[KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenmäki

rajdowe i nie tylko... ale lotnicze, to raczej nie tu ;-)

Moderator: SebaSTI

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » czwartek, 20 paź 2016, 20:29

Marcin z Mtl napisał(a):Kalki na zderzakach i karoserii przed montażem całości? Ciekawe, ale może to i jest sposób :)

A czemu nie? Moim zdaniem tak jest wygodniej. Żeby dobrze poukładać kalki w zakamarach zderzaka nie trzeba macać paluchami budy.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Marcin z Mtl » piątek, 21 paź 2016, 10:04

Zwyczajnie, pierwszy raz widzę takie rozwiązanie, więc mnie zaciekawiło. Popełniłem kilka modeli, zawsze kalki zostawiałem na koniec, ale rzeczywiście - nie mówiąc o pryskaniu bezbarwnym - tak może być wygodniej. Wypróbuję przy najbliższej okazji :)
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » niedziela, 30 paź 2016, 15:27

Można powiedzieć że powoli finiszuję :-)

Boczki ukończone - tak jak wspominałem wcześniej jedynie przednie drzwi obklejone carbonem. do tego halda i matowy przybornik pilota

Wnętrze praktycznie ukończone, dokończyłem pasy bezpieczeństwa, wstawiłem deskę rozdzielczą, wstawiłem ostatni fragment klatki bezpieczeństwa, dorzuciłem siatkę w tylnej części oraz dodałem mały element w karbonie za kierowcą - przypuszczam że związane to jest z tankowaniem auta (brakuje tylko jednego małe czerwonego detalu który na pewno się pojawi przed zamknięciem całości)

Kasta pomalowana clearem, złożona w całość, do tego pomalowane chromy pod światła

Na koniec nie mogło zabraknąć małej przymiarki
Ostatnio edytowano czwartek, 6 lip 2017, 12:07 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » niedziela, 30 paź 2016, 17:49

Fajnie ten lakier siadł na budzie. Elegancko.

Czemu Wy cywilniacy w ogóle nie stosujecie washa? Gdyby tak to snieżnobiałe wnętrze bardzo delikatnie zapuścić w zakamarkach jakimś jasnym szarym? Dodało by to głębi.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » środa, 2 lis 2016, 11:24

Dzięki za opinie
Śnieżnobiałe wnętrze wygląda tak głównie ze względu na oświetlenie to po pierwsze, po drugie zazwyczaj rajdówki są czytymi autami w środku i to że je robię w taki sposób jest jakby konsekwencją wszystkich składanych przez mnie modeli przez te lata - ostatnia sprawa jest taka że trzeba washa potrafić zrobić, niestety ale jest to mi technika nieznana i jakoś nigdy nie garnęłem się żeby ją stosować, za to znam pare osób które jej używają do wykonania elementów napędów, chłodnic, itp elementów.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » środa, 2 lis 2016, 15:26

Wash nie służy tylko i wyłącznie jako imitacja brudu. Oczywiście można go w tym celu wykorzystać ale głównym jego zadaniem, o którym wiele osób zapomina, powinno być uwydatnienie trójwymiarowości elementów modelu. Odpowiadający za to w naturze światłocień słabo spisuje się w małych, bądź co bądź, modelach i trzeba mu pomóc. Stąd też proponowany przeze mnie kolor - jasnoszary. Dokładnie chodzi o delikatnie przyciemniony kolor bazowy. W żadnym wypadku nie jakiś brązowy czy, co gorsza, czarny. Wyglądałoby to karykaturalnie. Chodzi jedynie o to aby wszelkie zakamarki miały tak jakby domalowany cień, który się w nich tworzy. Analogicznie - wystające krawędzie ciemnych elementów również należałoby podkreślić rozjaśnioną farbą bazową.

Technika jest bardzo prosta. Element pomalowany bazą lakierujesz na połysk akrylem. Następnie olejną farbę w kolorze jakim chcesz zapuszczać zakamarki mocno rozcieńczasz do konsystencji brudnego rozcieńczalnika i cienkim pędzlem nakładasz tam gdzie chcesz. Po jej wyschnięciu wacikiem czy papierem czy czymkolwiek co się do tego nadaje wycierasz nadmiar albo rozcierasz tak jak Ci się podoba. Po to właśnie najpierw błyszczący akryl a potem olej - żeby się nie związało i żeby łatwo schodziło. Na koniec zabezpieczasz kolejną warstwą klaru i gotowe.
Znacznie trudniejsze za to jest wyczucie w jej stosowaniu.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » czwartek, 3 lis 2016, 16:11

Z grubsza wiem jak to wygląda i zrozumiałem jaki jest zamysł tej metody, muszę poszperać trochę w necie bo ja "wzrokowiec" bardziej jestem - ale zaświtała mi myśl gdzie można by to zastosować.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez bogdan87 » sobota, 12 lis 2016, 11:16

Podziwiam, ja nigdy nie zajmowałem się modelarstwem, bo nie mam cierpliwości.
bogdan87
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 8 paź 2016, 10:26

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » sobota, 12 lis 2016, 11:40

@MadMax - pasy w tym Miśku to trawionki czy te takie jakby tekstylne(?)? Chodzi mi o loga na nich. W przypadku blaszanych sprawa jest prosta bo albo po prostu kładę kalki albo już są nadrukowane. Natomiast jak jest przy tych miękkich? Da się kalki nałożyć na to? Nie popękają z czasem? Robię Corollę Haski i właśnie się zastanawiam co zrobić. Oczywiście loga Japońce wyliczyli co do sztuki więc jak, w razie czego, coś by mi nie wyszło to nie mam zapasu. Na razie zostawiłem łyse czerwone ale raczej muszę coś wymyślić bo widać je z zewnątrz.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 14 lis 2016, 12:16

napiszę tak
- materiał to roleta okienna - - jest ona odrobinę sztywna i ciut gruba ale ma jedną cechę której nie znalazłem w innych materiałach - tj. nie strzępi się i łatwo się z niej wycina określonej szerokości i długości paski - coś za coś - można kupić w sklepach w różnych kolorach (tylko zamiast szukać w Castoramach itp proponuję znaleźć firmę która się zajmuje instalowaniem rolet itp bo wtedy mozesz kupić sobie materiał na wymiar, a czasem zostaje coś im w postać ścinek itp. - niestety najczęściej trzeba brać większą ilość (ja sobie teraz zamówiłem taki większy fragment) zawsze można oddać/odsprzedać kolegom po fachu - koszt to około 30pln za 150cmx40cm
- zapinki, klamry itp to elementy fototrawione - zestaw pokazany na początku tego tematu
- znaczki Sabelta to kalkomania - można wziąć z tego co daje zestaw klamr (szkoda że zaczynając warsztat nie dałem zdjęcia tych kalek ale jest spory wybór firm które w rzeczywistości zajmują się wytwarzaniem pasów itp.) o którym napisałem wcześniej albo wyciąć z tego co daje producent (u Tamiya całe pasy są w postaci kalkomanii) (u Hasegawy jest jako oddzielna kalka) - kładziesz tak samo jak inne elementy - ja podpieram się jeszcze płynem do zmiękczania kalki - nie trzyma się to jakoś nie wiadomo jak super ale jeśli się przy tych pasach nie grzebie to samo nie odpadnie, przynajmniej nie zauważyłem tego na żadnym innym wcześniej złożonym modelu.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » poniedziałek, 14 lis 2016, 16:18

Czyli kleję kalki bez obaw. Dzięki.
Jeśli chodzi o tkaniny to mam z czego wybierać bo moja Żona tym handluje.
Na szczęście jednak szukać nic nie muszę bo Hase dała taką właśnie ceratę i trawione klamry. Stąd moje pytanie bo nie wiedziałem co z tym zrobić. Wyglądają te pasy kozacko ale przewlekanie ich przez te kamerki to hardkor.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 14 lis 2016, 16:30

Nie ma sprawy, jak potrafię to podpowiem
Ale jeśli nie chcesz bluzgać to olej tą folię którą daje Hasegawa - pasy będą się błyszczeć i będą wyglądać nie naturalnie - do tego na pewno nie zrobisz ich tak jak jest w instrukcji (nie znam nikogo kto by tak robił) tylko trochę to uprościsz i bez kleju się nie obejdzie, jak dasz zły klej to ta folia się pomarszczy i poodbarwia - taką roletę traktujesz superglutem i śladu nie widać.
Mam nadzieję że jak skończysz tą Corollkę to pokażesz choćby kilka zdjęć.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » wtorek, 15 lis 2016, 00:48

No właśnie udało mi się poprzewlekać je dokładnie tak jak w instrukcji :-). Obczaiłem, że żeby łatwiej przechodziły przez klamry to dobrze jest je uciąć pod kątem. Kleiłem je Microscale Metal Foil Adhesive. To jest taki wodny klej, który najpierw musi wyschnąć i dopiero później łączy się elementy. Jak skończę to wrzucę fotki do odpowiedniego wątku. Narazie poległem na malowaniu (niedokładnie powycinałem szablony do tych castrolowych zielono czerwonych łat) i jutro będę robił od nowa.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez Mad Max » środa, 16 lis 2016, 10:58

posejdon napisał(a):No właśnie udało mi się poprzewlekać je dokładnie tak jak w instrukcji :-)
No to jestem pod dużym wrażeniem :shock:
posejdon napisał(a):Obczaiłem, że żeby łatwiej przechodziły przez klamry to dobrze jest je uciąć pod kątem. Kleiłem je Microscale Metal Foil Adhesive. To jest taki wodny klej, który najpierw musi wyschnąć i dopiero później łączy się elementy. Jak skończę to wrzucę fotki do odpowiedniego wątku. Narazie poległem na malowaniu (niedokładnie powycinałem szablony do tych castrolowych zielono czerwonych łat) i jutro będę robił od nowa.
Zakładaj ten temat jak najszybciej bo zaintrygowałeś mnie tymi szablonami, czyżbyś je malował zamiast kłaść kalki ??
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: [KONKURS] Mitsubishi Lancer EVO VI WRC Mäkinen Mannisenm

Postprzez posejdon » środa, 16 lis 2016, 15:23

Pokażę jak zrobię. Na razie się wstydzę :lol:
Tak - chcę to namalować bo jak pomyślę o nakładaniu suszarką tych pancernych kalek na rogi tylnego zderzaka to mi się słabo robi.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron