nowymi wałkami. Nie chcę robić dwa razy...

MSG, jeśli zdecyduję się na PZM, zrobię rzeczy, które wymieniłeś. Na razie nie jestem pewien, czy to dojdzie do skutku. Czy będę miał czas, kasę, chęci.

Wałki trafiłem przypadkiem w dobrej cenie. Nastawiam się, że w razie czego sprzedam je bez straty i wrzucę inne, na mechanice. Autem teraz jeżdżę na co dzień (seria z klimą), więc nic grubszego wsadzać nie ma sensu


Edit - znalazłem homologację w necie, kolega miał rację. Kolektor rurowy jest tylko jako VK S1600, czyli masa 1000kg. Zostaję przy serii
www.medelski.pl
men
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 21:08

Postprzez czajak » poniedziałek, 28 kwi 2008, 00:45

mógłbyś podrzucić tą książkę homo. do saxo?
czajak
N2
 
Posty: 142
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 20:42

Postprzez Shaker » wtorek, 27 maja 2008, 22:53

Przyłączam sie do kolegi wyżej. Jest ktoś w stanie pomóc??
www.sand-spec.pl
Avatar użytkownika
Shaker
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): wtorek, 2 sty 2007, 18:07

Postprzez voytec » środa, 28 maja 2008, 20:33

Shaker napisał(a):Przyłączam sie do kolegi wyżej. Jest ktoś w stanie pomóc??


Ktos sie postara pomoc. :wink:
Reszta priv.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez Shaker » środa, 28 maja 2008, 22:27

Dzięki Voytec <piwo> :D
www.sand-spec.pl
Avatar użytkownika
Shaker
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): wtorek, 2 sty 2007, 18:07

Postprzez Mroowa » niedziela, 22 sie 2010, 16:26

Odświeżam temat, posiada ktoś homologację do Saxo w formie elektronicznej ? Chciałbym postudiować trochę :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Re: Homologacja gr. A, Saxo VTS

Postprzez jarek-malopolska » sobota, 28 lip 2012, 18:41

kolejne odkopywanie, czy ktoś ma i mogłby sie podzielić? Byłbym baaardzo wdzieczny.. gr.N, pełna A.gr (VO,VK) Jestem chetny wszystko przegrzebac :?: ;)
Avatar użytkownika
jarek-malopolska
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2008, 01:43
Lokalizacja: małopolskie


Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron