Mechanika samochodowa

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

Mechanika samochodowa

Postprzez Ice » czwartek, 28 cze 2007, 15:16

Mam 15 lat i interesuje się samochodami. Chciałbym się nauczyć o mechanice samochodowej, najpierw ogólnie, może później głębiej. Znacie jakieś książki, artykuły w internecie lub strony poświęcone tej tematyce? Byłbym wdzięczny. :)
Avatar użytkownika
Ice
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): sobota, 13 sty 2007, 15:14


Postprzez Pałka » czwartek, 28 cze 2007, 20:41

Idź za rok do samochodówki. Zobacz se na allegro jest dużo takich książek.
http://www.scr.civ.pl/ Obrazek
Avatar użytkownika
Pałka
N3
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 5 gru 2005, 00:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mechanika samochodowa

Postprzez schwepes » piątek, 29 cze 2007, 11:23

Ice napisał(a):Mam 15 lat i interesuje się samochodami. Chciałbym się nauczyć o mechanice samochodowej, najpierw ogólnie, może później głębiej. Znacie jakieś książki, artykuły w internecie lub strony poświęcone tej tematyce? Byłbym wdzięczny. :)

A konkretnie? Jeśli interesuje cię mechanika samochodowa w takim znaczeniu w jakiej ja rozumiem mechanikę samochodową ;), to kup sobie jakiś tani samochód (np. 126p), książkę "Naprawiam...". Jak rozkręcisz i skręcisz samochód to będziesz miał podstawy praktyczne i w sumie też teoretyczne.

Jeśli chodzi o czystą teorię, to ja spotkałem się tylko z książkami dla studentów uczelni technicznych, ale to na początek może być za ciężkie ze względu na to że nawet podstawy pracy silnika są tłumaczone z termodynamiki. Być może są jakieś prostsze książki dla techników czy szkół zawodowych.
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez misiek_wrc » piątek, 29 cze 2007, 16:34

Ice, schwepes ma w 100 % racji tak byłoby najlepiej teorie powiązać z praktyką :) Ale jeżeli chcesz poczytać coś o mechanice to proponuje na początek pozycje ze starej literatury. Pamiętam że ja w Technikum samochodowym obracałem sie na kilku książkach:
* Tadeusz Rychter "Budowa pojazdów samochodowych"
* Zbigniew Kuczyński, Waldemar Michalak " Pracownia samochodowa"
* trochę trudniejsza ale dość ciekawa książka J. Jędrzejowki "Mechanika - układów korbowych silników samochodowych"
* jeszcze jedna ale autora nie pamiętam " budowa podwozi i nadwozi samochodowych"

Dużo teorii ale można się podstaw nauczyć :) A potem to już tylko doświadczenie i praktyka ;) Dobrze jest na wakacje załapać sie u jakiegoś mechanika co by Ci pomógł i zobaczyłbyś co i jak działa :)

Wszystko można znaleźć na allegro ;) Książki chodzą po 1 zł 5 zł 10 zł więc nie jest tragedia :)
Powodzenia
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica


Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości