106 XSI vs. 205 GTI

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Re: 106 XSI vs. 205 GTI

Postprzez Altarir » wtorek, 1 wrz 2015, 23:08

Dzięki za odpowiedź. Czyli do KJS-ów, gdzie nie jest wymagana homologacja, nie ma co się nastawiać na przedlift/polift, tylko brać co się pierwsze trafi w dobrym stanie :).

Że Subaru na tym AGX jeżdżą, to czytałem, ale jednak te auta się mocno różnią od 106. Dlatego wolę pytać, bo może ktoś ma doświadczenie z tymi amortyzatorami w czymś lżejszym i przednionapędowym. Co rozumiesz przez "na początek"? W sensie dużo gorsze od Bilsteina B6/B8, czy podobnej klasy?
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47


Re: 106 XSI vs. 205 GTI

Postprzez bimber » środa, 2 wrz 2015, 20:09

zacznijmy od tego że zwykłe B6 niby się nie nadaje do rajdowania. Gdzie nie podzwonisz to nie chcą tego nawet regenerować, od razu próbują namówić na bila na grubej ladze. tu już niestety koszt 900 zł/ szt. Ja osobiście jeździłem w moim 106 na koni sport z przodu, i jeździło się bardzo dobrze. Niestety jedna hopa zabiła jeden amorek i teraz naginam na jakichś dojechanych seriach, ale za jakiś miesiąc może 2 bede właśnie kupywał AGX z regulacją. Na ostatnim spocie podpytywałem chłopaka który upala na takich i ogólnie bardzo sobie chwali. Ludzie często mają już tak że uznawają bilsteina za "besta", ja akurat myśle że warto spróbować tego AGX.
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: 106 XSI vs. 205 GTI

Postprzez Altarir » środa, 2 wrz 2015, 21:39

Mam B6 (z przodu z Zerkopolu, z tyłu zwykły) w obecnym aucie i sprawuje się to bardzo w porządku - dlatego chcę jakoś odnieść to AGX do Bilsteina właśnie, żeby mniej więcej wiedzieć w co się pcham :) Tak, czy inaczej dzięki za odpowiedź, wychodzi powoli na to, że jeśli się zdecyduję na to auto, to nie będę musiał od razu zmieniać amortyzatorów, co już jest pewnym plusem :)
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości