Aerograf

rajdowe i nie tylko... ale lotnicze, to raczej nie tu ;-)

Moderator: SebaSTI

Aerograf

Postprzez TommiCrazy » środa, 10 wrz 2003, 09:21

Są na rynku rózne aerografy ,do modelarstwa itp, jezeli ktoś z was juz to robil to niech powie mi na co trzeba patrzyc kupując aerograf
ZAITERESOWANY JESTEM TYM NA POWAŻNE
Ostatnio edytowano wtorek, 30 wrz 2008, 01:46 przez TommiCrazy, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK


Postprzez RallyDriver » środa, 10 wrz 2003, 16:10

Osobiście mam aerograf firmy Revell i jestem z niego zadowolony. Jeśli zajmowałbyś się tym na większą skalę warto popatrzyć na aerografy , które można podpiąć pod kompresor , zamiast ładować sprężone powietrze z puszki, które troszeczkę kosztuje..
Warto więc kupić coś , do czego nie trzebabędzie dokładać później kasy.
Pozdrowienia, RC
------------------------------
[ TUNIT - make it unique ]
Avatar użytkownika
RallyDriver
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez TommiCrazy » środa, 10 wrz 2003, 16:20

weź nabij domnie na GG 3747825 !!! chce o tym, podyskutować
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez **FanKuzaja** » wtorek, 16 wrz 2003, 11:47

Cześć Tommi

Ja mam aerograf firmy Revell za 200zł kompresor mam zrobiony z kompresora od lodówki.

Na co musisz zwrucić uwagę to na materiał z jakiego jest zrobiony najlepiej jak obudowa z częściami będzie metalowe a nie obudowa plastikowa a wnetrze plastikow metalowe taki aerograf ma dużo wad i szybko sie zatyka i nie daje takich efektów jakie by ktoś chciał.

Ja posiadam aerograf firmy Revell obudowa aerografu jest z aluminium z wkładem ruwnież z stopu metalu do tego posiadam końcówki od 0,2 mm do 0,7 mm można również dokupić koncówki na swoje zamuwienie. Na co jeszcze musisz zwrucić uwagę to czy jest możliwość regulacji podawanej mieszanki lakierniczo powietrznej (czy możesz regulować cisnienie powietrza dostarczanego do pistoleta i ilości farby z pojemniczka odstarczanrgo przed powietrze) jeśli będziesz miał taki aerograf to nic tylko pracować pracować i jeszcze raz pracować.

A co do aerografu podpinanego pod puszkę jest to dobre rozwionzanie ale tylko na początek . Jak już opanowywujesz temat lakierowania posługiwania sie aerografem to już jest do kitu ponieważ są dwa minusy tej puszki nie daje nigdy identycznego cisnienia i niewiesz kiedy ci się powietrze w puszce skończy i że sie lubi zatykać.

Narazie nie mam neta Tommi ale jak będę miał to sie odezwiesz do mnie na GG to pogadamy na ten temat dokładnie. Jak cię interesuje wygllond mojego kompresora to puść SMS-a z netu na mojom komurke i podasz mi swój email to jakoś od kumpla ci wyśle ci fotki kompresorka .
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez **FanKuzaja** » wtorek, 16 wrz 2003, 12:32

Bym zapomniał masz numer 505-010-521 by muc dać znać
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TommiCrazy » wtorek, 16 wrz 2003, 19:50

ja mam lepszy pomysł, zaglądne do krakowa i to z checią zobacze !! wtedy wszytko mi wytłumaczysz, bo mam juz sporo chetnych na pomalownie aut w rysunki :> sami kumple , narazie za free w ramach reklamy :>
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez fluff » środa, 17 wrz 2003, 23:12

TommiCrazy moze podzielisz sie (i nie tylko ty;)) wrazeniami.... tez mnie ten temat interesuje (mam 'pewne' doswiadczenie w malowaniu natryskowym), ale na aerografach sie nie znam, a od dawna chcialbym cos takiego posiadac... :roll:

pozdrawiam :D
Power Is Nothing Without Control!
Duval ognia!!!
Avatar użytkownika
fluff
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): niedziela, 3 sie 2003, 21:47
Lokalizacja: trojmiasto

Postprzez RallyDriver » sobota, 20 wrz 2003, 09:25

Pomalowanie aut w rysunki ? To już chyba inna sprawa :D Jeśli myślisz o duużych samochodach 1:1 to potrzebny będzie inny aerograf niż ten modelarski, po drugie duuuużo więcej farbek :D heheh
Aerografy modelarskie stosuje się po to, żeby nie robić zacieków , równomiernie rozłożyć lakier... Co do rysunków na samochodach to nie wiem nic, a chętnie bym popatrzył/poczytał :D
Pozdrowienia, RC
------------------------------
[ TUNIT - make it unique ]
Avatar użytkownika
RallyDriver
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez **FanKuzaja** » sobota, 20 wrz 2003, 12:13

RallyDriver.

Musze cię troszke sprowadzić na proste tory ponieważ mam kumpla co maluje Modelarskim Aerografem wizerunki na samochodach i nieżle mu to wychodzi. Inne tylko farby używa i to wszystko i kompresor ma ciut mocniejszy bo daj 5 atmosfer a mój do modeli ma tylko 3 atmosferki.

A już naprawde profesjonalny aerograf do faktycznie tylko przeznaczone do malunków na samochodach 1:1 to już koszt nawet 1200zł.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RallyDriver » niedziela, 21 wrz 2003, 00:13

Heh ;) proste tory.. :D
Słuchaj, nie wiem co i jak, ale naprawde wiem jak ciężko jest coś namalować modelarskim aerografem na aucie..
Przede wszystkim na karoserii 1:1 malujesz lakierem samochodowym.. ? Przecież farbkę modelarską można ciepłą wodą rozpuścić hehe :D
No dobra, a teraz poważnie, wężyk od aerografa szybko by sie zapchal "prawdziwym lakierem" ... A moze ja nic nie wiem.. ;0
Pozdrowienia, RC
------------------------------
[ TUNIT - make it unique ]
Avatar użytkownika
RallyDriver
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Wilu » niedziela, 21 wrz 2003, 02:46

tu laik made in larski: wydaje mi się, że wszelkie wibracje malarskie pokrywa się po namalowaniu bezbarwniutkim pokryciem dziarskim. ło choć może nie.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez **FanKuzaja** » niedziela, 21 wrz 2003, 22:20

RallyDriver

I znów musze sie opisać :lol:

A wienc tak Wiem żę malowanie Aerografem jest ciężkie w szczegulności na samochodach 1:1 . I musze cie troszke znów sprostować kiedyś malowałem Subaru WRC i miałem lakier orginalny i nie miałem problemu z malowaniem lakier nie jest ani gęstszy ani zadszy od tego modelarskiego. a jak widzisz ze cos jest nie tak to w kompresorku dajesz wienksze cisonko i sprawa załatwiona.

A na sam koniec malowania pokrywam bezbarwnym lakierem i tutaj to już rużnych używam od Revella do Humbrola przez ModelMaster a kończywszy na profesjonalncyh typowo lakierniczych.
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomas » niedziela, 21 wrz 2003, 22:24

Fan Kuzaja: chcesz powiedzieć, że malowałeś Subaru WRC?
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez RallyDriver » poniedziałek, 22 wrz 2003, 01:14

Taaaak, do tego aerografem:D:D
Słuchajcie, ja się na tym nie znam, malowałem tylko kilka modeli i podziwiam ludzi którzy malują kolorowe rysunki na samochodach.. Jakaś grafika to nie problem, ale takie coś.. to już trzeba być artystą... !! Chwilka, do czego zmierzamy.. To tak jakby porównywać kogoś kto pędzlem pomalował całą powierzchnię na jeden kolor i kogoś kto na tej samej powierzchni stworzyłby wspaniały obraz...

To moje odczucia ;) Sorry, jeśli komuś się to nie spodoba.
Pozdrowienia, RC
------------------------------
[ TUNIT - make it unique ]
Avatar użytkownika
RallyDriver
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez **FanKuzaja** » poniedziałek, 22 wrz 2003, 11:00

Do Tomas.

Sorki że nie dodałem że był to model Subaru WRC w skali 1:24 hehe :wink:

Ja podziwiam jednego człowiek jest u mnie na osiedlu o on maluje nie droższym aerografem odemnie ale on to cuda wyprawia z tego kiedyś prubowałem się tego nałuczyć narazie powolutku zmierzam do jednego celu ale kiedy to sie stanie to niewiem pracuje już nad tym modelem 8 miechów i myśle że do końca roku powinienem skończyć . Jak mi sie uda to wrzuce na jakiś serwis fotki i będzie każdy mugł pooglondać . To na czym maluje jest to model Volvo FH 12 420 w Kabinie Globetrotter XL w skali 1:24.

Ale ja wiem ze TommiCrazy powinien sie szybko tego nauczyć wystarczy tylko wprawić rękę w ruchy odpowiednie i bedzie git. :lol:
Janusz Kulig 1969-2004
Michael Park 1966-2005
Na zawsze w sercach kibiców
______________________________________
Michael Park - Marko Where Are You...Where Are You
______________________________________
GG: 2963175

Leszeeek Ogień na Tłoki !!
Avatar użytkownika
**FanKuzaja**
A6
 
Posty: 1891
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:54
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Modelarstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość